Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OK. Μετα τις 2 το βραδυ θα γινει αλλαγη στις ομαδες εφαρμογων

 

Μετά τις 2 είπες, όχι μετα τις 1... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινησω πρωτα με μια ευχη.Φιλε nervous να τις 1000σουμε τις σελιδες!!!

Για τους ανυπομονους εχω να πω οτι μπορουν να αρχισουν το κατεβασμα.Οι ομαδες εφαρμογων και παιχνιδιων ανεβηκαν.

Και παμε τωρα στο operator logo.Δοκιμασα με SeleQ, Filemanager ,FExplorer.Ειτε bmp ειτε jpg το εκανα ,κανενα δεν εμπαινε(εχω ΤΙΜ).Με ο,τι ονομα και αν ειναι το logo οταν δωθει εντολη για να μπει,αυτοματα θα παρει τον κωδικο 202_10_0.bmp(jpg),οπου 202 αντιστοιχει στην χωρα, 10 στην εταιρεια .Την συσκευη την αγορασα χωρις να εχω καποια υποχρεωση λογω πριμοδοτησης κλπ/Αρα ολα ειναι ανοικτα.Εδω ομως βλεπω οτι κυριαρχο ρολο παιζει η SIM.Απο την καρτουλα αυτη ειναι το θεμα πως θα ξεφυγουμε.Στις παλαιοτερες συσκευες υπηρχε η επιλογη αλλαγης (καλεστε τον ταδε αριθμο και κατεβαστε το λογοτυπο σας. Θυμασται?)Τωρα ομως βλεπουμε οτι η η Νοκια η το Symbian δεν μας δεινουν την επιλογη.Λυση δεν βλεπω.Ντε και καλα να βλεπουμε το λογοτυπο τους.Τζαμπα διαφημιση.Ακομα και με μηδεν σημα το λογοτυπο δεν αλλαζε.

Και μια και το θεμα αυτο εχει πολλα ερωτηματα, θα θεσω αλλο ενα.Υπαρχει περιπτωση να ωφειλεται στην χρηματοδοτηση της ερευνας προς την Νοκια ωστε μεσα σε καποιο τσιπακι να μπει το ΟΧΙ σε αλλο λογοτυπο εκτος της εταιρειας (οποιας εταιρειας) ? Και εννοω χρηματοδοτηση απο τις ενδιαφερομενες εταιρειες φυσικα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

οταν σταλει καποιο λογοτυπο δικτυου σε μορφη μηνυματος απο καποιο site τοτε δεν υπαρχει προβλημα αλλαζει το λογοτυπο(σε ΤΙΜ).

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για λογοτυπα,πριν απο λιγο,μου συνεβει το εξης κουλο:Εδω και 2 μερες εχω ορισει ως λογοτυπο μεσω fexplorer μια εικονα που βρηκα στο mygallery.Δεν μου αλλαξε,οποτε λεω δεν μαμιεται,δεν θα σκασω για ενα λογοτυπο.Ομως πριν απο λιγο,πηγα να κανω μια αναπαντητη σε εναν φιλο μου,και ξαφνικα το vodafone gr αλλαξε,και την θεση του πηρε η εικονα που ειχα επιλεξει :shock: :shock: !!

Εγω εκεινη την ωρα κwλοχαρηκα,αλλα αυτη η χαρα δεν κρατησε πανω απο 10 δευτερολεπτα.. :( :(

Η εικονιτσα εφυγε και επανηλθε το vodafone gr!Μπορει να το εξηγησει καποιος αυτο το αξιοπεριεργο "φαινομενο"?Αβυσσος η ψυχητου 3230...

 

Ps:ξαναεκανα αναπαντητη στο ιδιο ατομο μπας και ξαναλλαξει,αλλα τιποτα δεν εγινε.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως θα κάνω ένα παιχνίδι που τελειώνει σε .blz να παίξει στο κινητο? Ευχαριστώ
Πρέπει να εγκαταστήσεις το Blizzard Installer και να περάσεις το αρχείο με κατάληξη .blz στην κάρτα μνήμης :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις το Blizzard Installer και να περάσεις το αρχείο με κατάληξη .blz στην κάρτα μνήμης :rolleyes:

Ok. τώρα που το πέρασα πώς θα το βγάλω? :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,μήπως ξέρετε από που μπορώ να κατεβάσω παιχνίδι-τάβλι για το κινητό?Γενικά παιχνίδια με ζάρια και χαρτιά

Ακολουθα την υπογραφη μου.Και οταν δεις νεα αλλαγη ομαδων , ξαναμπες για νεα παιχνιδια.

 

Μεχρι ποσα Mb καρτα μπορει να διαβασει το κινητο;;;

Τα 512 στα σιγουρα.Για περισσοτερα παρε lap top.Παλληκαρι μου τι την θες μεγαλυτερη ?

 

Και μια παρακλιση.Αν καποιος φιλος δεν προλαβε να κατεβασει ολες τις προηγουμενες ομαδες εφαρμογων , ας τις ζητησει απο καποιον που τις εχει , γιατι πλεον ο χρονος που μου μενει ειναι ελαχιστος μια και πρεπει να ψαξω λιγο και για τις διακοπες μου.Αν παει κανεις Συρο Αυγουστο , να κανονισουμε για φραπε !!!

songless.....τι κριμα τις καλυτερες παραλιες της Ελλαδος να τις εκμεταλευονται μη Χαλκιδικιωτες και να φευγουμαι εδω και χρονια μακρυα.!!!

Μονο ενα Καλαμιτσι εμεινε να γεμιζει τα ονειρα μας !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ok. τώρα που το πέρασα πώς θα το βγάλω? :)

 

Γρηγορα το βαρεθηκες... :p

Πηγαινε με ενα file manager και σβησε ολοκληρο το φακελο του παιχνιδιου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσα Mb καρτα μπορει να διαβασει το κινητο;;;

Τα 512 στα σιγουρα.Για περισσοτερα παρε lap top.Παλληκαρι μου τι την θες μεγαλυτερη ?

 

Για Mp3 βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Για Mp3 βεβαια.
Ε τοτε 512 σου φτανει για την πλακα. Εγω εχω 512 και εχω περιπου στο κινητο μου 45 mp3 :music: Δεν θα εχεις κανενα προβλημα

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,μήπως ξέρετε από που μπορώ να κατεβάσω παιχνίδι-τάβλι για το κινητό?Γενικά παιχνίδια με ζάρια και χαρτιά
Πηγαινε στο my files στην κατηγορια series 60 και σιγουρα κατι θα βρεις.

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Κανα νεότερο για αναβαθμιση λογισμικού έχουμε ? Η καθυστερηση στο τραβηγμα των φωτογραφιών είναι απελπιστικά εκνευριστική ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για λογοτυπα,πριν απο λιγο,μου συνεβει το εξης κουλο:Εδω και 2 μερες εχω ορισει ως λογοτυπο μεσω fexplorer μια εικονα που βρηκα στο mygallery.Δεν μου αλλαξε,οποτε λεω δεν μαμιεται,δεν θα σκασω για ενα λογοτυπο.Ομως πριν απο λιγο,πηγα να κανω μια αναπαντητη σε εναν φιλο μου,και ξαφνικα το vodafone gr αλλαξε,και την θεση του πηρε η εικονα που ειχα επιλεξει :shock: :shock: !!

Εγω εκεινη την ωρα κwλοχαρηκα,αλλα αυτη η χαρα δεν κρατησε πανω απο 10 δευτερολεπτα.. :( :(

Η εικονιτσα εφυγε και επανηλθε το vodafone gr!Μπορει να το εξηγησει καποιος αυτο το αξιοπεριεργο "φαινομενο"?Αβυσσος η ψυχητου 3230...

 

Ps:ξαναεκανα αναπαντητη στο ιδιο ατομο μπας και ξαναλλαξει,αλλα τιποτα δεν εγινε.

:blink: :blink: :blink: Αυτο ειναι οντος κουλο.

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 512 και εχω περιπου στο κινητο μου 45 mp3
δεν πιστευω με αυτα τα 45 Mp3s να εχεις ξοδεψει και τα 512 mbs!! γιατι εγω εχω 12 mp3s και πιανουν μολις 45 mbs!!
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω με αυτα τα 45 Mp3s να εχεις ξοδεψει και τα 512 mbs!! γιατι εγω εχω 12 mp3s και πιανουν μολις 45 mbs!!
Εμενα τα mp3 πιανουν περιπου 82mb.Αλλα ειναι ολα γραμμενα σε 128kbps :w00t:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 512 παίρνoυν τα nokia. :X :w00t: :rocket: :shoot: :shoot: :yahoo: :scared:

Ποιός το λέει αυτό; :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι διαφορά (σε ταχύτητα) έχει να μεταφέρεις αρχεία στο κινητό

α) μέσω του DKU2 καλωδίου

β) μέσω mmc card reader..

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι διαφορά (σε ταχύτητα) έχει να μεταφέρεις αρχεία στο κινητό

α) μέσω του DKU2 καλωδίου

β) μέσω mmc card reader..

 

Den xserw an to kalwdio einai usb2,an einai logika peripou thn idia taxhthta tha exoun,twra akribws t anoumera,den ta xserw!pantws egw exw mono card reader k pragmatika einai poly spastiko eidika sto 3230 pou prepei na afereis to kalhma gia na bgaleis thn karta!

 

Tha ithela na rwthsw an xserete kapoia efarmogh (ektos apo aythn ths Psiloc) gia na kanw egrafh fwnhs aperiorista!eyxaristw!

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος αλλα ψαχνω εδω και κανα μηνα καποιο site για οδηγιες αποσυναρμολογισης (και το αντιθετο) service manuals κινητων αλλα δεν μπορω να βρω κανενα που να εχει το 3230,6670 και το 6680.Γνωριζει κανεις καποιο;Αν ναι παρακαλω ας το γραψει.

Θυμαμαι πως καποιος φιλος ειχε ανοιξει το δικο του 3230 για να το καθαρισει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...