Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kalispera , mipos xeri kanis kanena katasthma poy na poyla antalaxtika gia kinita ;

 

:worry: εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά είχα ένα πρόβλημα τις προάλλες με το V800 μου.

Ενεργοποίησα το Bluetooth για να μου στείλει ένας φίλος μία ηχογράφηση, μου την έστειλε απενεργοποίησα το Bluetooth και έβαλα το κινητό στην τσέπη του μπουφάν.

Μετά από λίγο όταν πήγα να το βγάλω παρατήρησα ότι το κινητό μου ΕΚΑΙΓΕ υπερβολικά και συγκεκριμένα στην περιοχή της μπαταρίας! Επίσης η μπαταρία αφού την είχα φορτίσει πριν από κανάδυο ώρες έπεσε ραγδαία στο ένα "κουτάκι".

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

 

Διευκρίνηση: Το κινητό δεν βρισκόταν σε ζεστό περιβάλλον και δε μου είχε ξαναπαρουσιάσει τέτοιου είδους πρόβλημα.

When the enemy comes welcome him,

when he goes send him on his way.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ένα πρόβλημα τις προάλλες με το V800 μου.

Ενεργοποίησα το Bluetooth για να μου στείλει ένας φίλος μία ηχογράφηση, μου την έστειλε απενεργοποίησα το Bluetooth και έβαλα το κινητό στην τσέπη του μπουφάν.

Μετά από λίγο όταν πήγα να το βγάλω παρατήρησα ότι το κινητό μου ΕΚΑΙΓΕ υπερβολικά και συγκεκριμένα στην περιοχή της μπαταρίας! Επίσης η μπαταρία αφού την είχα φορτίσει πριν από κανάδυο ώρες έπεσε ραγδαία στο ένα "κουτάκι".

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

 

Διευκρίνηση: Το κινητό δεν βρισκόταν σε ζεστό περιβάλλον και δε μου είχε ξαναπαρουσιάσει τέτοιου είδους πρόβλημα.

 

Και δεν ανέβηκε η στάθμη της μπαταρίας ύστερα??:worry: :wacko:

Αυτό που έγινε ,δίχνει ταχύτατη κατανάλωση μπαταρίας απο τη συσκευή σε σύντομο χρονικό διάστημα(γι' αυτό και η θερμότητα).Συμβαίνει όταν πχ παρακολουθείς τηλεόραση μέσω 3G.Αλλά μετά απο λίγο η στάθμη της μπαταρίας ξανανεβαίνει.

Μάλλον θα ήταν τυχαίο , αλλά αν το ξανακάνει , καλύτερα να επισκεφθείς κάποιο σέρβις

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ένα πρόβλημα τις προάλλες με το V800 μου.

Ενεργοποίησα το Bluetooth για να μου στείλει ένας φίλος μία ηχογράφηση, μου την έστειλε απενεργοποίησα το Bluetooth και έβαλα το κινητό στην τσέπη του μπουφάν.

Μετά από λίγο όταν πήγα να το βγάλω παρατήρησα ότι το κινητό μου ΕΚΑΙΓΕ υπερβολικά και συγκεκριμένα στην περιοχή της μπαταρίας! Επίσης η μπαταρία αφού την είχα φορτίσει πριν από κανάδυο ώρες έπεσε ραγδαία στο ένα "κουτάκι".

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

 

Διευκρίνηση: Το κινητό δεν βρισκόταν σε ζεστό περιβάλλον και δε μου είχε ξαναπαρουσιάσει τέτοιου είδους πρόβλημα.

 

 

Αν έχεις το κινητό σου σε 3G δίκτυο τότε μάλλον εκεί ωφείλεται το φαινόμενο. Ψάχνει να βρεί 3G και δεν βρίσκει για κάποιο λόγο είτε δικτύου είτε τηλεφώνου οπότε συνεχώς δουλέυει σε μεγάλη ισχυ με αποτέλεσμα αυτό που έπαθες. Αν γυρισείς το κινητό σου σε 2G τότε μάλλον δεν θα σου ξανατύχει .

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το κινητό σου σε 3G δίκτυο τότε μάλλον εκεί ωφείλεται το φαινόμενο. Ψάχνει να βρεί 3G και δεν βρίσκει για κάποιο λόγο είτε δικτύου είτε τηλεφώνου οπότε συνεχώς δουλέυει σε μεγάλη ισχυ με αποτέλεσμα αυτό που έπαθες. Αν γυρισείς το κινητό σου σε 2G τότε μάλλον δεν θα σου ξανατύχει .

 

Απλώς και μόνο η αναζήτηση δικτύου τρίτης γενιάς δεν είναι δυνατόν να προκαλέσει τέτοια δραματική μείωση της μπαταρίας.:blink:

Κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

όχι απλα είναι δραματικη....την ξεσκίζει την μπαρατια...:lol: :blink: :ninja: Το έχω πάθει και εγώ στο παρελθόν με το V800... Και ακόμα χείροτερα το είχα πάθει και με το περίφημο Ζ1010....

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

όχι απλα είναι δραματικη....την ξεσκίζει την μπαρατια...:lol: :blink: :ninja: Το έχω πάθει και εγώ στο παρελθόν με το V800... Και ακόμα χείροτερα το είχα πάθει και με το περίφημο Ζ1010....

 

Και εγώ το είχα το κινητάκι φίλε μου και το 3G πάντα ήταν ενεργό , αλλά τέτοιο πράγμα δεν είχα πάθει ποτέ:wacko:

.Ο φίλος ,απο ότι κατάλαβα ,λέει ότι μέσα σε 15 λεπτά-μισή ώρα τελείωσε όλη η μπαταρία.

Αυτό δεν μπορεί να γίνεται μόνο και μόνο ψάχνοντας για δίκτυο.

Ακόμα και αν παρακολουθούσε τηλεόραση για 30 λεπτά ,δεν θα γινόταν αυτό.

 

*Btw , το πορτάκι του z1010 είναι καλύτερο απο αυτό του v800????

(ξέρω, οφ τόπικ , αλλά χρειάζομαι μια έγκυρη απάντηση σε αυτό:O )*

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Πορτάκι , τι εννοεις? Αν εννοείς στον τρόπο που ανοιγοκλείνει και σαν ποιότητα κατασκευης και αίσθηση , πιστεύω οτι του V800 είναι σαφώς καλύτερο...ελπίζω να σε κάλυψα...

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Πορτάκι , τι εννοεις? Αν εννοείς στον τρόπο που ανοιγοκλείνει και σαν ποιότητα κατασκευης και αίσθηση , πιστεύω οτι του V800 είναι σαφώς καλύτερο...ελπίζω να σε κάλυψα...

 

Ναι , αυτό εννοώ.

Καλύτερο το v800?

Κατάλαβα......Πάντως από του v800 δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος:( ,οπότε φαντάζομαι για το z1010.

Thanks για την απάντηση:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

to kapaki toy v800 einai ...... afiste to kalitera,den emeina katholoy eyxaristimenos me to v800,xalia poiotita kataksyeis kai kirios to kapaki se oloys problima.min anafero tin perifimi kamera poy exei.

oso gia tin stathmi poy katebike kai se mena moy eixe tyxei sta kala kathoymena ayto me tin mpataria to ksanafortisa kai den eixa problima.pantos genika to tilefono ayto zestenetai to kaimeno...

Link to comment
Share on other sites

gia sas poylao ayto to v800 oyte enos xronoy sto koyti toy250euro h antalasete me w800kai dino ti diafora:(

 

:rolleyes: α)εχεις postαρει 2 φορες που θα μπορουσες να τροποποιησεις το ηδη υπαρχον μηνυμα.επισης εχεις postαρει και σε αλλα θεματα και στο Σε'αυτο που πρεπει δεν εχω δει τιποτα.

:worry: buy and sell(mobiles):!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ρε παιδια εφτιαξα το PC και εχασα τα παντα σχεδον απο μεσα και δεν μπορω να βρω το Image Editor πουθενα.

Δηλαδη αυτο που προσαρμοζεις την φωτογραφια ακριβως στο κινητο να μην ειναι μικροτερη κτλ κτλ ξερετε που μπορω να το βρω γιατι στην Sonyericsson δεν το βρισκω οπως παλια.:)

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ρε παιδια εφτιαξα το PC και εχασα τα παντα σχεδον απο μεσα και δεν μπορω να βρω το Image Editor πουθενα.

Δηλαδη αυτο που προσαρμοζεις την φωτογραφια ακριβως στο κινητο να μην ειναι μικροτερη κτλ κτλ ξερετε που μπορω να το βρω γιατι στην Sonyericsson δεν το βρισκω οπως παλια.:)

 

image editor ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:) :) :) :) :D :D :D

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:) :) :) :) :D :D :D

 

 

Παρακαλω πολυ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ξέρει κανείς please help!!! Έκανα την αναβάθμιση στο 9volto να βγάλω το VL και το κινητό έγινε Ζ800 αλλά τώρα δεν λειτουργεί το φλάς. Υπάρχει καμιά επιλογή στο μενού σχετικά με αυτό ή φταίει η αναβάθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ξέρει κανείς please help!!! Έκανα την αναβάθμιση στο 9volto να βγάλω το VL και το κινητό έγινε Ζ800 αλλά τώρα δεν λειτουργεί το φλάς. Υπάρχει καμιά επιλογή στο μενού σχετικά με αυτό ή φταίει η αναβάθμιση???

σε κατασταση καμερας πατα το 5.αν δεν αναψει τοτε πηγαινε'το παλι να στο κοιταξουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε κατασταση καμερας πατα το 5.αν δεν αναψει τοτε πηγαινε'το παλι να στο κοιταξουν!

 

Κανονικά ,το φλάς ανάβει και σε αναμονή πατώντας παρατεταμένα το κάτω δεξιό πλαινό πλήκτρο

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ξέρει κανείς please help!!! Έκανα την αναβάθμιση στο 9volto να βγάλω το VL και το κινητό έγινε Ζ800 αλλά τώρα δεν λειτουργεί το φλάς. Υπάρχει καμιά επιλογή στο μενού σχετικά με αυτό ή φταίει η αναβάθμιση???

κράτα το κουμπί παραπάνω πατημένο! κανα 2sec!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ξέρει κανείς please help!!! Έκανα την αναβάθμιση στο 9volto να βγάλω το VL και το κινητό έγινε Ζ800 αλλά τώρα δεν λειτουργεί το φλάς. Υπάρχει καμιά επιλογή στο μενού σχετικά με αυτό ή φταίει η αναβάθμιση???

 

 

Μισο λεπτο παιδια υπαρχει πιθανοτητα να εχει καει το φωτακι απο το φλας??????????????????????????????????:O

ξερουμε ποια ειναι η μεση ζωη του λαμπτηρα??????????:( :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον V800 has six leds, αυτο σημαινει οτι αποκλειεται να εχουν καει ολα ταυτοχρονα!!!!!!!!!!! Αρα αν δεν σου δουλεψει.................Πηγαινε να το δουν............
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον V800 has six leds, αυτο σημαινει οτι αποκλειεται να εχουν καει ολα ταυτοχρονα!!!!!!!!!!! Αρα αν δεν σου δουλεψει.................Πηγαινε να το δουν............

 

Εκτός αυτού είναι μάλλον απίθανο να καεί έστω και ένα led;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού είναι μάλλον απίθανο να καεί έστω και ένα led;)

 

 

Γι αυτο ρωτησα παραπανω τον μεσο ωρο ζωης του led..............;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...