Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλάω με selina από vick, μου προσφέρει είτε nillking hard case ή tempered glass σαν δώρο, τι αξίζει να διαλέξω? θα προχωρήσω σε παραγγελία σήμερα!

 

Φίλε μου αν ψάξεις στο aliexpress θα βρεις άπειρες θήκες, μεμβράνες και tempered glass.

Νομίζω ότι η συγκεκριμένη θήκη έχει 1-2 euro παραπάνω από ένα tempered glass οπότε θα σου πρότεινα θήκη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιλάω με selina από vick, μου προσφέρει είτε nillking hard case ή tempered glass σαν δώρο, τι αξίζει να διαλέξω? θα προχωρήσω σε παραγγελία σήμερα!

 

Δεν χρειάζεσαι tempered glass , οπότε θα σου πρότεινα θήκη.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

η οθονη εχει λιγο κιτρινο ασπρο ή μου φαινεται?

 

 

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο, ίσα ίσα που όταν βάζει το παιχνίδι με το ράλλυ και το video clip νομίζω ότι το Μeizu υπερέχει

Link to comment
Share on other sites

Οταν το φορτιζεται το λεντακι στο κουμπι σας αναβει ? εμενα μονο οταν εχω αναπαντητη, μηνυμα κτλ.

 

εγώ με τις ειδοποιησεις, ηχητικές και οπτικές εχω ενα μικρό θέματακι. Ειναι.... πως να το πω.... erratic behaviour. Αλλες φορες μπορει να έρθει ειδοποιηση για μηνυμα στο hangouts η στο viber... αλλες μπορει να αναβοσβήνει μονο το λεντ χωρις να αναπαραχθει ηχος... αλλες να μην λεει τιποτα αν και το μηνυμα εχει φτάσει κανονικα. Κατι εχουν πειραγμένο οι κινέζοι.

 

Πχ τωρα... το χω μπροστα μου.. ηρθε μνμ στο Viber, χτύπησε κανονικά, ανοιξε η οθονη με το pop up. εφυγε το Pop up αλλα η οθονη παραμενει ανοιχτη στο lockscreen και δνε κανει timeout.

 

Και τώρα με κλειστή οθονη το κόλλησα στην πριζα να φορτίσει για να απαντήσω στο ερώτημα σου.... Αναψε η οθονη με το που το πριζωσα, δειχνει το animation που φορτιζει και η οθονη παλι δεν κλεινει.

update: οχι δεν αναβοσβηνει κάτι κατα την φορτιση...

Περίεργα πράγματα... και δεν τα κανει πάντα, αλλα τα κάνει.

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο, ίσα ίσα που όταν βάζει το παιχνίδι με το ράλλυ και το video clip νομίζω ότι το Μeizu υπερέχει

Οντως η οθόνη έχει λίγο κίτρινη απόχρωση...δεν ξέρω μήπως έχει καμια ρύθμιση για την θερμοκρασία του χρώματος....

Link to comment
Share on other sites

Από 11/02 που παρήγγειλα και έχοντας διαβάσει 50 σελίδες εδώ μέσα όλο αυτό το καιρό, κατάφερα και το πήρα σήμερα επιτέλους. Με μια πρώτη ματιά μου φάνηκε εξαιρετικό. Βέβαια είχα ένα thl οπότε ήταν δεδομένο ότι θα ανέβω επίπεδο.

 

Μια ερώτηση να κάνω. Για να περάσω την Α πρέπει να είμαι root πρώτα;

 

Και αυτό που λέτε ότι βάλατε την Α, είχατε πρόβλημα και το ξαναγυρίσατε στη U πως γίνεται ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Από 11/02 που παρήγγειλα και έχοντας διαβάσει 50 σελίδες εδώ μέσα όλο αυτό το καιρό, κατάφερα και το πήρα σήμερα επιτέλους. Με μια πρώτη ματιά μου φάνηκε εξαιρετικό. Βέβαια είχα ένα thl οπότε ήταν δεδομένο ότι θα ανέβω επίπεδο.

 

Μια ερώτηση να κάνω. Για να περάσω την Α πρέπει να είμαι root πρώτα;

 

Και αυτό που λέτε ότι βάλατε την Α, είχατε πρόβλημα και το ξαναγυρίσατε στη U πως γίνεται ακριβώς;

Το φλασαρισμα της ρομ φιλε γίνεται μέσω του file manager που έχει pre-installed το τηλέφωνο. Κατεβάζεις και απλά πατάς επάνω στο αρχείο το οποίο έχει όνομα Update

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρισμα της ρομ φιλε γίνεται μέσω του file manager που έχει pre-installed το τηλέφωνο. Κατεβάζεις και απλά πατάς επάνω στο αρχείο το οποίο έχει όνομα Update

 

Ok περνάω τη ρομ τώρα μέσω airdroid. Χρειάζεται να κρατήσω κάποιο back up αν χρειαστεί να ξαναφλασάρω την U ή απλά τη κατεβάζω μετά πάλι και κάνω ακριβώς την ίδια διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Περνάς την Ρομ μέσω του pre-installed file manager Αφού την κατεβάσεις στο Pc καλύτερα και την έχεις μεταφέρει μέσω usb καλωδίου στο τηλέφωνο. Back up Δεν θα δουλέψει νομίζω αλλά καλό είναι να μην κρατήσεις και να κάνεις clean install
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Περνάς την Ρομ μέσω του pre-installed file manager Αφού την κατεβάσεις στο Pc καλύτερα και την έχεις μεταφέρει μέσω usb καλωδίου στο τηλέφωνο. Back up Δεν θα δουλέψει νομίζω αλλά καλό είναι να μην κρατήσεις και να κάνεις clean install

Θες να πεις ότι δεν υπάρχει επιλογή για dirty flash;

Με το ζόρι να χάσεις δεδομένα και ρυθμίσεις για μια απλή αναβάθμιση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι δεν υπάρχει επιλογή για dirty flash;

Με το ζόρι να χάσεις δεδομένα και ρυθμίσεις για μια απλή αναβάθμιση;

Επειδή πήγαινει από stable σε developer δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν καλό αυτό. Εφόσον είναι καινούργιο το τηλέφωνο δεν βρίσκω λόγο να μην δεν το κάνει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήγαινει από stable σε developer δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν καλό αυτό. Εφόσον είναι καινούργιο το τηλέφωνο δεν βρίσκω λόγο να μην δεν το κάνει.

 

και η A stable ειναι προς το παρον, δεν εχει παρει developer αναβαθμιση ακομα, αν ειναι καποιος με U και δεν εχει στησει το τηλεφωνο ακομα καλο ειναι να τη A με clear data, παντως περνιεται και απο πανω χωρις clear, δεν ξερω βεβαια μηπως εκει οφειλεται το θεμα με τα data, εγω που πηγα απο U σε Α με clear data δεν ειχα κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους σας.Ειμαι κατοχος ενος Honor 6 και ενας φιλος μου ζητησε να ψαξω για ενα αξιολογο τηλ απο Κινα.Του πρότεινα το δικο μου αλλα θελει αντιστοιχα χαρακτηριστικα σε κάτι πιο οικονομικό.Βρήκα λοιπον το m1 note του το πρότεινα και έχει μείνει μονο η εξης ερώτηση που μονο ένας κάτοχος του μπορεί να με καλυψει : Το τηλ είναι dual active ή μονο dual stand by;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Α και δεν είχα data, κατεβάζω τη U με όνομα update (1) την περνάω πάλι κανονικά τα data, το γυρίζω στην Α και τίποτα. Έχει κανείς κάτι να προτείνει;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Α και δεν είχα data, κατεβάζω τη U με όνομα update (1) την περνάω πάλι κανονικά τα data, το γυρίζω στην Α και τίποτα. Έχει κανείς κάτι να προτείνει;

 

εγω το ελυσα με το τροπο που περιγραφεις...........και ολα εγιναν μια χαρα δοκιμασε ξανα και σβησε μεσα απο το τηλεφωνο τα update και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειτε απο το μενου των ρυθμισεων η με τα πληκτρα πατημενα.

LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω λιγο μπερδευτει.Ποια ρομ ειναι η stable η A ή η U. Το τηλ με ποια ερχετε και τελος ποια ειναι η καλυτερη ? Επισης Η ελλειψη κουμπιων παρα μονο του κεντρικου βολευει ειναι ασχημο ή συνηθιζεται ? Απο οτι εχω καταλαβει απο διαφορα βιντεο δεν εχει αρχικη οθονη και διαφορετικο κουμπι για μενου.Το μενου ειναι στην αρχικη οθονη σωστα? Και τελος η γενικη εντυπωση του flyme ποια ειναι?Ποση ram τρωωει περιπου και γενικα ποση μενει στο κιν με καποιες βασικες εφαρμογες να τρεχουν πισω?Επειδη μεσα στην βδομαδα θα παραγγειλω το 32gb απο vickmall προσπαθω να λυσω καιτι τελευταιες απορειες :DDDD. Σας ευχαριστω εκ των προτερων :D:D:D:D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω λιγο μπερδευτει.Ποια ρομ ειναι η stable η A ή η U. Το τηλ με ποια ερχετε και τελος ποια ειναι η καλυτερη ? Επισης Η ελλειψη κουμπιων παρα μονο του κεντρικου βολευει ειναι ασχημο ή συνηθιζεται ? Απο οτι εχω καταλαβει απο διαφορα βιντεο δεν εχει αρχικη οθονη και διαφορετικο κουμπι για μενου.Το μενου ειναι στην αρχικη οθονη σωστα? Και τελος η γενικη εντυπωση του flyme ποια ειναι?Ποση ram τρωωει περιπου και γενικα ποση μενει στο κιν με καποιες βασικες εφαρμογες να τρεχουν πισω?Επειδη μεσα στην βδομαδα θα παραγγειλω το 32gb απο vickmall προσπαθω να λυσω καιτι τελευταιες απορειες :DDDD. Σας ευχαριστω εκ των προτερων :D:D:D:D:D:D:D:D

 

Και εγώ το μπλε 32 gb περιμένω από Vick.

Αφού το στέλνουν με την U, αυτή θεωρείται ως επίσημη και πιο σταθερή.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το μενού και το κουμπί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το κινητο απλα πετααει, ειχα αμβιβολιες οταν το παρηγγειλα αλλα απο εχθες που ηρθε με εχει τρελανει, τελεια οθονη - χρωματα - ανταποκριση, ευκολο στην χρηση, μπαταρια απ οτι δειχνει βγαζει ανετα μερα { δεν το αχω αφησει απο τα χερια μου }δυνατο ηχειο 3g k 4g οτι και να πω ειναι λιγο

αυτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την U rom δε συγχρονίζει τις επαφές μέσω google?Εμείς που το περιμένουμε πρέπει να κάνουμε τη μετατροπή σε Α για συγχρονισμό επαφών?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...