Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα μικρό πρόβλημα, που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα!

Η οθόνη του 3230 έχει πάρει μια κλίση προς τα δεξιά (από καμία πτώση πιστεύω) περίπου 1 μοίρα. Με αποτέλεσμα στο κάτω δεξί μέρος να φαίνεται μια άσπρη κάθετη γραμμή στην απέξω μεριά του μαύρου πλαισίου της οθόνης. Το βλέπετε λογικό ή να του κάνω κανένα σέρβις τώρα, μαζι με την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα μικρό πρόβλημα, που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα!

Η οθόνη του 3230 έχει πάρει μια κλίση προς τα δεξιά (από καμία πτώση πιστεύω) περίπου 1 μοίρα. Με αποτέλεσμα στο κάτω δεξί μέρος να φαίνεται μια άσπρη κάθετη γραμμή στην απέξω μεριά του μαύρου πλαισίου της οθόνης. Το βλέπετε λογικό ή να του κάνω κανένα σέρβις τώρα, μαζι με την αναβάθμιση?

Εσυ το βλεπεις λογικο? :D

 

Αν ειναι απο πτωση, θα πληρωσεις για το ισιωμα. Αν δεν εχει το κινητο εμφανη σημαδια πτωσης τοτε πες οτι ετσι το αγορασες και να στο φτιαξουν μεσα στη εγγυηση.Μπορει τωρα να ειναι OK η οθονη αλλα ξαφνικα μπορει να παρουσιασει προβλημα λογω της κλισης. Πχ να σπασει καποια επαφη της με την πλακετα και να μην ανοιξει ξανα...

 

ntanny και depal

 

Ετσι απο περιεργεια. Τι μαρκα MMC εχετε? Αν εχετε και oi δυο την ιδια τοτε μιλαμε για ασυμβατοτητα με το κινητο. Αλλιως το 3230 μας εχει τις ιδιες ασθενειες με το N-Gage...Πχ βρηκα οτι το "App. closed Main" ηταν προβλημα και του n-gage σε μια εκδοση firmware γιατι προσπαθουσε καποια εφαρμογη απο τη rom να εχει προσβαση στην mmc κατα την εκκινηση και δεν τα καταφερνε. Οπως και το mcfixer για τα προβληματα του n-gage με την MMC του φτιαχτηκε...

 

edit: depal εχεις βαλεις μηπως και εσυ καποια σπασμενη εκδοση του simworks antivirus οπως ο ntanny?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ntanny και depal

 

Ετσι απο περιεργεια. Τι μαρκα MMC εχετε? Αν εχετε και oi δυο την ιδια τοτε μιλαμε για ασυμβατοτητα με το κινητο.

Εχω την pq1 (made in Taiwan) RS-MMC 512MB. Ειναι συμβατη συμφωνα με μια λιστα που ειχα ανεβασει παλια.

Και μπορω να πω οτι η καρτα ΔΕΝ φταιει.Εβαλα πριν λιγο να φορτωσω εφαρμογες και μου βγαζει παλι μηνυμα προστασιας εγγραφης.Δεν μπορει μεσα σε 20 ωρες απο χθες που ειχα παλι το ιδιο προβλημα να συμβαινει παλι !!!!! Κατι αλλο φταιει.Ολα φυσικα εμφανιστηκαν μετα το σπασμενο firmware (κακη εγκατασταση στον υπολογιστη του alpha cory),και την επομενη βαλαμε την τελευταια που εχεις και εσυ. Θα προχωρησω σε φορματ,ελεγχο για virus με ο,τι και οσα προγραμματα εχω και βλεπουμε.Παντως η καρτα περασε πολλα στους προηγουμενους μηνες απο βαλε - βγαλε και δουλευε αψογα !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Στο start wizard εχει 4 επιλογες.Πατοντας την 4 (ποιος την χαρη σου,αυτο κανω τωρα μια και δεν εχω σημαντικα αρχεια μεσα),δεν γινεται τιποτε.παταμε επιλογες και μας λεει fix mc wizard. Δεξια κινηση το πολυπληκτρο και λεει execute και μας λεει για το πρωτο sector.Δευτερη προσπαθεια για το τελευταιο.Εδω βλεπουμε οτι δεν γινεται τιποτε.Βγαινουμε και παμε format drive.κει μας λεει οτι θα χαθουν ολα τα δεδομενα κλπ.Το παταμε και ολα οκ μετα και την αναφορα που δινει.

 

ntanny help me please...sto mc fixer 1.0 beta katevasa ap;o tin istoselida sou) patontas epiloges exei tis parakato: 1.select drive (edo dialego E), 2.volume information, 3.view boot sector, 4.test sector, 5.fix mc wizard (kai pigainontas to polipliktro deksia exei tin epilogi start wizard kai oxi execute pou les pio pano) kai 6.format drive.Akoloutho oso mporo tis odigies alla kanei ta idia pali...otan patiso start wizard mou leei this drive is corrupted.Please format it before start mc wizard...opote epilego format kai grafei pali could not set drive name kai could not create directory structure....mipos leo mipos den exo to idio me sena mc fixer?den mou to stelneis sto mail mou depal@otenet.gr to diko sou kai kamia odigia mipos kano tipota??? :cry: :cry:

 

Simera kai pou den piga gia tin karta...1.nokia club zografou (zitisa na kano anavathmisi kai perasane tin v 4.0537.0 (19-09-05) elpizo na doulevei kalitera kai na min kanei reboot stin proti diskolia), 2.vodafone, 3.ote shop, 4.germanos....kai telika emeina me tin apantisi apo olous oti i karta paei gia petama giati perasa leei programma ektos nokia kai einai etsi ektos eggyisis....

songless bird gia tin manisia karta milao...avrio tha pao na paro mia 512 mb (mou eipan oxi kingstone giati dimiourgei provlimata me to nokia 3230).Mou eipan sto plaisio oti kai na pathei kati me opoiodipote programma kai na valo tha exei eggyisi.... :cry: :cry:

 

 

nervous sorry pou milame gia mmc edo :cry:

Link to comment
Share on other sites

Simera kai pou den piga gia tin karta...1.nokia club zografou (zitisa na kano anavathmisi kai perasane tin v 4.0537.0 (19-09-05) elpizo na doulevei kalitera kai na min kanei reboot stin proti diskolia), 2.vodafone, 3.ote shop, 4.germanos....kai telika emeina me tin apantisi apo olous oti i karta paei gia petama giati perasa leei programma ektos nokia kai einai etsi ektos eggyisis....

songless bird gia tin manisia karta milao...avrio tha pao na paro mia 512 mb (mou eipan oxi kingstone giati dimiourgei provlimata me to nokia 3230).Mou eipan sto plaisio oti kai na pathei kati me opoiodipote programma kai na valo tha exei eggyisi.... :cry: :cry:

 

 

nervous sorry pou milame gia mmc edo :cry:

Για την μαμησια κανεις ετσι? :D Αν δεν εχασες κατι συμαντικο δεν πειραζει. Δεν ειναι και οτι ποιοτικοτερο υπαρχει στην αγορα :rolleyes:

 

Κοιτα για καμια ATP. Ανθεκτικες και ποιοτικες. Και αρκετα πιο γρηγορες απο τις αλλες. Και θα εχεις και 5 χρονια εγγυηση. ;) Βαλε ο,τι θες μεσα και ας καει...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για την μαμησια κανεις ετσι? :D Αν δεν εχασες κατι συμαντικο δεν πειραζει. Δεν ειναι και οτι ποιοτικοτερο υπαρχει στην αγορα :rolleyes:

 

δεν με πειραζει η καρτα αλλα μου μπηκαν ιδεες μηπως μου το ξανακανει με αλλη καρτα...φοβαμαι οτι εχει να κανει με την ολη λεοτουργια του κινητου...αρχισα να μην το εμπιστευομαι το λειτουργικο του...

το ξερω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα την ηθελα για ρεζερβα...

αυριο θα παρω καρτα ... ειμαι αναμεσα σε atp και transcend....

atp υποστηριζει το 3230 και 512 mb? καπου διαβασα οτι μεχρι 32

Link to comment
Share on other sites

Για την μαμησια κανεις ετσι? :D Αν δεν εχασες κατι συμαντικο δεν πειραζει. Δεν ειναι και οτι ποιοτικοτερο υπαρχει στην αγορα :rolleyes:

 

δεν με πειραζει η καρτα αλλα μου μπηκαν ιδεες μηπως μου το ξανακανει με αλλη καρτα...φοβαμαι οτι εχει να κανει με την ολη λεοτουργια του κινητου...αρχισα να μην το εμπιστευομαι το λειτουργικο του...

το ξερω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα την ηθελα για ρεζερβα...

αυριο θα παρω καρτα ... ειμαι αναμεσα σε atp και transcend....

atp υποστηριζει το 3230 και 512 mb? καπου διαβασα οτι μεχρι 32

Εχω μια ΑΤΡ 256 και ολα ειναι ΟΚ :) Θα σου ελεγα να παρεις απο το play247 μια 512 αλλα τελειωσαν...Και μιλαμε για 100x ταχυτητα και flash της samsung σε καλυτερη υλοποιηση και απο την ιδια! Την πρωτη φορα μονο πηγα να την κανω φορματ και κολλησε το κινητο και ειχα τα ιδια προβληματα με εσας, αλλα μου την εφτιαξαν στον γερμανο με τον card reader και απο τοτε ολα ok. 5 χρονια εγγυηση....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

thanks....tis epomenes meres tha deiksei ti tha ginei...

skeftomai mipos me kamias allis markas card reader lithei to provlima mou.

Sto germano eixan sandisk kai ekei pou ksekinouse to format kollouse kai stamatage...anyway

tha paro avrio mia kainourgia kai elpizo mia pou simera ekana kai thn anavathmisi na

doulevei kala to kinito giati apogoiteftika...

kalinixta...

Link to comment
Share on other sites

thanks....tis epomenes meres tha deiksei ti tha ginei...

skeftomai mipos me kamias allis markas card reader lithei to provlima mou.

Sto germano eixan sandisk kai ekei pou ksekinouse to format kollouse kai stamatage...anyway

tha paro avrio mia kainourgia kai elpizo mia pou simera ekana kai thn anavathmisi na

doulevei kala to kinito giati apogoiteftika...

kalinixta...

Βρε λεβεντη ,παρατας την μαχη ???? Απογοητευτηκες ???? :D

Αν ηξερες τι τραβαω κατι μερες τωρα μετα μια αναβαθμιση που εκανα ετσι για να λεω οτι την εκανα!Ακομη εχω προβληματα.Παλι υπαρχει προστασια εγγραφης παρ`ολη την νεα καλη αναβαθμιση.Αλλα οσο νιωθω την καρδια της καρτας να χτυπα,τοσο το ψαχνω το προβλημα.Μαζοχας δεν ειμαι να παιδευομε αλλα δεν μπορει να μας κανει ο,τι θελει μια καρτα!!!

Την ιδια εκδοση χρησιμοποιησα και εγω.Εψαξα και στο νετ μηπως και βρω αλλη,αλλα δεν υπαρχει.Απλα οπως φαινεται,απο κατι διαφορετικο πασχει η δικη σου,γι`αυτο σου λεει αλλα το προγραμμα.

Εχουμε δρομο ακομη για την λυση !!!

 

Μετα το start wizard ου βγαζει 4 επιλογες.find first sector. find last sector, write bootsector, format drive.

Πατας επιλογη στο πρωτο και σου βγαζει fix mc wizard >execute.Το πατας για να κανει το τεστ.Συνεχιζεις ετσι και με τα αλλα.,και φτανεις στην εντολη για φορματ.Αν σε καποιο σημειο ειχα διατιπωσει λαθος τις κινησεις,συγνωμη.Κανε αλλη μια προσπαθεια.Και να ξερεις οτι μετα οχι διαμορφωση μεσω εντολης του κινητου.Παλι την κλειδωνει.Μονο στον υπολογιστη.Και αν δεις οτι την επομενη μερα εχεις παλι προβλημα , τοτε βρισκεσαι με τις ιδιες αποριες με μενα.

Σε λιγο θα παω και απο το alpha cory να το συζητησω το προβλημα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

ntanny στο πρόβλημα σου μπορεί να συμβαίνει το εξής: Κάποια στιγμή πρίν την αναβάθμιση ίσως είχες βάλει κωδικό στην κάρτα μνήμης. Αυτός ο κωδικός αποθηκεύεται στο αρχείο mmcstore και φορτώνεται κάθε φορά απο εκεί. Μετά την αναβάθμιση το αρχείο αυτό σβήστηκε με αποτέλεσμα να σου ζητάει συνεχώς τον κωδικό της κάρτας... :O
Link to comment
Share on other sites

ntanny στο πρόβλημα σου μπορεί να συμβαίνει το εξής: Κάποια στιγμή πρίν την αναβάθμιση ίσως είχες βάλει κωδικό στην κάρτα μνήμης. Αυτός ο κωδικός αποθηκεύεται στο αρχείο mmcstore και φορτώνεται κάθε φορά απο εκεί. Μετά την αναβάθμιση το αρχείο αυτό σβήστηκε με αποτέλεσμα να σου ζητάει συνεχώς τον κωδικό της κάρτας... :O

Οχι δεν ειχα κωδικο και νομιζω οτι και αυτο να συναιβαινε οπως λες,με τοσες μορφοποιησεις θα ειχε γινει καπνος Και αλλωστε εκανα και μια τετοια δοκιμη για κωδικο και αποδειχθηκε οτι ολα ηταν οκ.

 

Μετα την επισκεψη στην alpha copy , εχουμε και λεμε.

Το νεοτερο firmware 4.0537.0 19-9-05 δουλευει κανονικα.

Ενω μορφοποιει κανονικα την μανισια καρτα (32αρα) , η μπαρα προοδου κυλαει κανονικα, δεν μορφοποιει την 512 και θελει να βγαλεις την μπαταρια γιατι κολλαει.

Σε 3 αλλα μοντελα που δοκιμασε ο υπαλληλος,η 512 μορφοποιηθηκε κανονικα.Χρησιμοποιησε και ενα 3230 (10 ημερων αγορα) που ειχε το firmware του Αυγουστου και απετυχε και αυτο.

Τι συμβαινει λοιπον ? Μηπως μεσω των νεων αναβαθμισεων αποκλειονται καρτες κατασκευαστων που δεν εγκρινει η ΝΟΚΙΑ ?

Αυτο θα το ξερω οταν ενημερωσω τον υπαλληλο ο οποιος θα στειλει ενα e-mail για να μαθει .

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποιες διαφορες υπαρχουν μεταξυ της

4.0537.0 19-9-05

και της

4.0526.2 15-08-05?

Μαλλον οχι ορατες. Σημερα παρατηρησα οτι το μπασσο στα mp3 εγινε καπως καλυτερο...Δεν μιλαω για τρομερες αλλαγες και stereo ηχο! Αλλα μπορει να ειναι και ιδεα μου. Το παρατηρησα σε κομματι που το εχω καιρο στο κινητο μου και ετσι μου εκανε μια διαφορετικη αισθηση...

Παντως το μπιπ ας το αφαιρουσαν τελειως. Τωρα που ειναι μειωμενο δεν βρησκω νοημα να υπαρχει αφου δυσκολα γινεται αντιληπτο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ektos apo to mpip stin arxi kai oti mporeis stin epeksergasia stoixeion stis epafes na grapseis me kefalaia den vrika mexri stigmis alli diafora....ektos oti otan anoigo to kinito den emfanizetai h eikona me ta 2 xeria an kai o ixos pou anoigei to kinito akougetai kanonika...

 

simera pira mia karta transcend 512mb kai to kinito doulevei kanonika....

prospathisa na soso tin palia alla eimai sto orio na ta paratiso file ntanny...

ostoso paratirisa oti se card reader otan ginei to format se fat 32 to kanei...

den dokimazeis k esi kai meta to kaneis kai se fat...tha psakso kai gia alli lisi kai an matho tha sou po...tha se parigoriso legontas sou oti an diavaseis se themata me mmc to provlima mas to exoun kai alloi...adinato na pistepso afto pou les, oti i nokia mplokarei kartes pou den ipostirizei...tha kanei me ton tropo tis monopolio ta proionta tis?As ftiaksei to firmware opos prepei kai meta as kanei diktatorikes kiniseis... :X :X :X

 

paratisrise kaneis me tin anavathmisi reboot stin proti diskolia??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι με την προτελευταια βερσιον μου τυχαινει το εξης:σε συγκεκριμενο αρι8μο αφου τον σωσω σαν επαφη με ονομα κτλπ οταν με περνει τηλ εμφανιζεται το νουμερο του&οχι η επαφη,επισης για συγκεκριμενη επαφη οταν της στελνω μηνυμα το εικονιδιο ναι μεν εξαφανιζεται(και καλα πηγε) αλλα στις αναφορες γραφει "pending"και φυσικα ποτε δεν παει????καμια ιδεα???

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

@Tweaked Mind: Για το πρωτο που ρωτας,Μηπως υπαρχει διπλη καταχωρηση του ονοματος ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ektos apo to mpip stin arxi kai oti mporeis stin epeksergasia stoixeion stis epafes na grapseis me kefalaia den vrika mexri stigmis alli diafora....ektos oti otan anoigo to kinito den emfanizetai h eikona me ta 2 xeria an kai o ixos pou anoigei to kinito akougetai kanonika...

prospathisa na soso tin palia alla eimai sto orio na ta paratiso file ntanny...

ostoso paratirisa oti se card reader otan ginei to format se fat 32 to kanei...

den dokimazeis k esi kai meta to kaneis kai se fat...tha psakso kai gia alli lisi kai an matho tha sou po...tha se parigoriso legontas sou oti an diavaseis se themata me mmc to provlima mas to exoun kai alloi...adinato na pistepso afto pou les, oti i nokia mplokarei kartes pou den ipostirizei...tha kanei me ton tropo tis monopolio ta proionta tis?As ftiaksei to firmware opos prepei kai meta as kanei diktatorikes kiniseis... :X :X :X

paratisrise kaneis me tin anavathmisi reboot stin proti diskolia??? :wacko:

 

Σε μενα τα χερια ειναι οκ (και καθαρα)!Επανεκινησεις δεν μου εχει κανει.Μπορει να προσθεσανε πραγματα που εμεις δεν βλεπουμε και που δουλευουν στο παρασκηνιο.

Πριν λιγες ωρες ενα 3230 (νεα αγορα με firmware 3.0505.0 19-02-05) δεν καταφερε να μορφοποιησει την 512. Ουτε σεFAT 32 γινεται μορφοποιηση γιατι εξακολουθει να μου λεει οτι υπαρχει προστασια εγγραφης.Χωρητηκοτητα και περιεχομενο (4 φακελοι) φαινονται κανονικα,ελεγχος σφαλματων ολα οκ.Αλλα διαμορφωση δεν κανει,Συνεχιζω ομως το ψαξιμο ετσι απο γινατι !!!

Αυτα που ηθελα με την νεα αναβαθμιση παλι νομιζω οτι θα τα περιμενω.

Επιλογη ως πρωτη οθονη με την εκκινηση θα ηθελα το μενου.

Αναφορες μηνυματων εξακολουθουν να διαγραφονται ολες πακετο.

Μεταφορα μηνυματων στην καρτα δεν γινεται.

Πολλα δεν ειναι τα 5 νουμερα για κωδικο ξεκλειδωματος?

Και κατι που πολλες φορες εψαξα αλλα δεν βρηκα.Επιλογη χρονου φωτισμου οθονης.Πολυ γρηγορα δεν σβυνει?

Καλη μερα σε ολους !!!! Nervous,πολυ νωρις σηκωθηκες.Ουτε ψαρας να`σουνα !!! :)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλη μερα σε ολους !!!! Nervous,πολυ νωρις σηκωθηκες.Ουτε ψαρας να`σουνα !!! :)

 

Καλησπερα , που ξερεις ,μπορει να ειμαι http://img363.imageshack.us/img363/8060/gouramineonbluefemale5zc.jpg :O :lol:

(Απο τις 5 :w00t: εχω ξυπνησει . H δουλεια μου ειναι τετοια που καποιες μερες απαιτει πρωινο ξυπνημα αλλα επισης και βραδυνη δουλεια ) :O

 

ntanny ,εχεις δοκιμασει να σβησεις ενα ενα τα αρχεια που υπαρχουν στην καρτα και μετα φορματ ?

Υπαρχει και καποιο προγραμματακι που μπορεις να σβησεις αρχεια που χρησιμοποιουνται .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ακομη μια διορθωση: οταν αναφερει τον αριθμο των φωτο που μπορεις να αποθηκευσεις στην MMC ,πλεον τον λεει καθαρα ολοκληρο τον αριθμο και οχι μονο το πρωτο ψηφιο αν ηταν π.χ. πανω απο χιλιες...

 

Αυτα. Εγω περιμενω μια εκδοση που να αλλαζει και τις συντομευσεις στο joystick.

 

Κατα τ'αλλα ολα OK με το κινητο. Αν εξαιρεσεις το προβλημα με την οθονη που το κανει, αλλα σε πολυ λιγο βαθμο με την αρχη. Δεν ρισκαρω να μην το εχω στις γιορτες το κινητο. Θα το στειλω τον Ιανουαριο για αλλαγη αθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ακομη μια διορθωση: οταν αναφερει τον αριθμο των φωτο που μπορεις να αποθηκευσεις στην MMC ,πλεον τον λεει καθαρα ολοκληρο τον αριθμο και οχι μονο το πρωτο ψηφιο αν ηταν π.χ. πανω απο χιλιες...

 

Αυτα. Εγω περιμενω μια εκδοση που να αλλαζει και τις συντομευσεις στο joystick.

 

Κατα τ'αλλα ολα OK με το κινητο. Αν εξαιρεσεις το προβλημα με την οθονη που το κανει, αλλα σε πολυ λιγο βαθμο με την αρχη. Δεν ρισκαρω να μην το εχω στις γιορτες το κινητο. Θα το στειλω τον Ιανουαριο για αλλαγη αθονης.

αν βαλεις τα αγγλικα το νουμερο φαινεται παντα ολοκληρο σε ολες τις εκδοσεις παντως.εγω παντα αγγλικα χρησιμοποιω γιατι τα ελληνικα στα κινητα ειναι γαμ...σε τα!μεγαλες λεξεις που τις κοβουνε σε λαθος σημειο!
Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις τα αγγλικα το νουμερο φαινεται παντα ολοκληρο σε ολες τις εκδοσεις παντως.εγω παντα αγγλικα χρησιμοποιω γιατι τα ελληνικα στα κινητα ειναι γαμ...σε τα!μεγαλες λεξεις που τις κοβουνε σε λαθος σημειο!

Δεν ξερω με τι κινητα ειχες εμπειρια, αλλα σε οσα νοκια περασαν απο τα χερια μου ολα τα Ελληνικα ηταν ΟΚ. Μονο στα motorola δεν εβγαζα ακρη. Τεσπα. Ηταν bug και το λυσανε :D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

(Απο τις 5 :w00t: εχω ξυπνησει . H δουλεια μου ειναι τετοια που καποιες μερες απαιτει πρωινο ξυπνημα αλλα επισης και βραδυνη δουλεια ) :O

 

ntanny ,εχεις δοκιμασει να σβησεις ενα ενα τα αρχεια που υπαρχουν στην καρτα και μετα φορματ ?

Υπαρχει και καποιο προγραμματακι που μπορεις να σβησεις αρχεια που χρησιμοποιουνται .

Καταλαβα....εχω εμπειρια 25 ετων απο τετοια ωραρια :(

Κανοντας μια βολτα το πρωι μηπως και βρω θεματα που αφορουν την καρτα(ξεκολλησα απο εδω),βρηκα 2 τα οποια μου ελυσαν θα ελεγα το προβλημα,οσον αφορα το μηνυμα προστασιας εγγραφης.Και τα θεμα ειναι οτι μεσα στο mmcstore το profiexplorer το ανοιγει και μου δειχνει κενο.Που σημαινει οτι μετα απο τοσα φορματ παπαλα πλεον.Απορω ομως γιατι αφου κωδικο δεν ειχα,ασχετα αν δοκιμαστικα ειχα βαλει καποια φορα και τον εβγαλα.

Και οσο ελεγα να αγορασω καμμια μετοχη του πΟΤΕ με το δωρο των Χριστουγεννων,για να βοηθησω τον Βουρλουμη στα μαυρα οικονομικα της εταιρειας,τωρα βλεπω να αγοραζω νεα καρτα.

Στο alpha copy με τις ιδιες κινησεις που κανω εγω,δεν του βγαζει προστασια εγγραφης !!!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

θα ηθελα να κανω μια αναφορα καποιων προβληματων που συναντω τον τελευταιο 1,5 μηνα.

1. μετα απο αμετρητα restart πριν την αναβαθμιση και αρκετα μετα την αναβαθμιση εβαλα σαν theme ενα απ αυτα που εχει το κινητο.Ως δια μαγειας τα restart σταματησαν :O :O

2. προσπαθωντας να παρω backup με το PCSuite (και με IR και με ΒΤ) μου βγαζει προβλημα στην αντιγραφη του καταλογου (ευτυχως εχω κρατημενο backup απο το προηγουμενο τηλεφωνο 3230).Δοκιμασα να αντιγραψω το αρχειο C:\System\data\contacts.cdb στην καρτα ή στην Η/Υ αλλα δυστυχως.... :cry: Καμια βοηθεια?

 

ΥΓ Αν θυμαμαι καπου ειχε αναφερθει για ενα προγραμμα για τον υπολογιστη που βλεπει και το φακελο system του τηλεφωνου.Γνωριζετε?

 

Thx ;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

2. προσπαθωντας να παρω backup με το PCSuite (και με IR και με ΒΤ) μου βγαζει προβλημα στην αντιγραφη του καταλογου (ευτυχως εχω κρατημενο backup απο το προηγουμενο τηλεφωνο 3230).Δοκιμασα να αντιγραψω το αρχειο C:\System\data\contacts.cdb στην καρτα ή στην Η/Υ αλλα δυστυχως.... :cry: Καμια βοηθεια?

 

ΥΓ Αν θυμαμαι καπου ειχε αναφερθει για ενα προγραμμα για τον υπολογιστη που βλεπει και το φακελο system του τηλεφωνου.Γνωριζετε?

 

Thx ;)

Για να πάρεις backup τον κατάλογο σου μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις και το contacts manager ή το smartvcard ;) .

Το πρόγραμμα για τον υπολογιστή που μπορείς να δείς τον system folder είναι το vdisk...

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις backup τον κατάλογο σου μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις και το contacts manager ή το smartvcard ;) .

Το πρόγραμμα για τον υπολογιστή που μπορείς να δείς τον system folder είναι το vdisk...

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση. ;)

Τα βρισκω στα γνωστα μερη?

pappao
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...