Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν ηταν πολυυυυυ αργοοοοοο θα ηταν το καλυτερο κινητο που ειχα

 

με ποιό το συγκρίνης γιά να καταλάβω διότι για παράδειγμα είχα ένα SX1 & 6600 και ήταν αργά σε σχέση με windows smart phone που έχω(mpx200/220) και τώρα ψάχνωμε γιά το 3230 :) έτσι γιά την συλλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ποιό το συγκρίνης γιά να καταλάβω διότι για παράδειγμα είχα ένα SX1 & 6600 και ήταν αργά σε σχέση με windows smart phone που έχω(mpx200/220) και τώρα ψάχνωμε γιά το 3230 :) έτσι γιά την συλλογή.
Περίπου σαν το 6600 είναι...
Link to comment
Share on other sites

Kai i gnomi mou einai to kalitero se epexergasia apo ta tilefona tis nokia

Ta 6630,6680 .n70 pou eida einai xalia se epexergasia k statherotita

I NOKIA teleutea torixe sto poli ftino plastiko k epipleon einai ta perisotera provlimatika to mono tilefono 60 pou mou arese itan to 7650,k to 3230 alla dustixos einai to argo pou ypoxreotika k to edosa giati mou espase ta nevra

 

filika

Link to comment
Share on other sites

Ολο βελτιωσεις ζηταμε,αλλα το θεμα ειναι οτι το υλικο ειναι δεδομενο.Δεν ειναι καποια καρτα σ`εναν υπολογιστη που αν την αλλαξουμε θα δουμε βελτιωση.Πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα και λιγο ρεαλιστικα,διαφορετικα,αν το αντεχει η τσεπη του καθενος μας,υπαρχουν και αλλες επιλογες.

Ζηταμε 3:1

Κινητο για μηνυματα και τηλεφωνα (η πιο σιγουρη απαιτηση)

Φωτος με αποδοση Canon κλπ (στα 5 Mpls κοστος περιπου 300 ευρω)

Ηχο κατι παραπανω απο Sound Blaster (ας πουμε 130 ευρω)

Μα τοτε γιατι δεν δινουμε 550 ευρω να παρουμε ενα κινητο που και παλι δεν θα μας ικανοποιει ?

Δεν λεω,καθε χρηστης - καταναλωτης, εχει τις απαιτησεις του,αλλα μην πιανομασται κοτσοι.Οι εταιρειες φορτωνουν τις συσκευες με σκοπο να μας παρασειρουν στην αγορα τους.

Και εγω θα ηθελα να εχει αναπτηρα για να μην τον κουβαλω μαζι μου οπως θα εκανα με ενα ραδιοφωνακι η μια φωτομηχανη,αλλα τι να κανω.......

Μην ξεχναμε και την εποχη που αρχησαν να κυκλοφορουν οι πρωτες συσκευες!!! Δεν ειχαν ολοι την δυνατοτητα να παρουν λογο κοστους,αλλα και καποιοι που πηραν για να κανουν το ετσι τους ακουγανε ενα σωρο σχολια για το μεγεθος της συσκευης που κατω απο το σακακι,εμοιαζε με καρουμπαλο στον κ..ο!!! (οι παλιοι θα το θυμουνται )

Ας μεινουμε λοιπον οσο γινεται στα δεδομενα της συσκευης και οσο οι λειτουργιες αυτης μπορουν να βελτιωθουν μεσα απο τις αναβαθμισεις ,τις ρυθμισεις που εμεις μπορουμε να κανουμε,τα κατασκευαστικα λαθη,τις αστοχιες υλικων και μην κουραζομασται με πραγματα που δεν θα γινουν ποτε.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Simpfono me ayta pou grafeis file mou ,alla apo diaivasa i nokia me to n 71 xanagirna sto sympian 60 kai afinei logou xari tous piramatismous pou ekane meta to 3230 to opoi einai statherotato alla argo eos to n70 ,k min xexname k kati allo thelou ola fortisi kathe 2 meres i mpataria then kaliterepse gia aytes tis apetiseis ,gia ayto k ego filoi mou xanagirisa sto 6230

 

filika

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις γυρναει στο συμπιαν 60; γιατι, εκει δεν ηταν; η μπαταρια ειναι προβλημα αλλα και το 6230 αν ειχε αυτες τις απιτησεις τοσο θα κραταγε η μπαταρια. δεν εχω τιποτα με το 6230, ισα ισα... φιλικα;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να κολλάει το joystick? Ανταποκρίνεται πάντα χωρίς πρόβλημα? Θέλω να αγοράσω το κινητό αλλά έχω ακούσει πως δεν είναι τόσο ποιοτικό το joystick.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να κολλάει το joystick? Ανταποκρίνεται πάντα χωρίς πρόβλημα? Θέλω να αγοράσω το κινητό αλλά έχω ακούσει πως δεν είναι τόσο ποιοτικό το joystick.

 

Το joystick δουλευει ρολοι και να σκεφτεις οτι χρησιμοποιειται για την πλειοψηφια των λειτουργιων.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Περίπου σαν το 6600 είναι...

 

Νομιζω υπερβαλεις.Μπορει ο χρονος που απαιτειται ωστε να ανοιξει μια φωτο να ειναι ο ιδιος,αλλα το 6600 ανοιγει φωτο 40kb ενω το 3230 φωτο 350kb :O

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλαράκια απορώ πραγματικά με όλη αυτή τη γκρίνια σας για το 3230! Sorry που το λέω έτσι χύμα δηλαδη. Βασικά έχω το συγκερκιμένο τηλέφωνο από τον Μάϊο φέτος. Τον προηγούμενο μήνα το έκανα κ μια αναβάθμιση.

 

α. Οντως το μενού είναι αισθητά πιο γρήγορο.

β. Η μπαταρία κρατάει το λιγότερο 3 μέρες κ

γ. δε νομίζω πως το τζζζ της οθόνης που ακούγεται όταν είναι ενεργή αυτή ενοχλεί όλους μας όταν μιλάμε στο τηλ. Είναι εντελώς διακριτικός εώς ελάχιστος ήχος θα έλεγα.

 

Αυτά κ sorry αν ήμοθν λίγο επιθετικός!! :O :O :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπερβαλεις.Μπορει ο χρονος που απαιτειται ωστε να ανοιξει μια φωτο να ειναι ο ιδιος,αλλα το 6600 ανοιγει φωτο 40kb ενω το 3230 φωτο 350kb :O
Σε φωτογραφία δεν το δοκίμασα, αλλα στο χρόνο εκκίνησης κάποιας εφαρμογής είναι περίπου το ίδιο... :O
Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφία δεν το δοκίμασα, αλλα στο χρόνο εκκίνησης κάποιας εφαρμογής είναι περίπου το ίδιο... :O

 

Δεν το εχω δοκιμασει,δεν ξερω.Δεν πρεπει να ειναι ομως πιο γρηγορο? :blink: :blink: Οι επεξεργαστες τους ειναι οι ιδιοι?

 

 

Λοιπόν φιλαράκια απορώ πραγματικά με όλη αυτή τη γκρίνια σας για το 3230! Sorry που το λέω έτσι χύμα δηλαδη. Βασικά έχω το συγκερκιμένο τηλέφωνο από τον Μάϊο φέτος. Τον προηγούμενο μήνα το έκανα κ μια αναβάθμιση.

 

α. Οντως το μενού είναι αισθητά πιο γρήγορο.

β. Η μπαταρία κρατάει το λιγότερο 3 μέρες κ

γ. δε νομίζω πως το τζζζ της οθόνης που ακούγεται όταν είναι ενεργή αυτή ενοχλεί όλους μας όταν μιλάμε στο τηλ. Είναι εντελώς διακριτικός εώς ελάχιστος ήχος θα έλεγα.

 

Αυτά κ sorry αν ήμοθν λίγο επιθετικός!!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου,και δεν ησουν επιθετικος,μην ανησυχεις! ;)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει,δεν ξερω.Δεν πρεπει να ειναι ομως πιο γρηγορο? :blink: :blink: Οι επεξεργαστες τους ειναι οι ιδιοι?
To 6600 έχει 104 mhz επεξεργαστή και το 3230 123 mhz :O. Να συμπληρώσω οτι ακόμα έχω το πρώτο f/w...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να κολλάει το joystick? Ανταποκρίνεται πάντα χωρίς πρόβλημα? Θέλω να αγοράσω το κινητό αλλά έχω ακούσει πως δεν είναι τόσο ποιοτικό το joystick.

Μεχρι στιγμης εχουν περασει απο την συσκευη μου περιπου 350 Mb εφαρμογες - παιχνιδια και υπαρχει ακομη ενα υπολοιπο ακομη 100.Το μεγεθος που εχουν το καθενα απο αυτα ξεχωριστα ασφαλως και το γνωριζεις πιστευω.

Ε, λοιπον πιο ευκολα θα ξεριζωνα τον λεβιε στο αμαξι !!! Ειναι απιστευτο αλλα αντεχει σε σκληρη δομιμασια.Και γενικα ειναι μια συσκευη που θα σου δωσει αρκετη χαρα γεμιζοντας σου τις ωρες.Αν το ψαξεις δε λιγο ,ισως το βρεις και πιο φθηνα σε περιπτωση που καποιος που δεν γνωριζει απο symbian, το εχει επιστρεψει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

BRE PAIDIA EGW EIMAI O GANTEMHS? EGW META APO ENA 3MHNO TO ESTILA STH NOKIA GIATI KOLAGE TO JOYSTICK! KAI MOU TO ALAKSAN MAZI ME THN PROSOPSH BEBAIA ALLA DEN MPORW NA PW OTI EIMAI KAI EYXARISTIMENOS APO THN SISKEYH SAN POIOTHTA (OTHONH - JOYSTICK)!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

mipos mporei kapoios na mou pei pos na metafero ta minimata apo tin c stin e drive???

ebala to MsvDriveE kai ta minimata stelnontai tora stin karta alla ta palia minimata de metaferontai :( xilies fores metefera ton fakelo mail apo tin c stin e!!!

 

thx in advance mages ;) :)

Link to comment
Share on other sites

BRE PAIDIA EGW EIMAI O GANTEMHS? EGW META APO ENA 3MHNO TO ESTILA STH NOKIA GIATI KOLAGE TO JOYSTICK! KAI MOU TO ALAKSAN MAZI ME THN PROSOPSH BEBAIA ALLA DEN MPORW NA PW OTI EIMAI KAI EYXARISTIMENOS APO THN SISKEYH SAN POIOTHTA (OTHONH - JOYSTICK)!

 

Μήπως είχες ρίξει πάνω κανένα ποτό ή γενικά κανένα υγρό?

Link to comment
Share on other sites

BRE PAIDIA EGW EIMAI O GANTEMHS? EGW META APO ENA 3MHNO TO ESTILA STH NOKIA GIATI KOLAGE TO JOYSTICK! KAI MOU TO ALAKSAN MAZI ME THN PROSOPSH BEBAIA ALLA DEN MPORW NA PW OTI EIMAI KAI EYXARISTIMENOS APO THN SISKEYH SAN POIOTHTA (OTHONH - JOYSTICK)!

Αντε να πω οτι το πολυπληκτρο κολαγε.Την πρωσοψη ομως γιατι την αλλαξαν?Ειναι τελειως ξεχωριστα κομματια.Εκτος και αν ειχε κανενα χτυπημα !!! Στην πρωτη σελιδα μπορεις να βρεις οδηγιες του πως ανοιγει.Ετσι θα δεις τα επι μερους τμηματα της συσκευης.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΙΣΤΑΖΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ.Η ΚΑΜΕΡΑ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΕΣ ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ FLASH? (Η ΟΘΟΝΗ ΜΕ 65000 ΧΡΩΜΑΤΑ ΛΕΕΙ?) :alien:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΔΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΙΣΤΑΖΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ.Η ΚΑΜΕΡΑ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΕΣ ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ FLASH? (Η ΟΘΟΝΗ ΜΕ 65000 ΧΡΩΜΑΤΑ ΛΕΕΙ?) :alien:

Για τα χρωματα της οθονης μην σε απασχολει. Ελαχιστη διαφορα εχει απο μια με 262.000. Αμελητεα που ισως να μην φαινεται εθκολα στο ματι.

 

Οσο για την καμερα, μια χαρα ειναι. Στις νυχτερινες ληψεις εχει το προβλημα του κοκου αλλα αν εχεις ορεξη να ξοδεψεις αλλα 45€ και να παρεις το extra flash της νοκια ή παρε αλλο κινητο με flash πιο συγχρονο, ομως και πιο ακριβο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πιστεύω και εγώ γιά τα 65.000 χρώματα καμία διαφορά,πήγαινε στό πλαίσιο η στόν Γερμανό εάν σε βολεύει,που τα έχουν ανοιχτά και συγκρινέτα γιά να καταλάβεις :)
Link to comment
Share on other sites

απλα ενα καλο φτηνο(&οχι φτηνιαρικο) symbian κινητο.Μια απο τις καλυτερες αντιστοιχιες δυνατοτητων-τιμης ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

DEN EIXA RIKSEI TIPOTA APANW APLA KOLAGE STHN KINISI TO JOYSTICK KAI PATAGE SYNEXEIA KATW GIA PARADIGMA! MOU TO STEILAN APO EDW APO TA IWANNINA STHN PATRA GIATI EDW EINAI MALON ASXETOI KAI MOU TO FERAN META APO 1 MHNA KAI MOU EIXAN ALAKSEI KAI THN PROSOPSI EKTOS TOU JOYSTICK! TWRA DEN KSERW GIATI MALON TO PAIZAN KALOI!

 

GIA THN OTHONH POU MAS KANEI 'NERA' KSEREI KANEIS TIPOTA?

mpanos
Link to comment
Share on other sites

DEN EIXA RIKSEI TIPOTA APANW APLA KOLAGE STHN KINISI TO JOYSTICK KAI PATAGE SYNEXEIA KATW GIA PARADIGMA! MOU TO STEILAN APO EDW APO TA IWANNINA STHN PATRA GIATI EDW EINAI MALON ASXETOI KAI MOU TO FERAN META APO 1 MHNA KAI MOU EIXAN ALAKSEI KAI THN PROSOPSI EKTOS TOU JOYSTICK! TWRA DEN KSERW GIATI MALON TO PAIZAN KALOI!

 

GIA THN OTHONH POU MAS KANEI 'NERA' KSEREI KANEIS TIPOTA?

 

 

Για την οθονη φιλε μου δεν ξερω τι να σου πω.

Για αλλο λογο γραφω.Σε παρακαλω,μην γραφεις με κεφαλαια γιατι:

1)Διαβαζονται δυσκολα,

2)Μας δινεται η εντυπωση οτι φωναζεις.

 

Πάντα φιλικα,

Νίκος

 

PS:Ξερει κανεις ποια παιχνιδια, απο αυτα που ειναι συμβατα με το κινητο μας,μπορουν να παιξουν διπλο μεσω bluetooth?Αν εχει κανεις καποιο,ας μου το στειλει:orone_88@yahoo.gr .Thx!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...