Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gravity box/τηλέφωνο/ενεργοποίηση εικόνας αγν.....τικαρισμένο και ακριβώς από κάτω "ορισμός εικόνας αγνώστου καλ"

 

το gravity box ειναι αυτο με το εικονιδιο που ειναι γραναζι και στο googleplay ως Gravitybox Unlocker τις Ceco Apps και ειναι επι πληρωμη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το gravity box ειναι αυτο με το εικονιδιο που ειναι γραναζι και στο googleplay ως Gravitybox Unlocker τις Ceco Apps και ειναι επι πληρωμη ?

 

Εδω εισαι http://repo.xposed.info/module/com.ceco.kitkat.gravitybox

Link to comment
Share on other sites

 

δηλαδη κατι τετοιο υπαχει στο play ??

Χμμμ, κατι δεν καταλαβαινω !

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο play το xposed framework και τα modules. Κατεβασε τα χειροκινητα απο την σελιδα που σου εδωσαν. Ακολούθησε τις οδηγίες στο XDA για το πως να τα εγκαταστησεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο play το xposed framework και τα modules. Κατεβασε τα χειροκινητα απο την σελιδα που σου εδωσαν. Ακολούθησε τις οδηγίες στο XDA για το πως να τα εγκαταστησεις.

ευχαριστω ευχαριστω ....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις εμαθα, καταλαβα δηλαδη, κατι που δεν ηξερα, δεν ειχα διαβασει πουθενα και ΠΟΤΕ για την συσκευη μας.

Η συσκευη μας λοιπον ως γνωστόν διαθέτει 2 dual sim και με τα οσα εγω προσωπικά ειχα διαβασει, το ενα slot ειναι 3G και το αλλο απλο G.

Μολις καταλαβα λοιπον οτι τα slot της συσκευης ειναι και τα δυο 3G, απλώς η συσκευη δεν υποστηρίζει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 2 Χ 3G.

επειδη εχω δυο sim καρτες 3G με inet, τις οποιες εχω μονιμα επανω. εβλεπα οτι στην μια υπηρχε ένδειξη 3G και στιν αλλη απλα G.

Αυτο λοιπον δεν ειναι οτι το slot No 2 δεν υποστηριζει το 3G αλλα δεν μας το δίνει λογο του οτι το εχει δωσει στο slot 1.

αυτο για την ιστορια, αλλα και κατι ακομη. Λετε να hack-αρετε ??? ))))

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα της οθόνης είναι πολύ μεγάλη ακόμα και στο auto οπότε το έχω μόνιμα στο χαμηλότερο επίπεδο και σε εξωτερικούς χώρους το αλλάζω.

 

 

Πράγματι η φωτεινότητα βγάζει μάτι, ειδικά το βράδυ με χαμηλό φωτισμό.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το BlueLight Filter καθώς δεν υπάρχει σε android το flux που έχω στο υπολογιστή.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την μπάρα με τα quick settings; Δυστυχώς οι επιλογές που έχει το gravity δεν δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

...επειδη εχω δυο sim καρτες 3G με inet, τις οποιες εχω μονιμα επανω. εβλεπα οτι στην μια υπηρχε ένδειξη 3G και στιν αλλη απλα G.Αυτο λοιπον δεν ειναι οτι το slot No 2 δεν υποστηριζει το 3G αλλα δεν μας το δίνει λογο του οτι το εχει δωσει στο slot 1. ))))

Δηλαδή αν βάλεις sim μόνο στο 2ο slot το δείχνει 3G?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλεις sim μόνο στο 2ο slot το δείχνει 3G?

 

ναι αδελφε μου. το πιασες :happy:

και εγω οταν το καταλαβα, δεν το πιστευα !

Link to comment
Share on other sites

ναι αδελφε μου. το πιασες :happy:

και εγω οταν το καταλαβα, δεν το πιστευα !

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά γιατί όταν έχουμε 2 κάρτες sim εμφανίζει το 3G στην πρώτη και G στη δεύτερη (και όχι το ανάποδα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά γιατί όταν έχουμε 2 κάρτες sim εμφανίζει το 3G στην πρώτη και G στη δεύτερη (και όχι το ανάποδα)

 

σωστος ο παιχτης.

λοιπον ακου. οταν εχουμε 2 sim θα πρεπει να δηλωσουμε στην 2η sim να εχει αυτη τα DATA αλλα και το video κληση (διοτι αυτο απαιτει data). τοτε το συμβολο 3G θα γυρίσει στην 2η καρτα μας.

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

σωστος ο παιχτης.

λοιπον ακου. οταν εχουμε 2 sim θα πρεπει να δηλωσουμε στην 2η sim να εχειαυτη τα DATA αλλα και το video κληση (διοτι αυτο απαιτει data). τοτε το συμβολο 3G θα γυρίσει στην 2η καρτα μας.

πολύ ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει έρθει με 360 root και έχει ακόμα κάποια κινέζικα μέσα.

Του έχει κάνει εγκατάσταση διάφορα, έχει φωτογραφίες-βιντεάκια και γενικά πράγματα που δεν θέλει να χάσει.

Update δεν το έχει κάνει, ακόμα τρέχει την 02.

Αυτά σε φίλου.

Υπάρχει τρόπος να το κάνει root μόνος του ΧΩΡΙΣ να χάσει ότι έχει ήδη μέσα;

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίος!

 

εγω ειμαι απλα ωραιος.

Πολυ ωραιος ειναι αυτος θα το χακεψει και θα εχουμε 2X 3G :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει έρθει με 360 root και έχει ακόμα κάποια κινέζικα μέσα.

Του έχει κάνει εγκατάσταση διάφορα, έχει φωτογραφίες-βιντεάκια και γενικά πράγματα που δεν θέλει να χάσει.

Update δεν το έχει κάνει, ακόμα τρέχει την 02.

Αυτά σε φίλου.

Υπάρχει τρόπος να το κάνει root μόνος του ΧΩΡΙΣ να χάσει ότι έχει ήδη μέσα;

 

Αν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες θα βρεις την απάντηση σου

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό με το 3g στη μία ή στις δύο κάρτες ισχύει σχεδόν σε όλα τα κινητά...

 

Εγώ κάτι άλλο ήθελα αν ξέρει κάποιος, αν ξεχάσουμε τον κωδικό ξεκλειδώματος οθόνης τι κάνουμε? Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αι τα δυο 3G, απλώς η συσκευη δεν υποστηρίζει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 2 Χ 3G.

επειδη εχω δυο sim καρτες 3G με inet, τις οποιες εχω μονιμα επανω. εβλεπα οτι στην μια υπηρχε ένδειξη 3G και στιν αλλη απλα G.

Αυτο λοιπον δεν ειναι οτι το slot No 2 δεν υποστηριζει το 3G αλλα δεν μας το δίνει λογο του οτι το εχει δωσει στο slot 1.

αυτο για την ιστορια, αλλα και κατι ακομη. Λετε να hack-αρετε ??? ))))

Φίλτατε, αυτό συμβαίνει σε αρκετά τηλέφωνα (πχ Honor 3C) και είναι θέμα κατασκευαστή να δώσει ή οχι την ρύθμιση στο ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ για εναλλαγή 3G σε οποια SIM θέλουμε.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η φωτεινότητα βγάζει μάτι, ειδικά το βράδυ με χαμηλό φωτισμό.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το BlueLight Filter καθώς δεν υπάρχει σε android το flux που έχω στο υπολογιστή.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την μπάρα με τα quick settings; Δυστυχώς οι επιλογές που έχει το gravity δεν δουλεύουν...

 

δοκίμασε το twilight, είναι παρόμοιο με το flux

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το twilight, είναι παρόμοιο με το flux

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux

 

δηλαδη αυτη η εφαρμογη ριχνει περισσοτερο την φωτεινότητα απο αυτο που κανει το default ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις εμαθα, καταλαβα δηλαδη, κατι που δεν ηξερα, δεν ειχα διαβασει πουθενα και ΠΟΤΕ για την συσκευη μας.

Η συσκευη μας λοιπον ως γνωστόν διαθέτει 2 dual sim και με τα οσα εγω προσωπικά ειχα διαβασει, το ενα slot ειναι 3G και το αλλο απλο G.

Μολις καταλαβα λοιπον οτι τα slot της συσκευης ειναι και τα δυο 3G, απλώς η συσκευη δεν υποστηρίζει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 2 Χ 3G.

επειδη εχω δυο sim καρτες 3G με inet, τις οποιες εχω μονιμα επανω. εβλεπα οτι στην μια υπηρχε ένδειξη 3G και στιν αλλη απλα G.

Αυτο λοιπον δεν ειναι οτι το slot No 2 δεν υποστηριζει το 3G αλλα δεν μας το δίνει λογο του οτι το εχει δωσει στο slot 1.

αυτο για την ιστορια, αλλα και κατι ακομη. Λετε να hack-αρετε ??? ))))

 

Tο εχω αναφερει πριν ενα μηνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5893400#post5893400 :rolleyes:

Ρυθμισεις> στην ενοτητα "Ασυρματα και Δικτυα" πατας "Περισσοτερα..." > Δικτυα κινητης τηλεφωνιας> Υπηρεσια 3G> Ενεργοποιηση 3G

και επιλεγεις σε ποια καρτα θες να ειναι το 3G ή το απενεργοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε, αυτό συμβαίνει σε αρκετά τηλέφωνα (πχ Honor 3C) και είναι θέμα κατασκευαστή να δώσει ή οχι την ρύθμιση στο ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ για εναλλαγή 3G σε οποια SIM θέλουμε.-
OFFTOPIC εχεις μεινει πισω λολ! σε μια η δυο beta εκανε την εκπληξη η huawei και εβαλε 3g και στην 2η σιμ κα μετα το εξαφανισε!!εχει βγαλει αλλες τεσσερις beta και πλεον stable και 3g στην 2η σιμ γιοκ!ασε που με τις τελευταιες σταθερες πολλες εφαρμογες βγαινουν σαν μη συμβατες με το huawei honor 3c

OFFTOPIC

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πέραν του ευχάριστου γεγονότος ότι βάζεις 3g και στην δεύτερη σιμ αληθεύει ότι και ο αποθηκευτικός χώρος για εφαρμογές είναι ενοποιημένος όπως στα κινητά μεγαλύτερων κατασκευαστών; Δεν έχει το κλασικό partition των 2 γιγα για εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενα μεγαλο:)
ωραια γιατι αυτο εχει ενα μεγαλο, οπως και το χ9 ,αλλα το S308 εχει μονο 0.89 εσωτερικο για εφαρμογες !καλα που ειναι το φορουμ γιατι που να ξερει κανεις πχ η cubot οτι σε μερικα εχει 2 partition και σε αλλα οχι?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την κατσαμε,απο σημερα δεν εχω ηχο κλησης,ουτε μεγαφωνο στο ραδιο και γενικα ηχο,στις ρυθμισεις ηχου νομιζω τα εχω τσεκαρισμενα σωστα,εκλεισα ανοιξα εβγαλα μπαταρια τιποτα,μηπως μου ξεφευγει τιποτα?Επισης που στο κορακα ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...