Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους οι συσκευές δεν έχουν προεγκατεστημένο το google store από το κινεζομάγαζο που το πήραν, μπορούν να το εγκαταστησουν μόνοι τους πολύ εύκολα με την εφαρμογή "Google Installer v.1.4.2" που θα βρουν εδώ αφού πρώτα επιλέξουμε από το κινητό μας να επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών τρίτων

http://meizufans.eu/forum/thread-how-to-fix-google-play-services-problems

Καλό είναι μετά την εγκατάσταση του Google Play Servise να κάνουμε επανεκκίνηση στη συσκευή μας!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι... απο οτι φαινεται θα πρεπει να φτασει στα χέρια μας για να το διαπιστώσουμε. Αν το Vickmall η η Μειζου δεν κανανε κανα φλοπ και τα σπεκ ειναι σωστά τοτε δεν εχει σημασια αν ειναι china unicom η οτιδηποτε... θα παιξει στα 1800-2100 που αναφέρει.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

οχι... απο οτι φαινεται θα πρεπει να φτασει στα χέρια μας για να το διαπιστώσουμε. Αν το Vickmall η η Μειζου δεν κανανε κανα φλοπ και τα σπεκ ειναι σωστά τοτε δεν εχει σημασια αν ειναι china unicom η οτιδηποτε... θα παιξει στα 1800-2100 που αναφέρει.

Eμεις εδω Ελλαδα θελουμε 1800 MHz συχνοτητα,σωστα?

Στα σπεκς στο vickmall γραφει 1800/2100 MHz αρα μας καλυπτει εαν ισχυουν αυτα που γραφουν,σωστα?

Εαν ομως τελικα δεν δουλευει θα υπαρξει προβλημα στο να το στειλουμε πισω και να μας επιστρεψουν τα λεφτα λετε?

Link to comment
Share on other sites

Eμεις εδω Ελλαδα θελουμε 1800 MHz συχνοτητα,σωστα?

Στα σπεκς στο vickmall γραφει 1800/2100 MHz αρα μας καλυπτει εαν ισχυουν αυτα που γραφουν,σωστα?

Εαν ομως τελικα δεν δουλευει θα υπαρξει προβλημα στο να το στειλουμε πισω και να μας επιστρεψουν τα λεφτα λετε?

 

 

Η Ελλάδα για την ώρα παίζει μονο στα 1800... σε αλλες χώρες παιζουν και 800-2600 περαν των 1800. Οποτέ ναι θα παίξει.

 

Οχι πρόβλημα δεν θα υπάρξει στο να τα στείλουμε πίσω. Υπάρχει και το Paypal απο πίσω, και επιπροσθετα εχω πάρει και γώ με την σειρά μου screenshots απο chat με Selina που αναφέρομαι σε FDD LTE καθώς και την σελίδα του προιόντος στο vickmall που αναφέρει συγκεκριμένα FDD LTE στα specs.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Εαν δείτε το post #477 που έκανα πριν 2 σελίδες με την φωτογραφία του πισω μέρος του κουτιού,κατά τη γνώμη μου,το original αυτοκόλλητο της Meizu είναι κάτω δεξιά όπου δείχνει ότι το τηλέφωνο θα παίζει μόνο σε TD-LTE δίκτυα και η έκδοση είναι ξεκάθαρα η China Unicom.

Το αυτοκόλλητο που βρισκεται κάτω αριστερά πιστεύω ότι το έχουν βάλει οι resellers αυθαίρετα για να πουλάνε δήθεν το τηλέφωνο με υποστήριξη FDD-LTE.Θέλω να πιστεύω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Εαν δειτε στο video αυτό προσεκτικά, ο τυπος εχει πάρει το 16αρι, μαλλον Unicom αν καταλαβαίνω σωστά, το οποιο φαίνεται να παιζει σε 4G. Θελω να πιστεύω πως ειναι απο Γαλλια. Αν ξέρει κανεις και γαλλικά να μας μεταφέρει σχόλια...

 

https://www.youtube.com/watch?v=x-BxJTQskQI

 

* στο 0:50 φαινεται ποια ακριβως εκδοση εχει...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Εαν δείτε το post #477 που έκανα πριν 2 σελίδες με την φωτογραφία του πισω μέρος του κουτιού,κατά τη γνώμη μου,το original αυτοκόλλητο της Meizu είναι κάτω δεξιά όπου δείχνει ότι το τηλέφωνο θα παίζει μόνο σε TD-LTE δίκτυα και η έκδοση είναι ξεκάθαρα η China Unicom.

Το αυτοκόλλητο που βρισκεται κάτω αριστερά πιστεύω ότι το έχουν βάλει οι resellers αυθαίρετα για να πουλάνε δήθεν το τηλέφωνο με υποστήριξη FDD-LTE.Θέλω να πιστεύω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά....

 

Δεν νομιζω το vickmall φιλε να κανει κατι τετοιο,ειναι πολυ σοβαροι εκει στο vickmall δηλ. για να κανουν τετοιο πραγμα,εδω καθε φορα που κανουμε παραγγελια μας στελνουν την επομενη ημερα φωτος απο το πακετο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω το vickmall φιλε να κανει κατι τετοιο,ειναι πολυ σοβαροι εκει στο vickmall δηλ. για να κανουν τετοιο πραγμα,εδω καθε φορα που κανουμε παραγγελια μας στελνουν την επομενη ημερα φωτος απο το πακετο!

 

Προσωπικά είναι η πρώτη μου αγορά από το vickmall.Συνήθως αγοραζω από το Minideal.Εαν δείτε, το minideal , δεν εμπορεύεται την 32αρα έκδοση του κινητού αλλά γράφουν ότι η 16αρα υποστηρίζει κανονικά FDD-LTE δίκτυα.

 

Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τα δύο οπότε δεν αμφισβητώ τίποτα απλά είμαι λίγο επιφυλακτικός μετά τις δηλώσεις του Andi απο το Gizchina που θεωρώ ότι από την στιγμή που μένει στο Shenzen έχει καλύτερη πληροφόριση από τους υπόλοιπους.Βέβαια και ο ίδιος δεν είναι 100% σίγουρος.Οπως και να έχει θα πρέπει να περιμένουμε τους πρώτους φίλους να παραλάβουν και να μας πουν τι όντως ισχύει.

 

Οσο αφορά αυτό που γράφεις για φωτογραφία του πακέτου δεν βρήκα κάτι στο section Order Information/Invoices/Shipments καθώς και στο email μου.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι η πρώτη μου αγορά από το vickmall.Συνήθως αγοραζω από το Minideal.Εαν δείτε, το minideal , δεν εμπορεύεται την 32αρα έκδοση του κινητού αλλά γράφουν ότι η 16αρα υποστηρίζει κανονικά FDD-LTE δίκτυα.

 

Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τα δύο οπότε δεν αμφισβητώ τίποτα απλά είμαι λίγο επιφυλακτικός μετά τις δηλώσεις του Andi απο το Gizchina που θεωρώ ότι από την στιγμή που μένει στο Shenzen έχει καλύτερη πληροφόριση από τους υπόλοιπους.Βέβαια και ο ίδιος δεν είναι 100% σίγουρος.Οπως και να έχει θα πρέπει να περιμένουμε τους πρώτους φίλους να παραλάβουν και να μας πουν τι όντως ισχύει.

 

Οσο αφορά αυτό που γράφεις για φωτογραφία του πακέτου δεν βρήκα κάτι στο section Order Information/Invoices/Shipments καθώς και στο email μου.

 

Αν το παραγγειλες τις μερες πριν κλεισουν ισως σου τα στειλουν οταν ανοιξουν παλι,παντα στελνουν

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι κ παντα...

Μετα απο τέσσερις αγορες κινητών απο το vickmall μονο τώρα έλαβα φωτό. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι αξιόπιστο site. Μην είμαστε όμως απόλυτοι, γιατί κάποιοι δεν είναι εξοικειωμένοι με αγορές απο Κίνα και αγχώνονται.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

αυτός ο ένας που το έχει παραλάβει εδώ μέσα δεν μπορεί να ανοίξει τα γ*μ*δεδομένα όταν θάναι έξω στην βόλτα του να μας πει αν έστω θα γράψει ποτε πάνω 4g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

αυτός ο ένας που το έχει παραλάβει εδώ μέσα δεν μπορεί να ανοίξει τα γ*μ*δεδομένα όταν θάναι έξω στην βόλτα του να μας πει αν έστω θα γράψει ποτε πάνω 4g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes:

 

Ούτε καν να ανοίξεις δεδομένα. Πρεπει να ενεργοποίησεις το 4g με ένα μυνημα για αρχή και μετά πας στο notifications και βάζεις 4g priority και κλειστά να έχεις δεδομένα στο δείχνει πάνω δεξιά πως έχεις 4g αν το θες. Αλλά αφού δουλεύει 3g είναι standar πως δουλεύει και το 4g

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι κ παντα...

Μετα απο τέσσερις αγορες κινητών απο το vickmall μονο τώρα έλαβα φωτό. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονος οτι αξιόπιστο site. Μην είμαστε όμως απόλυτοι, γιατί κάποιοι δεν είναι εξοικειωμένοι με αγορές απο Κίνα και αγχονονται.

 

Ο Καθενας λεει κατι αναλογα με την εμπειρια του,εγω οσες φορες παραγγειλα απο εκει ελαβα φωτο του δεματος και των περιεχομενων,οποτε μην προλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει το 4g κανονικα.τωρα πηρα τηλ για να το ενεργοποιησουν .το ανοιξα και εγραφε εκει διπλα στο σημα 4g LTE.απλα για να μην τρελενεστε
Link to comment
Share on other sites

Ο Καθενας λεει κατι αναλογα με την εμπειρια του,εγω οσες φορες παραγγειλα απο εκει ελαβα φωτο του δεματος και των περιεχομενων,οποτε μην προλεγεις.

 

Φίλε μου προφανώς και ο καθένας μας γράφει με βάση την προσωπική του εμπειρία, αλλά αυτό που μπορεί να έχει συμβεί σε εμάς δεν σημαίνει ότι είναι ο γενικός κανόνας. Είπες ότι πάντα στελνούν φωτογραφία του δέματος και απάντησα ότι εμένα δεν μου έχουν στείλει όλες τις φορές! Άρα δεν στέλνουν πάντα! Δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγήσε, διευκρίνηση έκανα για να μην αγχώνονται τσάμπα όσοι μπορεί να μην έχουν λάβει φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει το 4g κανονικα.τωρα πηρα τηλ για να το ενεργοποιησουν .το ανοιξα και εγραφε εκει διπλα στο σημα 4g LTE.απλα για να μην τρελενεστε

Να αγιασουν τα δαχτυλα σου παλικαρι μου:lol: thanks.

Οριστε λοιπον ολα λειτουργουν μια χαρα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν διστασα ουτε στιγμη οτι μπορει να μην λειτουργει εδω το τηλεφωνο εφοσον μετα απο πολλες ερωτησεις με διαβεβαιωσαν απο το vickmall οτι λειτουργει, εκτος αν αποφασισαν και αυτοι να χαλασουν το πολυ καλο ονομα που εχουν σαν μαγαζι :lol:
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια παρα πολυ καλη για μενα τουλαχιστον που παιζω αρκετα.το σημα τον καρτων δυνατο.το ακουστικο δυνατο.το λεντακι δουλευει.γρηγορο παρα πολυ.οθονη τελεια πολυ ομορφα χρωματα.gps πιανει μεσα στο σπιτι χωρις ιντερνετ.φωτογραφικη αρκετα καλη.το flyme ομορφο και κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.απλα γλυστραει το καπακι πισω.αυτα.αν θλετε κατι αλλο ρωτατε
Link to comment
Share on other sites

παραθετω φωτο απο το κουτι του mx4 που εχω το οποιο γραφει μονο td-lte ακριβως οπως και το κουτι του m1 note που εχουμε δει σε φωτο, και το mx4 παιζει κανονικοτατα εδω [ATTACH]57063[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια παρα πολυ καλη για μενα τουλαχιστον που παιζω αρκετα.το σημα τον καρτων δυνατο.το ακουστικο δυνατο.το λεντακι δουλευει.γρηγορο παρα πολυ.οθονη τελεια πολυ ομορφα χρωματα.gps πιανει μεσα στο σπιτι χωρις ιντερνετ.φωτογραφικη αρκετα καλη.το flyme ομορφο και κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.απλα γλυστραει το καπακι πισω.αυτα.αν θλετε κατι αλλο ρωτατε

Η εμβέλεια του WiFi του πώς είναι σε σχέση με όσα κινητά είχες εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...