Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηταν να βγει composer για το 3230 οταν ειχε ανακοινωθει για symbian 8....Με τις αλλαγες που εγιναν, αυτο εμεινε στη ακρη (κατι θα ειδε η μαμα Nokia ) και θα το βαλει στο 3250...

 

Επισης. Για το θεμα των μηνυματων. Το 3230 και το 6260 ειναι ψευτο hot swap. Δηλαδη το symbian 7 δεν το υποστηριζε και οι μηχανικοι της Nokia τα "βολεψαν" για να εχει.

 

Τα προηγουμενα 7αρια δεν ειχαν hot swap και ετσι δεν ειχαν και το προβλημα των μηνυματων. Και μην περιμενετε ριζικες αλλαγες απο δω και περα. Το κινητο θεωρειται με τα σημερινα δεδομενα παλιο ,μιας και περιμενουμε τα 9αρια :O

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. μολις πηρα το 3230 και εχω δυο ερωτησούλες

 

η πρωτη αν μπορώ να αλλαξω/απενεργοποιήσω το οταν κανεις αριστερα το joystick -> συντομο μηνυμα.. δεξια το Joystick -> ημερολογιο

 

και η δευτερη.. το λογισμικό είναι έκδοση V 3.0505.2 19-02-05.. Ειναι λιγο παμπάλαια η μου φαινεται? :D να το παω για αναβάθμιση, διορθωνει τπτ σημαντικό???

 

thaaaaaanks :)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ennoeitai oti tha paro mia alli karta profanos mia 512 MB siga min meino me tin 32ara!!!!!alla to provlima einai oti den ksero na tin formaro....an mporei kaneis na boithisei?????

menu-> προσθετα->μνημη-> επιλογες-> μορφοποιηση καρτας μν.. :)

 

edit: Συνηθως οι καρτες που αγοραζεις ειναι ετοιμες για χρηση και δεν θελουν φορματ.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. μολις πηρα το 3230 και εχω δυο ερωτησούλες

 

η πρωτη αν μπορώ να αλλαξω/απενεργοποιήσω το οταν κανεις αριστερα το joystick -> συντομο μηνυμα.. δεξια το Joystick -> ημερολογιο

 

και η δευτερη.. το λογισμικό είναι έκδοση V 3.0505.2 19-02-05.. Ειναι λιγο παμπάλαια η μου φαινεται? :D να το παω για αναβάθμιση, διορθωνει τπτ σημαντικό???

 

thaaaaaanks :)

 

 

1. Οι συντομεύσεις του joystick στην οθόνη αναμονής δυστυχώς δεν αλλάζουν. Μπορείς όμως να αλλάξεις το τι θα επιλέγουν από την οθόνη αναμονής τα δύο softkeys (ακριβώς κάτω από την οθόνη).

Η διαδρομή που ακολουθείς είναι:

Μενού-> ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις τηλεφώνου-> κατάσταση αναμονής ...

 

2. Η έκδοση firmware που έχεις είναι από τις πιο παλιές, αν όχι η πρώτη που βγήκε. Η πιο πρόσφατη έκδοση νομίζω είναι η v4.0537.0 19-09-05. Αν πας σε ένα Nokia shop με την απόδειξη αγοράς και είσαι εντός εγγύησης (αν το έχεις πρόσφατα αγορασμένο είσαι εντάξει), σου φορτώνουν τη νέα έκδοση δωρεάν. Φρόντισε να έχεις κάνει ένα backup πριν το πας για αναβάθμιση, γιατί σβήνονται όλα τα δεδομένα που έχεις δημιουργήσει (μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο, φωτογραφίες, ήχοι, βίντεο κλπ).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ennoeitai oti tha paro mia alli karta profanos mia 512 MB siga min meino me tin 32ara!!!!!alla to provlima einai oti den ksero na tin formaro....an mporei kaneis na boithisei?????

 

Για το φορμάρισμα της κάρτας, αν η κάρτα που θα πάρεις είναι 100% συμβατή με το τηλέφωνο, έχει το τηλέφωνο από μόνο του λειτουργία φορμαρίσματος. Επειδή όμως έχουν προκύψει κάποια προβλήματα ασυμβατότητας με κάποιες μάρκες καρτών από 256MB και πάνω, προτίμησε καλύτερα μια RS-MMC Dual Voltage (DV) και όχι απλή RS-MMC. Για 512MB που θέλεις, υπολόγισε γύρω στα 50 Ευρώ για μια RS-MMC dual voltage όποια μάρκα θέλεις, αλλά θα σου συνιστούσα κάποια γνωστή μάρκα όπως SanDisk, Lexar, Transcend κλπ.

Ακόμα καλύτερα, αν θέλεις να διαθέσεις καμιά 10ριά Ευρώ παραπάνω, πήγαινε σε ένα Nokia shop και πάρε μια Nokia MU-12, που είναι MMC mobile κάρτα 512ΜΒ (νέος τύπος κάρτας, ουσιαστικά είναι RS-MMC dual voltage, αλλά πιο γρήγορη. Κοστίζει γύρω στα 55 με 60 Ευρώ)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1. Οι συντομεύσεις του joystick στην οθόνη αναμονής δυστυχώς δεν αλλάζουν. Μπορείς όμως να αλλάξεις το τι θα επιλέγουν από την οθόνη αναμονής τα δύο softkeys (ακριβώς κάτω από την οθόνη).

Η διαδρομή που ακολουθείς είναι:

Μενού-> ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις τηλεφώνου-> κατάσταση αναμονής ...

 

2. Η έκδοση firmware που έχεις είναι από τις πιο παλιές, αν όχι η πρώτη που βγήκε. Η πιο πρόσφατη έκδοση νομίζω είναι η v4.0537.0 19-09-05. Αν πας σε ένα Nokia shop με την απόδειξη αγοράς και είσαι εντός εγγύησης (αν το έχεις πρόσφατα αγορασμένο είσαι εντάξει), σου φορτώνουν τη νέα έκδοση δωρεάν. Φρόντισε να έχεις κάνει ένα backup πριν το πας για αναβάθμιση, γιατί σβήνονται όλα τα δεδομένα που έχεις δημιουργήσει (μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο, φωτογραφίες, ήχοι, βίντεο κλπ).

 

 

 

οκ ευχαριστω πολυ!! ναι το κινητό ειναι καινουριο ..

 

θα το παω για αναβάθμιση γιατι διαβασα οτι υπαρχει προβλημα με τα μπιπ πριν τον ηχο κλησης / μηνύματος :) :)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

θα το παω για αναβάθμιση γιατι διαβασα οτι υπαρχει προβλημα με τα μπιπ πριν τον ηχο κλησης / μηνύματος :) :)

 

Μετά την αναβάθμιση ο ήχος αυτός δεν απενεργοποιείται εντελώς, αλλά έχει μειωθεί η έντασή του αισθητά.

 

Welcome to the club of 3230:) . Όποια απορία έχεις για το 3230, ρωτάς σ' αυτό το θέμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει κάτι άλλο με την αναβάθμιση;;; Κι εγω την παλιά έκδοση firmware έχω, όπως ο φίλος παραπάνω, αλλά αν είναι να μην απενεργοποιήτε εντελώς ο ήχος, άσε να τον ακούω καλά τουλάχιστον...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει κάτι άλλο με την αναβάθμιση;;; Κι εγω την παλιά έκδοση firmware έχω, όπως ο φίλος παραπάνω, αλλά αν είναι να μην απενεργοποιήτε εντελώς ο ήχος, άσε να τον ακούω καλά τουλάχιστον...

 

Δεν ωφελεί να είναι τόσο δυνατός ο ήχος, πίστεψέ με. Εμένα με έχει βολέψει ιδιαίτερα αυτή η συγκεκριμένη διόρθωση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν, έχω μια ερώτηση. Με το πρόγραμμα msdrive μπορώ να αποθηκεύω απευθείας τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης? Δηλάδή μπορώ να δεχτώ μήνυμα 6ΜΒ π.χ.? Από που θα το κατεβάσω? Αν δε γίνεται με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, υπάρχει κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν, έχω μια ερώτηση. Με το πρόγραμμα msdrive μπορώ να αποθηκεύω απευθείας τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης? Δηλάδή μπορώ να δεχτώ μήνυμα 6ΜΒ π.χ.? Από που θα το κατεβάσω? Αν δε γίνεται με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, υπάρχει κάποιο άλλο?
Ακριβώς, ανάλογα το χώρο που έχεις στην κάρτα μνήμης. Κατέβασε το απο εδω ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθησα οτι λεει στον οδηγο για συνδεση μεσω BT στο ιντερνετ

αλλα δεν καταφερα κατι..

 

 

Ενω το mrouter αναβοσβηνει και λεει connected, δεν μου ανοιγουν

σελιδες στο κινητο..

 

υπαρχει καποιος που τα χει καταφερει?

ας μου στηλει p.m pleaseeee!

 

 

υπαρχει τελικα? :p

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγω οσο κιαν προσπαθησα ο mrouter δεν συνδεοταν ποτε και το παρατησα.3 φορες το χω προσπαθησει τπτ!!!!Βαρεθηκα στο τελος!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μηπωs μπορει καποιοs να μου πει που μπορω να βρω το προγραμμα ir remote?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Μηπωs μπορει καποιοs να μου πει που μπορω να βρω το προγραμμα ir remote?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60...και θα καταλαβεις :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο adaptor Bluetooth που να δουλεύει αξιόπιστα με το 3230??? Να διαλέξω κάποια συσκευή με 10μ εμβέλεια ή αξίζει να επενδύσω σε μία με 100μ εμβέλεια??? (δε θυμάμαι ποιας κλάσης είναι το ένα είδος και ποιας το άλλο)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο adaptor Bluetooth που να δουλεύει αξιόπιστα με το 3230??? Να διαλέξω κάποια συσκευή με 10μ εμβέλεια ή αξίζει να επενδύσω σε μία με 100μ εμβέλεια??? (δε θυμάμαι ποιας κλάσης είναι το ένα είδος και ποιας το άλλο)

Οτι και να παρεις, θα εχεις 10μετρα εμβελεια.

Παντως για μενα, να αποφυγεις ολα τα μοντελα ΜΑxxx (καπως ετσι λεγονται), θελει πολυυυυ μανουρα για να δουλεψουν με τους drivers της widcomm(οι δικοι του ειναι για τον...).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να παρεις, θα εχεις 10μετρα εμβελεια.

Παντως για μενα, να αποφυγεις ολα τα μοντελα ΜΑxxx (καπως ετσι λεγονται), θελει πολυυυυ μανουρα για να δουλεψουν με τους drivers της widcomm(οι δικοι του ειναι για τον...).

 

Τι παίζει με τους οδηγούς??? Μπορεί το adaptor να ερχεται με δικούς του οδηγούς κι εγώ να διαλέξω ενναλακτικά τους οδηγούς της Widcomm ή αυτό δε γίνεται??? Ένας φίλος μου πήρε ένα adaptor από τοπικό κατάστημα της Cosmote και έχει οδηγούς της Toshiba, είναι συσκευή της Level One (έχω photo πιο κάτω). Η συγκεκριμένη συσκευή αξίζει ή είναι μπακατέλα??

Σόρρυ που ρωτάω τόσα πολλά μαζεμένα, αλλά μέχρι τώρα δούλευα με το καλώδιο DKU-2 της Nokia και δεν είχα μέχρι τώρα εμπειρία σύνδεσης του κινητού μου με τον υπολογιστή με bluetooth (Σημείωση: ξέρω ότι το bluetooth είναι πιο αργό από το καλώδιο, δεν είναι η ταχύτητα το ζητούμενο στην προκειμένη περίπτωση).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Η αναβάθμιση του λογισμικού είναι δωρεάν στη νόκια ή μέσα στην εγγύηση? από το τηλέφωνο θα σβηστεί μόνο ο τηλεφωνικός κατάλογος? αποθηκεύω τα πάντα στην κάρτα.
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...