Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το flymeOS Που φαίνεται εξαιρετικό, έχει πάρει το μάτι σας κανέναν οδηγό που να αναφέρει όλα τα κόλπα του;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το flymeOS Που φαίνεται εξαιρετικό, έχει πάρει το μάτι σας κανέναν οδηγό που να αναφέρει όλα τα κόλπα του;

Νομίζω δύο σελίδες πριν ένας έβαλε ένα βίντεο που δείχνει κάποια πράγματα. Αλλά και μια απλή αναζήτηση στο YouTube θα σε βοηθήσει

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως το κάνετε αυτό; Το κλεινετε το βράδυ; Εγώ γύρω στις 38-40ωρες με 3ωρες οθόνη βγάζω, ή αλλιως μια μέρα (περιπου 18ωρες) με 6ώρες οθόνη. Αλλά εμένα εξακολουθεί να καταναλώνει μπαταρία απο το βράδυ έως το πρωί γύρω στα 7%. Και δεν έχω Facebook app. Όχι οτι με χαλάει η διάρκεια της μπαταρίας αλλά όχι οτι έχω ξετρελαθεί.

Μια ιδέα είναι (κυρίως αν είσαι root) να βάλεις το Wakelock Detector (ή κάτι σαν αυτό τέλος πάντων) και θα σου δείξει ποια apps (και processes) είναι αυτά που σου τρώνε περισσότερο την μπαταρία σου.

Εγώ το έκανα στο Jiayu S3, με το οποίο είχα σημαντικό πρόβλημα με την μπαταρία, και... τσάκωσα εφαρμογή που -ένας θεός ξέρει γιατί- απασχολούσε συνεχώς το τηλέφωνο και ρουφούσε την μπαταρία με το καλαμάκι!

Αφού... ξεκόλλησε (η εφαρμογή), όλα καλά! (για την ώρα τουλάχιστον...)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε το παρηγγειλα απο το minideals θα εχει GSM μηπως ξερεις

 

Και εγώ από το Minideal το παρήγγειλα. Το μοντέλο που πουλάνε είναι συμβατό με τα ελληνικά 3g και 4g δίκτυα.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε το παρηγγειλα απο το minideals θα εχει GSM μηπως ξερεις

Δεν είδες τι παρήγγειλες; λογικά θα έχει γιατί και άλλα παιδιά ψωνιζουν από εκεί

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το μπλε 32 gb περιμένω από Vick.

Αφού το στέλνουν με την U, αυτή θεωρείται ως επίσημη και πιο σταθερή.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το μενού και το κουμπί.

 

Θελω να πω οτι απο οτι βλεπω δεν εχει στην κυρια μπαρα εικονιδιο για να μπεις στο μενου.Ειναι στην κυρια οθονη .Μπορεις να το αλλαξεις ή ειναι του flyme και δεν μπορεις ?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι απο οτι βλεπω δεν εχει στην κυρια μπαρα εικονιδιο για να μπεις στο μενου.Ειναι στην κυρια οθονη .Μπορεις να το αλλαξεις ή ειναι του flyme και δεν μπορεις ?

Εννοείς τον App drawer εσύ. Αν εννοείς αυτό δεν υπάρχει γιατί τρέχει δικό του launcher που δεν το έχουν. Μπορείς βέβαια να βάλεις όποιον launcher θέλεις εσύ. Nova, gel launcher κτλπ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να πουλιέται και εδώ στην Ελλάδα....

 

και το αντίστοιχο ελληνικό

 

πουλιεται και εδω πιο φτηνα http://experts-mobiles.gr/image/data/LOGO2.jpg

Link to comment
Share on other sites

πουλιεται και εδω πιο φτηνα http://experts-mobiles.gr/image/data/LOGO2.jpg

Και πάλι ακριβά είναι. Μιλάμε για 50ε διάφορα με τα κινέζικα μαγαζιά. Για μένα δεν αξίζει να το πάρεις από εδώ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ακριβά είναι. Μιλάμε για 50ε διάφορα με τα κινέζικα μαγαζιά. Για μένα δεν αξίζει να το πάρεις από εδώ

 

για καποιους που απλα θελουνε να μην ασχοληθουν καθολου με το στησιμο του κινητου ισως δεν ειναι πολλα

Link to comment
Share on other sites

για καποιους που απλα θελουνε να μην ασχοληθουν καθολου με το στησιμο του κινητου ισως δεν ειναι πολλα

Πιο στήσιμο του κινητού δηλαδή; να κάνεις install ένα apk για να βάλεις Google play; η για να φλασαρεις την Α που γίνεται πανεύκολα και εδώ μέσα τα παιδιά δίνουν βοήθεια σε όλους έχουν πρόβλημα

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δουλεψετε λιγο την flyme και ειδικα με το smart touch, θα ξεχασετε και launcher και app drawer και τα παντα, τουλαχιστον αυτο επαθα εγω :lol: βεβαια γουστα ειναι αυτα :)
Link to comment
Share on other sites

Στον φακελο tools υπαρχει ενα app που λεγεται tips..

 

Κάτι τέτοιο έψαχνα, Ευχαριστώ!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δουλεψετε λιγο την flyme και ειδικα με το smart touch, θα ξεχασετε και launcher και app drawer και τα παντα, τουλαχιστον αυτο επαθα εγω :lol: βεβαια γουστα ειναι αυτα :)

 

Χρησιμοποιείς το μανίσιο πληκτρολόγιο ή έχεις περάσει άλλο; Εγώ έχω το swiftkey και έχω πρόβλημα με τη μπάρα που βγάζει από κάτω, κυρίως στο browser, και μου κρύβει το κουμπί του space.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το μανίσιο πληκτρολόγιο ή έχεις περάσει άλλο; Εγώ έχω το swiftkey και έχω πρόβλημα με τη μπάρα που βγάζει από κάτω, κυρίως στο browser, και μου κρύβει το κουμπί του space.

 

εγω εχω το google keyboard και δεν εχω προβλημα καπου

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το μανίσιο πληκτρολόγιο ή έχεις περάσει άλλο; Εγώ έχω το swiftkey και έχω πρόβλημα με τη μπάρα που βγάζει από κάτω, κυρίως στο browser, και μου κρύβει το κουμπί του space.

Δοκίμασες άλλον broswer;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες άλλον broswer;

 

όχι γτ πραγματικά μου άρεσε ο συγκεκριμένος. Αλλά το swiftkey δεν το αλλάζω και μάλλον θα καταφύγω σε αυτή τη λύση

Link to comment
Share on other sites

όχι γτ πραγματικά μου άρεσε ο συγκεκριμένος. Αλλά το swiftkey δεν το αλλάζω και μάλλον θα καταφύγω σε αυτή τη λύση

Για να παίξεις flash καλός θα είναι. Αλλά δεν αλλάζω με τίποτα τον Chrome

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα ρωτησω μια τελειως ηλιθια ερωτηση αλλα μιας και ειμαι τελειως αχρηστος απο αυτα δεν ξερω καθολου. Αυριο θα παρω το κινητο και επειδη θελει και ενας αλλος φιλος μου να του παρω ενα αν παραγγειλω 2 η τελικη συσκευασια δεν θα ειναι μεγαλυτερη?Και αν ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος δεν ειναι πιο ευκολο να την ελενξουνε στο τελωνιο? Γιατι ακομα και αν γραψει το κινεζομαγαζο οτι ειναι για δωρο μικρης αξιας κλπ πρεπει να ειναι κατω απο καποιες συγκεκριμενες διαστασεις για να μην το περασουν.Οποτε ειναι καλυτερα να κανω διαφορετικες παραγγελειες η απλα λεω βλακειες :P:p:p:p. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα ρωτησω μια τελειως ηλιθια ερωτηση αλλα μιας και ειμαι τελειως αχρηστος απο αυτα δεν ξερω καθολου. Αυριο θα παρω το κινητο και επειδη θελει και ενας αλλος φιλος μου να του παρω ενα αν παραγγειλω 2 η τελικη συσκευασια δεν θα ειναι μεγαλυτερη?Και αν ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος δεν ειναι πιο ευκολο να την ελενξουνε στο τελωνιο? Γιατι ακομα και αν γραψει το κινεζομαγαζο οτι ειναι για δωρο μικρης αξιας κλπ πρεπει να ειναι κατω απο καποιες συγκεκριμενες διαστασεις για να μην το περασουν.Οποτε ειναι καλυτερα να κανω διαφορετικες παραγγελειες η απλα λεω βλακειες :P:p:p:p. Ευχαριστω

 

Η μόνη φορά που με σταμάτησαν στο τελωνείο, είχα παραγγείλει 2 tablet μαζί. Δεν χάνεις τίποτα να τα παραγγείλεις ξεχωριστά.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα ρωτησω μια τελειως ηλιθια ερωτηση αλλα μιας και ειμαι τελειως αχρηστος απο αυτα δεν ξερω καθολου. Αυριο θα παρω το κινητο και επειδη θελει και ενας αλλος φιλος μου να του παρω ενα αν παραγγειλω 2 η τελικη συσκευασια δεν θα ειναι μεγαλυτερη?Και αν ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος δεν ειναι πιο ευκολο να την ελενξουνε στο τελωνιο? Γιατι ακομα και αν γραψει το κινεζομαγαζο οτι ειναι για δωρο μικρης αξιας κλπ πρεπει να ειναι κατω απο καποιες συγκεκριμενες διαστασεις για να μην το περασουν.Οποτε ειναι καλυτερα να κανω διαφορετικες παραγγελειες η απλα λεω βλακειες :P:p:p:p. Ευχαριστω

Αυτό που θα σου προτείνουν και αυτοι νομίζω είναι δύο διαφορετικά πακέτα. Για μένα για σίγουρα είναι ξεχωριστά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα τους πω να το βάλουν σε ξεχωριστό. Αυτό σημαίνει ότι μπόρει να έρθουν και σε διαφορετικές ημερομηνίες; Όπως και να έχει 10000 ευχαριστώ παιδιά. Για να τα κανονίσω όλα αυτά από vickmall πρέπει αποκλειστικά να μιλήσω με την Σελινα;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα τους πω να το βάλουν σε ξεχωριστό. Αυτό σημαίνει ότι μπόρει να έρθουν και σε διαφορετικές ημερομηνίες; Όπως και να έχει 10000 ευχαριστώ παιδιά. Για να τα κανονίσω όλα αυτά από vickmall πρέπει αποκλειστικά να μιλήσω με την Σελινα;

 

οχι..απλα θα κανεις δυο διαφορετικες παραγγελιες.τοσο απλα.αλλα πριν παραγγειλεις μιλησε με την σελινα να σου δωσει τιποτα δωρο γιατι θα παραγγειλεις 2 τηλεφωνα.μην χασεις το "δωρακι" τζαμπα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...