Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε αξίζει να αλλάξω το mx4 με αυτό;;

 

Ανάλογα πόσα gb είναι και τι λεφτά μπορείς να το δώσεις :p (αν σε ενδιαφέρει το m1 32gb,αλλιώς μόνο η μεταπώληση μετράει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Your order placed" Μεγειά μου :)

 

Meizu M1 note 32 gb white, Nillkin tempered glass, Xiaomi Pistons gold + gift Nillkin M1 note frost case gold. Τώρα ελπίζω απλά να μου έρθει mail Your order has been shipped πριν τις 13, γιατί αλλιώς την κάτσαμε, τέλη Μαρτίου θα φτάσει..

 

Δεν βλέπω την ώρα να πάρω τον Κινεζούλη μου!! :D

 

τωρα το επομενο βημα ειναι να σου στειλει tracking αυριο και μεθαυριο φωτογραφιες απο το πακετο σου, και ναι ολα σε ενα πακετο θα σου ερθουν

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε αξίζει να αλλάξω το mx4 με αυτό;;

 

ΟΧΙ. ΟΥΤΕ για πλακα... το ενα το έβγαλαν για ναυαρχίδα και το αλλο για top midranger. Κρατάς το απολυτο εργαλείο,το note ειναι το φθηνό αδερφάκι του. Γιατί να θες να αλλαξεις? Δεν βλεπω λόγο. Ισα ισα το mx4 εχει καλύτερη κάμερα και ποιο προσεγμενα bezels (τα ανυπαρκτα αυτα δεξια αριστερα που οταν βλεπεις ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αλλο κινητο λες ποπο τι κινηταρα εχω) καλυτερη καμερα,γενικα, ειναι καλυτερο στις λεπτομέρειες και το εχουν σαν πειραματοζωο με τις τεστ version τα παίρνεις ολα πρωτος σε updates. Καλη φαση το 64bit αλλα ο 6595 ειναι οτι ποιο δυνατό υπάρχει στα 32bit. Δε λεω, μιας και κάμερα φαν δεν είμαι αν δεν ειχα κινητό το m1 note θα επερνα αλλα αφου το εχω δεν το αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα account στο vickmall για να παρω το meizu.Να αφησω κενα τα Shipping και Billing Address ή να τα συμπληρώσω (ευχαριστω εκ των προτέρων)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα account στο vickmall για να παρω το meizu.Να αφησω κενα τα Shipping και Billing Address ή να τα συμπληρώσω (ευχαριστω εκ των προτέρων)

 

εφοσον αγοραζεις με paypal μπαινουν αυτοματα αυτα που εχεις δωσει στο paypal

Link to comment
Share on other sites

Να το αγορασω με δολλαρια και να αφησω την τραπεζα να κανει τη δουλεια ή να το αλλαξω απο το vickmall και να κερδισω κανα δεκαρικο(επειδη το currency ειναι λιγο "τρελο")

Α και ακτι τελευταίο ,να περιμενω να μπει καμια σελινα να της κανω παζαρια; :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι ακόμα, όσον αφορά την πλάτη της Nillkin.

 

Αυτή που παρήγγειλα είναι αυτή:

http://www.vickmall.com/original-high-quality-nillkin-ultra-frosted-hard-case-for-meizu-m1-note.html

 

Στο description την αναφέρει ως πλάτη για το Μ1 note, αλλά στη φωτό γράφει frosted case for Meizu MX4 Pro. Ξέρω ότι έχουν ίδιας διάστασης οθόνη, αλλά οι συνολικές διαστάσεις τους διαφέρουν κατά τι. Αν είναι όντως για το MX4 Pro, δεν θα έχει θέμα στο πως κάθεται στο M1 ή θα κάθετε στο περίπου?

 

Ή άραγε είναι ξεχωριστό μοντέλο και απλά επειδή εμφανισιακά είναι ίδιο βάλαν τις φωτογραφίες απ'την πλάτη για το mx4 pro. Ελπίζω να κάθεται σωστά μόνο, είτε είναι η ίδια είτε είναι άλλη. Γιατί μετά άντε να ξαναμπλέξεις με το να παραγγείλεις και να περιμένεις πάλι πόσο καιρό για μια πλάτη.

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Να το αγορασω με δολλαρια και να αφησω την τραπεζα να κανει τη δουλεια ή να το αλλαξω απο το vickmall και να κερδισω κανα δεκαρικο(επειδη το currency ειναι λιγο "τρελο")

Α και ακτι τελευταίο ,να περιμενω να μπει καμια σελινα να της κανω παζαρια; :P

 

Μην περιμενεις κατι απο την Σελινα,αν η τραπεζα σου το αλλαζει πιο ακριβα απο οσο βγαινει στο σαιτ φυσικα προτιμησε το δευτερο,απλα κοιτα την τελικη τιμη που θα βγει στο paypal να ειναι η ιδια

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ. ΟΥΤΕ για πλακα... το ενα το έβγαλαν για ναυαρχίδα και το αλλο για top midranger. Κρατάς το απολυτο εργαλείο,το note ειναι το φθηνό αδερφάκι του. Γιατί να θες να αλλαξεις? Δεν βλεπω λόγο. Ισα ισα το mx4 εχει καλύτερη κάμερα και ποιο προσεγμενα bezels (τα ανυπαρκτα αυτα δεξια αριστερα που οταν βλεπεις ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αλλο κινητο λες ποπο τι κινηταρα εχω) καλυτερη καμερα,γενικα, ειναι καλυτερο στις λεπτομέρειες και το εχουν σαν πειραματοζωο με τις τεστ version τα παίρνεις ολα πρωτος σε updates. Καλη φαση το 64bit αλλα ο 6595 ειναι οτι ποιο δυνατό υπάρχει στα 32bit. Δε λεω, μιας και κάμερα φαν δεν είμαι αν δεν ειχα κινητό το m1 note θα επερνα αλλα αφου το εχω δεν το αλλάζω.

 

 

Sam πάλι καλά είσαι εδώ, και με πρόλαβες στο 90 φίλε ευχαριστώ.. Θα παραμείνω με το 32 αρι

Μου...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες!

 

Κατεληξα και εγω σε αυτο το κινητο και λεω να κανω αυριο την παραγγελεια, αλλα επεδη ειναι η πρωτη μου αγορα απο κινεζομαγαζο θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας. Πρωτον, θα κανω την αγορα μεσω paypal. Εχω κανει την αλλαγη στον λογαριασμο μου στο paypal, απο το by default, βαση αυτου του αδηγου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525

Χρειαζεται να κανω κατι αλλο για την ισοτιμια η ειμαι ενταξει?

Και δευτερον, μολις κανω την παραγγελεια, μετα στο email που θα τους στειλω τι πρεπει να τους γραψω(για ρομ κλπ κλπ)?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Sam πάλι καλά είσαι εδώ, και με πρόλαβες στο 90 φίλε ευχαριστώ.. Θα παραμείνω με το 32 αρι

Μου...

 

χαχαχαχα :lol: να σαι καλα, εγω πάντως τώρα που κυκλοφόρησε το m1 σε πολλα μαγαζιά το προτείνω σε φίλους απλά για να το δω απο κοντά(και το θεμα οτι η meizu ειναι σοβαρή εταιρεια και η τιμή καλή για αυτα που δίνει) μιας και με τρώει αλλα δεν το αλλάζω το mx4 ούτε με το pro. Το εχω αγαπήσει. Ασε που τωρα πηραν φωτια και θα βγουν καινουριες αρχιτεκτονικες στα 64Bit ΑΚΟΜΑ καλυτερες απο την Α53-Α57 και μεχρι τοτε το mx θα σε βγαλει αξιοπρεπεστατα να κανεις ΣΟΒΑΡΗ αναβάθμιση.

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

σε ενα πραγμα μονο ζηλευω το Μ1 ΝΟΤΕ σε σχεση με το ΜΧ4..

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ.

7 ωρες οθονη...με μικτη χρηση.

 

http://meizufans.eu/forum/thread-first-battery-stats-of-the-meizu-m1-note

 

και θα εχετε και αλλα screenshots συντομα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα πραγμα μονο ζηλευω το Μ1 ΝΟΤΕ σε σχεση με το ΜΧ4..

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ.

7 ωρες οθονη...με μικτη χρηση.

 

http://meizufans.eu/forum/thread-first-battery-stats-of-the-meizu-m1-note

 

και θα εχετε και αλλα screenshots συντομα...

 

ΠΟΛΥ καλα τα πρωτα δείγματα, ναι, αλλά και το mx4 βελτιώνεται συνεχώς και εχει φτάσει σε σημείο που τις 5 ωρες sot τις εχει και μπορει να παει και καλύτερα...αλλα, αμα το note ξεκινάει ετσι με το καλημερα θα παει σιγουρα 8ωρες sot μεσα σε 48ωρες για πλακα μετα απο 2-3 μηνες updates και optimisations. :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο μέσω Paypal μπορείς να παραγγείλεις από όσο βλέπω και το οποία από 187€ που αναγράφει το site σου ζητάει 202€. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας στις ρυθμησεις τηςpaypal σου και να αλαξεις την μετατροπη να τη κανει η τραπεζα, λιγοτερο απο τη μετατροπη της paypal θα σου βγει σιγουρα. καπου στα 192 υπολογίζω, πληρωνεις δηλαδη κατευθείαν σε δολαρια.
Link to comment
Share on other sites

Οι ισοτιμίες στο vickmall είναι λάθος. Δες πόσο βγαίνει σε δολάρια και δες πόσο βγάζει τη μετατροπή το xe.com. Το ποσό που θα πληρώσεις θα είναι πάρα πολύ κοντά σε αύτό
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

ειναι διαθεσιμο και στους Ιταλους,το 32αρι...με FDD μαλλον.

αυριο θα επιβεβαιωσω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αμεσότατοι στο vick! Χθες πρωί παρήγγειλα, σήμερα το στείλανε το πακέτο και μου στείλαν tracking number. Ντάξει την προλάβαμε την κινεζική πρωτοχρονιά. :lol:
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Αμεσότατοι στο vick! Χθες πρωί παρήγγειλα, σήμερα το στείλανε το πακέτο και μου στείλαν tracking number. Ντάξει την προλάβαμε την κινεζική πρωτοχρονιά. :lol:

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα, χθες το πρωί παρήγγειλα σήμερα το πρωί ήρθε tracking number:)

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Πως διαχειριζεται την Internal memory? εχει ενα partition? (16 και 32 εκδοση)

 

USB Host (φλασακια κλπ) εχει? μιας και δεν παιρνει καρτα μνημης....

 

Και δεν βλεπω υποστηριξη απο κοινοτητα (needrom κλπ)....

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...