Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yparxh kana programma pou na paizei mp4 arxeia?????
Δοκίμασε το tcpmp. Είναι ακόμα όμως σε beta στάδιο :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello..Egw exw provlima me to 3230 mou..to pira apo ton kwtsovolo...epeidi den ipirxe mesa sto paketo agoras to pc suite to katevasa...Eixa ena kalwdio DKU-2 apo to nokia 7610 pou eixa prin...to kanw install doulevei...anagnwrizei to kinito kanonika omws otan paw na kanw browse mesa sto kinito mou vgazei to eksis minima "Den itan dinati h oloklirwsi tis diadikasias"...Lew 8a ftaiei to kalwdio isws min tairiazei..Kanw install to bluetooth mou..mia xara to anagnwrizei to kinito..omws pali to idio minima..Kai rwtw twra...Mipws to tilefwno einai kleidwmeno apo ton kwtsovolo?An kapios kserei kati as me voh8isei parakalw..Thnx...

 

Start -> Run and enter Regsvr32.exe %Windir%\System32\Ole32.dll

 

kai eisai ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το 3230 την προηγούμενη εβδομάδα σε πολύ καλή τιμή μάλλον λόγω αντικατάστασης του πλέον από το 3250 ή εν πάσει περιπτώσει παλαιότητάς του. Όντας το πρώτο μου Symbian κινητό δεν ήθελα να δώσω πολλά, καθώς ήθελα να δω αν θα με βολέψουν οι διάφορες εφαρμογές που τρέχουν σε Symbian.

Του έκανα και την αναβαθμισούλα του από 3.05... (ενός έτους παλαιό firmware) σε 5.0604 του πήρα και μια 512 καρτούλα. Δύο προβληματάκια έχω όμως:

1. Συνδεδεμένος με infrared στο Nokia Phone browser δεν μπορώ να δω το φάκελλο system στη μνήμη, παρόλο που έχω επιλέξει την προβολή όλων (δηλ. και των κρυφών) φακέλλων. Πρέπει να βγάλω την κάρτα και να τη βάλω στο card reader για να δω το φάκελλο.

2. Για να βγάλω το πίσω κάλυμμα ώστε να πάρω την κάρτα μνήμης μου βγαίνει η πίστη. Σε κανένα από τα τηλέφωνα που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το 3230 την προηγούμενη εβδομάδα σε πολύ καλή τιμή μάλλον λόγω αντικατάστασης του πλέον από το 3250 ή εν πάσει περιπτώσει παλαιότητάς του. Όντας το πρώτο μου Symbian κινητό δεν ήθελα να δώσω πολλά, καθώς ήθελα να δω αν θα με βολέψουν οι διάφορες εφαρμογές που τρέχουν σε Symbian.

Του έκανα και την αναβαθμισούλα του από 3.05... (ενός έτους παλαιό firmware) σε 5.0604 του πήρα και μια 512 καρτούλα. Δύο προβληματάκια έχω όμως:

1. Συνδεδεμένος με infrared στο Nokia Phone browser δεν μπορώ να δω το φάκελλο system στη μνήμη, παρόλο που έχω επιλέξει την προβολή όλων (δηλ. και των κρυφών) φακέλλων. Πρέπει να βγάλω την κάρτα και να τη βάλω στο card reader για να δω το φάκελλο.

2. Για να βγάλω το πίσω κάλυμμα ώστε να πάρω την κάρτα μνήμης μου βγαίνει η πίστη. Σε κανένα από τα τηλέφωνα που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Κατ' αρχήν μεγειά το 3230. Είμαι σίγουρος ότι παρόλα τα μειονεκτήματά του και τις ιδιαιτερότητές του (είναι το πιο αργό και ταυτόχρονα το πιο φθηνό Nokia Symbian phone της αγοράς, μαζί με το 6260), θα σε βολέψει πάρα πολύ.

 

1. Το φάκελο system και το φάκελο backup (ο τελευταίος δημιουργείται στην κάρτα μνήμης όταν κάνεις bakup από την εφαρμογή Μενού->Μνήμη->Αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και εκεί αποθηκεύει το αρχείο backup.arc) δε μπορείς να τους δεις από το Nokia PC Suite. Επομένως, όπως διαπίστωσες και μόνος σου, αυτό γίνεται μόνο από card reader.

2. Είμαι χρήστης του 3230 εδώ και ένα χρόνο. Πίστεψέ με, είναι θέμα χρόνου και χρήσης ώστε να βγαίνει πολύ πιο εύκολα από ότι στην αρχή. Εμένα στο δικό μου 3230, πλέον το πίσω κάλυμμα βγαίνει εκνευριστικά εύκολα, με την πιο απαλή κίνηση. Ορισμένες φορές βγαίνει σχεδόν μόνο του (π.χ. όταν χρησιμοποιούσα δερμάτινη θήκη, έβγαινε τόσο εύκολα που έμενε μέσα στη θήκη και το κινητό έβγαινε από τη θήκη χωρίς κάλυμμα)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1. Το φάκελο system και το φάκελο backup (ο τελευταίος δημιουργείται στην κάρτα μνήμης όταν κάνεις bakup από την εφαρμογή Μενού->Μνήμη->Αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και εκεί αποθηκεύει το αρχείο backup.arc) δε μπορείς να τους δεις από το Nokia PC Suite. Επομένως, όπως διαπίστωσες και μόνος σου, αυτό γίνεται μόνο από card reader.

2. Είμαι χρήστης του 3230 εδώ και ένα χρόνο. Πίστεψέ με, είναι θέμα χρόνου και χρήσης ώστε να βγαίνει πολύ πιο εύκολα από ότι στην αρχή. Εμένα στο δικό μου 3230, πλέον το πίσω κάλυμμα βγαίνει εκνευριστικά εύκολα, με την πιο απαλή κίνηση. Ορισμένες φορές βγαίνει σχεδόν μόνο του (π.χ. όταν χρησιμοποιούσα δερμάτινη θήκη, έβγαινε τόσο εύκολα που έμενε μέσα στη θήκη και το κινητό έβγαινε από τη θήκη χωρίς κάλυμμα)

 

1. OK, απλώς μου φάνηκε περίεργο και θεώρησα ότι κάτι μου διέφευγε.

2. Όντως φαίνεται με το βάλε βγάλε να αρχίζει να χαλαρώνει λίγο.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia poso to pirate? leo na to xtipiso kai go...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Paidia poso to pirate? leo na to xtipiso kai go...
Στη microland έχει 251 ευρώ...τσάμπα είναι -> NOKIA 3230 BLACK. Στη συγκεκριμένη σελίδα τα μισά (και τα πιο σημαντικά) χαρακτηριστικά του είναι λάθος :lol:

 

Χαρακτηριστικά

ΚΩΔΙΚΟΣ 10.00.02.118

Κατασκευαστής NOKIA

Διαστάσεις (mm) 104,5 x 44.2 x 18.7

Βάρος (gr) 70

Μπαταρία 760 mAh Li-on

Χρόνος Αναμονής (έως ώρες) 350

Χρόνος Ομιλίας(έως ώρες) 3.5

Συχνότητα TRIBAND

Χρώματα Οθόνης 65.536

Ανάλυση οθόνης (pixels) 128 x 128

Ανάλυση κάμερας (pixels) 640 x 480

Εγγραφή Video NAI

JAVA NAI

Bluetooth ΟΧΙ

GPRS ΝΑΙ

Τηλ/κός κατάλογος 1000 ονόματα και αριθμούς

Ραδιόφωνο ΟΧΙ

MP3 ΟΧΙ

Πολυφωνικοί ήχοι NAI

Ανοιχτή ακρόαση NAI

Πληκτρολόγηση Τ9 NAI

Ρολόι-ξυπνητήρι NAI

MMS / E-mail NAI / NAI

Link to comment
Share on other sites

Στη microland έχει 251 ευρώ...τσάμπα είναι -> NOKIA 3230 BLACK. Στη συγκεκριμένη σελίδα τα μισά (και τα πιο σημαντικά) χαρακτηριστικά του είναι λάθος :lol:

 

Ανάλυση οθόνης (pixels) 128 x 128

Ανάλυση κάμερας (pixels) 640 x 480

Bluetooth ΟΧΙ

Ραδιόφωνο ΟΧΙ

MP3 ΟΧΙ

τα σωστα ειναι αυτα:

 

Ανάλυση οθόνης (pixels) 176 χ 208

Ανάλυση κάμερας (pixels) 1280 χ 960

Bluetooth ναι

Ραδιόφωνο ναι

MP3 ναι(μονοφωνικο)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αγορασα απο το Γερμανο τον bluetooth adapter MA 720 για να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστει και στα cd δεν ειχε μεσα το προγραμμα.Μπηκα στο site της mobile action και το προγραμμα ειναι 22,5 mb και ειναι παρα πολλα για να τα κατεβασω με την dial up μου.Μηπως ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να το συνδεσω (μικρο σε μεγεθος κατα προτημηση).Α ! στο PC Suite δεν αναγνωριζει καθολου τον bluetooth adapter , δεν ξερω γιατι.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

To exo petixei se kana triari magazia 250 euro. To exei petixei kanenas fthinotera i telika na to paro toso??
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

kseri kaneis pia einai i megaliteri karta mnimis pou mpori na mpei pano? dexetai as poume mia 2gb?

1GB είναι η μεγαλύτερη σε χωρητικότητα κάρτα που μπορεί να δεκτεί η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι θα γίνει επιτέλους με το Nokia PC Suite??? Ποτέ δε θα μπορέσω να το κάνω να λειτουργήσει καλά με το 3230.

Χθες ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί ο Nokia Phone Browser μέσα από τον Windows Explorer. Και σήμερα μου ήρθε νέα κεραμίδα: δε λειτουργούν κανονικά οι συνδέσεις (υπέρυθρες και καλώδιο δοκίμασα). Πήγα να κάνω backup με το Content Copier και πριν μου ανοίξει το παράθυρο διαλόγου για το είδος των πληροφοριών που θα αποθηκεύσω (επαφές, ημερολόγιο, ρυθμίσεις κλπ), μου βγάζει το μήνυμα της παρακάτω φωτογραφίας.

Δεν έχω βρει λύση και το απεγκατέστησα εντελώς το PC Suite. Προς το παρόν θα κάνω backup σε επαφές/ρυθμίσεις με το ενωματωμένο backup του κινητού από την εφαρμογή της κάρτας μνήμης και τα μηνύματα τα αποθηκεύω έτσι κι αλλιώς στην κάρτα με το MsvDriveE και αφετέρου θα σώζω στις σημειώσεις με το Message Saver και κατόπιν στο UNTEH Notepad σε .txt (Θα μετέφερα τις σημειώσεις κατευθείαν στο Outlook αλλά ούτε συγχρονισμός με το Nokia PC Sync γίνεται δυστυχώς).

 

Τι να κάνω? Please help! :wacko:

 

Υ.Γ.=Το ξέρω ότι είναι off-topic το post μου, αλλά με το αντίστοιχο thread του Nokia PC Suite δεν ασχολείται κανένας και όσες ερωτήσεις έχω θέσει μέχρι τώρα δεν έχουν απαντηθεί. Ελπίζω εδώ να μου απαντήσει κάποιος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε καποιο προγραμμα που να μετραει το χρονο εξερχομενων κλησεων που κανεις οπως τον μετρανε οι εταιριες ?Δηλαδη οταν μιλας λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα να μετραει 30 ετσι ωστε να μπορουμε να υπολογιζουμε ποσος χρονος μας εχει μεινει .
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αγορασα απο το Γερμανο τον bluetooth adapter MA 720 για να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστει και στα cd δεν ειχε μεσα το προγραμμα.Μπηκα στο site της mobile action και το προγραμμα ειναι 22,5 mb και ειναι παρα πολλα για να τα κατεβασω με την dial up μου.Μηπως ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να το συνδεσω (μικρο σε μεγεθος κατα προτημηση).Α ! στο PC Suite δεν αναγνωριζει καθολου τον bluetooth adapter , δεν ξερω γιατι.

 

Κανεις ?????

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε καποιο προγραμμα που να μετραει το χρονο εξερχομενων κλησεων που κανεις οπως τον μετρανε οι εταιριες ?Δηλαδη οταν μιλας λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα να μετραει 30 ετσι ωστε να μπορουμε να υπολογιζουμε ποσος χρονος μας εχει μεινει .

 

Υπαρχει αυτο το προγραμμα που ψαχνεις και μαλιστα εχει και παρα πολλες ακομα χρησιμες λειτουργιες.

Ειναι το extended log της psiloc και πιστευω οτι ειναι το καλυτερο γι'αυτη τη δουλεια!

Ελπιζω να σε βοηθησα:happy:

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ?????

φιλε μπαμπη οχι με πιο μικρο μεγε8ος δεν μπορεις να βολευτεις αλλα ουτε καν με αυτο το συγκεκριμενο αρχειο...πρεπει να ψαξεις για τα ιδια "πατσαρισμενα" αρχεια κα8ως με τα original δεν το βλεπει το ανταπτορακι :wacko:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Telika to agorasa simera apo microland kai ek protis apopsis fainete super...

 

Mia erotisi omos enos estiela kai apothikeusa rithmiseis wap kai tetoia alla den mpainei mesa exo tim?? xerei kaneis kati?

 

Ti karta mmc na paro? Rs i Rs DV??

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ tim έχω.έτρεξα το settings wizard του κινητού και όλα δούλεψαν χωρίς πρόβλημα. mmc δεν υποστηρίζει dv. Μια κάρτα dv θα δουλέψει στο κινητό αλλά θα την δει σαν απλή, δηλαδή δεν θα "λειτουργήσει" το dv. Γενικά το κινητό έχει αντιπάθειες με κάρτες μνήμης διαφόρων κατασκευαστών οπότε πάρε καλύτερα μια εργοσταστιακή nokia για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ tim έχω.έτρεξα το settings wizard του κινητού και όλα δούλεψαν χωρίς πρόβλημα. mmc δεν υποστηρίζει dv. Μια κάρτα dv θα δουλέψει στο κινητό αλλά θα την δει σαν απλή, δηλαδή δεν θα "λειτουργήσει" το dv. Γενικά το κινητό έχει αντιπάθειες με κάρτες μνήμης διαφόρων κατασκευαστών οπότε πάρε καλύτερα μια εργοσταστιακή nokia για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Efxaristo to paratirisa noritera to wizard einai kalo... Karta 1gb tha tin sikonei? i na paro mexri 512?

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

pira mia dv rs mmc 1 gb apo ebay me 35euro (mazi me metaforika) kai pezei super.

http://stores.ebay.com/HongKong-Bargain

se mia vdomada peripou einai spiti sas....min ta akoumpate stous apateones tis Elladas

 

35 exei edo stin ellada kai expansys... o typos leei? pos ton pliroses?

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena problima: i karta mnimis leei oti exei xoro 13mb eleythera...alla otan pane na mou steiloun kati pou einai 1mb den to pairnai giati leei oti den exo arketi mnimi eleytheri.... san efarmogi exo mono to MsvDriveE... mipos mporei na voithisei kanenas???

 

re paidia kati akoma: to joistick paizei poli...den pisteyo na mou meinei kamia mera sto xeri i na mou kanei tipota kolpa????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...