Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει δε νομιζω οσοι εχουν κινητα με GG να μην αγοράζουν τέτοιες.. Η εγκατάστασή τους είναι εύκολη πάντως? Φουσκάλες αφήνουν?

Γιατί δεν το νομίζεις;

Στα τελευταία 2 κινητά μου με GG δεν βρήκα κανένα λόγο να βάλω tempered.

 

Οπότε είναι υποκειμενικό .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το tempered glass το βάζεις άμα για παράδειγμα κάνεις κάποια δουλειά που υπάρχει περίπτωση να το χτυπήσεις κάπου τώρα αν είσαι στο γραφείο δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να βάλεις tempered glass.

Εγω για παράδειγμα έχω βάλει καθώς είμαι μαγειρας και στην κουζίνα τα πράγματα είναι ζορικα

Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomiforsale.com/en/meizu/157-meizu-m1-note.html

 

ειναι σε στοκ απο ευρωπη στα 180 ευρω για οποιον ενδιαφερεται...

 

Δεν έχει paypal για πληρωμή αυτό το κατάστημα οποτε όχι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tempered glass το βάζεις άμα για παράδειγμα κάνεις κάποια δουλειά που υπάρχει περίπτωση να το χτυπήσεις κάπου τώρα αν είσαι στο γραφείο δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να βάλεις tempered glass.

Εγω για παράδειγμα έχω βάλει καθώς είμαι μαγειρας και στην κουζίνα τα πράγματα είναι ζορικα

 

Εγω παντως εχω γρατζουνισει gorilla glass χωρις να κανω ιδιαιτερα σκληρη χρηση. Μια στιγμη ατυχιας ή ατσουμπαλιας αρκει για να το γρατζουνισει. Ειμαι φαν της οθονης χωρις προστατευτικο βεβαια αλλα με ενα καλο tempered glass η διαφορα ειναι αμελητεα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δει gorilla glass 2 να χαρακώνεται όχι απλώς να γρατζουνιέται και σκεφτόμουν να αγοράσω ένα tempered glass για το m1 note μου. Θα ήθελα να ακούσω περισσότερες απόψεις ή ακόμα καλύτερα να ανοιχτεί ένα ξεχωριστό θέμα (poll ίσως?)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο update ν.4.2.0.5Α έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Για πρώτη φορά μετά από 1.5 μήνα χρήσης στις 6 κλήσεις που έκανα σήμερα, οι 4 μου είπαν ότι δε με ακούνε καλά (για τις άλλες 2 δε ξέρω, γιατί δεν τους ρώτησα). Άρα ή κάτι δε πάει καλά με το update ή κάτι έπαθε η συσκευή μου. Αν μπορεί όποιος έχει κάνει το update ας ενημερώσει αν έχει πρόβλημα. Επίσης επειδή είμαι έτσι αλλιώς root αν υπάρχει τρόπος αύξησης της έντασης του μικροφώνου ενημερώστε, please!

2. Από μπαταρία έχω την αίσθηση ότι είναι ελαφρώς χειρότερα τα πράγματα, αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά οπότε θα συνεχίσω τη παρακολούθηση και βλέπουμε.

3. Η εστίαση στη κάμερα έχει βελτιωθεί καθώς στοτη 4.2.0.4Α υπήρχε θέμα.

4. Τέλος διερωτώμαι πόσα update πρέπει να βγάλουν οι Κινέζοι για διορθώσουν την κλιμακωτη ένταση ήχου στις εισερχομενες κλήσεις? Ήμαρτον πια, για το μάτι το αφήνουν?

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο update ν.4.2.0.5Α έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Για πρώτη φορά μετά από 1.5 μήνα χρήσης στις 6 κλήσεις που έκανα σήμερα, οι 4 μου είπαν ότι δε με ακούνε καλά (για τις άλλες 2 δε ξέρω, γιατί δεν τους ρώτησα). Άρα ή κάτι δε πάει καλά με το update ή κάτι έπαθε η συσκευή μου. Αν μπορεί όποιος έχει κάνει το update ας ενημερώσει αν έχει πρόβλημα. Επίσης επειδή είμαι έτσι αλλιώς root αν υπάρχει τρόπος αύξησης της έντασης του μικροφώνου ενημερώστε, please!

2. Από μπαταρία έχω την αίσθηση ότι είναι ελαφρώς χειρότερα τα πράγματα, αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά οπότε θα συνεχίσω τη παρακολούθηση και βλέπουμε.

3. Η εστίαση στη κάμερα έχει βελτιωθεί καθώς στοτη 4.2.0.4Α υπήρχε θέμα.

4. Τέλος διερωτώμαι πόσα update πρέπει να βγάλουν οι Κινέζοι για διορθώσουν την κλιμακωτη ένταση ήχου στις εισερχομενες κλήσεις? Ήμαρτον πια, για το μάτι το αφήνουν?

 

Πρόβλημα με τις κλήσεις έχω και εγώ μετά το τελευταίο update την κάμερα έφτιαξε λίγο το update.

Εγω περιμένω πως και πως να φτιάξουν το θεματακι με push notifications γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο update ν.4.2.0.5Α έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Για πρώτη φορά μετά από 1.5 μήνα χρήσης στις 6 κλήσεις που έκανα σήμερα, οι 4 μου είπαν ότι δε με ακούνε καλά (για τις άλλες 2 δε ξέρω, γιατί δεν τους ρώτησα). Άρα ή κάτι δε πάει καλά με το update ή κάτι έπαθε η συσκευή μου. Αν μπορεί όποιος έχει κάνει το update ας ενημερώσει αν έχει πρόβλημα. Επίσης επειδή είμαι έτσι αλλιώς root αν υπάρχει τρόπος αύξησης της έντασης του μικροφώνου ενημερώστε, please!

2. Από μπαταρία έχω την αίσθηση ότι είναι ελαφρώς χειρότερα τα πράγματα, αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά οπότε θα συνεχίσω τη παρακολούθηση και βλέπουμε.

3. Η εστίαση στη κάμερα έχει βελτιωθεί καθώς στοτη 4.2.0.4Α υπήρχε θέμα.

4. Τέλος διερωτώμαι πόσα update πρέπει να βγάλουν οι Κινέζοι για διορθώσουν την κλιμακωτη ένταση ήχου στις εισερχομενες κλήσεις? Ήμαρτον πια, για το μάτι το αφήνουν?

 

Κανένα πρόβλημα με κλήσεις Ούτε πριν,ούτε μετά το Update.

Η μπαταρία τα σπάει όπως και πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με εσάς, αλλά εμένα το κινητο κουζίνα γλιστραει πολύ από τα χέρια χωρίς καμία θήκη. Σκέφτομαι αν δεν είχα αυτήν την θήκη πόσες φορές θα είχε πέσει κάτω το τηλέφωνο.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι πως μπορώ να βάλω τις επαφές μου στην σιμ όπως γινότανε σε παλαιότερα κινητά. Τις μόνες επιλογές που μου βγάζει είναι αποθήκευση στο γοογλε η στην μουσική
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω εχει το 16αρι 179$ και το 32αρι 219$ και πιστευω ειναι καλη τιμη..

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html?u=163443

 

Απο αυτο το σαιτ πηρα το mx4 και το mi4 χωρις προβλημα με 20 μερες αποστολη με nl post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι πως μπορώ να βάλω τις επαφές μου στην σιμ όπως γινότανε σε παλαιότερα κινητά. Τις μόνες επιλογές που μου βγάζει είναι αποθήκευση στο γοογλε η στην μουσική

Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και ποια πολλά χρόνια να ασχολούμαι με τις επαφές της sim, αλλά για να σε βοηθήσουμε, γιατί θες να βάλεις τις επαφές στην sim.

Δεν σου αρκεί να τις έχεις στην google?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω οσο πιο πολυ μπορω να μην με εχουν απο παντου "φακελομενο". Δεν θελω να εχουν ολες τις επαφες μου και αν υπαρχει τροπος προτιμω στην σιμ να τις εχω αν δεν υπαρχει δεν πειραζει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω εχει το 16αρι 179$ και το 32αρι 219$ και πιστευω ειναι καλη τιμη..

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html?u=163443

 

Απο αυτο το σαιτ πηρα το mx4 και το mi4 χωρις προβλημα με 20 μερες αποστολη με nl post.

 

Απο εκει το πηρα πριν 1 μηνα περιπου για τη γυναικα μου και ειναι η τελευταια φορα που παραγγελνω απο εκει. Εκτος του οτι δεν με ενημερωσαν οτι ειναι μονο για κινεζικα δικτυα (πιανει μονο 2g εδω), πριν καν ερθει το τηλεφωνο ζητησα να κανω επιστροφη και μου ειπαν οτι θα χρεωθω restocking fees 35-40% της αξιας του τηλεφωνου και επιπλεων εκανε δυο μηνες για να ερθει Ελλαδα.

Μου εριξαν το φταιξιμο αποκλειστικα εμενα, οτι επρεπε να ξεχωρισω τις διαφορες των δικτυων και ειχαν και την αναιδια να με χρεωσουν, σε περιπτωση που το εστελνα πισω, με restocking fees (σημειωτεον οτι εχω αγορασει 5-6 κινητα απο εκει για εμενα και φιλους)

Προσωπικη μου γνωμη, μακρια απο εκει.

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει το πηρα πριν 1 μηνα περιπου για τη γυναικα μου και ειναι η τελευταια φορα που παραγγελνω απο εκει. Εκτος του οτι δεν με ενημερωσαν οτι ειναι μονο για κινεζικα δικτυα (πιανει μονο 2g εδω), πριν καν ερθει το τηλεφωνο ζητησα να κανω επιστροφη και μου ειπαν οτι θα χρεωθω restocking fees 35-40% της αξιας του τηλεφωνου και επιπλεων εκανε δυο μηνες για να ερθει Ελλαδα.

Μου εριξαν το φταιξιμο αποκλειστικα εμενα, οτι επρεπε να ξεχωρισω τις διαφορες των δικτυων και ειχαν και την αναιδια να με χρεωσουν, σε περιπτωση που το εστελνα πισω, με restocking fees (σημειωτεον οτι εχω αγορασει 5-6 κινητα απο εκει για εμενα και φιλους)

Προσωπικη μου γνωμη, μακρια απο εκει.

Αντωνης

Την εκδοση για τα κινεζικα την εχει σε αλλο link.. Αυτη είναι που δουλεύει ελλαδα. Τωρα αν αυτοι στελνουν την td-lte εκδοση ειναι αλλη ιστορια..

Edited by elias87_
Διατυπωση
Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασες απο link που ελεγε οτι το κινητο ειναι TD-LTE (οπως βλεπω οτι τα εχει χωρισμενα) τοτε το λαθος φυσικα και δεν ειναι δικο τους. Τωρα αν εσυ ψωνισες απο το σωστο link και αυτοι σου εστειλαν οτι ηθελαν αυτο ειναι αλλη ιστορια..
Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασες απο link που ελεγε οτι το κινητο ειναι TD-LTE (οπως βλεπω οτι τα εχει χωρισμενα) τοτε το λαθος φυσικα και δεν ειναι δικο τους. Τωρα αν εσυ ψωνισες απο το σωστο link και αυτοι σου εστειλαν οτι ηθελαν αυτο ειναι αλλη ιστορια..

Πολλά κινητά έρχονται με ταμπέλα TD-LTE και παίζουν κανονικά 3G/4G.

Οπότε ούτε αυτό είναι καθοριστικό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κινητά έρχονται με ταμπέλα TD-LTE και παίζουν κανονικά 3G/4G.

Οπότε ούτε αυτό είναι καθοριστικό.

 

Δες τι εγραψα παραπανω, φυσικα και δεν ειπα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασες απο link που ελεγε οτι το κινητο ειναι TD-LTE (οπως βλεπω οτι τα εχει χωρισμενα) τοτε το λαθος φυσικα και δεν ειναι δικο τους. Τωρα αν εσυ ψωνισες απο το σωστο link και αυτοι σου εστειλαν οτι ηθελαν αυτο ειναι αλλη ιστορια..

Φυσικα και εχω ευθυνη, αλλα το λιγοτερο που θα μπορουσαν να κανουν εφοσον βλεπουν οτι τι κινητο πηγαινει ευρωπη, Θα ηταν να στειλουν τη σωστη εκδοση, η τουλαχιστον να ρωτησουν πριν την αποστολη. Επισης θα επρεπε να υπαρχει αναφορα στο site τους για κινεζικη και ευρωπαικη εκδοση και οχι μονο TD-LTE και σαχλαμαρες. Που να ξερει ο καθενας ποια ειναι τα σωστα δικτυα. Ο κοσμος μπερδευεται.Δεν βλεπετε ποσες ερωτησεις γινονται εδω?

Το λιγοτερο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι μια ερωτηση, αυτο ειναι σωστο customer service η τουλαχιστον να μου αλλαζαν το τηλεφωνο χωρις τοση μεγαλη επιβαρυνση. Στο κατω κατω τους ειχα δωσει ενα σωρο λεφτα μεχρι τωρα.

Προσωπικη μου γνωμη εκφραζω και δεν θελω να επηρεασω κανεναν, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...