Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μου ηρθε και το καλωδιο OTG φαινεται να δουλευει μια χαρα με flashaki, τον μαμισιο φορτιστη και στην θεση (3)...νομιζω απαραιτητο αξεσουαρ μαζι με ενα BT mouse (για οσους το χρειαζονται)..

 

Το wifi του δυστηχως δεν ειναι πολυ καλο, σε απομακρισμενο δωματιο το κινητο μου (LG G3) πιανει μια χαρα και βλεπω ταινιες απο το κυριως PC, το Miix3 μπουκωνει και δεν παιζει τιποτα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα μου ηρθε και το καλωδιο OTG φαινεται να δουλευει μια χαρα με flashaki, τον μαμισιο φορτιστη και στην θεση (3)...νομιζω απαραιτητο αξεσουαρ μαζι με ενα BT mouse (για οσους το χρειαζονται)..

 

Το wifi του δυστηχως δεν ειναι πολυ καλο, σε απομακρισμενο δωματιο το κινητο μου (LG G3) πιανει μια χαρα και βλεπω ταινιες απο το κυριως PC, το Miix3 μπουκωνει και δεν παιζει τιποτα ....

Είσαι σίγουρος πως φορτίζει κανονικα; εγώ ένα που πήρα δεν νου το φορτίζει οπότε αν είναι να το τσιμπήσω

Link to comment
Share on other sites

ναι φορτιζει 100% με τον μαμισιο φορτιστη....με ενα φλασακι στη θεση νο 2 το δοκιμασα
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δε φορτίζει το ίδιο γρήγορα με αυτό το OTG επάνω.

 

Όσο για το wifi εμένα μου φαίνεται αρκετά καλό. Αρκετά καλύτερο από ένα Samsung S3 που έχω, κάτι που μου φάνηκε περίεργο γιατί είδα και αλλοι να γράφουν για αδύναμο wifi.Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δε φορτίζει το ίδιο γρήγορα με αυτό το OTG επάνω.

 

Όσο για το wifi εμένα μου φαίνεται αρκετά καλό. Αρκετά καλύτερο από ένα Samsung S3 που έχω, κάτι που μου φάνηκε περίεργο γιατί είδα και αλλοι να γράφουν για αδύναμο wifi.Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος.

 

θα συμφωνήσω μαζί σου, κάνοντας το σύγκριση με το κινητό htc και ένα tablet f&u που έχω είναι με διαφορά καλύτερο.

στην θέση που το htc έχει ελάχιστο σήμα, μία γραμμή και το tablet f&u παλεύει για τη μία, το mix 3 έχει τρεις γραμμές!

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δε φορτίζει το ίδιο γρήγορα με αυτό το OTG επάνω.

Σωστο και λογικο γιατι τα flashakia τραβανε ρευμα, αλλα φορτιζει...

 

Όσο για το wifi εμένα μου φαίνεται αρκετά καλό. Αρκετά καλύτερο από ένα Samsung S3 που έχω, κάτι που μου φάνηκε περίεργο γιατί είδα και αλλοι να γράφουν για αδύναμο wifi.Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος.

 

Δε ξερω αν ειναι η τοποθεσια στο σπιτι αλλα δεν στο συγκεκριμενο σημειο εχω θεμα...

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου, κάνοντας το σύγκριση με το κινητό htc και ένα tablet f&u που έχω είναι με διαφορά καλύτερο.

στην θέση που το htc έχει ελάχιστο σήμα, μία γραμμή και το tablet f&u παλεύει για τη μία, το mix 3 έχει τρεις γραμμές!

 

Δεν είναι μόνο πόσες γραμμές δείχνει, αλλά πώς αποδίδει στην πράξη...και σε μένα η αδυναμία της λήψης δεν ανταποκρινόταν στις "κεραίες" του εικονιδίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους χρονια πολλα και καλη χρονια! τι παιζει με το viber στα 10αρια και δεν δουλευει η εφαρμογη; μου τρεχει μονο το viber for desktop αλλα ειναι ακρως ςκνςυριστικο γιατι οι γραμματοσειρα στις συνομιλιες ειναι απιστευτα μικρη και σου βγαινουν τα ματια. Εχει κανεις καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο πόσες γραμμές δείχνει, αλλά πώς αποδίδει στην πράξη...και σε μένα η αδυναμία της λήψης δεν ανταποκρινόταν στις "κεραίες" του εικονιδίου.

 

vgiozo, τι να σου πω προσωπικά με το wifi δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, πιάνει πολύ καλά για να καταλάβεις από το ισόγειο που είναι το μαγαζί μου στον δεύτερο όροφο, μπορώ και βλέπω τα ιντερνετικά κανάλια.

όσο για τις γραμμές σήματος που αναφέρεις, το γνωρίζω πως άλλο είναι το σήμα ένδειξης και άλλο όταν συνδέεσαι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

vgiozo, τι να σου πω προσωπικά με το wifi δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, πιάνει πολύ καλά για να καταλάβεις από το ισόγειο που είναι το μαγαζί μου στον δεύτερο όροφο, μπορώ και βλέπω τα ιντερνετικά κανάλια.

όσο για τις γραμμές σήματος που αναφέρεις, το γνωρίζω πως άλλο είναι το σήμα ένδειξης και άλλο όταν συνδέεσαι.

 

Συμφωνώ.

Σε κτήριο με 2 τοίχους ανάμεσα και γύρω στα 30 μέτρα απόσταση χειριζόμουν προσομοίωση σε άλλον υπολογιστή με Teamviewer άνετα.

 

Σωστο και λογικο γιατι τα flashakia τραβανε ρευμα, αλλα φορτιζει...

 

Ναι αλλά χωρίς φλασάκι θα έπρεπε να φορτίζει κανονικά αλλά δεν...

Edited by niksta
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Ναι αλλά χωρίς φλασάκι θα έπρεπε να φορτίζει κανονικά αλλά δεν...

 

εννοεις δεν φορτιζει καθολου η πολυ αργα με τον μαμισιο φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να ρωτην θηκη πληκτρολογιο για το ταμπλετ μας; υπαρχει μηπως καποιος που δεν την χρειαζεται και θελει να την δωσει;
Link to comment
Share on other sites

εννοεις δεν φορτιζει καθολου η πολυ αργα με τον μαμισιο φορτιστη?

 

Φορτίζει αλλά πολύ αργά. Τόσο που αν κάνεις κάτι απλά κρατάει τη μπαταρία σε σχεδόν σταθερό ποσοστό.

Αν είναι κλειστό κάνει σίγουρα το διπλάσιο χρόνο να φορτίσει. Γενικά δε λειτουργεί όπως υποτείθεται ότι θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει αλλά πολύ αργά. Τόσο που αν κάνεις κάτι απλά κρατάει τη μπαταρία σε σχεδόν σταθερό ποσοστό.

Αν είναι κλειστό κάνει σίγουρα το διπλάσιο χρόνο να φορτίσει. Γενικά δε λειτουργεί όπως υποτείθεται ότι θα έπρεπε.

 

θα το ξαναδω και θα σου απαντησω με πιο λεπτομερεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω το συγκεκριμένο tablet και μου έχει κολλήσει εκεί που λέει preparing automatic repair δεν φορτώνει και δεν ανοίγει ότι και αν κανω εχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα να ξανα φορτώσω τα windows αλλα μάταιο. Έχει κανεις καμια ιδεα ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το συγκεκριμένο tablet και μου έχει κολλήσει εκεί που λέει preparing automatic repair δεν φορτώνει και δεν ανοίγει ότι και αν κανω εχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα να ξανα φορτώσω τα windows αλλα μάταιο. Έχει κανεις καμια ιδεα ?

 

1) να υποθέσω ότι επανεκκίνηση (volume up και power) δοκίμασες και δεν έγινε;

2) ή πάτα συνεχόμενα το power button μέχρι να κλείσει και ξανά άνοιξε το.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει κάτι με το volume up και down αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα επίσης ούτε από το troubleshooting δεν γίνεται τίποτα τα έχω δοκιμάσει όλα ακόμη και να περάσω μέσω usb flash ξανά τα 10 δεν γίνεται τίποτα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει κάτι με το volume up και down αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα επίσης ούτε από το troubleshooting δεν γίνεται τίποτα τα έχω δοκιμάσει όλα ακόμη και να περάσω μέσω usb flash ξανά τα 10 δεν γίνεται τίποτα.

 

τότε μάλλον θα πρέπει να το πας στη lenovo.

εκτός κι αν κάποιος άλλος μέσα από το φόρουμ δώσει λύση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει κάτι με το volume up και down αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα επίσης ούτε από το troubleshooting δεν γίνεται τίποτα τα έχω δοκιμάσει όλα ακόμη και να περάσω μέσω usb flash ξανά τα 10 δεν γίνεται τίποτα.

Όταν πας να τα περάσεις μέσω usb τι προβλημα σου βγαζει;

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω οτι η Lenovo εβγαλε νεους drivers για το Miix3 και τα Windows 10 εδω (2016 dated)....

 

Ειχα εδω και καιρο διαφορα θεματα με το wifi, μια πηγαινε καλα μια ασχημα, βρε τι φταιει βρε τι φταιει...διαβασμα επι διαβασματος...το αποτελεσμα? ειχα συνδεδεμενο ενα BT mouse...οταν κλεινω το ΒΤ, το wifi σφαιρα...οταν ανοιγω το BT και το mouse κανει pair...στα πατωματα το wifi...ελεος με αυτη την Realtek και τα αχρηστα chipsets της...

 

θα δοκιμασω και πιο παλιους drivers αν και δεν εχω καμια ελπιδα...

σε εσας κανει παρομοια συμπεριφορα?

 

τελος εχει δοκιμασει κανεις το Miix3 να περναει DTS/DD απο το HDMI? το δοκιμασα λιγο αλλα τζιφος..

Edited by emperor_gr
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να τα περάσεις μέσω usb τι προβλημα σου βγαζει;

 

Βασικά τίποτα έχει κολλήσει στο preparing automatic repair και δεν λέει να ξεκολλήσει δεν αναγνωρίζει κάν το usb και ότι και αν έχω πατήσει ακόμη και στο troubleshooting έχω μπει και δεν γίνεται τίποτα ξανά και ξανά ανάβει και κλείνει μόνο του

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω οτι η Lenovo εβγαλε νεους drivers για το Miix3 και τα Windows 10 εδω (2016 dated)....

 

Ειχα εδω και καιρο διαφορα θεματα με το wifi, μια πηγαινε καλα μια ασχημα, βρε τι φταιει βρε τι φταιει...διαβασμα επι διαβασματος...το αποτελεσμα? ειχα συνδεδεμενο ενα BT mouse...οταν κλεινω το ΒΤ, το wifi σφαιρα...οταν ανοιγω το BT και το mouse κανει pair...στα πατωματα το wifi...ελεος με αυτη την Realtek και τα αχρηστα chipsets της...

 

θα δοκιμασω και πιο παλιους drivers αν και δεν εχω καμια ελπιδα...

σε εσας κανει παρομοια συμπεριφορα?

 

τελος εχει δοκιμασει κανεις το Miix3 να περναει DTS/DD απο το HDMI? το δοκιμασα λιγο αλλα τζιφος..

 

1. Αυτό που βλέπω είναι ότι έχει επιλογή για W10 64bit!!!!

 

2. Εδώ δε μπορούμε να δούμε εικόνα από HDMI, το dolby και surround θα σκεφτούμε!!!:)

Αλήθεια τι δεν κάνω και δε μπορώ να δω εικόνα από HDMI;

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω οτι η Lenovo εβγαλε νεους drivers για το Miix3 και τα Windows 10 εδω (2016 dated)....

Είναι η ιδέα μου, ή σαν να πάει κάπως καλύτερα το ταμπλετ με τους νεους drivers;

2. Εδώ δε μπορούμε να δούμε εικόνα από HDMI, το dolby και surround θα σκεφτούμε!!!:)

Αλήθεια τι δεν κάνω και δε μπορώ να δω εικόνα από HDMI;

Δηλαδή το HDMI δεν παιζει καθολου; :confused: ήταν ένας λόγος που το πηρα, αλλα δεν μπορεσα να το δοκιμασω ως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα τελικά και κατέβασα και πλέον αναγνωρίζει το tablet το usb αλλά δεν γίνεται να πατήσω απόλυτος τίποτα πχ επόμενο κολλάει στην αρχή και όταν το βγάζω και το ξανά ανοίγω πάλι όπως στην αρχή κολλάει στο preparing και ανοιγοκλείνει, ξέρει κανείς το πρέπει να κάνω ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...