Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ οδεύω προς κινητό από Κίνα (εχω ηδη ένα Newman που ειχα παρει σε προσφορά) αλλά η γνώμη μου είναι ότι κινέζικο κινητό μέχρι 170 ευρώ θα έδινα...Παραδειγματος χάρη, το m1 note θεωρω πως είναι υπερεκτιμημένο, μιας και με 50 ευρώ παραπάνω (ίσως και λιγοτερα) παίρνεις απο Ελλάδα το πολύ καλό LG G2, παραπλήσιο και ίσως καλύτερο του meizu..Κρίμα, δε βοηθά και το δολλάριο, πριν 8 μηνες 200δολλάρια ήταν 134 ευρώ θυμάμαι, τώρα ειναι 190+....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ οδεύω προς κινητό από Κίνα (εχω ηδη ένα Newman που ειχα παρει σε προσφορά) αλλά η γνώμη μου είναι ότι κινέζικο κινητό μέχρι 170 ευρώ θα έδινα...Παραδειγματος χάρη, το m1 note θεωρω πως είναι υπερεκτιμημένο, μιας και με 50 ευρώ παραπάνω (ίσως και λιγοτερα) παίρνεις απο Ελλάδα το πολύ καλό LG G2, παραπλήσιο και ίσως καλύτερο του meizu..Κρίμα, δε βοηθά και το δολλάριο, πριν 8 μηνες 200δολλάρια ήταν 134 ευρώ θυμάμαι, τώρα ειναι 190+....

 

 

Το Meizu θα το πάρεις μονο αν θες δικαρτο. Κατα τα αλλα σωστά οπως ειπες... το G2 ειναι σοφότερη επιλογη και με εγγυηση.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, απο χθες ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος ενος meizu m1 note 16g και εχω να πω τα καλυτερα. Εξαιρερικο τηλεφωνο που βαζει κατω αρκετα ακριβοτερα.... το κινητο μου ηρθε με την A rom προεγκατεστημενη χωρις να εχω ζητησει κατι τετοιο και ολα δουλευουν ρολοι.... Η παραγγελεια εγινε απο ali το προηγουμενο σαββατο και το παρελαβα χθες, χρονος αποστολης 1 εβδομαδα με εχτρα κοστος περιπου 18 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ οδεύω προς κινητό από Κίνα (εχω ηδη ένα Newman που ειχα παρει σε προσφορά) αλλά η γνώμη μου είναι ότι κινέζικο κινητό μέχρι 170 ευρώ θα έδινα...Παραδειγματος χάρη, το m1 note θεωρω πως είναι υπερεκτιμημένο, μιας και με 50 ευρώ παραπάνω (ίσως και λιγοτερα) παίρνεις απο Ελλάδα το πολύ καλό LG G2, παραπλήσιο και ίσως καλύτερο του meizu..Κρίμα, δε βοηθά και το δολλάριο, πριν 8 μηνες 200δολλάρια ήταν 134 ευρώ θυμάμαι, τώρα ειναι 190+....

 

με την διαφορά οτι παίρνεις το g2 με 50 παραπανω τώρα μετά απο σχεδόν 2 χρόνια απο την κυκλοφορία του

Link to comment
Share on other sites

Το Meizu θα το πάρεις μονο αν θες δικαρτο. Κατα τα αλλα σωστά οπως ειπες... το G2 ειναι σοφότερη επιλογη και με εγγυηση.

δηλαδή αν τα συγκρίνουμε βγαίνει Χ? Η μήπως ειναι λιγο καλυτερος ο κινεζος?

με την διαφορά οτι παίρνεις το g2 με 50 παραπανω τώρα μετά απο σχεδόν 2 χρόνια απο την κυκλοφορία του

 

αυτο δε με ενδιαφέρει τόσο απο τη στιγμη που τα χαρακτηριστικα του ειναι τεχνολογιας 2015..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ οδεύω προς κινητό από Κίνα (εχω ηδη ένα Newman που ειχα παρει σε προσφορά) αλλά η γνώμη μου είναι ότι κινέζικο κινητό μέχρι 170 ευρώ θα έδινα...Παραδειγματος χάρη, το m1 note θεωρω πως είναι υπερεκτιμημένο, μιας και με 50 ευρώ παραπάνω (ίσως και λιγοτερα) παίρνεις απο Ελλάδα το πολύ καλό LG G2, παραπλήσιο και ίσως καλύτερο του meizu..Κρίμα, δε βοηθά και το δολλάριο, πριν 8 μηνες 200δολλάρια ήταν 134 ευρώ θυμάμαι, τώρα ειναι 190+....

Μόνο που το ένα είναι δίκαρτο και το άλο μονόκαρτο, τελείως διαφορετική κατηγορία συσκευών προς σύγκριση.

Αλήθεια πόσο έκανε το G2 όταν είχε βγει; επίσης πόσο SOT βγάζει το ένα και πόσο το άλλο.

 

Καλησπερα παιδια, απο χθες ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος ενος meizu m1 note 16g και εχω να πω τα καλυτερα. Εξαιρερικο τηλεφωνο που βαζει κατω αρκετα ακριβοτερα.... το κινητο μου ηρθε με την A rom προεγκατεστημενη χωρις να εχω ζητησει κατι τετοιο και ολα δουλευουν ρολοι.... Η παραγγελεια εγινε απο ali το προηγουμενο σαββατο και το παρελαβα χθες, χρονος αποστολης 1 εβδομαδα με εχτρα κοστος περιπου 18 ευρω...

Πώς στο καλό σου ήρθε σε 1 βδομάδα; Με courier στο έστειλε και χωρίς πρόβλημα με τελωνείο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το g2 κάνει 50ε παραπάνω όμως. Όπως και να έχει είναι σημαντική χρηματικό διάφορα
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το ένα είναι δίκαρτο και το άλο μονόκαρτο, τελείως διαφορετική κατηγορία συσκευών προς σύγκριση.

Αλήθεια πόσο έκανε το G2 όταν είχε βγει; επίσης πόσο SOT βγάζει το ένα και πόσο το άλλο.

Π

απλά τυχαίνει να μην έχω πρόβλημα με το μονόκαρτο, εχεις δικιο παντως.. SOT τί ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το ένα είναι δίκαρτο και το άλο μονόκαρτο, τελείως διαφορετική κατηγορία συσκευών προς σύγκριση.

Αλήθεια πόσο έκανε το G2 όταν είχε βγει; επίσης πόσο SOT βγάζει το ένα και πόσο το άλλο.

 

 

Πώς στο καλό σου ήρθε σε 1 βδομάδα; Με courier στο έστειλε και χωρίς πρόβλημα με τελωνείο;

 

σε θέμα μπαταρίας το g2 είναι κορυφαίο

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλά τυχαίνει να μην έχω πρόβλημα με το μονόκαρτο, εχεις δικιο παντως.. SOT τί ειναι?

 

screen on time

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν τα συγκρίνουμε βγαίνει Χ? Η μήπως ειναι λιγο καλυτερος ο κινεζος?

 

 

αυτο δε με ενδιαφέρει τόσο απο τη στιγμη που τα χαρακτηριστικα του ειναι τεχνολογιας 2015..

 

Στο καθενα κατι κερδίζεις κάτι χάνεις. Το αν κέρδιζει καποιο κάπου εχει να κάνει με το τι ζητας. Εγώ ηθελα δίκαρτο και έδιωξα το G2 για το M1. Κέρδισα παραπάνω χώρο κατα 16GB, κέρδισα την δεύτερη SIM (αρα 1 κινητο λιγοτερο μαζί μου)... και αυτά τα 2 ηταν αρκετα ουσιώδη πλεονεκτήματα. Στην CPU δεν αναφέρομαι μιας και ουσιαστική διαφορα δεν υπάρχει. Ειναι απλως λιγο καλυτερο το M1. Εχασα σε NFC (μου λειπει αλλα θα ζησω), σε εγγύηση, σε σήμα wifi (ναι εχει χειροτερο το Note), σε πχιοτητα υλικων και σε OS (το εχουν πειράξει λιγο το android και οχι παντα προς το καλυτερο).

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ναι με fedex δες εδω http://m.aliexpress.com/item/32258682277.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι το 2 κινητο που παιρνω απο αυτον με fedex... Ολα οκ χωρις θεμα με το τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο την παρασκευη και εχει πολλα κινεζικα προγραμματα και κατεβαζω το play store και δεν δουλευει το πηγα σε τεχνικο και ειπε θελει αλλη εκδοση η ρομ μηπωσ μπωρει καποιοσ να με βοηθεισει γιατι δεν ξερω καθολου πως γινετε
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο την παρασκευη και εχει πολλα κινεζικα προγραμματα και κατεβαζω το play store και δεν δουλευει το πηγα σε τεχνικο και ειπε θελει αλλη εκδοση η ρομ μηπωσ μπωρει καποιοσ να με βοηθεισει γιατι δεν ξερω καθολου πως γινετε

Καταρχήν από που κατεβάζεις το Play store και δεν σου δουλεύει.;

Αν το κατέβασες από το μαγαζί της meizu και το έκανες εγκατάσταση θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση. Επίσης αν πάρεις το playstore σαν απλό apk και το κάνεις εγκατάσταση φυσικά και δεν θα δουλέψει.

Edited by three_brothers1
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

to katevazo apo ena kineziko programma afou ola tetoia programmata einai kai rom exei flume os4.2.0.2u

 

αν διάβαζες το παρόν θέμα δεν θα χρειαζόταν να το πας σε τεχνικό και δεν θα κατεβαζες το play store από κάποιο κινέζικο πρόγραμμα αλλά το google installer απο το app center της meizu

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο την παρασκευη και εχει πολλα κινεζικα προγραμματα και κατεβαζω το play store και δεν δουλευει το πηγα σε τεχνικο και ειπε θελει αλλη εκδοση η ρομ μηπωσ μπωρει καποιοσ να με βοηθεισει γιατι δεν ξερω καθολου πως γινετε

Συγγνώμη το πήγες σε τεχνικό γιατί δεν έπαιζε το play store;

Προτιμησες τέτοια φασαρία από το να διαβάσεις εδώ μέσα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη το πήγες σε τεχνικό γιατί δεν έπαιζε το play store;

Προτιμησες τέτοια φασαρία από το να διαβάσεις εδώ μέσα;

Μάλλον θα εψαξε στο Google για Download Play store. Δεν παίζει να μην δουλεύει αυτο που έχουν στο meizu market

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εψαξε στο Google για Download Play store. Δεν παίζει να μην δουλεύει αυτο που έχουν στο meizu market

 

το είχε κατεβάσει απο κάποιο κινέζικο πρόγραμμα όπως απάντησε αλλά κάποιος το διέγραψε οπως διέγραψε και την απάντηση μου να το κατεβάσει από app center της meizu

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δουλεψετε λιγο την flyme και ειδικα με το smart touch, θα ξεχασετε και launcher και app drawer και τα παντα, τουλαχιστον αυτο επαθα εγω :lol: βεβαια γουστα ειναι αυτα :)

 

Συμφωνώ 100%. Εχω δοκιμάσει ολους τους launchers και συνέχεια επιστρέφω στο flyme. Ειναι απόλαυση. Και οντως τo smartouch ειναι πολυ εύχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κατεβάζεις την Ρομ και την φλασαρεις μέσω του file manager που έχει μέσα pre-installed

 

Ευχαριστωωωωωωωωω

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιο απλό δεν υπάρχει. Την Α τη κατεβάζεις απο εδώ http://www.flyme.cn/firmwarelist.jsp?modelId=27&type=1

 

 

Ευχαριστω πολυ :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν καταφέρεις να αποτύχεις, πάρε iPhone η κάνα Νοκια 8210... :lol:

 

Εεε δεν νομιζωω..... :p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Το σκεφτομαι και εγω να το παρω.. Μπορει καποιος να μου πει αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε 3g στην sim2? Ειδα καποια app που μπορουν να κανουν αλλαγη απο 2g σε 3g.. Ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του WiFi σε σύγκριση με το g2 έχει πολύ διάφορα;

Με το xiaomi note μπορεί κανεις να κανει σύγκριση;

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του WiFi σε σύγκριση με το g2 έχει πολύ διάφορα;

Με το xiaomi note μπορεί κανεις να κανει σύγκριση;

Ναι δεν θα πιάνει στα 20μ 3 γραμμές, θα πιάνει δύο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κάμποσο κόσμο να ενδιαφέρεται για το κινητό αυτό (τουλάχιστον και σε διπλανό φόρουμ που γράφω), είδα σήμερα το coolicool από το μαγαζί του στο Hong Kong να το δίνει στα 205.99$. Εάν το συνδυάσει κάποιος με το κουπόνι που έχουν για αγορές άνω των 200$, Reg10CIC2 , που δίνει -10$, η τιμή γίνεται 195.99$, η καλύτερη τιμή που βλέπω στο kimovil. :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κάμποσο κόσμο να ενδιαφέρεται για το κινητό αυτό (τουλάχιστον και σε διπλανό φόρουμ που γράφω), είδα σήμερα το coolicool από το μαγαζί του στο Hong Kong να το δίνει στα 205.99$. Εάν το συνδυάσει κάποιος με το κουπόνι που έχουν για αγορές άνω των 200$, Reg10CIC2 , που δίνει -10$, η τιμή γίνεται 195.99$, η καλύτερη τιμή που βλέπω στο kimovil. :D

το κουπονι δεν λειτουργει,ισως επειδη ειναι χαμηλη η τιμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...