Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την δεύτερη φόρτιση η μπαταρία έφτασε στο 10% μετά από 1 ημέρα και 2μιση ώρες. Ανοιχτό wifi, bluetooth, 3G, δύο sim on, φωτεινότητα από 0 έως 1/4, ανοιχτά viber, skype, tapatalk, 2 εφαρμογες mail, χρήση οθόνης 2 ώρες και κάτι. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι πέφτει γρήγορα από το 100% στο 80% ενώ αντίθετα δεν ξεκολλάει από το 20%.

 

Η τρίτη φόρτιση έγινε και η μπαταρία έφτασε στο 7% μετά από 2 ημέρες και 18μιση ώρες. χρήση οθόνης 4 ώρες και 47 λεπτά. Αυτή τη φορά ανοιχτό wifi, δύο sim on, φωτεινότητα από 0 έως 1/4, ανοιχτά viber, skype, tapatalk και 2 εφαρμογες mail. Κλειστά συνεχώς bluetooth και 3G ενώ κλειστό επισης και το wifi κατα την διάρκεια της νύχτας. Τα γνωστά πάλι: πέφτει γρήγορα από το 100% στο 80% ενώ αντίθετα δεν ξεκολλάει από το 20%. Τώρα το έχω αφήσει να δω χρόνο στο 1%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα το τηλέφωνο ενός φίλου, το οποιό φοράει V02 και έχει κάνει τα απαραίτητα που αυτός ήθελε.

Το κινητό είναι root με το 360, έτσι είχε έρθει από την μαμά Κίνα.

Μου είπε αν μπορώ να το αναβαθμίσω, ΧΩΡΙΣ να χάσει τίποτα από μέσα και το θέλει root.

Όμως, το root είναι στα Κινέζικα.

 

Μπορεί να φύγει αυτό το 360, να γίνουν τα 2 updates από την Cubot και εν συνεχεία να το rootάρω με κάτι άλλο ή θα χάσει από μέσα φωτογραφίες, sms κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις. Φλασαρε το TWRP πρωτα απ'ολα, παρε backup.

Εδω

Μετα κανε τις αναβαθμίσεις και ρουταρε στο τελος με το iroot κατα τα γνωστα, δε θα χασει τπτ.

Αν χασει τπτ ρυθμισεις, αφου τελειωσεις κανε ενα restore σε TWRP μονο τα DATA. TWRP=εργαλείο ζωης

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο ενός φίλου, το οποιό φοράει V02(υπάρχει διαθέσιμη μέχρι 08 αν δεν απατόμαι) και έχει κάνει τα απαραίτητα που αυτός ήθελε.

Το κινητό είναι root με το 360, έτσι είχε έρθει από την μαμά Κίνα.

Μου είπε αν μπορώ να το αναβαθμίσω, ΧΩΡΙΣ να χάσει τίποτα από μέσα και το θέλει root.

Όμως, το root είναι στα Κινέζικα.

 

Μπορεί να φύγει αυτό το 360, να γίνουν τα 2 updates από την Cubot και εν συνεχεία να το rootάρω με κάτι άλλο ή θα χάσει από μέσα φωτογραφίες, sms κλπ;

To κινητό είναι ένα cubot s200 και στις ρυθμίσεις γράφει πως έχει έκδοση android 4.4.2.

Μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του;

Link to comment
Share on other sites

Η τρίτη φόρτιση έγινε και η μπαταρία έφτασε στο 7% μετά από 2 ημέρες και 18μιση ώρες. χρήση οθόνης 4 ώρες και 47 λεπτά. Αυτή τη φορά ανοιχτό wifi, δύο sim on, φωτεινότητα από 0 έως 1/4, ανοιχτά viber, skype, tapatalk και 2 εφαρμογες mail. Κλειστά συνεχώς bluetooth και 3G ενώ κλειστό επισης και το wifi κατα την διάρκεια της νύχτας. Τα γνωστά πάλι: πέφτει γρήγορα από το 100% στο 80% ενώ αντίθετα δεν ξεκολλάει από το 20%. Τώρα το έχω αφήσει να δω χρόνο στο 1%.

 

Λοιπόν στο 1% είδα 2 ημέρες 23 ώρες και 46 λεπτά. Είχατε δίκιο από το 2-3% αργεί να πέσει.

Link to comment
Share on other sites

απο δεκτη gps πως τα παει???

 

Μέτρια απο οτι λένε οι φίλοι. Εγώ δε κατάφερα να συνδεθώ. Μόλις κάνει καλό καιρό θα το αφήσω πολύ ώρα σε ανοιχτό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Μια και εκλεισε πανω απο μηνα στα χερια μου να πω και εγω εντυπωσεις με τη ματια ενος μεσου χρηστη.Αν εξαιρεσω το προβλημα με το ηχειο που ευτυχως λυθηκε ευκολα το τηλεφωνο δεν με εχει προβληματισει σε τιποτα.Εχω κατεβασει μερικα παιχνιδια και προβλημα κανενα,δεν εχω κολληματα και το gps οποτε το χρειαστηκα μια χαρα με πηγε.Ηχος εικονα μια χαρα.Επαναλαμβανω οτι ειμαι μεσος χρηστης και δεν ψαχνομαι περα απο τα βασικα και κατι παραπανω.Νομιζω οτι για τα λεφτα που κοστιζει ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο και μακαρι να συνεχισει να ειναι απροβληματιστο
Link to comment
Share on other sites

Πως το αντιμετωπισες το θεμα με το ηχειο φιλε?? ξαφνικα και μενα αρχισε να τραυλιζει ενα πρωι και δεν ακουγεται καθαρα, βγαζει παρασιτα...

Το δικο σου ειχε θεμα hardware ή ηταν θεμα σεταρισματος??

Δεν ξερω τι να κανω...

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια και εκλεισε πανω απο μηνα στα χερια μου να πω και εγω εντυπωσεις με τη ματια ενος μεσου χρηστη.Αν εξαιρεσω το προβλημα με το ηχειο που ευτυχως λυθηκε ευκολα το τηλεφωνο δεν με εχει προβληματισει σε τιποτα.Εχω κατεβασει μερικα παιχνιδια και προβλημα κανενα,δεν εχω κολληματα και το gps οποτε το χρειαστηκα μια χαρα με πηγε.Ηχος εικονα μια χαρα.Επαναλαμβανω οτι ειμαι μεσος χρηστης και δεν ψαχνομαι περα απο τα βασικα και κατι παραπανω.Νομιζω οτι για τα λεφτα που κοστιζει ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο και μακαρι να συνεχισει να ειναι απροβληματιστο

 

Όλα παίζουν εκτός απο τα Minions! (despicable me). ΔΙΑΟΛΕ!! :lol: είναι πολύ χαζούλικα και ήθελα να δω το παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο παιχνιδι που εχω και παιζω ειναι το despicable me
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κι εγώ 5-6 παιχνίδια και τα παίζει μια χαρά.

Το μόνο που κρασάρει και δεν κατάφερα να το παίξω είναι το Real Racing 3.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο παιχνιδι που εχω και παιζω ειναι το despicable me

 

Αυτό τώρα πώς γίνεται??? Σ'εμένα δε ξεκινάει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα πώς γίνεται??? Σ'εμένα δε ξεκινάει!

 

Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το ίντερνετ για να παίξει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το ίντερνετ για να παίξει

 

Βασικά λένε οτι δέ χρειάζεται. Ούτε στα μενού δε μπαίνει. Απο την αρχή μαύρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κάποιος την κινούμενη ένδειξη φόρτισης στην μπαταρία μέσω του Gravitybox για να μου πει αν του λειτουργεί;

Μου δούλεψε την πρώτη ώρα που το έκανα και μετά τίποτα.

Πως στο καλό γίνεται αυτό;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας έχει κάποιο ουσιαστικό νόημα, την έχει δουλέψει κανείς; Έχω την εντύπωση ότι μόνο απενεργοποιεί Wi-Fi κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Guest gigenis
Έχει ενεργοποιήσει κάποιος την κινούμενη ένδειξη φόρτισης στην μπαταρία μέσω του Gravitybox για να μου πει αν του λειτουργεί;

Μου δούλεψε την πρώτη ώρα που το έκανα και μετά τίποτα.

Πως στο καλό γίνεται αυτό;

 

Εννοείς στο statusbar; Εγώ έχω βάλει τον κύκλο και κινείται κανονικά όταν φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ. Μου αναβόσβηνε το ποσοστό φόρτισης όπως το σέταρα μέσω του Gravitybox στην αρχή, αλλά τώρα τίποτα.

Ξήλωσα όλο το Xposed και το ξαναπέρασα αλλά τζίφος.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω τη δυνατότητα να διαβασω και πολλές σελίδες..Χρεάζομαι στα γρηγορα ενα τηλεφωνο γυρω στα 100 δολ. και ειμαι ανάμεσα σε αυτο, στο umi c1 και στο ulefone be x.

 

Βλέπω οτι έχει φοβερή μπαταρία, όλα τα υπόλοιπα απλά καλά για καθημερινή χρήση...Με ενδιαφέρουν πολύ α) οι κάμερες, και β) η αυτονομία... Εντυπώσεις? Αα και φυσικά η αξιοπιστία της εταιρίας..

 

ΥΓ: η πλάτη ρε παιδια ειναι δερμάτινη?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Την προσωπική μου άποψη θα πω χωρίς να έχω τεράστια εμπειρία με smartphones μια και δεν έχουν περάσει πολλά από τα χέρια μου.

 

Και οι δύο κάμερες βγάζουν ικανοποιητικές φωτογραφίες και καλύτερες από αυτές που έβγαζαν όσα smartphones έχω χρησιμοποιήσει.

Από αυτονομία επίσης είμαι πολύ ικανοποιημένος και βγάζει άνετα το 24ωρο με χαλαρή προς κανονική χρήση. Απλά όπως έχουν πει κι άλλοι στο συγκεκριμένο topic, με 3.300 mAh μπαταρία θα μπορούσε να βγάζει πολύ περισσότερο.

Η πλάτη δεν είναι δερμάτινη φυσικά αλλά δίνει την οπτική αίσθηση της δερμάτινης με ραφή γύρω γύρω. Προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτή η σαγρέ πλάτη γιατί δεν γλυστράει από το χέρι.

Η αξιοπιστία της Cubot δεν ξέρω πως είναι γιατί δεν είχα ξανά στο παρελθόν άλλη συσκευή Cubot :)

Ένα αρνητικό είναι οτι δεν υπάρχει πληθώρα από ROMs. Μόνο οι 2-3 version της επίσημης ROM υπάρχουν, που όμως είναι απροβλημάτιστη και χωρίς κανένα θέμα.

Καλή αγορά σε οποια συσκευή επιλέξεις :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

@Yngwiedis σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα:

 

α) δε με πολυνοιάζει να πειράζω το κινητό με custom roms κτλπ, βρήκα μόνο 2 ρομς στο needrom αλλά εφόσον ειναι απροβληματιστες δεν εχω κανένα θέμα.

β) Υπάρχει πιθανότητα lollipop?

γ) εφόσον η μπαταρία ειναι οντως 3300 και οχι παπατζες, ίσως με μελλοντική αναβάθμιση φανεί ολη η αξια της..Αν μπορει καποιος ας ανεβασει ενα screenshot με ποσες ωρες οθόνη του βγάζει..

 

 

 

Να σαι καλά φιλε, μάλλον σε αυτο θα καταλήξω..

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...