Jump to content

Blackview Ultra A6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για την γυναίκα για δευτερο , το κινητο το βρισκω με δυο ονομασιες μια Α6 με στρογγυλο κουμπί και μια 2015 με τετραγωνο. Στα livechat δεν ξερουνε και μου λενε οτι βλεπεις στις φωτο , οι φωτο εντωμεταξυ σε καποια sites ειναι κομμενες απο την μεση και κατω και βλεπεις μονο την μιση συσκευη.. Περιεργα πραγματα. Υπαρχει η εταιρια τι φαση?

 

Καποιος κατοχος να μας πει που το πηρε και απο που ? :D Καλά για support δεν το συζητω πρεπει να ειναι τελειως ανυπαρκτοι για αναβαθμίσεις κτλ

 

Πάρτω από εδώ : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_143564.html

με Coupon : GBUITRA

Price: $91.99

δεν χρειάζεται καμία αναβάθμιση και αν είναι την παίρνει μόνο του και είναι dual boot kai androit kai os8

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το Gearbest το παραγγειλα με το κουπονακι γιατι ειδα το Ηands on εδω στο forum που το εδειχνε με το στρογγυλο κουμπι.
Link to comment
Share on other sites

Ενα ειναι το μοντελο.Με στρογγυλο κουμπι.Τωρα,αν και μου φαινεται απιθανο για Κινεζους,μαλλον το προβαλλουν με το τετραγωνο κουμπι για να μην φανε καμια μηνυση.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα απο gearbest με το κουπονι GBUITRA στα 91,99$ με Σινγκαρπουρ post και περιμένω...

 

Και εγώ ίδιο έκανα για την γυναίκα και αναμένω.... Ελπίζω να βγει απροβλημάτιστο.

XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχθές παραλάβαμε το κινητό και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Το κουμπί στρογγυλό με καλή ποιότητα γενικά τα πλαστικά του.

Στα ενδότερα οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές την ημέρα, δεν φαίνεται να λαγκάρει κάπου το μενού ή στην εκτέλεση των προγραμμάτων μέχρι στιγμής, η οθόνη είναι όμορφη με ζωντανά χρώματα και με καλή κατανάλωση ενέργειας. Το wifi δεν το λες δυνατό όντως, αλλά είναι καλύτερο από πολλά κινέζικα κινητά και τάμπλετ.

Είναι πιστεύω ένα κινητό για κάποιον που δεν ζητάει πολλά σε θέματα δύναμης, αλλά είναι super για κάποιον που θέλει ένα όμορφο κινητό με καλή μπαταρία και με όλα τα βασικά καλούδια που προσφέρει μια καλή συσκευή σε πάρα πολύ καλή τιμή!!!

 

ΥΓ. Δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω GPS, βίντεο, παιχνίδια κτλ. Άμα δοκιμάσω τπτ άλλο θα αναφέρω εντυπώσεις.

XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό απο GΕAR BEST, έκανε περίπου 20 ημέρες να έρθει. Πολύ καλό κινητό, στιβαρή κατασκευή, γρήγορο στις λειτουργίες του και στο INTERNET. Καλή κάμερα, το μόνο μείον θα έλεγα το ακουστικό του. Θεωρώ ότι με 100 περίπου είναι πολύ καλή αγορά δίκαρτου κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποιος απο σας που ηδη ειναι κατοχος μπορει να το αξιολογησει σαν καταναλωτης και να μας πει τεχνικα χαρακτηριστικα γιατι αλλοι λενε οτι δεν εχει καλο ηχειο και με το ζορι ακουν τις κλησεις και την φωνη του συνομηλητη, αλλου γραφει οτι εχει 8 gb rom αλλου 16 κοκ....γραφτε ρε παιδια να ξερουμε κι'εμεις απο πρωτο χερι τι παιζει μη μας φλομονουν στην μπαρουφα οι εμποροι και οι διαφημηστηραδες......
Link to comment
Share on other sites

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά από όπου το αγόρασα

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_143564.html

 

και επαληθεύω ότι ισχύουν.

 

Μέτριο κατασκευαστικά και μέχρι στιγμής έχω δύο θέματα

 

1. Κόλλησε άγρια την στιγμή που έκανα στο μενού κάποιες ρυθμίσεις και ταυτόχρονα κάλεσε κάποιος και θα έπρεπε να απαντήσω

 

2. Κάθε φορά που κλείνω και ανοίγω το WiFi της συσκευής όπως επίσης όταν κάνω restart αλλάζει η MAC Address της συσκευής. Για μένα είναι πρόβλημα αλλά για άλλους ίσως όχι.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει fix για αυτό ? Έχω το ίδιο θέμα και σε άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά από όπου το αγόρασα

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_143564.html

 

και επαληθεύω ότι ισχύουν.

 

Μέτριο κατασκευαστικά και μέχρι στιγμής έχω δύο θέματα

 

1. Κόλλησε άγρια την στιγμή που έκανα στο μενού κάποιες ρυθμίσεις και ταυτόχρονα κάλεσε κάποιος και θα έπρεπε να απαντήσω

 

2. Κάθε φορά που κλείνω και ανοίγω το WiFi της συσκευής όπως επίσης όταν κάνω restart αλλάζει η MAC Address της συσκευής. Για μένα είναι πρόβλημα αλλά για άλλους ίσως όχι.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει fix για αυτό ? Έχω το ίδιο θέμα και σε άλλη συσκευή.

 

Για το σημείο 2 κάποιος μπορεί να επαληθεύσει ?

Link to comment
Share on other sites

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά από όπου το αγόρασα

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_143564.html

 

και επαληθεύω ότι ισχύουν.

 

Μέτριο κατασκευαστικά και μέχρι στιγμής έχω δύο θέματα

 

1. Κόλλησε άγρια την στιγμή που έκανα στο μενού κάποιες ρυθμίσεις και ταυτόχρονα κάλεσε κάποιος και θα έπρεπε να απαντήσω

 

2. Κάθε φορά που κλείνω και ανοίγω το WiFi της συσκευής όπως επίσης όταν κάνω restart αλλάζει η MAC Address της συσκευής. Για μένα είναι πρόβλημα αλλά για άλλους ίσως όχι.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει fix για αυτό ? Έχω το ίδιο θέμα και σε άλλη συσκευή.

 

Ο προμηθευτης μου το θεώρησε προβλημα.

Σε εσας συμβαινει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Εγω το ειχα στα χερια μου σημερα για αρκετη ωρα και το σκαλιζα, ειναι ενος φιλου μου που το πηρε με την λογικη οτι δεν αξιζει καθε λιγο και λιγακι να σκας πεντακοσαρικα και βαλε,για συσκευες...μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις δεν ειχε προβλημα η ενταση φωνης στο ακουστικο παρ'ολο που εκανα τηλεφωνα σε δρομο που εχει μεγαλη κυκλοφορια και πολυ φασαρια.το συμπερασμα μου ειναι οτι ειναι μια τιμια συσκευη και μαλιστα dual sim.η συσκευασια οταν το πηρε τα ειχε ολα μεσα οπως θηκη διαφανη σιλικονης, ζελατινα,ακουστικα κλπ.το ειδα αρκετα γρηγορο και βολικο στο χερι.φαινεται αυσκευη robusta και αν εξαιρεσει κανεις οτι μοιαζει σαν το μηλοφωνο κατα τα αλλα φαινεται να διατηρει την προσωπικοτητα του.βεβαια εντυπωση προκαλει το γυρισμα απο adroid σε ios.παντως αυτες οι γραμμες οι ασπρες που εχει και αυτο αλλα και το μηλοφωνο δεν μου πολυαρεσαν θυμιζουν νησιωτικα καλντεριμια που τα εβαψαν οι νοικοκυρες για να υποδεχτουν τον τουρισμο.

Υγ.και για να μην παρεξηγηθω σας ενημερωνω οτι ειμαι οπαδος της σαμμυ απο πολλα χρονια.(Ζ500, S2, S4 και τωρα ALPHA.) αλλα αυτο το κινητο μου εκανε κλικ.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
μια ερώτηση ............... βαζοντας μια sim cosmote και μια sim vodafone , η μια δειχνει G και η αλλη 3G . Δεν μπορει να δειχνουν 3G και οι δυο ?
:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Για σας ειμαι νεος εδω εχω το blackview ultra a6 εκανα εργστασιακες ρυθμησης και εχασε την καμερα την πισω πως μπορω να την ξανα φερω εχει μονο την μπροστα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...