Jump to content

Πρόβλημα με λήψη σήματος σε iPhone 6


sski
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι νέος κάτοχος iPhone 6 με σύνδεση Wind. Δεν είναι πάνω από 2 ημέρες που έχω το κινητό και σε τακτά μα πολύ τακτά χρονικά διαστήματα το κινητό βγαίνει εκτός δικτύου με μηδενικό σήμα,για την ακρίβεια αναγράφει "καμία υπηρεσία".

Δοκίμασα την επιλογή επαναφορά δικτύου - και μερικές επανεκκινήσεις αλλά τίποτα.

Πριν λίγο από τις ρυθμίσεις δοκίμασα να απενεργοποιήσω τα δεδομένα, και το 4G και μέχρι στιγμής φαίνεται να μην έχει πρόβλημα.

Βέβαια με ανοικτά τα δεδομένα και το 4G δεν φορτώνει τίποτα από το ίντερνετ.

 

Να φταίει άραγε η SIM; Πρέπει να είναι τύπου 4G;

Στο προηγούμενο τηλέφωνο αν τη βάλω (iPhone 4S) παίζει εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

σου εκοψαν την καρτα σε nano??? πηγαινε απο Δευτερα να σου κανουν αντικαταστση κατευθειαν σε nano, δεν κοβονται καλα με τα κοπτακια!
Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξα την κάρτα. Αλλά και πάλι το κάνει το πρόβλημα όμως πιο σπάνια.

 

Δοκίμασε και μια κάρτα άλλου παρόχου να δεις αν το κάνει.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Wind φίλε ότι χειρότερο δεν πιάνει πουθενά μα πουθενα ούτε στο Σύνταγμα. Μόνο η cosmote ψιλοαξίζει

 

Wind εχεις ; φανταζομαι οχι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάρτα ήταν το πρόβλημα μιας και 2 μέρες τώρα το πρόβλημα φαίνεται να έχει σχεδόν εξαλειφθεί.

Αλλά ρε παιδιά αυτά τα γατάκια οι πωλητές, βλέπουν ότι έχω iPhone 6, τους ζητάω αλλαγή κάρτας από microSim σε nano και επιμένουν να την κόψουν αντί να την αντικαταστήσουν. Αφού δεν κάνει η προηγούμενη βρεεεεε... γατάκια... μάθετέ το

Link to comment
Share on other sites

ολά καλά οπότε! ό,τι χρειαστείς καλύτερα ρώτα πρώτα από εδώ μέσα, πριν επισκεφτείς κατάστημα. Καλές γιορτές!

 

ας κλείσει το θέμα οπότε κάποιος Mod

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάρτα ήταν το πρόβλημα μιας και 2 μέρες τώρα το πρόβλημα φαίνεται να έχει σχεδόν εξαλειφθεί.

Αλλά ρε παιδιά αυτά τα γατάκια οι πωλητές, βλέπουν ότι έχω iPhone 6, τους ζητάω αλλαγή κάρτας από microSim σε nano και επιμένουν να την κόψουν αντί να την αντικαταστήσουν. Αφού δεν κάνει η προηγούμενη βρεεεεε... γατάκια... μάθετέ το

 

Ένα ασφαλές συμπέρασμα είναι ότι δεν έχουν μεγάλο στοκ σε nano sim και θέλουν να έχουν απόθεμα για κάποιον σημαντικό πελάτη (με υψηλούς λογαριασμούς).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη ρε με διαφορά, παίζει ρόλο τη έχω?

Υποθετω οτι το "ρε" ειναι στην καθημερινη σου επικοινωνια..... Χρονια πολλα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...