Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προτεινεται μου,ενα προγραμμα για να "κλειδωνει η συσκευη" σε περιπτωση κλοπης ή/και μαζει με καποιο alarm.

Thanks.

 

Aκομα,Υπαρχουν και τα

PhoneSecure

Anti-Thief

PowerLock screensavers με protection

Δεν ξερω ομως τι παιζει και τι δεν παιζει στο 3230 :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι απο εκει επρεπε να παιζει, αλλα και παλι καμμια σχεση με το 6680.. πολυ πιο σιγα ακουγεται και χωρις βαθος.

 

εκανε καμμια επανακιννηση;

 

 

* το Powerlock το δοκιμασα και δουλευει κανονικα στο 3230. *

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το SimWatcher προγραμματάκι το οποίο σου στέλνει στο e-mail σου τον αριθμό της καινούριας Sim που θα μπει στην συσκευή σε περίπτωση κλοπής.

αυτο το προγραμμα που το βρισκουμε πλιζ?

Link to comment
Share on other sites

Aκομα,Υπαρχουν και τα

PhoneSecure

Anti-Thief

PowerLock screensavers με protection

Δεν ξερω ομως τι παιζει και τι δεν παιζει στο 3230 :O

 

Τhanks nervous & normaden, θα τα δοκιμασω ολα να δω ποιο μου ταιριαζει καλυτερα(σιγουρα το να μου το στειλει σε mail,αν και απο αλλες συνθηκες θα ηταν ισως οτι καλυτερο,τωρα απλα μου ειναι αχρηστο,επειδη μεχρι να ελεγξω το μαιλ μου,το κινητο θα εχει κανει φτερα)...

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

αυτο το προγραμμα που το βρισκουμε πλιζ?

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1210&faq=5

 

Λογικα θα υπαρχει στο iphone-forum.org

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

πωπω παιδια το 3230 βγαζει τελειες φωτογραφιες! τοσο καιρο εβγαζα φωτογραφιες απο τον εαυτο μου κρατωντας το κινητο στο ενα χερι και στον υπολογιστη εβγαιναν θολες και pixeliasmenes. σημερα επιχειρησα να βγαλω φωτογραφιες με self timer και η διαφορα ηταν τεραστια! ουτε θολουρα, ουτε τιποτα! και στον υπολογιστη σε αναλυση 1024x768 φαινονται τζαμι!

 

 

* την phone memory την εφτασα στα 8820kbs!! *

τι εννοειτε για την μνημη του κινητου?εμενα με το profiexplorer μου δειχνει C free 4.9mb/5.9 mb και Ζ free 0.0/28mb πως αυξανουμε την μνημη του κινητου?ποια την c η την z?
Link to comment
Share on other sites

Μια-δυο σημαντικες ερωτησεις απο εναν επιδοξο αγοραστη...

 

Τι browser εχει το κινητο; Ειναι Opera η κατι αλλο;

Και γενικα η αποδοση του πως ειναι στην περιηγηση των σελιδων; Θα μπορω ας πουμε να μπαινω χωρις προβληματα σε sites οπως το δικό μου (αυτο που εχω στην υπογραφη μου) και και γενικα σε ΗΤΜL sites;

 

Επίσης, υπαρχει η δυνατοτητα να βαζουμε mp3s ΟΧΙ μονο σαν ηχους κλησης αλλα και σαν ηχο μηνυματων;

 

Με τα attachements στα emails τι γινεται; Υπαρχουν περιορισμοι στο μεγεθος τους, το format τους, κλπ;

 

thanx in advance

 

Θα ειχε κανεις την καλοσυνη να απαντησει στις παραπάνω ερωτησεις; :blink:

Link to comment
Share on other sites

μονο για τον broswer Μπορω να απαντησω. δεν εχει ουτε opera, ουτε τιποτα. εσυ βαζεις.

Εχει δικο του browser.Tην "περιηγηση" :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καμμια, την phone memory. βαλε FeExplorer..

Phone memory ειναι ο C:/ !

 

Αυτο που λες ειναι η μνημη RAM.Ποια ειναι η χρησιμοτητα του poll αυτου για να καταλαβω;

Οσα λιγοτερα προγραμματα εχεις μεσα και στο autoexec τοσο περισσοτερη ελευθερη ram εχεις.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Phone memory ειναι ο C:/ !

 

Αυτο που λες ειναι η μνημη RAM.Ποια ειναι η χρησιμοτητα του poll αυτου για να καταλαβω;

Οσα λιγοτερα προγραμματα εχεις μεσα και στο autoexec τοσο περισσοτερη ελευθερη ram εχεις.

Να προσθεσω οτι αν αφαιρεσεις και τα καταλοιπα εφαρμογων και παιχνιδιων μετα την απεγ/ση , παλι μεγαλωνει η ραμ.Αν δε κανεις και ενα καλο φορματ τοτε εχεις ολη την μνημη ελευθερη.Ελπιζω να σταματηση αυτη η κουβεντα η οποια δεν εχει κανενα νοημα.

 

Ισως ομως κατι αλλο μπορει να δωσει θεμα ωστε να βρεθει εξηγηση.Χθες εγκατεστησα μια εφαρμογη ,εκανα καποιες ρυθμισεις (μ`αλλα λογια συνεχιζω να τσεκαρω πολλα και διαφορα) και μετα την εβγαλα.Ειχα τσεκαρει περιπου 40 εφαρμογες.Σημερα 24 ,ωρες μετα ,αρχησε να χτυπα καθε 5 λεπτα και στην οθονη ειχε μονο ημερ/νια ,διακοπη και ακυρωση.Ο,τι και να πατουσα αυτο συνεχιζε το βιολι του.Αν θυμομουν ποια ηταν θα την εβαζα παλι ωστε να αλλαξω τυχον ρυθμισεις και να ησυχασω.Ετσι αρχησα το ψαξιμο στα καταλοιπα και στο κινητο και στην καρτα και διεγραφα ο,τι πιστευα οτι εχει σχεση με αυτο.Πολλα απο αυτα οπως εχετε δει δεν εχουν και πολυ σχεση με το ονομα της εφαρμογης που ξερουμε.Καποια στιγμη λοιπον σταματησε να χτυπα.Αυτο δειχνει οτι οχι μονο κατι μενει ,αλλα μπορει και να ενεργοποιει και κατι.

 

Πιθανον σημερα να αλλαξω ομαδες παιχνιδιων

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

egw xrisimopoiw to anti-thief (axriasto na einai)

 

Se periptwsei pou allaksei tin SIM kapios:

1) kleidwnei to kinito (ypo8etw bgainei me format)

2) Grafei stin o8oni minima tis epilogis sas (px epistrepste parakalw to tilefwno ston tade sto tade tilefwno)

3) Stelnei me SMS se proka8orismenous apo esas ari8mous ton ari8mo tilefwnou tis neas sim, tin kypseli pou einai twra o "kleftis" kai to diktio tou (vodaphone, cosmote, TIM ktl)

 

Vasika an to xaseis kai kleisei tote einai kalo me tin enoia oti mporeis na pareis tilefwno afton pou 8a to vrei kai na ton parakaleseis na sou to epistrepsei...

 

an omws sou to klepsoun tote....

 

EDIT by asymvivastos: Σε παρακαλω να εκφραζεσαι καλυτερα.... :!:

Link to comment
Share on other sites

Μια-δυο σημαντικες ερωτησεις απο εναν επιδοξο αγοραστη...

 

Τι browser εχει το κινητο; Ειναι Opera η κατι αλλο;

Και γενικα η αποδοση του πως ειναι στην περιηγηση των σελιδων; Θα μπορω ας πουμε να μπαινω χωρις προβληματα σε sites οπως το δικό μου (αυτο που εχω στην υπογραφη μου) και και γενικα σε ΗΤΜL sites;

 

Επίσης, υπαρχει η δυνατοτητα να βαζουμε mp3s ΟΧΙ μονο σαν ηχους κλησης αλλα και σαν ηχο μηνυματων;

 

Με τα attachements στα emails τι γινεται; Υπαρχουν περιορισμοι στο μεγεθος τους, το format τους, κλπ;

 

thanx in advance

Θα σου απαντησω,οσο γνωριζω,μιας και το συγκεκριμενο κινητο δεν το χρησιμοποιησα καθολου για internet(και ουτε πολυχρησιμοποιω το κινητο για ΝΕΤ).

Εχει ενα wap browser pre-installed.Μπορεις ομως να του βαλεις ειτε τον Opera,ειτε τον NetFront.

Η αποδοση του,απο την λιγη χρηση που ειχα κανει παλαιοτερα σε αλλα s60,ειναι η αναμενωμενη ενος κινητου με 123mhz επεξεργαστη,δηλαδη ικανοποιητικη για ενα κινητο,χωρις σιγουρα να μπορει να συγκριθει στο ελαχιστο με αυτη ενος PC(αρκετος χρονος rendering και low data-speed)...Για το βασικο surfing ειναι ικανοποιητικη.Θα μπορεις ειτε με τον Opera,ειτε τον Netfornt να μπαινεις σε ολα τα html sites.

 

Μπορεις να βαζεις mp3's και ως ηχο μηνυματων.:)

 

Δεν ξερω τι γινεται με τον ενσωματομενο email client.

Mε το profimail,ομως δεν νομιζω να υπαρχει κανενας περιορισμος.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

egw xrisimopoiw to anti-thief (axriasto na einai)

 

Se periptwsei pou allaksei tin SIM kapios:

1) kleidwnei to kinito (ypo8etw bgainei me format)

2) Grafei stin o8oni minima tis epilogis sas (px epistrepste parakalw to tilefwno ston tade sto tade tilefwno)

3) Stelnei me SMS se proka8orismenous apo esas ari8mous ton ari8mo tilefwnou tis neas sim, tin kypseli pou einai twra o "kleftis" kai to diktio tou (vodaphone, cosmote, TIM ktl)

 

Vasika an to xaseis kai kleisei tote einai kalo me tin enoia oti mporeis na pareis tilefwno afton pou 8a to vrei kai na ton parakaleseis na sou to epistrepsei...

 

an omws sou to klepsoun tote ...

To προβλημα μου ειναι η κλοπη...Θα τα ελεγξω ολα σε λιγο και θα βαλω αυτο που θα με εξασφαλιζει περισσοτερο,ελπιζωντας να ειναι αχρειαστο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Έγω το έβαλα απο την πρώτη μέρα που το πήρα και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα εδώ και 3 μήνες δεν έχω κάνει ούτε ένα format! :confused: :confused:

Δεν ξερω, τι να σου πω; Μαλλον εισαι πολυ τυχερος :)

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η μεγιστη phone memory Που εχετε φτασει; εμενα ειναι 8760kbs!!

Αυτο που λες δεν γινεται αφου το κινητο εχει απο μονο του μεγιστη μνημη 6mb :wacko: :lol: :w00t:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν γινεται αφου το κινητο εχει απο μονο του μεγιστη μνημη 6mb :wacko: :lol: :w00t:

Eννοει τη Ram που ειναι 9Mb :)

 

Δεν ξερω, τι να σου πω; Μαλλον εισαι πολυ τυχερος :)

Και εγω το εχω πανω απο μηνα χωρις προβλημα. Αλλα ακουσα οτι ξαφνικα σου βγαζει κολληματα μετα απο καποιο διαστημα. Γι'αυτο ρωτησα για format πιο πανω :) Για οταν γινει, αμα γινει, η στραβη.Για να μην μπερδευτει κανεις μιλαω για το MsvdriveE και οχι για το κινητο :)

 

Μηπως ξερει κανεις τη υλικο ειναι το μεταλικο περιβλημα? :confused:

Το χτυπησα πολυ ασχημα με αποτελεσμα να γδαρθει στην κατω δεξια γωνια και να αποκαλυφθει κατι πορτοκαλι :confused: Και μετα κατι παλι γρι αλλα δεν μου φαινεται για μεταλικο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω φτασει 8200..
ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΑΙ ΡΕΕΕΕ;; :wacko: :wacko: :wacko: ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΓΙΣΤΗ PHONE MEMORY 6MB :mad: :mad:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΑΙ ΡΕΕΕΕ;; :wacko: :wacko: :wacko: ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΓΙΣΤΗ PHONE MEMORY 6MB :mad: :mad:

Φιλε μου μην τα μπερδευεις. Αλλο η flash memory που εχεις για αποθηκευση και ειναι 6mb και αλλο η RAM που ειναι για να τρεχεις τις εφαρμογες και ειναι 9Mb.Οσο πιο μεγαλη η RAM τοσες περισσοτερες εφαρμογες μπορεις να ανοιξεις ταυτοχρονα. Οπως το pc σου, αλλο ο σκληρος, αλλο η RAM...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι η RAM, απλα στο FeExplorer την χαρακτηριζει ως Free Memory, ( ουπς μπερδευα τοσο καιρο το Free με το phone.. )

 

παντως αν υπολογισω οτι το Fexplorer τρωει 100kbs τοτε παω στα 8920kbs, δλδ ειμαι στο maximum!! ε, να αφησουμε και 80kbs δωρο για το κινητο.. 8)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!ψαχνω ενα προγραμμα που το ειχα δει καπου σε ενα site (μακαρι να θυμομουν πιο) το οποιο ρυθμιζεις το κινητο να χτυπησει σε καποιο χρονικο διαστημα και να εμφανιζει εναν αριθμο της αρεσκειας σου..πραγματικα χρησιμο αν θελεις να βγεις απο καποια δυσκολη θεση.. το γνωριζει καποιος? ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

τα flash themes τα παιζει σε εσας; γιατι σε εμενα δεν τα παιζει..

 

επισης πως μπορω να δημιουργησω φακελο μεσα σε εναν αλλο φακελο; εγω 50 παιχνιδια και θελω να τα ταξινομησω σε ομαδες.. αλλα δεν γινεται. καμμια βοηθεια;;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το pc suite 6.6 Και βγαζει μια νεα επιλογη για αποθηκευση των sms αλλα δεν μπορει να κανει ενημερωση...Οπως εχω παρατηρησει οτι ουτε sms ουτε mms μπορω να στειλω μεσω pc suite. Δεν το υποστηριζει το 3230?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...