Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η καινουργια 4.5.3Α σας ηρθε κανονικα για αναβαθμιση στο κινητο η την περασατε μονοι σας?

Μόνος την περνάς φιλε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω ξεχασει το κωδικο για το ροοτ θα εχω προβλημα απο U να παω σε A?

Αν εννοείς τον κωδικό για το account, τότε δεν θα μπορείς να ξαναρουταρεις.

Να πας στην Α δεν θα έχεις πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ να διαγραψω τις επαφές μου. Δεν με αφήνει να τις διαγραψω τελείως μου λέει είναι μόνο για ανάγνωση... Τι μπορώ να κάνω..?

Έχεις εγκαταστημένο το VIber; Αν θυμάμαι καλά το είχε κάνει και σε μένα και είχα ψιλοφρικάρει. Τελικά νομίζω κάποιο conflict ήταν λόγω Viber. Αν δεν κάνω λάθος πας στις επαφές και απενεργοποιήσεις την προβολή των επαφών από το Viber θα δεις ότι ήδη οι επαφές που δεν σε άφηνε να τις σβήσεις έχουν ήδη διαγραφεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα την καινουργια 4.5.3Α και κολαει τρελα το κινητο....παιζει να εκανα κατι λαθος;Εχει κανενας το ιδιο θεμα;Πρεπει να τις ειχα περασμενες με τη σειρα ολες;Πριν την αναβαθμιση ειχα την 4.2.0.3Α Edited by iliasxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα την καινουργια 4.5.3Α και κολαει τρελα το κινητο....παιζει να εκανα κατι λαθος;Εχει κανενας το ιδιο θεμα;Πρεπει να τις ειχα περασμενες με τη σειρα ολες;Πριν την αναβαθμιση ειχα την 4.2.0.3Α

 

 

SOS Περασα την παλια και δεν ανοιγει;Τι κανω τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες την σωστή παλιά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες την σωστή παλιά;

 

Βρηκα ακρη...πατωντας volume up+power εκανα αναβαθμιση και διαγραφη δεδομενων και εστρωσε...ευτυχως!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα απο fastcardtech 16gb blue ειναι version u φοραει την 4.2.0.3u τι λετε?? να την αφησω η να παω σε καποια αλλη? Επισης το κινητο και το κουτι γραφει πανω td-lte και παιζει κανονικα σε 3g δικτυο, σε 4g δεν ειδα κατι αλλα δεν πιανει στη περιοχη μου λετε να εχει θεμα στο 4g? Edited by antonis86
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα απο fastcardtech 16gb blue ειναι version u φοραει την 4.2.0.3u τι λετε?? να την αφησω η να παω σε καποια αλλη? Επισης το κινητο και το κουτι γραφει πανω td-lte και παιζει κανονικα σε 3g δικτυο, σε 4g δεν ειδα κατι αλλα δεν πιανει στη περιοχη μου λετε να εχει θεμα στο 4g?

 

οχι φιλε ολα ετσι γραφουν το εχουν αναφερει πολλες φορες εδω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα λίγο τη μπάλα, η 4.5.3 είναι η επίσημη Lollipop;

Οχι beta.

Ποια μπάλλα έχασες; Δεν υπάρχουν πολλές lollipop.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα την Τρίτη από fastcardtech 32gb blue φοράει την 4.2.0.5A. Αν δεν κάνω λάθος είναι η παγκόσμια έκδοση.

 

Ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να δω στην κατανάλωση της μπαταρίας το on screen time ?

Πάω στις ρυθμίσεις- κατανάλωση μπαταρίας- οθόνη και μετά δεν μου γράφει την διάρκεια που είναι ανοιχτή όπως στα προηγούμενα android που είχα στην κατοχή μου.

παραθέτω και ένα screenshot.

 

[ATTACH]62741[/ATTACH]

 

Επίσης πως ελέγχω την κατανάλωση των δεδομένων? Δεν μπορώ να το βρω..

Edited by liovag
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Γυρνας τη γλώσσα στα αγγλικά για να σου δείξει.

International ή global είναι οι εκδόσεις με το "Ι" στο τέλος.U και Α είναι κινέζικες

Link to comment
Share on other sites

Γυρνας τη γλώσσα στα αγγλικά για να σου δείξει.

International ή global είναι οι εκδόσεις με το "Ι" στο τέλος.U και Α είναι κινέζικες

 

Ευχαριστώ , το έκανα και μου δείχνει την ώρα αλλά δεν γίνετε κύλιση ώστε να δω και τα λεπτά, έτσι συμβαίνει σε όλους? πχ μου έγραφε "2hour(s)5 .." και δεν ήξερα αν ήταν 5 ή 50 λεπτά. τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν 50.

 

[ATTACH]62742[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , το έκανα και μου δείχνει την ώρα αλλά δεν γίνετε κύλιση ώστε να δω και τα λεπτά, έτσι συμβαίνει σε όλους? πχ μου έγραφε "2hour(s)5 .." και δεν ήξερα αν ήταν 5 ή 50 λεπτά. τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν 50.

 

[ATTACH]62742[/ATTACH]

 

τώρα σοβαρά έχεις αυτονομία 2 ώρες και 50 λεπτά και η μπαταρία έχει πάει από 100 -->79....???Εγώ για να καταφέρω τετοιο στατιστικο νομιζω πρέπει να το βαλω τερμα κατω φωτεινότητα και να το αφήσω στην άκρη απλά με την οθόνη απλά ανοιχτή...και πάλι αμφιβάλλω..

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , το έκανα και μου δείχνει την ώρα αλλά δεν γίνετε κύλιση ώστε να δω και τα λεπτά, έτσι συμβαίνει σε όλους? πχ μου έγραφε "2hour(s)5 .." και δεν ήξερα αν ήταν 5 ή 50 λεπτά. τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν 50.

 

[ATTACH]62742[/ATTACH]

Πήγαινε ρυθμίσεις -> οθόνη και άλλαξε το μέγεθος της γραμματοσειράς

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειχα την 0.3Α και εβαλα την 0.5Α με καθαρη αναβαθμιση και σημερα που ειχα βαλει το ξυπνητηρι δεν χτύπησε, απλα ανοιξε το κινητο κ περιμενε pin, πρεπει να ρυθμισω κατι για να χτυπαει; ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειχα την 0.3Α και εβαλα την 0.5Α με καθαρη αναβαθμιση και σημερα που ειχα βαλει το ξυπνητηρι δεν χτύπησε, απλα ανοιξε το κινητο κ περιμενε pin, πρεπει να ρυθμισω κατι για να χτυπαει; ;

Τι εννοείς περίμενε pin;

Άρα το κινητό έκανε εκκίνηση και δεν είχες περάσει καν τον έλεγχο ασφαλείας του.

Πώς περιμένεις να τρέξει το ξυπνητήρι αν δεν βρίσκεται σε φουλ λειτουργία το κινητό;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ειναι αεροδρομιο το δικο μου επιτελους οποτε την αλλη εβδομαδα θα σας πρηξω!μακαρι να μην σας χρειαστω και να βγαλω ακρη αλλα ολο και κατι θα εχω απορια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...