Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπεσε κάτω ενός φίλου και έχει μαυρίσει πάνω αριστερά αρκετά. Δεν έχει κάπου σπάσιμο-ράγισμα.

Έχεις κανείς δοκιμάσει να αλλάξει οθόνη και αν ναι από που την πήρατε;

Έχω δει σε ebay και allie express. Είναι πολύ εύκολο να αλλαχτει καθώς είναι το πρώτο πράγμα που βγαίνει αν ξεβιδωσεις τις βίδες

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, τι βοήθεια σας σας παρακαλώ...άμα θέλω να αλλάξω rom έτσι γι αλλαγή ποια μου προτείνεται; Έχω την 4.0.2.5Α

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι βοήθεια σας σας παρακαλώ...άμα θέλω να αλλάξω rom έτσι γι αλλαγή ποια μου προτείνεται; Έχω την 4.0.2.5Α

Εννοείς την 4.2.0.5 μάλλον.

Αν θες να πειραματιστεις θα βάλεις την beta lollipop 4.5.4

Αλλά να είσαι έτοιμος για αρκετά θεματάκια.

Backup εννοείται πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλές φορές, ότι με την μαμά εφαρμογή υπάρχουν οι περιορισμοί που αναφέρεις.

Βάλε άλλη εφαρμογή για sms.

 

Ναι το διάβασα, και έβαλα το chompsms που ανέφεραν κάποια παιδιά εδώ, αλλά και εκεί είχα μόνο 70 χαρακτήρες έως ότου ενεργοποίησα την επιλογή "Συμπαγής SMS μηνύματα" στο chompsms και πλέον έχω κανονικά 160 χαρακτήρες. :dance: thanks

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για φωτογραφιες+βιντεο χρησιμοποιειτε την μαμα εφαρμογη καμερα η με αλλη εχετε καλυτερα αποτελεσματα?

Εγώ χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη, και από την εμπειρία μου και από παλαιότερα κινητά μπορεί άλλες εφαρμογές να προσφέρουν της παναγιάς τα μάτια, αλλά η ενσωματωμένη πάντα συνεργάζεται καλύτερα με το κινητό. Αν έχει κάποιος να κάνει καμιά καλή πρόταση βέβαια να την δοκιμάσουμε

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την 4.2.0.5 μάλλον.

Αν θες να πειραματιστεις θα βάλεις την beta lollipop 4.5.4

Αλλά να είσαι έτοιμος για αρκετά θεματάκια.

Backup εννοείται πριν.

 

 

 

Ευχαριστω πολυ απλα 4.5.4 δεν βρηκα. Εχω βρει μονο την 4.5.3Α την οποια περασα μολις τωρα χωρις προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Αληθεια οι αλλες 4.2.0.5 I,C,U τι διαφορες εχουν μεταξυ τους;Μπορω να τις περασω πανω απο την Α;

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ απλα 4.5.4 δεν βρηκα. Εχω βρει μονο την 4.5.3Α την οποια περασα μολις τωρα χωρις προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Αληθεια οι αλλες 4.2.0.5 I,C,U τι διαφορες εχουν μεταξυ τους;Μπορω να τις περασω πανω απο την Α;

Εδώ η 4.5.4

http://download.meizu.com/Flyme/preview/M71/4.5.4A-C/20150713173201/kxf0714/update.zip

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ απλα 4.5.4 δεν βρηκα. Εχω βρει μονο την 4.5.3Α την οποια περασα μολις τωρα χωρις προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Αληθεια οι αλλες 4.2.0.5 I,C,U τι διαφορες εχουν μεταξυ τους;Μπορω να τις περασω πανω απο την Α;

Θα συναντήσεις διάφορα μικροπροβληματα και ψηλοσπαστικα κολληματακια. Εγω την εχω απο τότε που κυκλοφόρησε και την κραταω μονο και μονο γιατι βαριεμαι να ξανά στήνω το κινητο. Περιμενω πως και πως την 4.5.4Α μπας βελτιωθουν τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Νομίζω πως εχω καποιο θεμα με τα χρώματα της οθόνης. Γιατί κατι λέγατε πριν κατι σελίδες οτι πολλοι θα ζηλεύαν την οθόνη του και αναρωτιόμουν αλλο κινητό εχω εγω?

 

Εδω καποιες ενδείξεις στο browsing πως μου εμφανίζει μερικα γράμματα, και πως φαίνονται σαν να τρεμοπαιζουν και σαν μα αλλιωνεται το χρωμα :/

 

http://imgur.com/0hAn47i

 

http://imgur.com/McdMWVs

 

Αμα δεν εμφανίζονται οι εικόνες αυτες εδω ειναι, http://imgur.com/0hAn47i

 

http://imgur.com/McdMWVs

 

 

Μπορείτε να το διακρίνεται και εσεις? Ετσι ειναι το κινητό ή εχω πεσει σε ελλατωματικο?? Ποτε δεν ένιωσα οτι ειναι 1080p το κινητό, και βλέπω κατι αλλα κινητα 720p και λεω μεσα μου "Κοιτα ποσο Καθαρα δειχνει!!"

Edited by Prospector8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Νομίζω πως εχω καποιο θεμα με τα χρώματα της οθόνης. Γιατί κατι λέγατε πριν κατι σελίδες οτι πολλοι θα ζηλεύαν την οθόνη του και αναρωτιόμουν αλλο κινητό εχω εγω?

 

Εδω καποιες ενδείξεις στο browsing πως μου εμφανίζει μερικα γράμματα, και πως φαίνονται σαν να τρεμοπαιζουν και σαν μα αλλιωνεται το χρωμα :/

 

http://imgur.com/0hAn47i

 

http://imgur.com/McdMWVs

 

Αμα δεν εμφανίζονται οι εικόνες αυτες εδω ειναι, http://imgur.com/0hAn47i

 

http://imgur.com/McdMWVs

 

 

Μπορείτε να το διακρίνεται και εσεις? Ετσι ειναι το κινητό ή εχω πεσει σε ελλατωματικο?? Ποτε δεν ένιωσα οτι ειναι 1080p το κινητό, και βλέπω κατι αλλα κινητα 720p και λεω μεσα μου "Κοιτα ποσο Καθαρα δειχνει!!"

Φιλε στα screenshot δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Δοκίμασε κάποιες εφαρμογές που έχει στο playstore τύπου colour test κτλπ που έχει.

Στείλε μας φωτογραφίες τραβηγμένες από άλλο τηλέφωνο που θα δείχνουν την οθόνη

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου.Ειναι οντως η 4.5.4Α οπως βλεπετε στη φωτο...

Αυριο λοιπον θα χουμε ολοημερο crash test και τα ξαναλεμε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό το έχω από τον Φεβρουάριο χωρίς κανένα θέμα. Πριν από λίγο προσπάθησα να κάνω βιντεοκλήση στο viber και η κάμερα δεν ανοίγει με τίποτα. Εγώ βλέπω τον άλλον αυτός γιοκ. Έκανα μια αναζήτηση στο Google μπας και βρω κάτι αλλά τίποτα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Έχω την 0.5Α

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό το έχω από τον Φεβρουάριο χωρίς κανένα θέμα. Πριν από λίγο προσπάθησα να κάνω βιντεοκλήση στο viber και η κάμερα δεν ανοίγει με τίποτα. Εγώ βλέπω τον άλλον αυτός γιοκ. Έκανα μια αναζήτηση στο Google μπας και βρω κάτι αλλά τίποτα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Έχω την 0.5Α

Πρέπει να έχει αναφερθεί άλλες 20 φορές το ίδιο θέμα εδώ.

Πέρα από την αναζήτηση στο google, καλό είναι να κάνουμε αναζήτηση και μέσα στο θέμα που μας ενδιαφέρει.

Θα υπήρχαν πολύ λιγότερα ποστ με τις ίδιες ερωτήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει αναφερθεί άλλες 20 φορές το ίδιο θέμα εδώ.

Πέρα από την αναζήτηση στο google, καλό είναι να κάνουμε αναζήτηση και μέσα στο θέμα που μας ενδιαφέρει.

Θα υπήρχαν πολύ λιγότερα ποστ με τις ίδιες ερωτήσεις.

Και συ αντι να απαντας με το ποστ που υπαρχει η απαντηση, αναλωνεσαι στο να την μπαινεις στον καθενα εδω που ειναι λογικο να ρωταει θεματα που άλλοι εχουν ηδη συναντησει αλλά στις χ εκαντονταδες σελιδες δεν ειναι ευκολο να βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 12ωρο με την 4.5.4Α παρατηρησα τα εξης θετικα και αρνητικα θεματακια που εχει.

Ξεκιναω λοιπον ....

 

-1 Antutu 43000 στα 64bit-40000 στα 32bit Αξιολογη θα λεγα.

-2 Δεν εμφανιζεται ουτε εδω (οπως και στην 4.5.3Α) το εικονιδιο με την επιλογη για τις επαφες :cry:

-3 Οσα themes κι αν εγκατεστησα ή προυπηρχαν και προσπαθησα να τα ενεργοποιησω τα δεχτηκε αβίαστα ακούραστα και χωρίς χρήση επαννεκίνησης για άψογη τοποθέτηση:D

-4 Τα αντιγραφα ασφαλειας παραμενουν ως εχουν 1.2 gb δεν μετατρεπονται σε μικροτερης χωρητικοτητας (αυτο ειναι καλο γιατι επανερχονται αυτουσια) :D

-5 Στα αντιγραφα ασφαλειας ομως δεν μπορεις να επιλεξεις ποιο app ξεχωριστα θες να επαναφερεις ή να δημιουργησεις back up επειδη δε το δεχεται σε πεταει εξω :mad:

-6 Το μαμισιο πληκτρολογιο δουλευει κανονικοτατα δε κολαει οπως πριν ;)

-7 Στη διαχειριση καταναλωσης μπαταριας σου δειχνει την καθε εφαρμογη οταν ενεργοποιειται ξεχωριστα με % και ποση ωρα κανονικα (το δοκιμασα και στα Αγγλικα ειναι το ιδιο):D

-8 Οσο και να το καθαριζεις στη Security ολο και καποιο σκουπιδι μενει πισω...συνηθως 4kb (ξερω..ξερω ειμαι υποχονδριος) :p

-9 Μεχρι στιγμης δεν λαγκαρει ειναι πιο smooth απλα εχω την αισθηση οτι τα εικονιδια ειναι λιγο πιο ψευτικα να το πω;

-10 Το touch δεν υπαρχει ειναι απαιχτο και σ αυτη τη rom (Προσοχη οταν μιλατε παραειναι ευαισθητο)

-11 Απο θεμα διαχειρισης μπαταριας επειδη τα "λιωνω" ολα τα κινητα μου οφειλω να ομολογησω πως πριν ειχα το 5ωρο στο νερο ενω τωρα... εχω 3:30 ωρες οθονη και ειμαι στο 45% και αναμενουμε τελειωτικα αποτελεσματα στο τελος της ημερας:D

-12 Εχω την αισθηση οτι φορτιζει πιο γρηγορα ή παιζει να ναι και η ιδεα μου; (μιλαω για χθες το βραδυ)

-13 Η φωτεινοτητα-αυτοματη φωτεινοτητα πλεον δουλευει κανονικα (Το βλεπω για 6 ωρο η οθονη μαλλον):lol:

-14 Το bluetooth συνδεεται αμεσα πλεον και χωρις χειροκινητη παρεμβαση;)

-15 Η ενταση ηχου της κλησης σου δεινει τη δυνατοτητα για κανονικα ή σταθερα αυξανομενη (οχι οπως πριν μονο σταθερα αυξανομενη):rolleyes:

Αυτά τα ολίγα που λέτε :wacko:

.....εεε αμα εχω κατι αλλο σας ενημερωνω..

Μεχρι στιγμης δαγκωτο η 4.5.4Α ετσι;Δεν γυριζω πισω..

 

Και αυτό που μ αρέσει πολύ είναι όταν κλειδώνει το κινητό που κάνει ασπρόμαυρη την οθόνη κλάσματα πρίν την απενεργοποίηση της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα συναντήσεις διάφορα μικροπροβληματα και ψηλοσπαστικα κολληματακια. Εγω την εχω απο τότε που κυκλοφόρησε και την κραταω μονο και μονο γιατι βαριεμαι να ξανά στήνω το κινητο. Περιμενω πως και πως την 4.5.4Α μπας βελτιωθουν τα πράγματα

 

 

 

Οπως τα λες φιλε μου ψιλοθεματακια εχει...και γω μαζί σου δε γυριζω πίσω.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 12ωρο με την 4.5.4Α παρατηρησα τα εξης θετικα και αρνητικα θεματακια που εχει.

Ξεκιναω λοιπον ....

 

-1 Antutu 43000 στα 64bit-40000 στα 32bit Αξιολογη θα λεγα.

-2 Δεν εμφανιζεται ουτε εδω (οπως και στην 4.5.3Α) το εικονιδιο με την επιλογη για τις επαφες :cry:

-3 Οσα themes κι αν εγκατεστησα ή προυπηρχαν και προσπαθησα να τα ενεργοποιησω τα δεχτηκε αβίαστα ακούραστα και χωρίς χρήση επαννεκίνησης για άψογη τοποθέτηση:D

-4 Τα αντιγραφα ασφαλειας παραμενουν ως εχουν 1.2 gb δεν μετατρεπονται σε μικροτερης χωρητικοτητας (αυτο ειναι καλο γιατι επανερχονται αυτουσια) :D

-5 Στα αντιγραφα ασφαλειας ομως δεν μπορεις να επιλεξεις ποιο app ξεχωριστα θες να επαναφερεις ή να δημιουργησεις back up επειδη δε το δεχεται σε πεταει εξω :mad:

-6 Το μαμισιο πληκτρολογιο δουλευει κανονικοτατα δε κολαει οπως πριν ;)

-7 Στη διαχειριση καταναλωσης μπαταριας σου δειχνει την καθε εφαρμογη οταν ενεργοποιειται ξεχωριστα με % και ποση ωρα κανονικα (το δοκιμασα και στα Αγγλικα ειναι το ιδιο):D

-8 Οσο και να το καθαριζεις στη Security ολο και καποιο σκουπιδι μενει πισω...συνηθως 4kb (ξερω..ξερω ειμαι υποχονδριος) :p

-9 Μεχρι στιγμης δεν λαγκαρει ειναι πιο smooth απλα εχω την αισθηση οτι τα εικονιδια ειναι λιγο πιο ψευτικα να το πω;

-10 Το touch δεν υπαρχει ειναι απαιχτο και σ αυτη τη rom (Προσοχη οταν μιλατε παραειναι ευαισθητο)

-11 Απο θεμα διαχειρισης μπαταριας επειδη τα "λιωνω" ολα τα κινητα μου οφειλω να ομολογησω πως πριν ειχα το 5ωρο στο νερο ενω τωρα... εχω 3:30 ωρες οθονη και ειμαι στο 45% και αναμενουμε τελειωτικα αποτελεσματα στο τελος της ημερας:D

-12 Εχω την αισθηση οτι φορτιζει πιο γρηγορα ή παιζει να ναι και η ιδεα μου; (μιλαω για χθες το βραδυ)

-13 Η φωτεινοτητα-αυτοματη φωτεινοτητα πλεον δουλευει κανονικα (Το βλεπω για 6 ωρο η οθονη μαλλον):lol:

-14 Το bluetooth συνδεεται αμεσα πλεον και χωρις χειροκινητη παρεμβαση;)

-15 Η ενταση ηχου της κλησης σου δεινει τη δυνατοτητα για κανονικα ή σταθερα αυξανομενη (οχι οπως πριν μονο σταθερα αυξανομενη):rolleyes:

Αυτά τα ολίγα που λέτε :wacko:

.....εεε αμα εχω κατι αλλο σας ενημερωνω..

Μεχρι στιγμης δαγκωτο η 4.5.4Α ετσι;Δεν γυριζω πισω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οπως τα λες φιλε μου ψιλοθεματακια εχει...και γω μαζί σου δε γυριζω πίσω.

Μπορείς να δεις αν δουλεύει το titanium back up ; εχω διαβάσει πως υπάρχουν προβλήματα και πως δεν δουλεύει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής θεματακι που με έχει κουράσει εδώ και κάνα δυο εβδομάδες. Οταν ανοιγω την εφαρμογή για να παρω τηλέφωνο αργεί να μου φορτώσει τις επαφές 5-10sec. Σχεδόν πάντα το κάνει. Ξεκίνησε να το κάνει κάποια στιγμη με την 4.5.3Α, ενω το πρωτο διαστημα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και συνεχίζει να το κάνει και τώρα με την 4.5.4Α που έβαλα. Επίσης πολλές φορές αργει να εμφανίσει το όνομα αυτου που με καλεί, όταν με παίρνουν τηλ. Τις επαφές τις έχω στο gmail και όχι στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για την μπαταρια ρε παιδια για την εκδοση 4.5.4.Α αν πεφτει γρηγορα η μπαταρια?γιατι ειχα βαλει την 4.5.3.Α και σε αναμονη επεφτε παρα πολυ γρηγορα.δηλαδη τωρα εχω την 4.2.0.5 και η μπαταρια ειναι παρα πολυ καλη.αξιζει περισσοτερο απο την 4.2.0.5Α η 4.5.4.Α??????
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής θεματακι που με έχει κουράσει εδώ και κάνα δυο εβδομάδες. Οταν ανοιγω την εφαρμογή για να παρω τηλέφωνο αργεί να μου φορτώσει τις επαφές 5-10sec. Σχεδόν πάντα το κάνει. Ξεκίνησε να το κάνει κάποια στιγμη με την 4.5.3Α, ενω το πρωτο διαστημα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και συνεχίζει να το κάνει και τώρα με την 4.5.4Α που έβαλα. Επίσης πολλές φορές αργει να εμφανίσει το όνομα αυτου που με καλεί, όταν με παίρνουν τηλ. Τις επαφές τις έχω στο gmail και όχι στο κινητό

 

 

Σε μένα προς το παρόν δουλεύουν όλα κανονικά.Μήπως να την ξαναπερνουσες ίσως δεν εχει "κατσει" καλά ή rom;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να δεις αν δουλεύει το titanium back up ; εχω διαβάσει πως υπάρχουν προβλήματα και πως δεν δουλεύει.

 

 

 

Επειδή μου τη σπάει το συγκεκριμένο το κατέβασα και έκανα αντίγραφο. Δουλεψε σε μενα κανονικά αλλά καλύτερα να σ ενημερώσει κάποιος που το χει με αυτή την εφαρμογή

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Που την βρισκω την 4.5.4 γιατι μπαινω σε αυτο που εχετε ανεβασει αλλα δεν μπορω να την βρω?την βαζετε με clear data η την παιρνατε κατευθειαν απο πανω απο την προηγουμενη?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως πιάνετε τέτοιο σκορ στο Antutu;

Εγώ πιάνω 37933 με την 4.0.2. A και Antutu 5.7.1.

To 64 bit Antutu που το βρίσκετε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για την μπαταρια ρε παιδια για την εκδοση 4.5.4.Α αν πεφτει γρηγορα η μπαταρια?γιατι ειχα βαλει την 4.5.3.Α και σε αναμονη επεφτε παρα πολυ γρηγορα.δηλαδη τωρα εχω την 4.2.0.5 και η μπαταρια ειναι παρα πολυ καλη.αξιζει περισσοτερο απο την 4.2.0.5Α η 4.5.4.Α??????

 

 

 

Αν αξίζει; Πάμε λοιπόν...

100%-10% -> 5:38 ώρες οθονη

1:08 ώρα ομιλία

3:17 ώρες WiFi

3:22 ώρες Bluetooth

00:48 ώρα δεδομένα

2:15 ώρα περιηγηση internet

και 4 μετρήσεις ANTUTU που όπως πολύ καλά γνωρίζεται

ρουφάει τη μπαταρία το σημάδι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που την βρισκω την 4.5.4 γιατι μπαινω σε αυτο που εχετε ανεβασει αλλα δεν μπορω να την βρω?την βαζετε με clear data η την παιρνατε κατευθειαν απο πανω απο την προηγουμενη?

 

 

 

Πάντα όταν περναω μια καινούργια rom κάνω clear data για να ναι "καθαρή" και αποφεύγω την επαναφορά αντιγράφων ασφαλείας για τυχόν μεταφορά bug.

Εγώ την κατέβασα απο post #3174# μέσω cm browser από το κινητό μου

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν αξίζει; Πάμε λοιπόν...

100%-10% -> 5:38 ώρες οθονη

1:08 ώρα ομιλία

3:17 ώρες WiFi

3:22 ώρες Bluetooth

00:48 ώρα δεδομένα

2:15 ώρα περιηγηση internet

και 4 μετρήσεις ANTUTU που όπως πολύ καλά γνωρίζεται

ρουφάει τη μπαταρία το σημάδι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Πάντα όταν περναω μια καινούργια rom κάνω clear data για να ναι "καθαρή" και αποφεύγω την επαναφορά αντιγράφων ασφαλείας για τυχόν μεταφορά bug.

Με ανοιχτα τα data η απόδοση της μπαταρίας πέφτει δραματικά. Δλδ απο τις 5-5.5ωρες οθόνη με κλειστά ή πολυ λιγα data, αν τα αφήσεις συνέχεια ανοιχτά θα βγάλει 2.5-3 ωρες οθόνη. Τουλαψιστον σε μένα αυτο ισχύει!

Να σημειωσω οτι εγω δουλευω το κινητο με δυο καρτες τη μια 4G, wifi συνεχεια ανοιχτα, Bluetooth συνεχεια ανοιχτο, φωτεινότητα στο 70% auto, και data τα ανοιγω-κλεινω

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως πιάνετε τέτοιο σκορ στο Antutu;

Εγώ πιάνω 37933 με την 4.0.2. A και Antutu 5.7.1.

To 64 bit Antutu που το βρίσκετε;

 

Με την 4.2.0.5Α είχα 40900 στο 5.7.1 antutu...

Με την 4.5.4A. 42987 χωρίς ιδανικές συνθήκες..

Διέγραψε τα δεδομένα στην εφαρμογή κάνε απεγκατασταση και τοποθέτησε την πάλι στο κινητό.

Λογικά όταν θα την ανοίξεις θα σου ζητήσει από μόνη της να βαλει το 64bit και μετά το 3d

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ανοιχτα τα data η απόδοση της μπαταρίας πέφτει δραματικά. Δλδ απο τις 5-5.5ωρες οθόνη με κλειστά ή πολυ λιγα data, αν τα αφήσεις συνέχεια ανοιχτά θα βγάλει 2.5-3 ωρες οθόνη. Τουλαψιστον σε μένα αυτο ισχύει!

Να σημειωσω οτι εγω δουλευω το κινητο με δυο καρτες τη μια 4G, wifi συνεχεια ανοιχτα, Bluetooth συνεχεια ανοιχτο, φωτεινότητα στο 70% auto, και data τα ανοιγω-κλεινω

 

 

 

Είναι πολύ ή κατανάλωση που αναφέρεις. Ή αναζήτηση σήματος 4g ακόμα και σαν επιλογή για σήμα στο κινητό ρουφάει μπαταρία αλλά πιστεύω πως αυτό που κάνει μεγαλύτερη ζημιά στο κινητό είναι το Bluetooth.Ψάξε μέσω gsam ή άλλης εφαρμογής να δεις τι φταίει.Κάτι μένει πίσω ανοιχτό και σε γονατίζει δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι ο χρόνος φόρτισης που έχει αλλαξει κατά πολύ.

Πριν (με την 05Α) από 10-100% έκανε 3:30 ώρες :mad:

ενώ τώρα (με την 4.5.4Α) μου γράφει 2:30 ωρες. :D

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 4.2.0.5 u δεν χρειαζεται να περασω καποια A πρωτα και μετα την 4.5.4???χρισιμοποιητε καποιο προγραμμα για την μπαταρια η οτι εχει το κινητο????
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 4.2.0.5 u δεν χρειαζεται να περασω καποια A πρωτα και μετα την 4.5.4???χρισιμοποιητε καποιο προγραμμα για την μπαταρια η οτι εχει το κινητο????

 

 

Δεν το γνωρίζω αυτό φιλέ μου...όσο για την μπαταρία χρησιμοποιώ το gsam για τα αποτελέσματα της χρήσης εφαρμογών κτλ και το security του τηλ για καθάρισμα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...