Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα....

Γράφω ένα μήνυμα και πάω να το στείλω..

Πατάω αποστολή και μου βγάζει error: "Μνήμη Πλήρης. Κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε."

Δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή, παρα μόνο τα μηνύματα...

Κλέινω και ξανανοίγω το κιν, δουλεύει και καταφέρνω να στείλω ένα μήνυμα και μετά πάλι τα ίδια....

Μου το κάνει και οταν πάω να διαβάσω ένα μήνυμα που μου έχουν στείλει...

 

Καμια βοήθεια;;;;;;;;

 

(Και κάτι ακόμα.... Πως μπορώ να μεταφέρω φακέλους με μυνήματα απο τους "Φακέλους Μου" στην κάρτα μνήμης;;;;)

 

Ευχαριστώ πολύ....

Αν με βοηθήσετε θα με σώσετε....

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο, πρεπει να γινεται επειδη εχεις εγκαταστησει πολλα προγραμματα στην μνημη του κινητου σου.. ποση ειναι η phone memory σου? για το δευτερο θα χρειαστεις ενα προγραμμα που λεγεται MsdriveE. θα το βρεις στο http://www.iphone-forum.org ( θελει εγγραφη πρωτα.. )
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόγραμμα στο κινητό.... Μόνο ότι είχε απο τη μάνα του.... Το μόνο που έχω είναι 1800 μηνύματα στα εισερχόμενα και άλλα τόσα στους φακέλους....

Οσο για τη μνήμη...

5496ΚΒ σε χρήση

643ΚΒ ελευθερα

3144 ΚΒ Μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

εμ, λογικο ειναι να σου βγαζει αυτο το προβλημα.. σβησε καμμια χιλιαρα μηνυματα και θα εισαι οκ.. 643kbs ελευθερα ειναι παρα πολυ λιγα! πως παιζεις παιχνιδια και τρεχεις εφαρμογες...

 

 

* απορω τι τα κανετε τοσα μηνυματα.. *

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με αυτο που λετε τωρα,αλλα μπορει κανεις να μου πει πως ξεκλειδωνω το smart movie(το προγραμμα με το οποιο μπορουμε να παιξουμε διαφορα αρχεια βιντεο στο κινητο μας)

 

Ελπιζω να με βοηθησετε οπως κανατε και αλλες φορες!! :D

Τα λεμε..

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως δεν τα κάνω τίποτα τα μηνύματα....

Απλώς τα έχω έτσι για αρχείο....

Θα δοκιμάσω να τα μεφέρω όλα στην κάρτα μνήμης και ολα θα είναι οκ....

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση και κατατοπιστική απάντηση.....

Να 'σαι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με αυτο που λετε τωρα,αλλα μπορει κανεις να μου πει πως ξεκλειδωνω το smart movie(το προγραμμα με το οποιο μπορουμε να παιξουμε διαφορα αρχεια βιντεο στο κινητο μας)

 

Ελπιζω να με βοηθησετε οπως κανατε και αλλες φορες!! :D

Τα λεμε..

 

An exeis tin ekdosi 2.72 pata sto dilwsi, kai bale 0.

An exeis alli ekdosi xreiazese k3ygen.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να με φωτισει?

ποιες ειναι οι διαφορες του 3230 απο τα αλλα series 60?

me to 6680 και το 6670 ας πουμε τι διαφορες εχει ?

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να με φωτισει?

ποιες ειναι οι διαφορες του 3230 απο τα αλλα series 60?

me to 6680 και το 6670 ας πουμε τι διαφορες εχει ?

το 6670 εχει symbian 7 οπως επισης και το 3230.το 6680 εχει symbian 8.το 3230 εχει radio fm το 6680 οχι αλλα εχει στερεο mp3 πραγμα που δεν εχει το 3230 και το 6670.το 6680 εχει 262.000 χρωματα ενο τα αλλα 65.000.

Link to comment
Share on other sites

το 6670 εχει symbian 7 οπως επισης και το 3230.το 6680 εχει symbian 8.το 3230 εχει radio fm το 6680 οχι αλλα εχει στερεο mp3 πραγμα που δεν εχει το 3230 και το 6670.το 6680 εχει 262.000 χρωματα ενο τα αλλα 65.000.

To symbian 7 εχει σημαντικες διαφορες απο το 8?

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να με φωτισει?

ποιες ειναι οι διαφορες του 3230 απο τα αλλα series 60?

me to 6680 και το 6670 ας πουμε τι διαφορες εχει ?

Να τα παρουμε ανα ζευγαρι....

6670-3230...Το 3230 απλα υπερεχει σε ολα απο το 6670,εκτος απο την εσωτερικη μνημη οπου και εχει 2mb λιγοτερα.

 

6680-3230.

Tα θετικα του 3230:

- υπερυθρες

-το ραδιο

-μικροτερο μεγεθος.

-φθηνοτερο

-μεγαλυτερη συμβατοτητα με εφαρμογες

-παιρνει τις φθηνοτερες, απλες rs-mmc

 

Το 6680 υπερτερει σε:

-3G με 2 καμερες

-262k χρωματα οθονης

-ελαφρως καλυτερη καμερα και πολυ καλυτερο βιντεο

-Νεο OS 8

-Αρκετα γρηγοροτερο

-stereo mp3

-Μεγαλυτερης χωριτηκοτητας μπαταρια(μεγαλυτερη αυτονομια)

-active today screen

-καποιες μικροβελτιωσεις ενεκα του symbian v8.0a στα μενου και μεγαλυτερες στην εκθεση.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Στην ΠΡΑΞΗ ομως ΠΩΣ συμπεριφερεται το 3230 σε σχεση με 6680, 6630;

Δηλαδη θα σου βγαλει την πιστη με απαιτητικες εφαρμογες, κανει αρκετη ωρα να ανοιξει η να μεγενθυνει μια φωτο απο την εκθεση, στο slovoed για παραδειγμα ανοιγει γρηγορα τις λεξεις; Με ποιο μπορουμε να το συγκρινουμε; Σε διαφορα fora λενε οτι ειναι στο hardware σαν το 7650...

Link to comment
Share on other sites

Στην ΠΡΑΞΗ ομως ΠΩΣ συμπεριφερεται το 3230 σε σχεση με 6680, 6630;

Δηλαδη θα σου βγαλει την πιστη με απαιτητικες εφαρμογες, κανει αρκετη ωρα να ανοιξει η να μεγενθυνει μια φωτο απο την εκθεση, στο slovoed για παραδειγμα ανοιγει γρηγορα τις λεξεις; Με ποιο μπορουμε να το συγκρινουμε; Σε διαφορα fora λενε οτι ειναι στο hardware σαν το 7650...

H εκθεση ηταν ανεκαθεν το αδυνατο σημειο των series 60...ακομα και τα πολυ γρηγορα 6630/6680 στην εκθεση ειναι τρομερα αργα.

Γι'αυτο επειμενω στον resco photoviewer.

 

Σε ανοιγμα/χρηση εφαρμογων δεν εχει κανενα προβλημα,το μονο που ηταν απελπιστικα αργο ηταν το active desk,το οποιο δεν ξερω βεβαια πως συμπεριφερεται σε 6630.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

το μονο που ηταν απελπιστικα αργο ηταν το active desk

 

Για θυμησε μου... active desk... δηλαδη;;

Link to comment
Share on other sites

Για θυμησε μου... active desk... δηλαδη;;

Κατι σαν today screen.

 

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=8&faq=2

 

Ειναι βεβαια buggy,δεν φταιει το 3230.;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καποιος που δεν θελει το 3g , αξιζει να διαλεξει το 3230 δεδομενου της διαφορας τιμης ετσι?

γιατι εχω πολλα χρονια να εχω nokia.

Link to comment
Share on other sites

Να τα παρουμε ανα ζευγαρι....

6670-3230...Το 3230 απλα υπερεχει σε ολα απο το 6670,εκτος απο την εσωτερικη μνημη οπου και εχει 2mb λιγοτερα.

 

Εχω το 7610 που είναι σχεδόν ίδιο(σε δυνατότητες) με το 6670 και μπορώ να πώ οτι το μεγάφωνό του είναι πολύ καλύτερο από το 3230(το έχει ο αδερφός μου).Στα υπόλοιπα που είπες συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ TOTAL IRREMOTE ΤΗΣ PSILOC.ΣΕ ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΙΑ TRIAL ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΤΟΥ 3230?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΩΝ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ. :cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το resco photoviewer v4.30 ειναι πραγματικα πολυ χρησιμο προγραμμα!υπαρχει ομως ενα προβληματακι..το προγραμμα το κατεβασα σπασμενο απο irc Resco.PhotoViewer.v4.30.S60.SymbianOS.*****ed-BiNPDA.rar

το εγκατεστησα και οταν το ανοιγω μου λεει οτι ειναι trial και πρεπει να βαλω registration code... καμμια βοηθεια????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το resco photoviewer v4.30 ειναι πραγματικα πολυ χρησιμο προγραμμα!υπαρχει ομως ενα προβληματακι..το προγραμμα το κατεβασα σπασμενο απο irc Resco.PhotoViewer.v4.30.S60.SymbianOS.*****ed-BiNPDA.rar

το εγκατεστησα και οταν το ανοιγω μου λεει οτι ειναι trial και πρεπει να βαλω registration code... καμμια βοηθεια????????

 

afou to katevases spasmeno,einai spasmeno.Apla emfanizei to register sto menu kai mporei na 8elei na grapseis kanena 0 h oti allo 8es gia na spasei "tupika"

 

Gia kainourio firmware den exei akoustei tpt akoma.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ TOTAL IRREMOTE ΤΗΣ PSILOC.ΣΕ ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΙΑ TRIAL ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΤΟΥ 3230?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΩΝ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ. :cry:

1.Παιζει ρολο η μαρκα της τηλεοραση που εχεις...

Σε μερικες δεν δουλευει καθολου(π.χ grundig),ενω σε αλλες (π.χ Sony) δουλευει παρα πολυ καλα.

Εχω δουλεψει Sοny σε αποσταση περισσοτερων των 3 μετρων.:cool:

 

2.Προσπαθησες να αλλαξεις γωνια προς την οποια κατευθυνεις την "ακτινα" IR;

Αυτο επειδη θελει να εχει μια συγκεκριμενη κατευθυνση για να δουλεψει σωστα το προγραμμα.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

εβαζα εναν αριθμο ετσι τυπικα, αλλα οταν ξανα-ανοιγα το προγραμμα μου εβγαζε παλι μια επιλογη δεξια trial για 15 μερες και αλλη μια register.... τι να κανω??????? μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...