Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia na valoume mia efarmogh sto kinito px ton Fexplorer,tha to valoume meso tou pc suite apo thn egatastash efarmogon?prepei na to valoume kapou sigekrimena sto thl?

 

Ναι ετσι οπως λες θα το εγκαταστησεις και μετα σε καποιο σημειο οταν συνεχισεις την εγκατασταση απο το κινητο θα σε ρωτησει που θες να το βαλεις (μνημη τηλεφωνου ή καρτα μνηνης).Οπου και το βαλεις δεν παιζει ρολο αλλα καλυτερα στην καρτα μνημης για να μην γεμιζει η κυρια μνημη σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καρτα 256mb = 40 ευρω και 512 mb= 70 ευρω.Ευκολα θα βρεις τα sites αν βαλεις rs-mmc σε μια μηχανη αναζητησης.

Παιχνιδια πολλα υπαρχουν σε θεματα που αφορουν ενα αλλο κινητο.Το κ700.Και υπαρχει σχετικο θεμα για εφαρμογες και παιχνιδια οποτε θα το βρεις γρηγορα.Εχει στις σελιδες του ο Didimos περιπου 570 παιχνιδια.

Οσο για εφαρμογες , απο την στιγμη που η πλατφορμα ειναι κοινη για πολλα μοντελα και μαρκες , δεν θα δυσκολευτης.Οπου ψαξεις για symbian εφαρμογες , θα βρεις αρκετες.

Κανω μια προσπαθεια αυτες τις μερες ριχνοντας μια ματια σε εφαρμογες και παιχνιδια που εγκαθιστω ωστε να δω τι περιπου κανει η καθε μια και γραφω και μια λιστα με ο,τι καταλαβαινω.Οταν θα τις ετοιμασω θα σας πω.Καποια ειναι ελευθερα,καποια δοκιμαστικα λιγων ημερων και καποια μετα απο επεμβασεις καποιων που πολυ εκτιμουμαι ολοι μας για την δουλεια που κανουν,ειναι και αυτα στην διαθεση μας.

Η σημερινη ψιχαλα ειναι απολαυση.

Καλο απογευμα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να ακουγεται ο ηχος παρα πολυ χαμηλα?

Μιας εβδομαδας τηλεφωνο (του φιλου μου) και αν δεν εχει δονηση δεν καταλαβαινει οτι

το τηλεφωνο χτυπαει?Για να ακουσεις τι ηχο εχει πρεπει να το εχεις κολλητα στο αυτι σου και να εχει απολυτη ησυχια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Να σας ρωτησω κατι..Επειδη το κινητο σκευτεται να το παρει η κοπελα μου..μπορειτε να μου πειτε τα αρνητικα και θετικα του τηλεφωνου?(αν εχει απαντηθει πολλες φορες μην μου απαντατε)ευχαριστω πολυ! :)
Link to comment
Share on other sites

τα ειχα ξαναγραψει λιγο πιο πανω.

 

πλεονεκτηματα :

 

1)φωτεινοτητα οθονης, 2)ποιοτητα φωτογραφιων ( το 8x zoom ειναι ολα τα λεφτα! ) σε λιγο θα βλεπουμε και πραγματα που δεν θα πρεπει! 3) αρκετη μνημη ram. ειχα ταυτοχρονα δυο εφαρμογες, το visual radio και τρια παιχνιδια και ειχε πανω απο την μιση ελευθερη! 4) μικρο μεγεθος, ωραιο design ( το βραδυ ειναι ολοιδιο με το k750! ) και παναλαφρο! 5) ραδιοφωνο. παρολο που εχω mp3 στερεοφωνικο και ποτε δεν ακουγα ραδιο, τωρα ακουω σχεδον καθε μερα.. αλλο φρουτο! 6) μεγαλη οθονη, με αποτελεσμα να υπαρχει καλυτερη ποιοτητα και ευκρινεια. ειδικα μερικα παιχνιδια ( explode arena, angelsifh ) εχουν γραφικα σχεδον ιδια με του υπολογιστη!!!! 7) πολυ καλη τιμη.

 

Μειονεκτηματα :

 

1) μπαταρια. οταν μεταφερω γιαμιση ωρα δεδομενα μεσω υπερυθρων τελειωνει η μιση μπαταρια!! ( παντως με το ραδιοφωνο δεν τελειωνει τοσο γρηγορα.. ) φορτιση κανω μια μεσα σε 1,2 ημερες.. 2) το πολυπληκτρο δεν ειναι πολυ ευχρηστο και με ενοχλει το οτι κανει πολυ θορυβο. εννοειται πως δεν εχει καμμια σχεση με αυτο του k700! ειναι πολυ χειροτερο.. 3) η ποιοτητα στον ηχο, αν και δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.. παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι η ποιοτητα δεν ειναι τοσο καλη, αφου η ενταση του μεγαφωνου ειναι πολυ λιγη σε σχεση με αλλα κινητα. σε συγκριση που εκανα με το m65 με full την ενταση, ο ηχος του 3230, δεν ακουγοταν καθολου!! ελπιζω στο μελλον να διορθωνεται με καποιο τροπο.. 4) με χαλαει το οτι δεν εχει στα πλαγια κουμπια αυξομειωσης του ηχου. αντι αυτου, υπαρχει ενα κουμπι για εναρξη του PTT, το οποιο προσωπικα για εμενα ειναι εντελως αχρηστο. 5) οι ασυμβατοτητες που υπαρχουν με ορισμενα προγραμματα και παιχνιδια, τα οποια ομως ενδεχεται να λυθουν με τα firmwares.. 6) πρεπει πρωτα να περιμενεις 2 δευτερολεπτα χωρις να κουνηθει το κινητο και ο στοχος ( target :P ) αφοτου κανεις την ληψη φωτογραφιας για να δειξει αυτο που εβγαλες..αλλα νομιζω οτι το εχουν ολα τα nokia. 7) οι φωτογραφιες που βγαζει δεν ειναι στην αναλυση των 1025*768 αλλα εχει βγει προγραμμα που το διορθωνει. 8) το προγραμμα ληψης βιντεο που εχει στο κινητο δεν ειναι και οτι καλυτερο..

 

Εχει τυχει σε καποιον να ακουγεται ο ηχος παρα πολυ χαμηλα?
μερικες φορες ναι, και μαλιστα δεν μπορω να την αυθησω. κανε επανακινηση..πανε στο προφιλ και βαλε τον ηχο στον μεγιστο, επισης βαλε σαν τυπο κλησης κανονικο ή αυξανομενο ρυθμο και οχι αθορυβο!

 

θελω να αρχισω να φτιαχνω μια λιστα με τα προγραμματα που λειτουργουν στο nokia 3230 καθως και καποια περιγραφη για τνη λειτουργια τους, αλλα θα ηθελα και καποια βοηθεια.. :rolleyes: επισης καλο θα ηταν να γινει το ιδιο και με τα παιχνιδια ( οχι ολα, τα καλυτερα ) καθως και τα links για να τα κατεβαζουμε. ή μπορουμε να τα βαζουμε στο gmail drive, και για να μην τα μπερδεψουμε θα κανουμε ξεχωριστο φακελο. τι λετε??

 

* το gmail drive λειτουργει?? *

Link to comment
Share on other sites

2)ποιοτητα φωτογραφιων ( το 8x zoom ειναι ολα τα λεφτα! )

 

Katarxhn edw tha diafonisw gia thn poiothta ton fotografiwn...enw sto kinito fenonte arketa kala,otan tis pernas sto pc einai aisxos kata thn gnomh mou!

8x zoom???mallon alla kinito exw,emena duo fores mprosta paei!!!!!!!!Ase pou an balw zoom estw kai 2x h foto den bleponte!!!

 

ps:poly kalh idea na kanoume lista me to ti einai symbato gia 3230!

:)
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω 8x, εννοω οταν την κανεις μεγεθυνση, ενω την εχεις τραβηξει ηδη.. στον υπολογιστη δεν εχω δοκιμασει να την περασω. παντως ειμαι ευχαριστημενος. δλδ τι ηθελες? να βγαζει φωτογραφιες σε αποσταση δυο χιλιομετρων?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! πηρα τη δευτερα το 3230 και ειμαι αρκετα απογοητευμενος! κανει πολλα restart, ακουγεται ενα μπιπ πρωτου αρχισει ο ηχος κλησης, δεν εχει δονηση στα μηνυματα οταν ειναι στο αθορυβο και καθε φορα που το ανοιγω ακουγεται ενας παραξενος ηχος σαν να ανοιγουν ηχεια ραδιοφωνου, οταν τραβαω φοτο εχει τρομερη καθυστερηση και γενικα βγαινουν καπως παραμορφωμενες. εχει βγει καμια αναβαθμιση? η ξερετε αν θα βγει? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! πηρα τη δευτερα το 3230 και ειμαι αρκετα απογοητευμενος! κανει πολλα restart, ακουγεται ενα μπιπ πρωτου αρχισει ο ηχος κλησης, δεν εχει δονηση στα μηνυματα οταν ειναι στο αθορυβο και καθε φορα που το ανοιγω ακουγεται ενας παραξενος ηχος σαν να ανοιγουν ηχεια ραδιοφωνου, οταν τραβαω φοτο εχει τρομερη καθυστερηση και γενικα βγαινουν καπως παραμορφωμενες. εχει βγει καμια αναβαθμιση? η ξερετε αν θα βγει? ευχαριστω!!!

 

Gia ta restart den xserw,gia to mpip einai etsi rithmismeno apo thn Nokia,einai gia thn prostasia akohs!logika gia thn donhsh sto athoribo prepei na kaneis epexsergasia to profil athoribo kai na tou baleis oti thes donhsh!Gia thn kathisterhsh stis foto kai thn paramorfosh exeis dikio,mou exei paramorfosh kai emena merikes fotografies,alla den xreiazete na perimeneis me to kinito sthmeno mexri na thn apothikeysh,arkoun 3 deytera gia na mhn kounithei h foto,apo thn stigmh pou akougete to mpip!Oso gia ton periergo hxo pou kanei otan anhgei ,nomizw emena den to exei,isws prepei na to koitaxseis!

 

peite gia ta mms an kserei kaneis tpt gia ths rithmiseis!thanks!

 

An trexseis to setting Wizard tha sou ftiaxsei mono tou tis rithmiseis kai an ta mms einai energopoihmena apo thn eteria sou ,tha mporeis na lambaneis kai na stelneis amesws!

 

οταν λεω 8x, εννοω οταν την κανεις μεγεθυνση, ενω την εχεις τραβηξει ηδη.. στον υπολογιστη δεν εχω δοκιμασει να την περασω. παντως ειμαι ευχαριστημενος. δλδ τι ηθελες? να βγαζει φωτογραφιες σε αποσταση δυο χιλιομετρων?

 

Oxi prostheou,ixsera ti na perimenw apo to thlefono,apla gia na leme ta pragmata opws exoun,oi foto einai axsiologes sto kinito,alla psiloxalia sto pc!

apla me mperdepseis ligo otan eipes 8x! :p

:)
Link to comment
Share on other sites

στο προφιλ αθορυβο εχω κανει την επεξεργασια αλλα εχω δονηση μονο οταν χτυπαει... thanks!!!
και εμενα το ιδιο κανει ειναι δυνατον? στο αθορυβο ειναι απαραιτητο να εχεις δονηση στα μηνυματα!οταν ειχα το τ610 υπηρχε ενα ringtone μονο δονηση!υπαρχει μηπως για το 3230? να το βαζουμε για ηχο μηνυματος αλλα μονο θα δονειται! μπορει καποιος expert να το φτιαξει?
Link to comment
Share on other sites

και καθε φορα που το ανοιγω ακουγεται ενας παραξενος ηχος σαν να ανοιγουν ηχεια ραδιοφωνου
αυτο ακριβως ακουγεται και σε εμενα, οχι μονο οταν ανοιγει το κινητο, αλλα και οταν παιζω παιχνιδια στο αθορυβο..

 

τι ρυθμισεις θελει να κανω για να εχω προσβαση σε gprs και πως ενεργοποιω τα mms?

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο κανει ειναι δυνατον? στο αθορυβο ειναι απαραιτητο να εχεις δονηση στα μηνυματα!οταν ειχα το τ610 υπηρχε ενα ringtone μονο δονηση!υπαρχει μηπως για το 3230? να το βαζουμε για ηχο μηνυματος αλλα μονο θα δονειται! μπορει καποιος expert να το φτιαξει?

 

 

Μπορείς να κάνεις το εξής.Όταν θα είσαι σπίτι σου και θα υπάρχει απόλυτη ησυχία θα βάλεις το κινητό να ηχογραφεί.Μετά,την ηχογράφηση αυτή θα την περάσεις σαν ήχο για τα μηνύματα στο αθόρυβο.Έτσι,όταν έρχεται ένα μήνυμα δεν θα ακούγεται ήχος και η δόνησή σου θα λειτουργεί.Για δοκιμασέ το και πες μας. :cool:

Link to comment
Share on other sites

re paidia molis parathrhsa oti sthn anaparagogh ton tragoudiwn kai twn video h entash tou hxou einai statherh!se ayksanete oute meiwnere...apla otan to xamhlwseis teleiws kainei mute kai den akougete tpt!!!to kanei se kanenan allon?
Link to comment
Share on other sites

Κανω μια προσπαθεια αυτες τις μερες ριχνοντας μια ματια σε εφαρμογες και παιχνιδια που εγκαθιστω ωστε να δω τι περιπου κανει η καθε μια και γραφω και μια λιστα με ο,τι καταλαβαινω.Οταν θα τις ετοιμασω θα σας πω..

 

Πολυ καλο αυτο φιλε μου για τους χρηστες του 3230 . :cool:

Αν θες μου στελνεις την λιστα και την ανεβαζουμε στην 1η σελιδα ,με το ονομα σου φυσικα :O ,ετσι ωστε να βοηθηθουν και οι υπολοιποι .

Τυχον updates της λιστας θα συμβαινει το ιδιο :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia molis parathrhsa oti sthn anaparagogh ton tragoudiwn kai twn video h entash tou hxou einai statherh!se ayksanete oute meiwnere...apla otan to xamhlwseis teleiws kainei mute kai den akougete tpt!!!to kanei se kanenan allon?

 

Exei xanaeipw8e se 4 selides prin nomizw, ayto dior8wnetai me restart.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

απο την πρωτη σελιδα ακομα ζητηθηκε να μην γεμιζουμε το θεμα με Αχρηστα post

βαρεθηκα να βλεπω ερωτησεις για το μπιπ πριν τις κλησεις και για τα restart

 

η του τυπου σκεφτεται να το αγορασει η γιαγια μου πειτε μου τα πλεονεκτηματα του οπως και δικαιολογιες του τυπου ειναι το πρωτο symbian κινητο μου

 

επιτελους διαβαστε το θεμα απο την ΑΡΧΗ οπως καναν τοσοι αλλοι

και σε οσους διδουν απαντησεις θα τους παρακαλουσα να μην απαντουν σε τετοια ερωτηματα αλλα να παραπεμπουν στο ιδιο το θεμα

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Ερώτηση: Υπάρχει λογισμικό αντίστοιχο του PC Suite για Mac OS X, ώστε να περνάω διάφορα αρχεία από τον Mac στο 3230 και αντιστρόφως;

 

Ευαχαριστώ!

Tír gan teanga, tír gan anam.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Ερώτηση: Υπάρχει λογισμικό αντίστοιχο του PC Suite για Mac OS X, ώστε να περνάω διάφορα αρχεία από τον Mac στο 3230 και αντιστρόφως;

 

Ευαχαριστώ!

 

Δυστυχως οχι φιλε μου.Η Nokia δεν εχει προνοησει ακομα για αυτο.Η μονη λυση ειναι να τα στελνεις με bluetooth ή με ενα card reader.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι φιλε μου.Η Nokia δεν εχει προνοησει ακομα για αυτο.Η μονη λυση ειναι να τα στελνεις με bluetooth ή με ενα card reader.

ή με υπερυθρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από τόσο καιρό το πήρα επιτέλους :w00t: … το κινητό εννοώ. Μπορεί κανείς να μου πει κανένα καλό πρόγραμμα να κατεβάσω για αυτό?
G14VVH$
Link to comment
Share on other sites

2)ποιοτητα φωτογραφιων ( το 8x zoom ειναι ολα τα λεφτα! )

 

Katarxhn edw tha diafonisw gia thn poiothta ton fotografiwn...enw sto kinito fenonte arketa kala,otan tis pernas sto pc einai aisxos kata thn gnomh mou!

8x zoom???mallon alla kinito exw,emena duo fores mprosta paei!!!!!!!!Ase pou an balw zoom estw kai 2x h foto den bleponte!!!

 

ps:poly kalh idea na kanoume lista me to ti einai symbato gia 3230!

Με ρυθμιση στο κανονικο.http://briefcase.pathfinder.gr/contents/songless_bird/35432o

Για κινητο δεν μου φαινονται αισχος :) ,ουτε στο pc ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...