Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο καιρό το έχεις το τηλ? Αν είναι λιγότερο από ένα χρόνο Στειλτο εκεί που το πήρες. Δεν αξίζει να το φτιάξεις χωρίς εγγύηση.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

2 χρονια εχει εγγυηση ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 χρονια εχει εγγυηση ?

Δεν υπάρχει 2 χρόνια σε ότι έρχεται από Κίνα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια εχει εγγυηση ?

Όχι η εγγύηση είναι για 1 χρόνο. Επικοινώνησε όμως από εκεί που το πήρες να δεις τι θα σου πουν. Εμένα είχε περάσει για έναν μήνα αλλά το έστειλα και μου το έφτιαξε με την εγγύηση.Η πλακέτα έχει €70-100.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την τελευταία 1.10 stable?

Δεν ξέρω αν κάτι έγινε με το xposed που περνάω πάντα μετά, αλλά το κινητό πρώτη φορά σέρνεται τόσο πολύ.

 

Sent from my V975m using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την τελευταία 1.10 stable?

Δεν ξέρω αν κάτι έγινε με το xposed που περνάω πάντα μετά, αλλά το κινητό πρώτη φορά σέρνεται τόσο πολύ.

 

Sent from my V975m using Tapatalk

την εβαλα εγω απο χτες!ολα κομπλε μεχρι στιγμης!!πανω απο την beta που ειχα την περασα!!

 

Κάτι τύποι μιλάνε για Nougat, αλλά δεν τους πολύ πιστεύω.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

θα παει απευθειας σε nougat γιατι συμφωνα με την meizu πολλα απο τα στοιχεια που εχει η marshmallow ηταν ηδη μεσα στο flyme οποτε θα κανει προσπερασμα αυτης!!αυτα τα ειχε πει ο ceo της meizu σε μια συναντηση με fans και παρουσιαση νομιζω του mx6 pro(αν βρω το αρθρο θα το ποσταρω)!!αν θυμαμαι καλα για το κινητο!!οπως και να εχει ακομα ασχολουντε με το κινητο οποτε εχουμε ακομα υποστηριξη!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την τελευταία 1.10 stable?

Δεν ξέρω αν κάτι έγινε με το xposed που περνάω πάντα μετά, αλλά το κινητό πρώτη φορά σέρνεται τόσο πολύ.

 

Sent from my V975m using Tapatalk

 

Την έβαλα εγώ φιλε. κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Μήπως κάποιος γνωρίζει την διαδικασία εγκατάστασης Xposed σε flyme 5.1.10;

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ φιλε. κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Μήπως κάποιος γνωρίζει την διαδικασία εγκατάστασης Xposed σε flyme 5.1.10;

Εδώ είναι ο οδηγός που έχω κάνει

https://forum.meizufans.eu/topic/4640/install-xposed-at-flymeos5-5-1

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που... περιφέρω την ερώτηση από τόπικ σε τόπικ, αλλά ψάχνω την απάντηση: Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν λειτουργεί στο κινητό σας η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά και αν ναι, πώς την ενεργοποιήσατε; (πώς κάνατε το μικροφωνάκι να εμφανιστεί).

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που... περιφέρω την ερώτηση από τόπικ σε τόπικ, αλλά ψάχνω την απάντηση: Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν λειτουργεί στο κινητό σας η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά και αν ναι, πώς την ενεργοποιήσατε; (πώς κάνατε το μικροφωνάκι να εμφανιστεί).

Αυτό δεν είναι θέμα του πληκτρολογίου;

Τι σχέση έχει με το συγκεκριμένο κινητό;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι θέμα του πληκτρολογίου;

Τι σχέση έχει με το συγκεκριμένο κινητό;

 

Να απαντήσω γιατί ρώτησα εδώ, αφού δεν συνηθίζω βέβαια να σπαμάρω τόπικ.

 

Το κινητό μου (βλ. υπογραφή) έχει στις ρυθμίσεις -> keyboard settings -> language of speech input -> αγγλικά και τις δύο κινέζικες. Δεν δίνει δυνατότητα (τουλάχιστον δεν βρίσκω τον τρόπο) για προσθήκη άλλης γλώσσας. Επειδή εκτιμώ ότι το keyboard στο οποίο αναφέρεται είναι του συστήματος (δηλ. σχετίζεται με το flyme) ρώτησα εδώ μήπως ξέρει κάποιος άλλος χρήστης πώς γίνεται προσθήκη γλώσσας. Αν το έχει κάνει κάποιος με το M1 Note και μου υποδείξει τον τρόπο, βάσιμα ελπίζω θα το μπορέσω να το αναπαράγω στο M3s.

 

Η επόμενη επιλογή μου ήταν να περάσω το πληκτρολόγιο της google το οποίο χρησιμοποιώ σε όλες τις άλλες συσκευές μου, νυν και πρώην. Δυστυχώς, είναι εξαφανισμένο το μικροφωνάκι και ό,τι και αν δοκίμασα (συνήθως κρύβεται σε κάποιο κουμπί και εμφανίζεται όταν το πατήσεις παρατεταμένα) δεν το βρήκα. Αναρωτιέμαι αν κάτι στο flyme ή στην έκδοση του android ευθύνεται για αυτό.

 

Σε κάθε περίπτωση, με όποιο τρόπο έχετε πετύχει εσείς τη φωνητική γραφή στα ελληνικά, πιστεύω θα μπορέσω να αναπαράγω τη λύση.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω γιατί ρώτησα εδώ, αφού δεν συνηθίζω βέβαια να σπαμάρω τόπικ.

 

Το κινητό μου (βλ. υπογραφή) έχει στις ρυθμίσεις -> keyboard settings -> language of speech input -> αγγλικά και τις δύο κινέζικες. Δεν δίνει δυνατότητα (τουλάχιστον δεν βρίσκω τον τρόπο) για προσθήκη άλλης γλώσσας. Επειδή εκτιμώ ότι το keyboard στο οποίο αναφέρεται είναι του συστήματος (δηλ. σχετίζεται με το flyme) ρώτησα εδώ μήπως ξέρει κάποιος άλλος χρήστης πώς γίνεται προσθήκη γλώσσας. Αν το έχει κάνει κάποιος με το M1 Note και μου υποδείξει τον τρόπο, βάσιμα ελπίζω θα το μπορέσω να το αναπαράγω στο M3s.

 

Η επόμενη επιλογή μου ήταν να περάσω το πληκτρολόγιο της google το οποίο χρησιμοποιώ σε όλες τις άλλες συσκευές μου, νυν και πρώην. Δυστυχώς, είναι εξαφανισμένο το μικροφωνάκι και ό,τι και αν δοκίμασα (συνήθως κρύβεται σε κάποιο κουμπί και εμφανίζεται όταν το πατήσεις παρατεταμένα) δεν το βρήκα. Αναρωτιέμαι αν κάτι στο flyme ή στην έκδοση του android ευθύνεται για αυτό.

 

Σε κάθε περίπτωση, με όποιο τρόπο έχετε πετύχει εσείς τη φωνητική γραφή στα ελληνικά, πιστεύω θα μπορέσω να αναπαράγω τη λύση.

Βάλε Swype και τελειώνει η ιστορία.

 

Sent from my V975m using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες πρόσεξα ότι ανεβαίνει πάρα πολύ η θερμοκρασία στο κινητό όταν παίζω παιχνίδια η βλέπω βίντεο. Μέχρι που μου έβγαλε και μήνυμα ότι η μπαταρία έχει υπερθερμανθεί και πρέπει να τη βγάλω! Έχει τύχει σε κάνεναν άλλον αυτό; Να προσθέσω ότι αυτό έγινε ή τουλάχιστον το πρόσεξα εγώ μετά την εγκατάσταση τις τελευταίας beta. Μετά βγήκε και η stable αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ψάχνοντας στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι και είπα να ρωτήσω εδώ μήπως έχει τύχει και σε κανέναν άλλον και βρήκε λύση.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μια φορά και μάλιστα χωρίς να το ζορισω.Γενικά ζεστάινετε εύκολα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία βγήκε και σε μένα 1-2 φορές, χωρίς να παίζω παιχνίδια, μόνο με 3G internet.

Μήπως έγινε ευαίσθητη η θερμοκρασία με τις τελευταίες ρομ;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πλέον ανεβάζει θερμοκρασία για πλάκα. Όπως επίσης βγάζει και το αντίστοιχο μήνυμα για αφαίρεση της μπαταρίας. Γενικά η απόδοση της μπαταρίας έχει πέσει αισθητά!
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες ρομ είχα και εγώ θέμα.η μόνη που δεν ανεβάζει θερμοκρασία και κρατάει ή μπαταρία αρκετά είναι η 5.6.8.23 από εκεί και μετά είναι για πέταμα οι ρομ είτε beta είτε stable!!!νέα ρομ θα βγει μετά τις 18 οκτωβρη βαλτε όλοι αυτή που εγραψα γιατί το βλέπω να γίνεται σαν τα note 7 το m1 note μας
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 3 μηνο ανέβαζε κ εμένα τρελές θερμοκρασίες,μηνύματα υπερθέρμανσης κλπ κλπ.(πάντα έκανα update τις αναβαθμίσεις που μου έβγαζε).Αποκορύφωμα ήταν μετά από κάποιες ώρες fm να αρχίσουν να κολλάνε μέρη της οθόνης μέχρι που βγήκε off.Αλλαξα οθόνη και από τότε δουλεύει ρόλοι (άνετα μέχρι και ταινία χωρίς να ζεσταθεί).Αυτή τη στιγμή είναι με την 5.1.10.0A
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την τελευταία stable 5.1.10 με διαγραφή δεδομένων και όλα καλά. Μάλλον κάποια αναβάθμιση από τις Beta (ota) πήγε στραβά και ανέβαζε θερμοκρασία σαν τρελό. Η αναβάθμιση stable από ota δεν βοήθησε παρά μόνο όταν την κατέβασα από την αρχή.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ?ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ διαγραφη δεδομενων κατευθειαν αποτο system updade Edited by maiden2
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ?ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ διαγραφη δεδομενων κατευθειαν αποτο system updade

Δεν είναι απαραίτητα λάθος.

Πάντως σίγουρα θα δούλευε καλύτερα μετά από μια καθαρή εγκατάσταση.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω ένας φίλος έκανε αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση flyme αλλά δεν έχει ελληνικά ! Πως μπορούμε να το σεταρουμε ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το μηνυμα για την θερμοκρασια της μπαταριας το εχω και εγω με την τελευταια αναβαθμιση και η διαρκεια τησ εχει πεσει σε σχεση με την πρωτη ρομ που ειχε οταν το πηρα το κινητο.στο αντουτου ενω οταν ειχε την 4.5.7 εβγαζε 50000+ επεσε στα 42000 και με την τελευταια 5.1.10 49000+.διαρκεια μπαταριας γυρο στις 5 +ωρεσ ανοιχτη οθονη στην αρχη τωρα σιγουρα 30 λεπτα κατω. Edited by maiden2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...