Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Three brothers

Αφού είχες Nexus 4, έπρεπε να ξέρεις ότι και εκεί είχαμε double tap to wake και για sleep.

Απλά ήθελε custom kernel.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Three brothers

Αφού είχες Nexus 4, έπρεπε να ξέρεις ότι και εκεί είχαμε double tap to wake και για sleep.

Απλά ήθελε custom kernel.

Ε ναι το ξέρω αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με φλασαρισμα. :cool:

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μόλις παρέλαβα από το vickmall κ δυστυχώς έχω πρόβλημα με το wifi, ούτε σπίτι ούτε γραφείο συνδέεται. Αρχικά συνδέθηκε για λίγο στο σπίτι και πάνω που δήλωσα το Gmail κ το σετάριζα , έβγαλε μήνυμα ότι έληξε το χρονικό όριο σύνδεσης. Μετά τίποτα, όσα reset κ αν έκανα .....καμία ιδέα που θα μπορούσε να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μόλις παρέλαβα από το vickmall κ δυστυχώς έχω πρόβλημα με το wifi, ούτε σπίτι ούτε γραφείο συνδέεται. Αρχικά συνδέθηκε για λίγο στο σπίτι και πάνω που δήλωσα το Gmail κ το σετάριζα , έβγαλε μήνυμα ότι έληξε το χρονικό όριο σύνδεσης. Μετά τίποτα, όσα reset κ αν έκανα .....καμία ιδέα που θα μπορούσε να με βοηθήσει?

Δοκίμασες σε άλλα wifi;

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο wifi και να βάλεις static ip στο κινητο. Αν δεν πιάσουν αυτά τότε βάλε την Α

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μόλις παρέλαβα από το vickmall κ δυστυχώς έχω πρόβλημα με το wifi, ούτε σπίτι ούτε γραφείο συνδέεται. Αρχικά συνδέθηκε για λίγο στο σπίτι και πάνω που δήλωσα το Gmail κ το σετάριζα , έβγαλε μήνυμα ότι έληξε το χρονικό όριο σύνδεσης. Μετά τίποτα, όσα reset κ αν έκανα .....καμία ιδέα που θα μπορούσε να με βοηθήσει?

Πήγαινε έξω αν δεν βρίσκεις αλλά ασύρματα μέσα από το σπίτι σου να δοκιμάσεις.

Χλωμό να έχει πρόβλημα γενικό με όλα τα ασύρματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!πηρα κ εγω το meizu κ αυριο τηα πας να του βαλω σιμ,απλα θα ηθελα να ρωτησω κατι,επειδη δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες με το mail μου,δεν ξερω γιατι,θα εχουν προβλημα κ σε καποιο καταστημα να μου περασουν τις επαφες?ευχαριστω εκ των πρωτερον!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!πηρα κ εγω το meizu κ αυριο τηα πας να του βαλω σιμ,απλα θα ηθελα να ρωτησω κατι,επειδη δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες με το mail μου,δεν ξερω γιατι,θα εχουν προβλημα κ σε καποιο καταστημα να μου περασουν τις επαφες?ευχαριστω εκ των πρωτερον!

Κατέβασε τα Google services από το App center ψάχνοντας για Google και θα τα συγχρονίσει

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τα Google services από το App center ψάχνοντας για Google και θα τα συγχρονίσει

 

 

τον συγχρονισμο τον εκανα με το παλιο κινητο,οποτε θα το προσπαθησω αυριο!

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κάνεις cyanogenmod στο meizu? Αν ναι πως τρέχει?

 

Τα meizu εχουν κλειδωμένο.... ΚΑΤΙ! Πολλοί λενε bootloader αλλα δε νομιζω, anyway, δεν υπάρχουν ακομα και δεν εχει βρεθεί ακομα λύση για custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Τα meizu εχουν κλειδωμένο.... ΚΑΤΙ! Πολλοί λενε bootloader αλλα δε νομιζω, anyway, δεν υπάρχουν ακομα και δεν εχει βρεθεί ακομα λύση για custom roms.

 

τι να τις κανεις; flyme ρεεεεεε :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κάνεις cyanogenmod στο meizu? Αν ναι πως τρέχει?

Custom rom δεν παιζουν για κανενα meizu. Αμα παρεις meizu παντρευεσαι και τη flyme. Αυτο σαν ιδεα ισως ξενιζει καποιους που ειναι επιρεπεις στα flashαρισματα. Και γω προβληματιζομουν λιγο σε σχεση με αυτο πριν παρω το m1, αλλα τώρα που εχω δοκιμασει τη flyme δεν με απασχολουν τετοια θέματα. Να μη σου πω οτι εχει ηρεμήσει το κεφαλι μου.

Παιδιά το tunien radio παίζει κανονικά?

Το tunein radio μου παιζει κανονικα πλεον, αν και τη πρωτη φόρα που το εβαλα μου κρασαρε.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια υπαρχει επιλογη να χρησιμοποιω τις επαφες απο την sim?Δεν την βρισκω

 

Πάνω που ημουν ετοιμος να το παραγγείλω, η απληστία μου ενεργοποιηθηκε και αρχισα να κοιταζω προς μχ4...Είναι κλασεις ανωτερο πιστευω, μια διαφορά 140$ την αξίζει να την έχει...Δεδομενου οτι η τιμη ειναι τωρα γυρω στα 280 ευρώ, αναρωτιεμαι αν μπορεί κανεις να εκτιμήσει πότε περίπου θα φτάσει στα 200-220 ευρώ για να το χτυπήσω...Σορι για το οφτοπικ..

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ημουν ετοιμος να το παραγγείλω, η απληστία μου ενεργοποιηθηκε και αρχισα να κοιταζω προς μχ4...Είναι κλασεις ανωτερο πιστευω, μια διαφορά 140$ την αξίζει να την έχει...Δεδομενου οτι η τιμη ειναι τωρα γυρω στα 280 ευρώ, αναρωτιεμαι αν μπορεί κανεις να εκτιμήσει πότε περίπου θα φτάσει στα 200-220 ευρώ για να το χτυπήσω...Σορι για το οφτοπικ..

 

Οταν και αν θα φτασει ποτε στα 220 θα εχουν βγει τοσο καλυτερα που παλι θα αμφιταλαντευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Οταν και αν θα φτασει ποτε στα 220 θα εχουν βγει τοσο καλυτερα που παλι θα αμφιταλαντευεσαι.

 

Εχω ταβανι τα 200-220 και απο Κίνα κοιτάω μόνο και μόνο meizu ( να φανταστεις στο jiayu s3 που ειναι ιδιο με m1 note δεν εχω μπει καν στο λινκ του να το δω) οπότε μάλλον δε θα αμφιταλαντεύομαι...Οπότε θεωρείς οτι στο επόμενο 6μηνο δύσκολα να πέσει στα 220-240 δολλάρια η τιμή, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ταβανι τα 200-220 και απο Κίνα κοιτάω μόνο και μόνο meizu ( να φανταστεις στο jiayu s3 που ειναι ιδιο με m1 note δεν εχω μπει καν στο λινκ του να το δω) οπότε μάλλον δε θα αμφιταλαντεύομαι...Οπότε θεωρείς οτι στο επόμενο 6μηνο δύσκολα να πέσει στα 220-240 δολλάρια η τιμή, έτσι?

 

Ποτε δεν ξερεις,ισως εισαι τυχερος και το πετυχεις σε καμια προσφορα,κανονικα να πεσει τοσο δεν το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Δες το mx3 ποσο πουλιεται τωρα και ποσο πριν 2,5 χρονια περίπου που πρωτο βγηκε, οποτε σε κανα χρονο ισως πέσει σε αυτα τα λεφτά...

και αφού βέβαια εχει κυκλοφορήσει ο αντικαταστατης του, ο οποιος για μενα δεν ειναι το mx4 pro.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να παρήγγειλε χθες ή σήμερα από vickmall???

 

Εγώ χθες παρήγγειλα από vickmall. Χθες μου έστειλαν tracking number. Σήμερα μου έστειλαν σε photo και το περιεχόμενο της συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

Δες το mx3 ποσο πουλιεται τωρα και ποσο πριν 2,5 χρονια περίπου που πρωτο βγηκε, οποτε σε κανα χρονο ισως πέσει σε αυτα τα λεφτά...

και αφού βέβαια εχει κυκλοφορήσει ο αντικαταστατης του, ο οποιος για μενα δεν ειναι το mx4 pro.

 

ετσι ακριβως, με το που βγει το mx5 (καλοκαιρι προς φθινοπωρο φαντάζομαι) ελπίζω να το δω σε τέτοια τιμη...να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα σοβαρό πρόβλημα. Το κινητό ξαφνικά κόλλησε και μου πέταξε το σήμα του flyme χωρίς να κάνει τίποτα άλλο. Το έκλεισα και το άνοιξα και από εκείνη τη στιγμή και μετά δεν ανταποκρινεται το home button πάρα μόνο παρατεταμένα για κλείδωμα, δεν εμφανίζεται το smart touch ενώ έχουν αλλάξει όλες οι ρυθμίσεις. Τι μπορώ άλλο να κάνω μιας και δεν μπορώ να βγάλω τη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα σοβαρό πρόβλημα. Το κινητό ξαφνικά κόλλησε και μου πέταξε το σήμα του flyme χωρίς να κάνει τίποτα άλλο. Το έκλεισα και το άνοιξα και από εκείνη τη στιγμή και μετά δεν ανταποκρινεται το home button πάρα μόνο παρατεταμένα για κλείδωμα, δεν εμφανίζεται το smart touch ενώ έχουν αλλάξει όλες οι ρυθμίσεις. Τι μπορώ άλλο να κάνω μιας και δεν μπορώ να βγάλω τη μπαταρία;

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων φαντάζομαι. Προσωπικα κατι τετοιο θα δοκιμαζα.

"Ρυθμίσεις" -> "Σχετικα με το τηλέφωνο" -> "Αποθηκευτικός χώρος" -> "Εκκαθάριση δεδομένων" -> "Επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις". Νομιζω βέβαια πως μετα το κινητό θα θέλει σεταρισμα απο την αρχή. Εφαρμογες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες παρήγγειλα από vickmall. Χθες μου έστειλαν tracking number. Σήμερα μου έστειλαν σε photo και το περιεχόμενο της συσκευασίας.

Σου είπαν περίπου χρόνο παράδοσης και είναι διαθέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...