Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα δοκίμασα το CallCheater version 1.02 και πέθανα στα γέλια! Είναι απίστευτο πρόγραμμα , για όσους

δεν το ξέρουν φυσικά! Βάζει ήχους την ώρα κλήσεων, για παράδειγμα ... να είσαι σπίτι και να σε παρει κάποιος και να ακούγετε σαν να είσαι στον δρόμο, με φωνές και κορναρίσματα....!

Σήμερα με πήρε ένας και έβαλα βροχή ν'ακούγετε, άσχετα που έξω είναι καλοκαίρι... και τρελάθηκε! :D

Δοκίμασα και το CallRecorder version 1.03 , πολύ καλό και αυτό... πρίν απο κάθε κλήση σε ρωτάει αν θες να την ηχογραφήσεις

( σε amr ή wav )!

Και τα 2 δουλεύουν άψογα στο 3230!! ;)

Link to comment
Share on other sites

poy mporo na vro re paidia ixous kliseis kai backgrounds?exete kanena link?parakalo apantiste moy!

 

xerete episis kanena programma pou na diavazei arxeia xl pdf kai word?grapse kai tin version an einai efkolo... eyxaristv...

Link to comment
Share on other sites

εδω θα βρεις το quickoffice και αλλα πολλα προγραμματα φιλε μου.

ο,τι καινουριο κυκλοφορει ,ετοιμο για download αφου πρωτα κανεις register.

 

http://208.56.40.49/upload/

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia. Eho to sonnyericsson s700i. Tha ithela na mou pei kapoios pou gnorizi ean exizi i allagi me to 3230.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε καποιο πρόγραμμα για Βίντεο σε full screen(oχι το smart movie) , εννοώ να βλέπουμε τα βίντεο που τραβάμε σε f. screen!

 

 

 

pvplayer φιλε μου ;)

 

και οσον αφορα τα προγραμματα που ανεφερθηκαν υπαρχουν ολα στο mirc :cool: παντε μια βολτα και απο εκει.

 

 

το eti camcorder δεν λειτουργει :(

 

 

όταν λεσ mirc που ακριβώς? ποιο νετ και που? για εμάσ που ασχολούμαστε πρώτη φορά με εφαρμογές symbian..ευχαριστώ!

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

 

 

όταν λεσ mirc που ακριβώς? ποιο νετ και που? για εμάσ που ασχολούμαστε πρώτη φορά με εφαρμογές symbian..ευχαριστώ!

 

Φιλε μου δες αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=183250#post183250 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα (nokia 3230) το παρακάτω (χρηση MMC για SMS μηνυματα) δούλεψε:

http://www.symbian-freak.com/quides/smsmmc.htm

 

 

ekana oti leei to site katafera na steilo mp3 10 mb sto kinito alla otan pao na steilo minima zitaei kentro minimaton. To ebala xeirokinita kai pali efage kolima kai den estelne... Exei na proteinei kappios kati?

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous. anarwtiomoun an telika uparxei kanena programma pou na apothhkeuei mhnumata sthn mmc ektos apo to msdrivee pou se mena toulaxiston de douleuei... gia paradeigma an exei kaneis to lifeblog ths nokia c****ed polu tha to thela.. mhpws to msdrivee de mou douleuei logw palias ekdoshs? an exei kaneis kapoio programmataki as mou steilei parakalw alexoulaki@hotmail.com. euxaristwwwww

Τα Αγαθά Copies Κτώνται... :innocent:

 

 

M Y P H O N E Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

paidia egw x8es phga kai xanadwkimasa to msdrivee sti kinhto m alla paidia mapa.Pali xaza kanei.To ekana kai uninstall kai pali sunexizetai na apo8hkevei sthn mmc.Kati kalutero na proteinete???auto ths nokia pou leei o alexoulaki xerei kaneis ti paizetai????
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous. anarwtiomoun an telika uparxei kanena programma pou na apothhkeuei mhnumata sthn mmc ektos apo to msdrivee pou se mena toulaxiston de douleuei... gia paradeigma an exei kaneis to lifeblog ths nokia c****ed polu tha to thela.. mhpws to msdrivee de mou douleuei logw palias ekdoshs? an exei kaneis kapoio programmataki as mou steilei parakalw alexoulaki@hotmail.com. euxaristwwwww

 

H ekdosh tou lifeblog einai free gia syskeyes , mono gia pc to agorazeis ,alla sthn trial ekdosh mporeis na apo8hkeyseis ws 500 stoixeia sto pc.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , είναι γνωστό πλέον οτι το msdrivee προκαλει προβλήματα στο κινητό..

(και γενικά σε όλα) ... ΜΑΚΡΥΑ! όσοι το έχετε βάλει , βγάλτε το έτσι :

To get back to phone memory:

 

1) turn phone off.

2) remove MMC card

3) turn phone on

4) enter "Messaging" menu - phone will reset it to "Phone memory"

5) exit menu

6) turn phone off

7) insert MMC

8) restart phone

 

Now it's phone memory again. If you want to again change to MMC, just run MSdriveE once again.

 

Πάντως αν υπάρχει σοβαρός λόγος να το χρησιμοποιήσετε, ας το περάσετε στο κινητό... κάντε όποια μεταφορά αρχείων θέλετε και μετα βγάλτε το πάλι! (αποθηκεύστε το στην MMC και να το κάνετε install όποτε το χρειάζεστε)

Έχουν αναφέρει πολλοί για προβήματα ... όπως, δεν μπορούν να στέλνουν μηνύματα ή να πάρουν, καθυστερεί το κινητό κτλ.... Πάντως σε μερικούς δουλεύει! Άβυσσος η ΝΟΚΙΑ :blink:

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio.Egw to eixa valei paliotera kai twra eipa mipws vghke kamia kainouria version kai thn pathsa.tespa makria opws lete!!!!To lifeblog sthn ousia ti kanei????
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

exeis dikio.Egw to eixa valei paliotera kai twra eipa mipws vghke kamia kainouria version kai thn pathsa.tespa makria opws lete!!!!To lifeblog sthn ousia ti kanei????

 

 

Δές εδώ φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το msdrivee μου έχασε όλα μου τα μηνύματα........ξέρετε καμία εφαρμογή που να κάνει την ίδια δουλειά ,αλλά σωστα΄??????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. που θα βρω pdf reader για το 3230; Αυτοί που δίνει η Νόκια για τα άλλα μοντέλα της δεν είναι συμβατοί με το 3230. Και από το IRC δεν κατεβαίνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δημιουργήσει ένα λογαριασμό στο Gmail προκειμένου να επωφεληθούμε από τον τεράστιο αποθηκευτικό χώρο που προσφέρει(2Gb) για να ανεβάζουμε-κατεβάζουμε ότι αρχεία έχουν σχέση με το forum(βίντεο, προγράμματα, themes, wallpapers) και να μην χρειάζεται να χρησιμοποιούμε τα briefcases του Pathfinder. Λοιπόν πηγαίνετε στην διεύθυνση http://www.gmail.com και κάνετε sign in με τα εξής στοιχεία:

Username:myphonefiles

Password:4310267

Τώρα χρειάζεται να κατεβάσετε ένα προγραμματάκι το Gmail Drive (μεγέθους μόνο 120ΚΒ) το οποίο μετατρέπει το λογαριασμό του Gmail σε file server. Το προγραμματάκι αυτό το κατεβάζετε από την διεύθυνση http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm. Μετά την εγκατάσταση του προγράμματος θα εμφανιστεί στον Windows Explorer το εικονίδιο Gmail drive, όμως για να το χρησιμοποιήσετε είναι πιθανό να πρέπει να πρέπει να επανεκκινήσετε τα Windows. Μετά κάνετε διπλό κλικ πάνω στο εικονίδιο και προσθέτουμε το username και το password που σας έδωσα παραπάνω. Η μεταφορά των αρχείων γίνεται μέσω drag and drop ενώ το παράθυρο που εμφανίζεται μας ενημερώνει σε ποιο στάδιο βρισκεται το ανέβασμα.(για να κατεβάσετε τα αρχεία δεν χρειάζεται το Gmail drive αλλά μόνο για το ανέβασμα, επίσης το μέγεθος του κάθε αρχείου δεν πρέπει να περνά τα 10MB).

Ελπίζω να υποστηρίξετε το εγχείρημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia egw x8es phga kai xanadwkimasa to msdrivee sti kinhto m alla paidia mapa.Pali xaza kanei.To ekana kai uninstall kai pali sunexizetai na apo8hkevei sthn mmc.Kati kalutero na proteinete???auto ths nokia pou leei o alexoulaki xerei kaneis ti paizetai????

Υπάρχει διαδικασία για να το βγάλεις στην σελίδα

Με προλάβανε όμως....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δημιουργήσει ένα λογαριασμό στο Gmail προκειμένου να επωφεληθούμε από τον τεράστιο αποθηκευτικό χώρο που προσφέρει(2Gb) για να ανεβάζουμε-κατεβάζουμε ότι αρχεία έχουν σχέση με το forum(βίντεο, προγράμματα, themes, wallpapers) και να μην χρειάζεται να χρησιμοποιούμε τα briefcases του Pathfinder. Λοιπόν πηγαίνετε στην διεύθυνση http://www.gmail.com και κάνετε sign in με τα εξής στοιχεία:

Username:myphonefiles

Password:4310267

Τώρα χρειάζεται να κατεβάσετε ένα προγραμματάκι το Gmail Drive (μεγέθους μόνο 120ΚΒ) το οποίο μετατρέπει το λογαριασμό του Gmail σε file server. Το προγραμματάκι αυτό το κατεβάζετε από την διεύθυνση http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm. Μετά την εγκατάσταση του προγράμματος θα εμφανιστεί στον Windows Explorer το εικονίδιο Gmail drive, όμως για να το χρησιμοποιήσετε είναι πιθανό να πρέπει να πρέπει να επανεκκινήσετε τα Windows. Μετά κάνετε διπλό κλικ πάνω στο εικονίδιο και προσθέτουμε το username και το password που σας έδωσα παραπάνω. Η μεταφορά των αρχείων γίνεται μέσω drag and drop ενώ το παράθυρο που εμφανίζεται μας ενημερώνει σε ποιο στάδιο βρισκεται το ανέβασμα.(για να κατεβάσετε τα αρχεία δεν χρειάζεται το Gmail drive αλλά μόνο για το ανέβασμα, επίσης το μέγεθος του κάθε αρχείου δεν πρέπει να περνά τα 10MB).

Ελπίζω να υποστηρίξετε το εγχείρημα. ;)

 

 

Καλή η πρωτοβουλία σου!! Έχω αρχίσει να κάνω upload διάφορα δοκιμασμένα προγράμματα και themes, συνολικά γύρω στα 16mb! Αργότερα θα βάλω κι άλλα, ελπίζω να τον γεμίσουμε τον λογαριασμο!!! Οκ, αυτά για τώρα!! :)

The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δημιουργήσει ένα λογαριασμό στο Gmail προκειμένου να επωφεληθούμε από τον τεράστιο αποθηκευτικό χώρο που προσφέρει(2Gb) για να ανεβάζουμε-κατεβάζουμε ότι αρχεία έχουν σχέση με το forum(βίντεο, προγράμματα, themes, wallpapers) και να μην χρειάζεται να χρησιμοποιούμε τα briefcases του Pathfinder. Λοιπόν πηγαίνετε στην διεύθυνση www.gmail.com και κάνετε sign in με τα εξής στοιχεία:

Username:myphonefiles

Password:4310267

Τώρα χρειάζεται να κατεβάσετε ένα προγραμματάκι το Gmail Drive (μεγέθους μόνο 120ΚΒ) το οποίο μετατρέπει το λογαριασμό του Gmail σε file server. Το προγραμματάκι αυτό το κατεβάζετε από την διεύθυνση http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm. Μετά την εγκατάσταση του προγράμματος θα εμφανιστεί στον Windows Explorer το εικονίδιο Gmail drive, όμως για να το χρησιμοποιήσετε είναι πιθανό να πρέπει να πρέπει να επανεκκινήσετε τα Windows. Μετά κάνετε διπλό κλικ πάνω στο εικονίδιο και προσθέτουμε το username και το password που σας έδωσα παραπάνω. Η μεταφορά των αρχείων γίνεται μέσω drag and drop ενώ το παράθυρο που εμφανίζεται μας ενημερώνει σε ποιο στάδιο βρισκεται το ανέβασμα.(για να κατεβάσετε τα αρχεία δεν χρειάζεται το Gmail drive αλλά μόνο για το ανέβασμα, επίσης το μέγεθος του κάθε αρχείου δεν πρέπει να περνά τα 10MB).

Ελπίζω να υποστηρίξετε το εγχείρημα. ;)

 

 

 

 

για αρχεία για το 3230 μιλάμε???ή γενικα για όλο το φόρουμ???

 

Φοβερή παντως η ιδέα:);)!!!!!!!!!!!!;):D!!!!!!!!!!!!:);),αλλά αυτό με τα 10ΜΒ δεν μου άρεσε και τόσο:(αν θέλουμε να στείλουμε παιχνίδια για n-gage τι κάνουμε??)

Link to comment
Share on other sites

paidia twra molis katalava to olo concept tou irc oson afora sta arxeia pou theloume... apla exei ta panta. erwthsh pros osous gnwrizoun na to xrhsimopoioun: uparxei kapoia lista me ola ta programmata? h analutikh perigrafh programmatwn? h prepei na pm tous moderators?

Τα Αγαθά Copies Κτώνται... :innocent:

 

 

M Y P H O N E Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

paidia twra molis katalava to olo concept tou irc oson afora sta arxeia pou theloume... apla exei ta panta. erwthsh pros osous gnwrizoun na to xrhsimopoioun: uparxei kapoia lista me ola ta programmata? h analutikh perigrafh programmatwn? h prepei na pm tous moderators?

 

Οχι δεν υπαρχει καποια λιστα με ολα τα προγραμματα.Απλα υπαρχουν καποιες εντολες (π.χ. !whatis s60) και ετσι βλεπεις οτι νεο κυκλοφορει.Για μια πληρη λιστα με οτι εφαρμογη και παιχνιδι υπαρχει για τα series 60 κοιτα στο http://www.my-symbian.com γιατι και να στειλεις pm σε καποιον mod δεν το κοβω να σου απανταει. :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

για αρχεία για το 3230 μιλάμε???ή γενικα για όλο το φόρουμ???

 

Φοβερή παντως η ιδέα:);)!!!!!!!!!!!!;):D!!!!!!!!!!!!:);),αλλά αυτό με τα 10ΜΒ δεν μου άρεσε και τόσο:(αν θέλουμε να στείλουμε παιχνίδια για n-gage τι κάνουμε??)

 

 

Δεν υπάρχει όριο 10ΜΒ.. Δεν στέλνεις μήνυμα, χρησιμοποιείς αυτό το πρόγραμμα για να κάνεις τον λογαριασμό του Gmail να συμπεριφέρεται σαν αποθηκευτικό μέσο! Αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα, ακόμα ανεβάζω προγράμματα (ναι για το 3230 είναι, και εκεί τα έχω δοκιμάσει).. Θα ήταν καλή ιδέα πάντως, να βάλουμε μερικοί στις υπογραφές μας, πληροφορίες σχετικά με αυτό, έτσι ώστε να δαδοθεί πιο εύκολα, γιατί αν πρέπει κάποιος να δει το αρχικό post για να μάθει γι'αυτό, μπορεί να ξεχαστεί και είναι κριμα..... ;)

 

Lol, γράψε λάθος, πράγματι υπάρχει αυτός ο περιορισμός!!! Ε, αν θέλει κανείς να ανεβάσει μεγάλα αρχεια, τότε μπορεί να τα κάνει αρχικά zip και μετα να τα κόψει σε κομμάτια με κανένα πρόγραμμα σαν το chainsaw, ή καλύτερα το zipgenious που τα κάνει όλα!

 

Γμτ, κάτι έγινε και μου γράφει ότι εμφανίστηκε κάποιο πρόβλημα και δε μπορώ να τα ανεβάσω όλα τώρα.. Ανέβασα γύρω στα 11 MB τώρα.. Τα υπόλοιπα αργότερα..

The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...