Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν κάνω κλικ στο εικονίδειο "Update Service - Phones" μου βγάζει αυτό το μνμ. τί είνα και τι μπορώ να κάνω για να μπώ κανονικά στην εφαρμογή??

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλικ στο εικονίδειο "Update Service - Phones" μου βγάζει αυτό το μνμ. τί είνα και τι μπορώ να κάνω για να μπώ κανονικά στην εφαρμογή??

http://rapidshare.de/files/35373314/__925___941___959__-___917___953___954___972___957___945__bitmap.bmp.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Δεν γραφω συχνα στο φορουμ, παντως το παρακολουθω τακτικα. Η ενημερωση ειναι πολυ καλη απόλους. Μπραβο σας.

 

Παμε ομως στο θεμα μας.

 

Τον Ιουλιο του 2005 αγορασα το V800. Ηταν το δευτερο εγχρωμο κινητο (πριν ειχα ενα GX20). Κυριως το ειχα για μουσικη, διοτι η καμερα ηταν απλα μια μετριοτητα. Εν πασει περιπτωση οι λειτουργιες του κινητου ηταν ολες πολυ καλες, θα ξεχωριζα το πολυ καλης ποιοτητας ηχειο. Ο ηχος ηταν πραγματικα τζαμι για ενα τοσο δα ηχειακι. Ακομα και απο καποια walkman το ηχειο του V800 ηταν απαιχτο.

 

Περναω στα αρνητικα του κινητου οπου εμεινα ΠΟΛΥ απογοητευμενος, δεν το περιμενα για να ειμαι ειλικρινης.

 

Η ποιοτητα κατασκευης του κινητου (οσο ωραιο Design και αν εχει) ειναι απλα αισχρη.

 

1ον) Μου εχει ραγισει η καμερα απο το ανοιξε κλεισε, και οχι δεν μου εχει πεσει. Ειναι κατι σαν να βρισκει καπου.

2ον) Εχει φτασει σε σημειο να κανει πολυ σπαστικο θορυβο ανοιγοντας η κλεινοντας του.

3ον) Η κεραια ειναι απο τις χειροτερες που εχω δει. Το σημα απο τοτε που αγορασα το κινητο συνεχως τρεμοπαιζε (και ναι ειχα απενεργοποιησει το 3g διοτι δεν ηταν διαθεσιμο) ενω τωρα μετα απο 1 χρονο και κατι η κεραια εχει διαλυθει τελειως (επαναλαμβανω δεν μου εχει πεσει) με αποτελεσμα οταν το "καπακι" ειναι κλειστο δεν πιανει καθολου σημα και μολις το ανοιγω ολα οκ. Αυτη η συμπεριφορα παρουσιαστικε απο τον Ιουλιο του 2006.

 

Αυτη τη στιγμη σε τη κατασταση ειναι το κινητο ? Απλουστατα δεν πιανει σημα με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν σκοπευω να το παω για διορθωση, απο τι μου ειπαν δυσκολα θα φτιαχτει.

 

Καιρος ειναι λοιπον να αγορασω κατι πιο καινουριο.

 

Ηθελα πολυ το W900 αλλα απο τι εμαθα καταργηθηκε ? Κριμα γμτ, διοτι ειναι καταπληκτικο μοντελο. Και ας ειναι καπως μεγαλουτσικο.

 

Μαλλον στοχευω προς το W850 διοτι και ικανοποιητικη καμερα εχει (οχι αριστη) αλλα και αριστο ηχο οπως επισης δινει και 1 Gb μνημη.

 

Θα επερνα το K800 αλλα πρεπει να δωσω επιπλεον χρηματα για μνημη και στη τελικη για αριστες φωτος εχουμε την ψηφιακη.

 

Μολις αγορασω καινουριο κινητο θα γραψω εντυπωσεις.

 

Cya around.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Δεν γραφω συχνα στο φορουμ, παντως το παρακολουθω τακτικα. Η ενημερωση ειναι πολυ καλη απόλους. Μπραβο σας.

 

Παμε ομως στο θεμα μας.

 

Τον Ιουλιο του 2005 αγορασα το V800. Ηταν το δευτερο εγχρωμο κινητο (πριν ειχα ενα GX20). Κυριως το ειχα για μουσικη, διοτι η καμερα ηταν απλα μια μετριοτητα. Εν πασει περιπτωση οι λειτουργιες του κινητου ηταν ολες πολυ καλες, θα ξεχωριζα το πολυ καλης ποιοτητας ηχειο. Ο ηχος ηταν πραγματικα τζαμι για ενα τοσο δα ηχειακι. Ακομα και απο καποια walkman το ηχειο του V800 ηταν απαιχτο.

 

Περναω στα αρνητικα του κινητου οπου εμεινα ΠΟΛΥ απογοητευμενος, δεν το περιμενα για να ειμαι ειλικρινης.

 

Η ποιοτητα κατασκευης του κινητου (οσο ωραιο Design και αν εχει) ειναι απλα αισχρη.

 

1ον) Μου εχει ραγισει η καμερα απο το ανοιξε κλεισε, και οχι δεν μου εχει πεσει. Ειναι κατι σαν να βρισκει καπου.

2ον) Εχει φτασει σε σημειο να κανει πολυ σπαστικο θορυβο ανοιγοντας η κλεινοντας του.

3ον) Η κεραια ειναι απο τις χειροτερες που εχω δει. Το σημα απο τοτε που αγορασα το κινητο συνεχως τρεμοπαιζε (και ναι ειχα απενεργοποιησει το 3g διοτι δεν ηταν διαθεσιμο) ενω τωρα μετα απο 1 χρονο και κατι η κεραια εχει διαλυθει τελειως (επαναλαμβανω δεν μου εχει πεσει) με αποτελεσμα οταν το "καπακι" ειναι κλειστο δεν πιανει καθολου σημα και μολις το ανοιγω ολα οκ. Αυτη η συμπεριφορα παρουσιαστικε απο τον Ιουλιο του 2006.

 

Αυτη τη στιγμη σε τη κατασταση ειναι το κινητο ? Απλουστατα δεν πιανει σημα με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν σκοπευω να το παω για διορθωση, απο τι μου ειπαν δυσκολα θα φτιαχτει.

 

Καιρος ειναι λοιπον να αγορασω κατι πιο καινουριο.

 

Ηθελα πολυ το W900 αλλα απο τι εμαθα καταργηθηκε ? Κριμα γμτ, διοτι ειναι καταπληκτικο μοντελο. Και ας ειναι καπως μεγαλουτσικο.

 

Μαλλον στοχευω προς το W850 διοτι και ικανοποιητικη καμερα εχει (οχι αριστη) αλλα και αριστο ηχο οπως επισης δινει και 1 Gb μνημη.

 

Θα επερνα το K800 αλλα πρεπει να δωσω επιπλεον χρηματα για μνημη και στη τελικη για αριστες φωτος εχουμε την ψηφιακη.

 

Μολις αγορασω καινουριο κινητο θα γραψω εντυπωσεις.

 

Cya around.

 

Ναι φίλε, είναι γνωστό ότι η ποιότητα του v800 είναι πολύ μέτρια.

Αλλά με το σήμα τουλάχιστον δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Προσπάθησε μήπως βρείς κανένα w900.Μπορεί να υπάρχουν κομμάτια σε στοκ.

Είναι πολύ καλή περίπτωση (σε λειτουργίες και ποιότητα καλύτερο από το w850)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα κουμπια ηταν χαλια. Ειχε φτασει σε σημειο να μη πιανουν και να πατας επανηλημενα για να παρει εντολη.

 

Τεσπα.

 

Αυτο παλι που το W900 καταργηθηκε τοσο γρηγορα δεν μπορεσα να το καταλαβω. Το κινητο σφυριζε απολες τις αποψεις. Τι ειχε το καημενο και το απεσυραν...

 

Αμα το βρω ποσο να εχει. Επεσε κατω απο 400 ?

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα κουμπια ηταν χαλια. Ειχε φτασει σε σημειο να μη πιανουν και να πατας επανηλημενα για να παρει εντολη.

 

Τεσπα.

 

 

Αυτο παλι που το W900 καταργηθηκε τοσο γρηγορα δεν μπορεσα να το καταλαβω. Το κινητο σφυριζε απολες τις αποψεις. Τι ειχε το καημενο και το απεσυραν...

 

Αμα το βρω ποσο να εχει. Επεσε κατω απο 400 ?

 

Ναι, τεσπά.

Ήταν περισσότερο σαν ένα πείραμα λένε για να τεστάρει η se κάποια πράγματα(την qvga ανάλυση της οθόνης στο νέο interface , τον 3D accelerator της nvidia κλπ κλπ).

Αν το βρείςνομίζω ότι θα έχει την τελευταία τιμή ,που ήταν 438 αν δεν κάνω λάθος.

Σε μεγάλα καταστήματα, ίσως υπάρχει στόκ.Αλλιώς ρίξε και καμιά ματιά στο net.

Το κινητό πραγματικά αξίζει.Το έχω 8 μήνες και από τα πλαστικά του δεν ακούγεται ούτε κιχ!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι ένας από τους απογοητευμένους κατόχους του Z800... Έχει σπάσει έχει χάσει το σήμα δεν πατιούνται τα κουμπιά... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο το κινητο δεν πουλησε και πολυ..δεν κυκλοφορει και πολυ στην αγορα.ισως επειδη ηταν και η "τσιμπημενη" τιμουλα του.:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το w900 το απέσυραν επειδή καλυπτε τοσες αναγκες που δύσκολα καποιος θα το αποχωριζόταν για να παρει το επόμενο μοντέλο.

 

πως θα πωλούσε η SE τα νεα της μον΄τελα?

 

Φαινόμενο ιδιο με τα 6110, 6210, 6310 της ΝΟΚΙΑ. οποιος τα 'χει δεν τ' αλλάζει. Δεν θέλει κατι αλλο λεγε με φωτο και mp3 και κρατα ακομα αυτα. ασε που δεν ξερουν και πως να χαλάσουνε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kalispera exw k egw to v800.thelw na rotiso an yparxei kapoio programmataki na anoigei pdf apo to kinito;;;

Οχι δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη που ζητας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγαλη απογοητευση το v800/z800.

To ειχα και εγώ και το πουλησα μεσα σε 3 μηνες.

Αχρηστο τηλ,ειχα ολα τα προβληματα που εχουν αναφερθει παραπάνω,

Αθλια ποιοτητα κατασκευης,αθλια κάμερα,πολυ σκοτεινη οθονη,μηχανισμος clamshell για τα σκουπιδια,Εκλεινε μονο του,οταν εκλεινα το καπακι χανόταν και το σήμα..Αφήστε..

Το μόνο καλο σε αυτό το τηλ,ηταν το πολυ δυνατο και ποιοτικο του ηχειο,και το φοβερο design.

Συγκεκριμενα το τηλεφωνο αποσυρθηκε απο την ιδια την se os elatomatiko.

Επεσα σε περιπτωση και εγώ,μια φορά ειπα να πάρω και εγώ se...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά και εγώ στα ίδια χάλια είμαι με τα πλήκτρα... Τέσπα, επειδή δε με βλέπω να διαβάζω 30 και βάλε σελίδες εδώ (από τότε που μπήκα τελευταία φορά), να ρωτήσω απλά

 

1.αν βρέθηκε κάποιος τρόπος να βάζουμε δικούς μας ήχους (πχ mp3) ως ειδοποίηση μηνύματος... Ευχαριστώ προκαταβολικά παίδες

 

2.Παίρνω κι εγώ το γνωστό σφάλμα για το macromedia όταν πάω να κάνω αναμάθμιση στο V800 μου. Κι ομως κατέβασα το τελευταίο από τον ie. any ideas;

 

thanks

Hawk- { @Marshall@ } Rules the game babe... :p :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να βάλεις δικό σου ήχο κλήσης για την ειδοποίηση στα μηνύματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσα χρονια εχει εγγυηση ενα w800i ;

2 χρονια οπως ολα τα κινητα της SE! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και εγώ το είχα αλλά το άλλαξα κυρίως γιατί χάλασε εύκολα ο μηχανισμός που ανοιγοκλείνει το clamshell...

Αλλά...

Το κινητό είχε βγει τότε καλύτερο 3G κινητό της χρονιάς και δικαίως κατά την γνώμη μου.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας, δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά γράφω εκ μέρους φίλου μου που το έχει. Από ότι βλέπω έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα για την τοποθέτηση mp3 ως ήχο κλήσης. Μήπως κάποιος ξέρει κάτι ή έχει γραφτεί κάπου πιο πριν να μη ψάχνω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...