Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάμεσα στο NOKIA 3250

και στο ΝΟΚΙΑ 3230

τί να διαλέξω guys? Μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο και έχω μπερδευτεί.:(

 

thanks

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mipos einai eykolo na mou doseis ena link gia ayto to programmataki? eyxaristo poli!!!!
MsvDriveE :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις το κατέβασα. Είναι δυνατόν να είναι μόνο 1,16 ΚΒ?
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις το κατέβασα. Είναι δυνατόν να είναι μόνο 1,16 ΚΒ?

ναι και βεβαια.ειναι μικρη εφαρφμογουλα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως υπαρχει και αλλος τροπος εκτος αυτου με το msdrive.Σιγουρα για να στειλει το αρχειο εχει ή καλωδιο,ή υπερυθρες ή Bt.Αρα και με τα τρια μπορει να δουλεψει με το pc suite το οποιο σου ανοιγει τους φακελους του κινητου σου κανονικα οπως ενα φακελο στο pc σου.Εκτος βεβαια αν δεν θελει να δουλεψει με pc suite τοτε παω πασο!!! :) :)
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια hard format πως κανουμε?τι διαφορες εχει απο το soft?το firmware θα χαθει?ευχαριστω

Ανοιγεις το κινητο εχωντας ταυτοχρονα πατημενα συνεχεια τα πληκτρα *,πρασσινο ακουστικο,3. Το soft ειναι σαν να σβηνεις ολες τις ρυθμισεις. Το hard γραφει απο τη rom παλι το λειτουργικο στο c. Δεν σβηνει το firmware.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο φορματ με εχει σωσει αρκετες φορες απο μ***κιες μου :-P

 

Παιδια οσο αναφορα το προγραμματακι msdriveE..

..Το τρεχω και δε κανει τιποτα.. εψαξα και καταλαβα οτι ετσι πρεπει να γινετε.

Παρολαυτα στον φακελο mail του c:\ αλλα και του Ε υπαρχουν αρχεια.. πως

ξερω που αποθηκευοντε τα sms μου?

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο φορματ με εχει σωσει αρκετες φορες απο μ***κιες μου :-P

 

Παιδια οσο αναφορα το προγραμματακι msdriveE..

..Το τρεχω και δε κανει τιποτα.. εψαξα και καταλαβα οτι ετσι πρεπει να γινετε.

Παρολαυτα στον φακελο mail του c:\ αλλα και του Ε υπαρχουν αρχεια.. πως

ξερω που αποθηκευοντε τα sms μου?

Για να καταλάβεις που απαθηκεύονται, στείλε ενα αρχείο μεγαλύτερο απο την ελεύθερη μνήμη που έχεις στο c. Αν το λάβεις κανονικά πάει να πει οτι το msdriveE έκανε δουλειά ;)
Link to comment
Share on other sites

γενικά το msdriveE είναι αξιόπιστη εφαρμογή γιατί έχω ακούσει διάφορα παρατράγουδα. Απλά το εγκαθιστάς και δεν χρειάζεται παραπάνω ρυθμίσεις; Τα παλιότερα μηνύμα που είναι στην μνήμη του τηλεφώνου μεταφέρονται στην κάρτα; Θα εμφανίζονται μετά την εγκατάσταση της εφαμογής; Είναι δυνατό να μεταφερθούν και αυτά στην κάρτα; Πολλά ρώτησα! Α ρε νοκια δεν θα βγάλεις ποτέ αναβάθμιση που να αποθηκεύει τα μηνύματα στην κάρτα από μόνη της;
Link to comment
Share on other sites

Pantws egw otan eixa valei to msdrive den eixe metaferei ta sms mou sto E kai den eixe kentro munhmatwn.Eprepe na paw na vrw to kentro munhmatwn m kai na to grapsw monos mou.Auto den mou arese.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να μετράει τη διάρκεια των κλήσεων σε κάποια συγκεκριμένα νούμερα ? Παλιότερα είχε αναφερθεί ένα πρόγραμμα που μέτραγε τη διάρκεια των κλήσεων, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.

 

Ευχαριστώ :happy:

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

γενικά το msdriveE είναι αξιόπιστη εφαρμογή γιατί έχω ακούσει διάφορα παρατράγουδα. Απλά το εγκαθιστάς και δεν χρειάζεται παραπάνω ρυθμίσεις; Τα παλιότερα μηνύμα που είναι στην μνήμη του τηλεφώνου μεταφέρονται στην κάρτα; Θα εμφανίζονται μετά την εγκατάσταση της εφαμογής; Είναι δυνατό να μεταφερθούν και αυτά στην κάρτα; Πολλά ρώτησα! Α ρε νοκια δεν θα βγάλεις ποτέ αναβάθμιση που να αποθηκεύει τα μηνύματα στην κάρτα από μόνη της;

Θα τα ξαναεπαναλαβω για μια ακομη φορα :rolleyes:

 

Τα sms στη μνημη δεν σβηνονται, απλως δεν φαινονται. Για να τα μεταφερει καποιος στην καρτα μπορει να αντιγραψει τον φακελο mail απο το c και να το παει στο E.

 

Επειδη δημιουργει νεο φακελο sms στο E ,λογικο ειναι να θελει ξανα τις ρυθμισεις των κεντρων μηνυματων. Τρεξτε το wizard settings της Nokia και ειστε ΟΚ.

 

Για να δειτε/χρησιμοποιησετε παλι τα sms της μνημης, βγαλτε την MMC,καντε restart το κινητο. Ο φακελος στο Ε δεν χανεται, απλα τωρα δεν μπορειτε να δειτε αυτον :p Αν θελετε παλι στο Ε τρεξτε παλι την εφαρμογη. Οι ρυθμισεις,αν δεν απεγκαταστησετε την εφαρμογη, παραμενουν και ετσι δεν χρειαζεται να τις κανετε ξανα και ξανα...

 

Αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την ακόμα μια αναφορά στην αποθήκευση μηνυμάτων στην κάρτα μήμης, μου γεννάται ακόμα μια φορά η ίδια απορία: τι παίζεται με τη Nokia επιτέλους; Εφαρμογές/λειτουργίες που υπήρχαν σε παλιότερα μοντέλα, και κατά γενική ομολογία ήταν πολύ πρακτικές και χρήσιμες για τους χρήστες των Symbian phones, ως δια μαγείας αποφασίστηκε να μην υπάρχουν στα πιο νέα μοντέλα.

Ακόμα μια εφαρμογούλα κάπως παραμελημένη και ίσως παρεξηγημένη είναι ο Composer που υπήρχε στα 3650 και 7650. Μπορούσες να φτιάξεις απλές μελωδίες για το κινητό, και μάλιστα σε φορμά *.rng, που είναι το φορμά μονοφωνικής μελωδίας της Nokia. Τώρα θα μου πει κάποιος, τι τις θέλουμε τις μονοφωνικές μελωδίες, όταν υπάρχουν οι πολυφωνικές και τα αρχεία mp3/wav/amr κλπ??? 'Εχω παρατηρήσει ότι είναι πιο καθαρές, ευδιάκριτες και πιο ισχυρές σε ένταση, ιδίως σε θορυβώδη περιβάλλοντα.

Η αποθήκευση μηνυμάτων στην κάρτα μνήμης είναι κάτι που στο 6600 μπρούσε να γίνει με χαρακτηριστική ευκολία με μία και μόνο εντολή. Σε μεταγενέστερα μοντέλα, όπως το 3230 αυτό δεν είναι δυνατό.

ΓΙΑΤΙ ΜΑΜΑ ΝΟΚΙΑ??????????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ayrio pou pairno to kinito tha prepei na kano formaro ti karta mnimis pou exei apo tin mana tou? giati den ksero pos ginete ayto!!!

Οχι, την καρτα την φορμαρεις οταν παιρνεις καινουρια καρτα και οχι κινητο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι; γιατι να το "κουρασει" και να παρει εσωτερικο; ενα card reader θα παρει, τοσο φοβερο ειναι; αν καπου δε σας πιανω ζητω συγγνωμη :)

 

Παιδια δεν ειναι η τσιγγουνια το θεμα! ειναι οτι δεν εχω floppy.

Και λεω να εκμεταλευτω και σαν boot device την συσκευη card reader :D

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις που απαθηκεύονται, στείλε ενα αρχείο μεγαλύτερο απο την ελεύθερη μνήμη που έχεις στο c. Αν το λάβεις κανονικά πάει να πει οτι το msdriveE έκανε δουλειά ;)

 

σωστη σκεψη που δεν ειχα κανει :lol: ! θα το επειχηρησω!

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

re paidia na rotiso kati??endiaferomai gia to kinito alla mou eipan sto germano oti aposyrthike.einai alitheia i mou lene m@#$%^&s???

 

Κλασσική αντίδραση. Φαίνεται έμειναν από stock και προκειμένου να μη φύγεις και πας να το αγοράσεις από αλλού, σου λένε ότι αποσύρθηκε για να αποφασίσεις επί τόπου να πάρεις κάτι άλλο, πιο ακριβό πιθανώς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθησα οτι λεει στον οδηγο για συνδεση μεσω BT στο ιντερνετ

αλλα δεν καταφερα κατι..

 

 

Ενω το mrouter αναβοσβηνει και λεει connected, δεν μου ανοιγουν

σελιδες στο κινητο..

 

υπαρχει καποιος που τα χει καταφερει?

ας μου στηλει p.m pleaseeee!

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι η τσιγγουνια το θεμα! ειναι οτι δεν εχω floppy.

Και λεω να εκμεταλευτω και σαν boot device την συσκευη card reader :D

δεν το'πα για την τσιγκουνια βρε συ, ειχα την απορια απλως.

ΓΙΑΤΙ ΜΑΜΑ ΝΟΚΙΑ??????????
γιατι να δωσεις 400 ευρω(οταν βγηκε, αν θυμαμαι) και να στα δωσει ολα; :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσον αφορά το msDriveE να ρωτήσω. Ας υποθέσουμε ότι το έχω κανονικά ενεργοποιημένο και μου αποθηκεύει τα μηνύματα κανονικά στην κάρτα μνήμης. Αν κάποια στιγμή, με ανοιχτό το τηλέφωνο, αφαιρέσω την κάρτα χωρίς να κάνω restart και μου έρθει εισερχόμενο μήνυμα, το μήνυμα πού θα αποθηκευτεί???? Θα χαθεί ή θα αποθηκευτεί αυτόματα στο τηλέφωνο????

 

γιατι να δωσεις 400 ευρω(οταν βγηκε, αν θυμαμαι) και να στα δωσει ολα; :)

 

Μα αν δεν κάνω λάθος αυτή τη λειτουργία την έχει αφαιρέσει και από τηλέφωνα που δεν είναι budget κατηγορίας όπως το 3230. Δεν μπορεί να είναι αυτός ο λόγος. Μιλάμε για λειτουργία μιας από τις βασικότατες εφαρμογές και όχι κάτι extra, όπως π.χ. το Quick Office.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...