Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω όσοι έχετε το συγκεκριμένο τηλέφωνο αν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το 4G της Wind. Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα οτι η Wind εκπέμπει το 4G στη συχνότητα 2600 ενώ το τηλέφωνο υποστηρίζει μόνο τις συχνότητες 1800-2100.

Δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να τελειώνουν ποιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι χαλάει περισσότερα; Αλλιώς πως τελειώνουν. Και κάτι άσχετο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δύναμωσω τον ήχο που βγάζει το κινητό σε ακουστικά; Επίσης ποια εφαρμογή μου προτείνεται να κατεβάσω για να δω αναλυτικά την χρήση της μπαταρίας; Ευχαριστώ

Το ίδιο πράγμα λέμε.

Για την χρήση της μπαταρίας, το wakelock detector κάνει εξαιρετική δουλειά.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσοι έχετε το συγκεκριμένο τηλέφωνο αν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το 4G της Wind. Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα οτι η Wind εκπέμπει το 4G στη συχνότητα 2600 ενώ το τηλέφωνο υποστηρίζει μόνο τις συχνότητες 1800-2100.

Με ένα απλό ψάξιμο στο google, αμέσως θα έβρισκες τότε συχνότητες της wind και ότι μια χαρά τις υποστηρίζει το note.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα λέμε.

Για την χρήση της μπαταρίας, το wakelock detector κάνει εξαιρετική δουλειά.

 

Με ένα απλό ψάξιμο στο google, αμέσως θα έβρισκες τότε συχνότητες της wind και ότι μια χαρά τις υποστηρίζει το note.

Ευχαριστώ πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολυ

 

Θέλει root;

Link to comment
Share on other sites

Το wakelock detector δουλεύει και χωρίς ροοτ, αλλά μόνο με ροοτ θα πάρεις 100% σωστά αποτελέσματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όποιον ενδιαφέρεται και μπορεί να κάνει λίγη υπομονή ακόμα, στο http://www.meizumart.com/ αναφέρει ότι σύντομα θα πωλείται και από την ίδια την εταιρεία μέσω Internet και νομίζω και σε πιο προσιτή τιμή! Καλός σας μεσημέρι παίδες :D

 

εδω κ ενα μηνα λεει coming soon...:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσας ποσο καιρο εκανε να ερθει;;; γιατι φαινεται οτι εχει αποσταλλει απο 6-4-2015 και ακομα δεν εχει φανει.....η αγορά εγινε από minideal και με singapore post..ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσας ποσο καιρο εκανε να ερθει;;; γιατι φαινεται οτι εχει αποσταλλει απο 6-4-2015 και ακομα δεν εχει φανει.....η αγορά εγινε από minideal και με singapore post..ευχαριστω....

 

Εγω ειμαι αντικειμενα σε συσκευασια 9 απριλιου, εχουμε ακομα καιρο...Μεχρι 10 Μαιου αν το εχουμε καλα θα ειναι.. Βεβαια ειμαστε οφτοπικ, υπαρχει συγκεκριμενο νημα για τετοιες αποριες..

Link to comment
Share on other sites

Το wakelock detector δουλεύει και χωρίς ροοτ, αλλά μόνο με ροοτ θα πάρεις 100% σωστά αποτελέσματα.

 

Γενικά δεν είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το μπαταρία του αν και οι περισσότεροι εδώ λέτε τα καλύτερα. Αλλά επειδή δεν είχα κάποιο καλό κινητό για σύγκριση υπάρχει κάποιος τρόπος να σιγουρευτω αν όντως ει αν καλή η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το μπαταρία του αν και οι περισσότεροι εδώ λέτε τα καλύτερα. Αλλά επειδή δεν είχα κάποιο καλό κινητό για σύγκριση υπάρχει κάποιος τρόπος να σιγουρευτω αν όντως ει αν καλή η όχι;

Πόσο σου βγάζει οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το μπαταρία του αν και οι περισσότεροι εδώ λέτε τα καλύτερα.

 

εχεις βαλει facebook app?

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου βγάζει οθόνη?

 

Δεν ξερω δεν μπορω να καταλαβω απο τις ρυφμισεις του κινητου και φαινεται οτι το wakelock detector Καθε φορα που το ανοιγω λεει 0 sec Οθονης

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και facebook app και messenger

Link to comment
Share on other sites

θα πω κατι για την μπαταρια..απο το πρωι στην δουλεια με 100% μονο με δεδομενα... χρηση χαλαρη...τσεκαρα τα social και καμποσο browsing και 4-5 τηλεφωνηματα...γυρισα σπιτι 15:30 με 75% και 1 ωρα και 15 λεπτα οθονη.. απο την ωρα που γυρισα wifi και μιλησα καμποσο στο viber..τωρα ειμαι 72% με 1 ωρα και 35 λεπτα οθονη... θυμαμαι κατι δυσμοιρα galaxy s3-s4 που ειχα που με την ιδια χρηση γυρναγα σπιτι και το τηλεφωνο ηταν για να κλεισει :lol:
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει facebook app?

Τα είχαμε ξαναπεί και παλιότερα.

Τρώει το Facebook, αλλά όχι τόσο τραγικά που τα παρουσιάζουν κάποιοι.

 

Επίσης Ρωτούσα πριν μερικά post για τα wakelocks που μου βγαίνουν ότι τρώνε πολύ μπαταρία και που δεν είναι από τα πολύ γνωστά.

 

Όποιος έχει διάθεση να ψαχτει λίγο με το κινητό του, ας ρίξει μια ματιά με το wakelock detector.

Έχω υποψία ότι και άλλοι θα έχουνε τα ίδια με μένα να τρώνε την μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα δεν εχω με Facebook app. Μπορει να ειναι κακογραμμενη αλλα η μπαταρια κραταει. Οσοι εχουν θεματα μπορουν να δοκιμασουν και το wakelock αλλα και το greenify. Αλλη μια εφαρμογη που ειχα δοκιμασει με πολυ καλα αποτελεσματα (η μονη που λειτουργει σε επιπεδο kernel) ειναι η One Power Guard.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία μου κυμαίνεται στις 6 με 6.5 ώρες ανοιχτής οθόνης, πάντα με WiFi και ελάχιστα με δεδομένα,εχω τις εφαρμογές του Facebook που τρώνε τρελή ραμ όμως. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος καθώς η μπαταρία μου παίρνει όλη μέρα και το σαπιζω το βράδυ περισσότερο να πέσει για να το φορτισω να είναι έτοιμο το πρωί.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια. Εχω το τηλ.γυρω στον 1,5 μηνα και πανω στη μπαρα μου εχει ενα σηματακι ,ειναι σαν κασετα, απο εξ αρχης και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.... Μηπως μπορειτε να βοηθησετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νομίζω πως αντιμετωπίζω ένα θέμα με την συσκευή του τίτλου. Γράφω νομίζω γιατί αυτό το θέμα μου παρουσιάστηκε με την συγκεκριμένη συσκευή. Με την προηγούμενη συσκευή μου δεν είχα το ίδιο θέμα.

 

Λοιπόν, θα προσπαθήσω να το εξηγήσω όσο πιο αναλυτικά γίνεται.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στην λήψη και αποστολή γραπτών μηνυμάτων sms. Είναι επιλεκτικό και δεν έχει την ίδια συμπεριφορά αν αλλάξω παραλήπτη.

 

Στέλνω λοιπόν sms στον Α αριθμό, του πηγαίνει και ενώ στην δική μου συσκευή γράφει ότι έφυγε από εμένα στις 22:00 εκεί γράφει ότι πήγε στις 21:00. αντίστοιχα αν μου στείλει πρώτος ο A sms εκεί πάλι το ίδιο δείχνει με την διαφορά ότι εδώ αρχίζει το πρόβλημα. Δεν μου έρχεται το μήνυμα παρά μόνον αν περάσει μια ώρα, διότι όπως είπα παραπάνω τα sms δείχνουν ότι έχουν διαφορά μια ώρα.

 

Σε άλλον παραλήπτη δεν μου κάνει το ίδιο. Δηλαδή στέλνω από το δικό μου στον Β, ή από τον Β πρώτα στον δικό μου και εμφανίζονται σωστά οι ώρες και αντίστοιχα τα sms έρχονται και φεύγουν σωστά.

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι ενώ τα δικά μου sms φεύγουν σωστά, μερικές φορές δεν τα λαμβάνω - ή τα λαμβάνω μετά από μια ώρα.

 

Επίσης ο A του παραδείγματος από πάνω κάνει το ίδιο αν λάβει/στείλει sms από έναν άλλον πχ Γ. Άρα εικάζω ότι δεν φταίει το meizu εκ πρώτης.

Ο A του παραδείγματος είναι ένα samsung ATIVs. Λέτε να φταίει αυτό σαν συσκευή ή να φταίει το δίκτυο?

 

δεν ξέρω αν έκανα καλά που άνοιξα εδώ νήμα, αν δεν έπρεπε παρακαλώ να μεταφερθεί. Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τοσα hands-on ειδα, δεν παρατηρησα σε κανενα το κεντρικο κουμπι να ειναι ασσύμετρα φωτεινό, μας δουλεύει το vickmall?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια. Εχω το τηλ.γυρω στον 1,5 μηνα και πανω στη μπαρα μου εχει ενα σηματακι ,ειναι σαν κασετα, απο εξ αρχης και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.... Μηπως μπορειτε να βοηθησετε;

Δεν εχω το κινητο, αλλα συνηθως αυτο ειναι για ηχογραφηση. Μηπως εχεις βαλει κανενα προγραμμα για ηχογραφηση συνομιλιων;

Γενικα κοιτα και στον dialer μηπως εχει καποια επιλογη, και ειναι ενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια. Εχω το τηλ.γυρω στον 1,5 μηνα και πανω στη μπαρα μου εχει ενα σηματακι ,ειναι σαν κασετα, απο εξ αρχης και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.... Μηπως μπορειτε να βοηθησετε;

Δεν βάζεις και ένα screenshot να το δούμε και Εμείς;

Για οποιον ενδιαφερεται την παρασκευη το pandawill το εχει στα 179.99δολαρια στο happy hour:)

Αν είναι όπως τα γνωστά, που έχει 5 κομμάτια και εξαφανίζονται σε 1 δεύτερο, δεν έχει νόημα να ασχοληθεί κάποιος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...