Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα όπως μιλούσα στο σκοτάδια, παρατήρησα ότι ενώ όταν πήγα το τηλέφωτο στο αυτί έκλεισε η οθόνη μετά απο λίγα λεπτά...ξανάναψε!!! Είναι κάτι που πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ή θα καίω άδικα μπαταρία? Μήπως πατάω κατα λάθος κανα κουμπί και ανάβει? μπορώ να το ρυθμίσω αυτό? Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα όπως μιλούσα στο σκοτάδια, παρατήρησα ότι ενώ όταν πήγα το τηλέφωτο στο αυτί έκλεισε η οθόνη μετά απο λίγα λεπτά...ξανάναψε!!! Είναι κάτι που πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ή θα καίω άδικα μπαταρία? Μήπως πατάω κατα λάθος κανα κουμπί και ανάβει? μπορώ να το ρυθμίσω αυτό?

 

Αυτό έχει να κάνει με την οπτική επαφή.πάνω πάνω απο την οθόνη θα δεις έναν μικρό αισθητήρα ο οποίος όταν είσαι σε διαδικασία κλήσης και κοιτάς το τηλέφωνο δεν "Σβήνει" η οθόνη.Αντίστοιχα,όταν δεν το κοιτάς "σβήνει".Οπότε μην αγχώνεσαι δεν είναι κάποιο πρόβλημα του κινητού.Πάντως δε γνωρίζω εάν υπάρχει τρόπος απενεργοποιήσης του!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με την οπτική επαφή.πάνω πάνω απο την οθόνη θα δεις έναν μικρό αισθητήρα ο οποίος όταν είσαι σε διαδικασία κλήσης και κοιτάς το τηλέφωνο δεν "Σβήνει" η οθόνη.Αντίστοιχα,όταν δεν το κοιτάς "σβήνει".Οπότε μην αγχώνεσαι δεν είναι κάποιο πρόβλημα του κινητού.Πάντως δε γνωρίζω εάν υπάρχει τρόπος απενεργοποιήσης του!

 

To θέμα είναι οτι ανάβει η οθόνη όταν μιλάω! Δε μένει σβηστή! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Επειδή μόλις σήμερα έβαλα δεύτερη SIM, γνωρίζετε αν μπορεί να φύγει πάνω από το notification area η επιλογή της default SIM; Πιάνει πολύ χώρο...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι οτι ανάβει η οθόνη όταν μιλάω! Δε μένει σβηστή! :mad:

Ίδιο θέμα είχα και γω (και συνεχίζω να έχω ως ένα βαθμό). Θέλει καλύτερο calibration ο proximity sensor. Ψάξε στα παλαιότερα δικά μου post στο παρόν topic και θα δεις τον τρόπο διόρθωσης / επίλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Μια εξυπηρέτηση παίδες.

Ένας φίλος μου θέλει να το στείλει σαν δώρο κατα Αλβανία μεριά και θέλω κάποιος να δει στις γλώσσες αν την υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μια εξυπηρέτηση παίδες.

Ένας φίλος μου θέλει να το στείλει σαν δώρο κατα Αλβανία μεριά και θέλω κάποιος να δει στις γλώσσες αν την υποστηρίζει.

 

Δεν την υποστηρίζει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Σκέφτομαι να το χτυπήσω το κινητό για την γυναίκα μου. Από ότι βλέπω δεν έχει καποιο σοβαρό πρόβλημα, έτσι?. Να το πάρω από geekbuying?
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μια χαρά η συσκευή για καθημερινή χρήση απροβλημάτιστη.

Χάνει μόνο σε θέματα gps αν σε ενδιαφέρει. (ανακριβές και με καθυστερήσεις)

Προτείνω αγορά από vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, παρελαβα την προηγουμενη βδομαδα το πολυαναμενομενο κινητακι μετα απο 16 μερες κ μολις χθες εβαλα κ την καρτα sim.To προβλημα μου ειναι οτι με την sim1 που εχω δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ.Νομιζω οτι εχω κανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις (συνδεση δεδομενων κλπ) εμφανιζεται κ το 3G αλλα κ παλι τιποτα,μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση δικτυου.Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει?:cry: Edited by teriser
Link to comment
Share on other sites

mpori kapios na mou poi pio apo ta dio sim einai gia 3G...to kanoniko sim h to mini sim???

 

efxaristo...

 

Και τα δυο δουλεύουν μια χαρά ,απλά οχι και τα δυο μαζί

 

Ορίζεις μόνος σου που θέλεις να έχεις 3G απο τη "διαχείριση κάρτας sim"

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εταιρεία κινητής προσπαθείς να συνδεθείς; Έχεις επιλέξει σωστό APN;

Με vodafone, εδω με πιανεις αδιαβαστη,που το βρισκεις το APN? Ειχα διαβασει ολες τις σελιδες πριν το παρω κ τωρα δεν ξερω που να ψαξω, γιατι εχω την εντυπωση οτι καπου το ειχε παρει το ματι μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Περισσότερα (κάτω από το Χρήση δεδομένων) > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Ονόματα σημείου πρόσβασης.

Αν έχεις Vodafone συμβόλαιο ή καρτοκινητό επέλεξε το internet.vodafone.gr

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Με vodafone, εδω με πιανεις αδιαβαστη,που το βρισκεις το APN? Ειχα διαβασει ολες τις σελιδες πριν το παρω κ τωρα δεν ξερω που να ψαξω, γιατι εχω την εντυπωση οτι καπου το ειχε παρει το ματι μου.

 

kai ego exo akrivos to idio provlima...kai ego exo vodafon...prospatho na mpo sta data, ala otan kani sindesi, den dixni pos ontos exi data kai den mporo na mpo se kamia selida sto internet...mou enfanizi pos den exo sindesi...den ksero ti na kano...

Link to comment
Share on other sites

Τι να τους κάνουν; Ένα click στο σωστό APN;

Έγραψα παραπάνω πως θα το επιλέξουν.

Σιγά το δύσκολο...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να τους κάνουν; Ένα click στο σωστό APN;

Έγραψα παραπάνω πως θα το επιλέξουν.

Σιγά το δύσκολο...

 

to ekana afto akrivos me 100% epitixia..tora doulevoun ta data mia xara...se efxaristo polli gia tin boithia sou!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Περισσότερα (κάτω από το Χρήση δεδομένων) > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Ονόματα σημείου πρόσβασης.

Αν έχεις Vodafone συμβόλαιο ή καρτοκινητό επέλεξε το internet.vodafone.gr

 

Ε ναι,εχεις δικιο,το ειχα ψαξει κ εκει , αλλα δεν ηξερα οτι ηταν αυτο.....βασικα περισσοτερο πηγαινα στις προτιμησεις κ εταιρειες δικτυου:O Τωρα δεξια απο το G εμφανιστηκε ακομα ενα μικροτερο G,θα επρεπε να εμφανιστει 3G?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα G; H ή H+ θα πρέπει να σου βγάλει ανάλογα την κάλυψη που έχει η Vodafone στην περιοχή σου...

G θα βγάλει μόνο αν δεν έχεις ενεργοποιήσει την πρόσβαση 3G στην συγκεκριμένη SIM ή είσαι κάπου που δεν υπάρχει καθόλου κάλυψη 3G της Vodafone.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα G; H ή H+ θα πρέπει να σου βγάλει ανάλογα την κάλυψη που έχει η Vodafone στην περιοχή σου...

G θα βγάλει μόνο αν δεν έχεις ενεργοποιήσει την πρόσβαση 3G στην συγκεκριμένη SIM ή είσαι κάπου που δεν υπάρχει καθόλου κάλυψη 3G της Vodafone.

 

Κοιτα,τη μια ειναι G μικρο κ μεγαλο, μετα απο λιγο γινεται 3G H+ κ μετα ξανα αλλαζει,μαλλον φταιει η καλυψη της vodafone,οπως ειπες, θα πρεπει να το δω κ εκτος σπιτιου . Σ`ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου.:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...