Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά. Η αναβάθμιση του λογισμικού είναι δωρεάν στη νόκια ή μέσα στην εγγύηση? από το τηλέφωνο θα σβηστεί μόνο ο τηλεφωνικός κατάλογος? αποθηκεύω τα πάντα στην κάρτα.

αν ειναι στην εγγυηση ειναι δωρεαν, αλλιως 15 ευρω. χανεται οτι εχεις στη μνημη τηλεφωνου, εκτος απο τις επαφες και οι καταχωρησεις ημερολογιου, οι ρυθμισεις κλπ. αν κρατησεις back up απο το μενου της καρτας μνημης δε θα εχεις προβλημα.

goodmorning :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν κρατησεις back up απο το μενου της καρτας μνημης δε θα εχεις προβλημα.

goodmorning :)

 

Πως ακριβώς γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς γίνεται αυτό?

Menou - ΠΡΟΣΘΕΤΑ - ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ

ΕΠΙΛΟΓΕΣ - ΑΝΤΙΓΡ.ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΛ

Και σε ρωτάει αν θες να πάρεις αντίγραφο

Πατάς ΝΑΙ Και είσαι ΟΚ.

Όταν τελειώσει αν ξαναπατήσεις επιλογή θα δεις ότι στο

μενου προστέθηκε -> Επαναφορά από κάρτα μνήμης.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παλι! σήμερα παρατήρησα ότι η εσωτερική μνήμη του κινητού έχει μειωθεί στα 3 ΜΒ ενώ έχω μια καρτά 512 ΜΒ κ οτιδήποτε εγκα8ιστώ ή βάζω το περνάω σε αυτή. μηνύματα δεν έχω κρατήσει παρά μόνο 3-4.

υπάρχουν κάποια temporary folders που πρέπει να αδειάζονται; με τον fexplorer έχω παρατηρήσει φακέλους που δε ξέρω αν είναι τοου συστήματος κ αν μπορώ να τους αδειάσω. ξέρει κανείς πως μπορώ να κρατάω καθαρή τη μνήμη του κινητου? ?

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με τους οδηγούς??? Μπορεί το adaptor να ερχεται με δικούς του οδηγούς κι εγώ να διαλέξω ενναλακτικά τους οδηγούς της Widcomm ή αυτό δε γίνεται??? Ένας φίλος μου πήρε ένα adaptor από τοπικό κατάστημα της Cosmote και έχει οδηγούς της Toshiba, είναι συσκευή της Level One (έχω photo πιο κάτω). Η συγκεκριμένη συσκευή αξίζει ή είναι μπακατέλα??

Σόρρυ που ρωτάω τόσα πολλά μαζεμένα, αλλά μέχρι τώρα δούλευα με το καλώδιο DKU-2 της Nokia και δεν είχα μέχρι τώρα εμπειρία σύνδεσης του κινητού μου με τον υπολογιστή με bluetooth (Σημείωση: ξέρω ότι το bluetooth είναι πιο αργό από το καλώδιο, δεν είναι η ταχύτητα το ζητούμενο στην προκειμένη περίπτωση).

 

Μια χαρά είναι το Level One, το δουλεύω με το 3230 και με άλλα κινητά και είναι άψογο. :D Το δικό μου γράφει Bluetooth_class 1 usb adapter και έχει 100 μέτρα εμβέλεια. Το είχα πάρει απο τα multirama κάπου στα 30 €.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παλι! σήμερα παρατήρησα ότι η εσωτερική μνήμη του κινητού έχει μειωθεί στα 3 ΜΒ ενώ έχω μια καρτά 512 ΜΒ κ οτιδήποτε εγκα8ιστώ ή βάζω το περνάω σε αυτή. μηνύματα δεν έχω κρατήσει παρά μόνο 3-4.

υπάρχουν κάποια temporary folders που πρέπει να αδειάζονται; με τον fexplorer έχω παρατηρήσει φακέλους που δε ξέρω αν είναι τοου συστήματος κ αν μπορώ να τους αδειάσω. ξέρει κανείς πως μπορώ να κρατάω καθαρή τη μνήμη του κινητου? ?

αν κανεις αναβαθμιση θα δεις οτι θα αδειασει βεβαια και θα εχεις 6ΜΒ. μετα παρατηρησε τι μπαινει και τι βγαινει στη μνημη τηλεφωνου για να ξερεις τι μπορεις να σβησεις και τι οχι

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το Level One, το δουλεύω με το 3230 και με άλλα κινητά και είναι άψογο. :D Το δικό μου γράφει Bluetooth_class 1 usb adapter και έχει 100 μέτρα εμβέλεια. Το είχα πάρει απο τα multirama κάπου στα 30 €.

 

Αν κατάλαβα καλά, έχεις και χρησιμοποιείς το bluetooth adaptor που λέμε.

Αν δε σου κάνει κόπο, γίνεται να τσεκάρεις τον κωδικό προϊόντος??? Πρέπει να το γράφει επάνω στο προϊόν. Αυτό που έχεις είναι το MDU-0025USB ή το MDU-0005USB???? Με ενδιαφέρουν κάποιες επιπλέον δυνατότητες που έχει το πρώτο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενα προγραμματακι που να στελνεις μηνυματα οταν ειναι

συνδεδεμενο το κινητο με τον υπολογιστη, απτον υπολογιστη?

Το pc suite δυστυχως δεν εχει αποστολη!

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενα προγραμματακι που να στελνεις μηνυματα οταν ειναι

συνδεδεμενο το κινητο με τον υπολογιστη, απτον υπολογιστη?

Το pc suite δυστυχως δεν εχει αποστολη!

εχεις την τελευταια εκδοση pc suite; γιατι μου εχουν στειλει απο pc suite και 3230 :)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, έχεις και χρησιμοποιείς το bluetooth adaptor που λέμε.

Αν δε σου κάνει κόπο, γίνεται να τσεκάρεις τον κωδικό προϊόντος??? Πρέπει να το γράφει επάνω στο προϊόν. Αυτό που έχεις είναι το MDU-0025USB ή το MDU-0005USB???? Με ενδιαφέρουν κάποιες επιπλέον δυνατότητες που έχει το πρώτο.

 

Έχω το MDU-0005USB, το άλλο τι επιπλέον έχει ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το MDU-0005USB, το άλλο τι επιπλέον έχει ?

 

Κι εγώ που πήγα από την Cosmote το ίδιο μοντέλο με εσένα έχει. Το 0025USB έχει επιπλέον AV Profiles, ανάμεσα στα οποία υποστηρίζει AV control profile. Αυτό το χρειάζομαι για να λειτουργήσω το ControlFreak2 για το 3230. Είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να ελέγξεις το Winamp από το κινητό μέσω bluetooth.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι στην εγγυηση ειναι δωρεαν, αλλιως 15 ευρω. χανεται οτι εχεις στη μνημη τηλεφωνου, εκτος απο τις επαφες και οι καταχωρησεις ημερολογιου, οι ρυθμισεις κλπ. αν κρατησεις back up απο το μενου της καρτας μνημης δε θα εχεις προβλημα.

goodmorning :)

πάει καιρός από τότε που βγήκε η τελευταία αναβάθμιση (4.κάμποσο) παίζει να βγει τίποτα καινούργιο σύντομα; έχει ακούσει κανείς τίποτα? γιατί δεν βγάζουν νέο firmware με δυνατότητα αποθήκευσης των sms στην κάρτα, τόσο δύσκολο είναι; (την σχετική εφαρμογή την γνωρίζω)

Link to comment
Share on other sites

πολλοι απο εμας αντιμετωπισαμε προβλημα με την καρτα μνημης και αναφερθηκε σε προηγουμενα post οτι φταει η καινουρια αναβαθμιση (4 τοσο)...πιστευω πως το προβλημα οφειλεται σε καρτες μνημης που λειτουργησαν με το παλιο Firmware και μετα την αναβαθμιση με καποιο τροπο το firmware την μπλοκαρει...ενα λαθος του καινουριου λογισμικου...γιατι δεν νοειται οποιος παιρνει καινουρια mmc και εχει κανει ηδη αναβαθμιση να μην αντιμετωπιζει προβλημα....:)
Link to comment
Share on other sites

πάει καιρός από τότε που βγήκε η τελευταία αναβάθμιση (4.κάμποσο) παίζει να βγει τίποτα καινούργιο σύντομα; έχει ακούσει κανείς τίποτα? γιατί δεν βγάζουν νέο firmware με δυνατότητα αποθήκευσης των sms στην κάρτα, τόσο δύσκολο είναι; (την σχετική εφαρμογή την γνωρίζω)

οπως εχω ξαναπει, δεν πιστευω οτι θα το αλλαξουν αυτο. δεν ειναι κατι που βγηκε σαν bug στην πορεια αλλα εγινε συνειδητα. αποψη μου βεβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το MSDriveE εδώ και κανένα 2μηνό με κάπου 1500 sms αποθηκευμένα και το τηλέφωνο σέρνεται σε απελπιστικό βαθμό.. Είναι κι σε σας έτσι?

Στο 7610 ήταν μια χαρα...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το MSDriveE εδώ και κανένα 2μηνό με κάπου 1500 sms αποθηκευμένα και το τηλέφωνο σέρνεται σε απελπιστικό βαθμό.. Είναι κι σε σας έτσι?

Στο 7610 γαμώτο ήταν μια χαρα...:(

και χωρίς την συγκεκριμένη εφαρμογή μου αργεί αρκετά να ανοίξει μηνύματα με σχεδόν 2000 αποθηκευμένα///

Link to comment
Share on other sites

εχεις την τελευταια εκδοση pc suite; γιατι μου εχουν στειλει απο pc suite και 3230 :)

 

oντος εχει! δε το χα προσεξει :lol:

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

πάει καιρός από τότε που βγήκε η τελευταία αναβάθμιση (4.κάμποσο) παίζει να βγει τίποτα καινούργιο σύντομα; έχει ακούσει κανείς τίποτα? γιατί δεν βγάζουν νέο firmware με δυνατότητα αποθήκευσης των sms στην κάρτα, τόσο δύσκολο είναι; (την σχετική εφαρμογή την γνωρίζω)

μπα δεν παιζει να φτιαξουν τα sms με αναβαθμιση απο την στιγμη που το φτιαχνουν ετσι ετσι θα το αφησουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω το MDU-0005USB, το άλλο τι επιπλέον έχει ?

 

Κι εγώ που πήγα από την Cosmote το ίδιο μοντέλο με εσένα έχει. Το 0025USB έχει επιπλέον AV Profiles, ανάμεσα στα οποία υποστηρίζει AV control profile. Αυτό το χρειάζομαι για να λειτουργήσω το ControlFreak2 για το 3230. Είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να ελέγξεις το Winamp από το κινητό μέσω bluetooth.

 

Τελικά το μοντέλο 0025USB το έχει το e-shop. Κοστίζει γύρω στα 27 Ευρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

να και το πρώτο σοβαρό πρόβλημα που μου έβγαλε το κινητάκι μας... Κάθε φορά που ανοίγω τα μηνύματα μετά από λίγο μου πετάει system error (-1) και κάθε πλήκτρο που πατάω ενώ είμαι στα μηνύματα εμφανίζει το ίδιο ακριβώς system error... Άμα κλείσω τα μηνύματα όλο δουλεύουν ρολόι!! Η εφαρμογές που εγκατέστησα τελευταία είναι το route66 και quickoffice αλλά πάει σχεδόν μια μέρα το κινητό και τα μηνύματα χωρίς πρόβλημα οπότε δεν παίζει να φταίει αυτό! Μηνύματα λαμβάνω κανονικά! Μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω εκτός από format (θυμήστε μου λίγο πως) ή αναβάθμιση? (μάλλον επιτέλους ήρθε η ώρα και η ευκαιρία να αλλάξω την 3.05 που έχω!)
Link to comment
Share on other sites

μηπως εκανες τιποτα με τον msdrive??

 

(εκ μέρους του antonis_wrx):

Δεν την έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή αυτή.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

να και το πρώτο σοβαρό πρόβλημα που μου έβγαλε το κινητάκι μας... Κάθε φορά που ανοίγω τα μηνύματα μετά από λίγο μου πετάει system error (-1) και κάθε πλήκτρο που πατάω ενώ είμαι στα μηνύματα εμφανίζει το ίδιο ακριβώς system error... Άμα κλείσω τα μηνύματα όλο δουλεύουν ρολόι!! Η εφαρμογές που εγκατέστησα τελευταία είναι το route66 και quickoffice αλλά πάει σχεδόν μια μέρα το κινητό και τα μηνύματα χωρίς πρόβλημα οπότε δεν παίζει να φταίει αυτό! Μηνύματα λαμβάνω κανονικά! Μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω εκτός από format (θυμήστε μου λίγο πως) ή αναβάθμιση? (μάλλον επιτέλους ήρθε η ώρα και η ευκαιρία να αλλάξω την 3.05 που έχω!)

 

Μου έχει τύχει κι εμένα, ακόμα και με την πιο πρόσφατη έκδοση λειτουργικού.

Για μένα η μόνη λύση είναι φορμάρισμα.

Κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένη "χτυπάει".

Εκτός κι αν θέλεις να απεκαταστήσεις μία-μία τις εφαρμογές σου και κάθε φορά να ελέγχεις αν συνεχίζεται το πρόβλημα. Αν σταματήσει, η τελευταια εφαρμογή που απεγκατέστησες είναι αυτή που δημιουργούσε το πρόβλημα.

Εγκατέστησέ την ξάνά και τελείωσες. Απλά αυτός ο τρόπος είναι πιο χρονοβόρος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κι εμένα, ακόμα και με την πιο πρόσφατη έκδοση λειτουργικού.

Για μένα η μόνη λύση είναι φορμάρισμα.

Κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένη "χτυπάει".

Εκτός κι αν θέλεις να απεκαταστήσεις μία-μία τις εφαρμογές σου και κάθε φορά να ελέγχεις αν συνεχίζεται το πρόβλημα. Αν σταματήσει, η τελευταια εφαρμογή που απεγκατέστησες είναι αυτή που δημιουργούσε το πρόβλημα.

Εγκατέστησέ την ξάνά και τελείωσες. Απλά αυτός ο τρόπος είναι πιο χρονοβόρος.

Αφού είναι έτσι θα το πάω για αναβάθμιση (είχα σκοπό να το κάνω έτσι και αλλιώς αλλά βαρέθηκα)... Θα δείξει στην επανεγγατάσταση των εφαρμογών!

Για το bloover αν και θα απογοητευτείς φίλε στείλε μου email σε Pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...