Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

 

Έδω και καιρό αντιμετοπίζω πρόβλημα με το GPS (εχει λήξει η εγγυηση) ήλπιζα να φτιάξει με το τελευταίο update (Flyme OS 5.1.3.0A stable), αλλα δεν είχα κάποια βελτίωση. Το GPS αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει, μερικες φορές δε κλειδώνει καθόλου και σχεδόν πάντα όταν κλειδώνει (με ανοιχτό mobile network) χάνει πολλές φορές στην διάρκεια της διαδρομής τη σύνδεση με το δορυφόρο.

 

Έχω κατεβάσει αρκετά app για τσεκάρω το GPS αλλα δε μου έχει βγαλει κάποιο ότι υπαρχει πρόβλημα στο κινητο οπότε δεν είμαι ακόμα σίγουρος αν είναι θέμα hardware ή software.

 

Σκέφτομαι να κάνω clean install σε κάποιο stable version, πιστεύεται ότι υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί ή ειναι ξεκάθαρα hardware και δε πρόκειτε το clean install να λύσει κάτι?

 

Ύπαρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω?

 

Ευχαριστώ

Έχω δοκιμάσει όλες τις Ρομ που έχουν βγει, το GPS ήταν πάντα υποδειγματικό.

Στην περίπτωση σου θα έκανα ένα clean install για να σπήλαια αποκλείσω το θέμα software.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μενα δεν κατεβαζει απο play store με δεδομενα, γιατι εχω βαλει update μονο απο wifi μηπως εχετε τετοια ρυθμιση?

 

oχι φιλε μου το τσεκαρα,,ακομα και με την καινουργια σημερινη stable παλι τα ιδια....μου την εσπασε πραγματικα...γυρισα στην 5.6.3.1

μονο εκει δεν εχω προβλημα. μακαρι να βγει γρηγορα η global

Link to comment
Share on other sites

oχι φιλε μου το τσεκαρα,,ακομα και με την καινουργια σημερινη stable παλι τα ιδια....μου την εσπασε πραγματικα...γυρισα στην 5.6.3.1

μονο εκει δεν εχω προβλημα. μακαρι να βγει γρηγορα η global

Δοκίμασε και καμιά beta.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε πότε θα πάρει το κινητό μας την International Rom, που πλέον αντί για Ι θα λέγεται G.

 

Πάμε για Μάη λοιπόν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η international με απασχολεί λίγο σε σχέση με update σε android 6. Ελπίζω να το πάρουμε αν και δεν ξέρω πόσο πιθανό είναι μιας και πλέον η meizu βγάζει τη μια συσκευή μετά την άλλη...
Link to comment
Share on other sites

οΟ η meizu ειναι απο τις σχετικα επωνυμες μαρκες με τα λιγοτερα μοντελα, γιαυτο και το mx2 συνεχιζει να παιρνει update απο το 2012 , πιστευω οτι εαν στηριξουν την πιο μεγαλη τους εμπορικη επιτυχια (m1 note) με update 6.0, η φημη της εταιριας και το ονομα της στην αγορα θα ανεβει στα κορυφαια(για εμας που το εχουμε ειναι ηδη).

εγω πιστευω οτι ακολουθει την πολιτικη της apple (λιγα μοντελα συνεχεις αναβαθμισεις ακομα και πολλα tweaks στο flyme ειναι απο ios) οποτε θα παρουμε 6.0

Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

οΟ η meizu ειναι απο τις σχετικα επωνυμες μαρκες με τα λιγοτερα μοντελα, γιαυτο και το mx2 συνεχιζει να παιρνει update απο το 2012 , πιστευω οτι εαν στηριξουν την πιο μεγαλη τους εμπορικη επιτυχια (m1 note) με update 6.0, η φημη της εταιριας και το ονομα της στην αγορα θα ανεβει στα κορυφαια(για εμας που το εχουμε ειναι ηδη).

εγω πιστευω οτι ακολουθει την πολιτικη της apple (λιγα μοντελα συνεχεις αναβαθμισεις ακομα και πολλα tweaks στο flyme ειναι απο ios) οποτε θα παρουμε 6.0

 

1. Δεν συγκρίνεται Apple με Meizu. Με την καμία όμως.

2. Η Apple βγάζει άριστα κινητά εδώ και πόσα χρόνια. Η Meizu παλεύει ακόμα να φτιάξει σωστές ειδοποιήσεις.

3. Τι εννοείς Όταν λες ότι τα tweaks στο Flyme είναι από το Ios?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ε καλα αυτο εννοειτε ...ηθελα να πω οτι θελει να αντιγραψει αλλα το ειπα πιο κοσμια , τα tweaks-copies ειναι το search πανω στην αρχικη οθονη , το double tap στην μπαρα που σε παει στην αρχη της σελιδας , οι δωρεαν κλησεις μεταξυ meizu τηλεφωνων (στην κινα μονο) ,τα cloud services, τα ελαχιστα μοντελα που κυκλοφορουν και μην πουμε για την εμφανιση...για ολα αυτα η εμπνευση ειναι το μηλο. οπως και να εχει δεν με απασχολει το θεμα αφου κοιταω μονο τι εδωσα ,τι πηρα και ποσο με καλυπτει
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν συγκρίνεται Apple με Meizu. Με την καμία όμως.

2. Η Apple βγάζει άριστα κινητά εδώ και πόσα χρόνια. Η Meizu παλεύει ακόμα να φτιάξει σωστές ειδοποιήσεις.

3. Τι εννοείς Όταν λες ότι τα tweaks στο Flyme είναι από το Ios?

Καλα δες τα IOS 9.3 και ελα πες μου.Το φυσανε και δεν κρυωνει.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, δεν βγήκε εβδομαδιαία beta;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα στην τελευταια stable και δεν δουλευουν οι ειδοποιησεις,δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο.κατι ρυθμισεις που ειχε προτεινει ο junglist τις ειχα περασει και δουλευαν μια χαρα.δεν ξερω τι πραγμα ειναι με αυτο το κινητο.:lol:
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα στην τελευταια stable και δεν δουλευουν οι ειδοποιησεις,δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο.κατι ρυθμισεις που ειχε προτεινει ο junglist τις ειχα περασει και δουλευαν μια χαρα.δεν ξερω τι πραγμα ειναι με αυτο το κινητο.:lol:

Ποιες εφαρμογές δεν βγάζουν notifications?

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα στην τελευταια stable και δεν δουλευουν οι ειδοποιησεις,δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο.κατι ρυθμισεις που ειχε προτεινει ο junglist τις ειχα περασει και δουλευαν μια χαρα.δεν ξερω τι πραγμα ειναι με αυτο το κινητο.:lol:

Μήπως κάτι ξέχασες να επιλέξεις. Ξαναπιασα το m1 note μετά από καιρό, το σέταρα και όλες οι εφαρμογές παίζουν κανονικά με ειδοποιήσεις κλπ.

Με beta που είμαι εγώ, δεν έχω θέμα.

 

Παρεμπιπτόντως βγήκε νέα beta. 5.6.4.7.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές δεν βγάζουν notifications?

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Η μόνη εφαρμογή που θέλω δηλαδή. Το whatsapp. Φαίνεται να δουλεύει προς το παρόν.

Μήπως κάτι ξέχασες να επιλέξεις. Ξαναπιασα το m1 note μετά από καιρό, το σέταρα και όλες οι εφαρμογές παίζουν κανονικά με ειδοποιήσεις κλπ.

Με beta που είμαι εγώ, δεν έχω θέμα.

 

Παρεμπιπτόντως βγήκε νέα beta. 5.6.4.7.

Δεν είχα πειράξει κάτι, απλά έκανα Update στην νέα stable.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την τελευταία stable και δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στο Viber. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα post αλλά πάλι τίποτα. Τι άλλο να κάνω;;;;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την τελευταία stable και δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στο Viber. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα post αλλά πάλι τίποτα. Τι άλλο να κάνω;;;;

 

Το viber μου δουλεύει κανονικοτατα με τις beta που έχω δοκιμάσει, όπως και σε stable στο Pro 5. Τσέκαρε τα πάντα στο security μήπως κάτι δεν έχεις επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος αν στο search μπορώ να σβήσω τα κινέζικα που εμφανίζει? Είμαι στην τελευταία beta
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος αν στο search μπορώ να σβήσω τα κινέζικα που εμφανίζει? Είμαι στην τελευταία beta

μονο αν βαλεις την global/international

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία beta και προς το παρόν όλα οκ με τις ειδοποιήσεις

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις στην τελευταία stable συνεχίζονται (στο viber τα μηνύματα έρχονται με αρκετή καθυστέρηση) σκέφτομαι να περάσω την τελευταία beta. Χρειάζεται να κάνω clean install ή απλά την περνάω πάνω από την stable;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις στην τελευταία stable συνεχίζονται (στο viber τα μηνύματα έρχονται με αρκετή καθυστέρηση) σκέφτομαι να περάσω την τελευταία beta. Χρειάζεται να κάνω clean install ή απλά την περνάω πάνω από την stable;

Εγώ την πέρασα από πάνω.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις στην τελευταία stable συνεχίζονται (στο viber τα μηνύματα έρχονται με αρκετή καθυστέρηση) σκέφτομαι να περάσω την τελευταία beta. Χρειάζεται να κάνω clean install ή απλά την περνάω πάνω από την stable;

Πάντα το clean install είναι πιο σίγουρο ότι θα περάσει χωρίς θέματα η Ρομ.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...