Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα εχω περασει με τον γνωστο τροπο την 4.5.6I και σημερα μου ηρθε να κανω αναβαθμιση σε 4.5.7I.EXEI ερθει σε κανεναν αλλον η την εχει περασει κανενας¨?

 

φιλε μου ποιος ειναι ο γνωστος τροπος αν δεν σου κανει κοπο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποιος ειναι ο γνωστος τροπος αν δεν σου κανει κοπο?

 

αυτος εδω https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Link to comment
Share on other sites

 

πωπω... ξανα το ιδια? Βαριεμαι :(

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

 

δυσκολο φενεται....αξιζει τον κοπο? κερδιζεις κατι? γιατι και με ροοτ βγαζεις ολεσ τισ κινεζιες..

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο φενεται....αξιζει τον κοπο? κερδιζεις κατι? γιατι και με ροοτ βγαζεις ολεσ τισ κινεζιες..

 

Δεν ειναι καθολου δυσκολο! Απλα ειναι διαδικασια. Εγω περιμενω τωρα να περάσουν 10 λεπτά να σιγουρευτώ οτι θα χει κάνει την διαδικασία. :confused:

 

Επιλέξτε την διαδικασία μέσα απο το κινητό, και εκει που λεει για την εντολη σε καποιο σημειο να βάλουμε αναλογα με την συσκευη μας τον αντιστοιχο κωδικο, επιλέγουμε αυτό του M2 Note (ιδια ειναι αλλωστε).

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου δυσκολο! Απλα ειναι διαδικασια. Εγω περιμενω τωρα να περάσουν 10 λεπτά να σιγουρευτώ οτι θα χει κάνει την διαδικασία. :confused:

 

Επιλέξτε την διαδικασία μέσα απο το κινητό, και εκει που λεει για την εντολη σε καποιο σημειο να βάλουμε αναλογα με την συσκευη μας τον αντιστοιχο κωδικο, επιλέγουμε αυτό του M2 Note (ιδια ειναι αλλωστε).

 

ειναι πιο ευκολο απο το κινητο φιλε? μπερδευομαι πως να βαλω την εντολη....

αν μπορουσες να εξηγησεις λιγο θα ειναι τελεια!

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως να σου εξηγησω παραπάνω απο τον οδηγό? Κάνεις και γράφεις στο τερμιναλ οτι ακριβως λεει ο οδηγός. Ακολουθα πιστά τις οδηγίες. Μην νομίζεις οτι εγώ εκανα ή ξέρω κάτι παραπάνω...

 

Οταν εκτελέσετε την εντολη στο τερμιναλ απλα να ξέρετε... το κινητο θα φαινεται νεκρό! Η ωρα που αναγράφει θα κολλήσει. Απο την ώρα που θα κολλήσει μετρήστε ακομα 10 λεπτά και κάντε ρισταρτ.

 

Εγω το κανα και ολα ειναι μια χαρα τζετ.

 

ps: δεν χάθηκε κανενα δεδομένο/εφαρμογή.

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ειναι πιο ευκολο απο το κινητο φιλε? μπερδευομαι πως να βαλω την εντολη....

αν μπορουσες να εξηγησεις λιγο θα ειναι τελεια!

Μεγάλη προσοχή σε ότι κάνεις.

Σιγουρέψου ότι 100% κατάλαβες τι να κάνεις πριν ξεκινήσεις.

Υπάρχουν κάποια άτομα Στο ξένο φόρουμ που το κινητό κόλλησε άσχημα και μετά έτρεχαν.

 

Η γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει το ρισκο της εγκατάστασης της Ι σε μη International συσκευές, εκτός αν καίγεσαι Για τα Ελληνικά.

Η Α είναι εξίσου καλή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη προσοχή σε ότι κάνεις.

Σιγουρέψου ότι 100% κατάλαβες τι να κάνεις πριν ξεκινήσεις.

Υπάρχουν κάποια άτομα Στο ξένο φόρουμ που το κινητό κόλλησε άσχημα και μετά έτρεχαν.

 

Η γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει το ρισκο της εγκατάστασης της Ι σε μη International συσκευές, εκτός αν καίγεσαι Για τα Ελληνικά.

Η Α είναι εξίσου καλή.

 

εχεις απολυτο δικιο...εγω χτες το κολλησα βαζοντας την εντολη...ευτυχως το επανεφερα με recovery και φλασαρισμα ρομ...

αυτη την εντολη εβαλα

 

dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/platform/ mtk-msdc.0/by-name/system

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο...εγω χτες το κολλησα βαζοντας την εντολη...ευτυχως το επανεφερα με recovery και φλασαρισμα ρομ...

αυτη την εντολη εβαλα

 

dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/platform/ mtk-msdc.0/by-name/system

 

ερρμμμμ μα το λεει! Το κινητο θα φαινεται κολλημενο!!! Θα φαινεται! Δεν θα ειναι. Απο πίσω θα τρέξει τα δικα του. Γιατι αλλωστε σου λεει να περιμένεις 10 λεπτα?

 

Αν διαβάζετε και εκτελειτε σωστα τους διαφορους οδηγους, δεν θα έχετε ποτε προβλημα.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα πηγαν καλα και εγινε ιντερνατιοναl.πεταει το τηλεφωνο..μονο ενα μου τη σπαει..αυτη η ασπρη μπαρα στονbrowser..ύπαρχει τροπος για full screen?να κρυβεται η μπαρα η για on screen buttons αμα βαλουμε xposed?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω περασει με τον γνωστο τροπο την 4.5.6I και σημερα μου ηρθε να κανω αναβαθμιση σε 4.5.7I.EXEI ερθει σε κανεναν αλλον η την εχει περασει κανενας¨?

Δοκίμασε να την περάσεις λογικά θα σκάσει

Άκυρο δεν είχα διαβάσει ότι απαντήθηκε.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα η εφαρμογη της καμερας ενω τραβαει φωτο βιντεο κανονικα οταν παω να δω την συλλογη με πεταει εξω κλεινει την εφαρμογη.Ειμαι με 4.5.7
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα η εφαρμογη της καμερας ενω τραβαει φωτο βιντεο κανονικα οταν παω να δω την συλλογη με πεταει εξω κλεινει την εφαρμογη.Ειμαι με 4.5.7

Αν δοκιμάσεις με άλλη εφαρμογή, πχ quickpic, όλα οκ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι εβαλα quickpic και ειναι ενταξει αλλα ειναι η δευτερη φορα που με προβληματιζει η καμερα γιατι ουτε στην εφαρμογη της καμερας με αφηνε να δω τι τραβηξα.Εκλεινε η εφαρμογη της καμερας οπως η συλλογη.Κατεβασα το fv 5 και εφτιαξε αλλα η μανισια ηταν πιο ευχρηστη.Για μενα. Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ένα μπούκωμα ώρες ώρες στο κινητό με την 4.5.7Α, κάτι που δεν είχα ποτέ με ΚΚ.

Δεν έχω βάλει παραπάνω εφαρμογές από ότι πριν την 4.5.7Α, αλλά δυστυχώς τρώει ζόρια η τελευταία ρομ.

 

Και δεν χρησιμοποιώ ποτέ προγράμματα όπως greenify, task manager κλπ που επηρεάζουν την Ram.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ένα μπούκωμα ώρες ώρες στο κινητό με την 4.5.7Α, κάτι που δεν είχα ποτέ με ΚΚ.

Δεν έχω βάλει παραπάνω εφαρμογές από ότι πριν την 4.5.7Α, αλλά δυστυχώς τρώει ζόρια η τελευταία ρομ.

 

Και δεν χρησιμοποιώ ποτέ προγράμματα όπως greenify, task manager κλπ που επηρεάζουν την Ram.

 

Ουτε εγω στο συγκεκριμενο κιν χρησιμοποιω, και τωρα που το λες ναι συνειδητοποιω οτι υπαρχει αυτη η αισθηση οτι αγκομαχαει.Τελικα μαλλον η ΚΚ ηταν καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κάνεις τρόπο να περάσει το νεώτερο 78 Xposed?

Θέλουμε φτιαγμένο το apk.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αν μου το φτιαξουν οι κινεζοι και ειναι software το προβλημα(ελπιζω)μακαρι να μου περασουν ΚΚ και να το αφησω ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κάνεις τρόπο να περάσει το νεώτερο 78 Xposed?

Θέλουμε φτιαγμένο το apk.

Για να το δούμε γιατί τα μπουκωματα προέρχονται από το xposed που είχαμε περάσει

Link to comment
Share on other sites

Για να το δούμε γιατί τα μπουκωματα προέρχονται από το xposed που είχαμε περάσει

Δεν έχει σχέση το Xposed Φυσικά. Χρειάζεται την αναβάθμιση για άλλο λόγο.

 

Για τα μπουκωματα, φαίνεται να είναι λίγο καλύτερα με τον στοκ launcher.

Πάγωσα τον TSF 3D και ξεκίνησα να δουλεύω τον Flyme, αν και τρώνε παρόμοια Ram, στα 200+mb.

Επίσης, κλείνοντας τελείως FB+messenger τρέχουν όλα σούπερ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το Xposed Φυσικά. Χρειάζεται την αναβάθμιση για άλλο λόγο.

 

Για τα μπουκωματα, φαίνεται να είναι λίγο καλύτερα με τον στοκ launcher.

Πάγωσα τον TSF 3D και ξεκίνησα να δουλεύω τον Flyme, αν και τρώνε παρόμοια Ram, στα 200+mb.

Επίσης, κλείνοντας τελείως FB+messenger τρέχουν όλα σούπερ.

Ότι και να λέμε την δουλειά την κάνει fb και messenger. Και εγώ μια από τα ίδια. Δύο εφαρμογές πιάνουν μαζί 500mb ram πάνω κάτω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια την εφαρμογη security αμα τηγ βγαλουμε τελειως με το ροοτ πειραζε? γατι δεν μπορεσα να την παγωσω

Γιατί να την βγάλεις; αυτή είναι όλο το κινητό..

 

Ερώτηση. Γιατί δεν βλέπει τον Google now launcher καθόλου ;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...