Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mike koita edw gia to sharp:http://www.sharp-phone.com/products/model.php?countryid=1&modelcountryid=24

den kserw an einai kalitero pantws an prokeite na se talaiporisi ligotero apto v800 tote allakse to.k mia erwtisi:EINAI POTE DINATON SE OPOIODIPOTE KINITO NA SOU KANOUN ANAVATHMISI LOGISMIKOU K NA MIN DIAGRAFEI TPT(epafes,sms,ktl) K OI RITHMISEIS NA MEINOUN IDIES????

εγω 2 αναβαθμισεις που εχω κανει στο k700i μου,σε καμια δεν εχασα τα δεδομενα(εικονες,sms,ringtones)μονο τις ρυθμισεις εχασα οπως (ωρα,γλωσσα τηλεφωνου,ηχο κουδουνισματος και τις επαφες που ειχα στο ημερολογιο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

se osa kinita exo parei moy lene na kratiso oti exo mesa sto kinito giati tha diegrafoyn.pes omos oti den diegrafonte,ta prosopika moy(tilefona minimata video fotografies k.t.p)tha ta blepi opios dipote?kai poy xeroyn aytoi oi kirioi oti ego eimai kapios paranoikos kai mporo na kano zimnia se ayton poy eixe to tilefono?giati den eimai kai o monadikos poy simveni ayto,exei simvi kai se alla atoma.xerete ti katalava me ayta ta kinita prosopiki zoh den yparxi :mad: :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Nai , einai dynaton.malista,sxedon einai o kanonas simera pleon.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

se osa kinita exo parei moy lene na kratiso oti exo mesa sto kinito giati tha diegrafoyn.pes omos oti den diegrafonte,ta prosopika moy(tilefona minimata video fotografies k.t.p)tha ta blepi opios dipote?kai poy xeroyn aytoi oi kirioi oti ego eimai kapios paranoikos kai mporo na kano zimnia se ayton poy eixe to tilefono?giati den eimai kai o monadikos poy simveni ayto,exei simvi kai se alla atoma.xerete ti katalava me ayta ta kinita prosopiki zoh den yparxi :mad: :mad: :mad: :mad:

μια αναβαθμιση θα γινει οχι εγχειρηση :X εμενα δεν μου σβηστηκε τιποτα.τωρα αλλο ειναι το θεμα οτι θα δουν τι προσωπικο εχεις στο κινητο :worry: τοτε κι'εγω συμφωνω να σβησεις τα αρχεια απο μονος σου :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενταξει εμενα δεν μου εχουν διαγραφει ουτε οι ρυθμισεις!!!το 6600 το ειχα παει 2φορες για αναβαθμιση κ δεν εμενε τπτ ζωντανο!!!αυτο που θελω να πω ειναι οτι περαν του οτι μπορει ο καθενας να βλεπει τα προσωπικα σου,το θεμα ειναι οτι μπορει πολυ απλα να σε δουλευουν ψιλο γαζι οτι ταχα μου σου εκαναν αναβαθμιση,κ ενας χρηστης ο οποιος δεν θα κατσει να ψαχτει λιγο παραπανω ωστε να δει τι εκδοση ειχε πριν κ τι μετα θα του τα παρουν χωρις να εχουν κανει τπτ!!!!
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

σωστο αυτο που λες,μαλιστα παρομοιο περιστατικο μου εχει συμβει.και πηγα να παιξω μπου**** με το καταστημα,με αποτελεσμα,να μου κανει την αναβαθμιση κανονικα μετα απο μια μερα και μετα να παω να το παρω και να με περιμενει και δωρο προσοψη για το κινητο :wacko: .προσφορα απο το καταστημα για την ταλαιπωρηση.φυσικα και δεν την πηρα,αλλα τι γινεται πολλες φορες :alien:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα απ'οτι καταλαβα παιζει οχι αναβαθμιση να μη μου καναν,ουτε καν να τ'ακουμπησαν αλλα τεσπα,παλι καλα που ηταν μεσα στην εγγυηση.αν ηταν να πληρωσω θα το χα καψει το μαγαζακι,δεν παιζει.ξερει κανεις ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware του v800?
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

εμενα απ'οτι καταλαβα παιζει οχι αναβαθμιση να μη μου καναν,ουτε καν να τ'ακουμπησαν αλλα τεσπα,παλι καλα που ηταν μεσα στην εγγυηση.αν ηταν να πληρωσω θα το χα καψει το μαγαζακι,δεν παιζει.ξερει κανεις ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware του v800?

 

δεν ξερω ποιο ειναι το τελευταιο firmware.παντως ριξε μια :worry: εδω μηπως βρεις κατι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω. εχω επιδοτηση ανανεωσης συμβολαιου με τη voda και ειναι να παρω ενα κινητακι. ετσι για δευτερο, γιατι το πρωτο ειναι Qtek S100... ειμαι αναμεσα σε V800, sharp V703 και k750-w800. τα 2 πρωτα ειναι clamshell (που δεν ειχα ποτε και θα θελα να παρω μια φορα) αλλα τα αλλα 2 εχουν πολυ καλη καμερα και 512 μνημη για το w800... εχω μπερδευτει μπορειτε να μου πειτε μερικες γνωμες;

 

αξιζει να παρω τωρα το V800;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω. εχω επιδοτηση ανανεωσης συμβολαιου με τη voda και ειναι να παρω ενα κινητακι. ετσι για δευτερο, γιατι το πρωτο ειναι Qtek S100... ειμαι αναμεσα σε V800, sharp V703 και k750-w800. τα 2 πρωτα ειναι clamshell (που δεν ειχα ποτε και θα θελα να παρω μια φορα) αλλα τα αλλα 2 εχουν πολυ καλη καμερα και 512 μνημη για το w800... εχω μπερδευτει μπορειτε να μου πειτε μερικες γνωμες;

 

αξιζει να παρω τωρα το V800;;

κοιτα να δεις,αμα εχει επιδοτηση και μπορεις να παρεις το w800,να το παρεις!

τωρα να παρεις το v800 και παλι καλο θα σου πεσει αλλα προτιμω το παραπανω για πολλους λογους.

δεν περιμενεις κανενα μηνα ακομη..και να επιλεξεις το w900i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω για το w800.εμενα παλι πριν 2μερες μου το εφαγαν το v800 κ πηγα το ξαναπηρα με την επιδοτηση+80Ε.θα επερνα καποιο αλλο αλλα ηθελαν πολυ χρημα τα αλλα κ δεν εχω καμια ορεξη να τα ξανασκασω γτ το προηγουμενο v800 το ειχα 5μηνες μονο κ ειχα σκασει 480Ε.
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Να'σται καλά ρε παιδιά! Μου φτιάξατε την μέρα! Κάθησα και διάβασα 67 σελίδες για να καταλάβω ότι το κινητό που περιμένω πως και πως (πήρα 2 με επιδότηση δωρεάν) είναι μάπα και μέσα στα προβλήματα...

 

Ελπίζω μόνο τα προβλήματα να υπάρχουν μόνο στους χρήστες εδώ, που θεωρούνται power users και κάνουν "άλλη" χρήση!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω το κινητό και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Προφανώς όλα αυτά που αναφέρονται είναι απλές συμπτώσεις. Και μπαταρία καλή έχει (2μιση μέρες με πάνω από μέτρια χρήση σε δίκτυο 2μιση g, πολλά μηνύματα, αρκετό παιχνίδι, μουσική), και σήμα καλό έχει και μέχρι τώρα όλα καλά. Βάλε στα συν ότι έχει και 2 χρόνια εγγύηση. Από αισθητικής πλευράς, αν και είναι υποκειμενικό, μου αρέσει πολύ και δεν είναι και τόσο μεγάλο όσο λένε όλοι. Έχω δει και μεγαλύτερα (σύγχρονα) κινητά που δεν είναι και 3G.

 

Οπότε, μην κάθεσαι και σκας. Μια χαρά κινητό πήρες. Πάρτο να το χαρείς, φόρτωσέ το παιχνίδια, εφαρμογές και μουσικές, βάλτου και κανα GigaByte μνήμη και είσαι ΟΚ!!

Link to comment
Share on other sites

kai an soy anteksei to kapaki pano apo dyo mines, tyxeros eisai!!

to diko moy gia to kapaki moy to eixan bgalei ektos eggyisis!! xoris na moy pesei pote kato!se emena eixe polla problimata otan ekleina to kapaki pigene bolta kai to sima! mono apo to mp3 player eixa meinei eyxaristimenos!(xoris plaka tora i ixos sto megafono toy tilefonoy einai katapliktikos!

as elpisoyme oti den tha soy tixei kamia strabi me to sygkekrimeno tilefono!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα το πηρα σημερα, θα επαιρνα το W800 αλλα επρεπε να δωσω +170 ευρω περιπου... εδωσα +54 τελικα και πηρα το V800. πολυ μου αρεσε εκ πρωτης οψεως αλλα αυτα τα μαυρα πλαστικα εξω θα θελουν πολυ γυαλισμα!!! θα αξιοποιησω και την 128αρα που ειχα στο P800... κυριλε! ουτως η αλλως για δευτερο θα το εχω και πιο προχειρο...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν γνωριζω κατι τετοιο.απλα να σε πληροφορισω οτι γενικα υστερει σε εφαρμογες η se σε σχεση με την νοκια ας πουμε.δοκιμασε στα yahoo groups για καμια εφαρμογη.
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΕΟΣ ΣΤΟ CHAT... ΕΡΩΤΗΣΗ!!! ΠΑΙΖΕΙ Η ΧΡΗΣΗ OFFICE ΣΤΟ V800????

οχι δεν παιζει,το v800 ειναι ενα απλο 3g κινητο,και οχι σαν τα nokia που ειναι symbian συσκευες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalimera stin parea.telika to provlima me to v 800 lithike,tha moy dosoyn ena sharp 703.para tipota kalo einai kai ayto,alla perimeno na moy erthi i epidotisi gia na parw to s/e p990.ti lete giayto?metaq to p900 poy exo keros einaqi gia nea montela.oso gia tin mopotel servis malon tha prepi na kitaxi kalitera to servis poy exi kai na einai kalitero :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

noone αν το θυμηθείς μ ενδιαφέρει και μένα κυρίως το excelάκι...
:cool: Μην πηγαίνεις εκεί όπου το μονοπάτι μπορεί να οδηγεί, αλλά εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε ίχνη
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, επειδή δεν θυμάμαι που το είχα βρει, υπάρχει ένα θέμα που έχουν συγκεντρωμένα τα παιδιά λινκς για εφαρμογές, παιχνίδια και θέματα για k750, w800 και k700. Εκεί το βρήκα κάπου.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου; εγω εχω την R1S. καποιος ανεφερε μια R1AF που παιζει mp3 σαν ηχους κλησης χωρις την μετατροπη σε DRM Packager... ισχυει; και που μπορω να τη βρω;
Link to comment
Share on other sites

noone αν το θυμηθείς μ ενδιαφέρει και μένα το excel ... thanks
:cool: Μην πηγαίνεις εκεί όπου το μονοπάτι μπορεί να οδηγεί, αλλά εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε ίχνη
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά?

εγώ πήγα το τηλέφωνο φια αναβάθμιση και με το καινούριο λογισμικο μπορει να παίξει mp3 αρχεία σαω ήχους κλήσης(χωρίς να χρειάζεται το DRM package) :blink: :blink: κουφό ε???????

το τελευταίο λογισμικό που έχω τώρα είναι το R1AF005.

Το μενού εξακολουθεί να είναι vodafone live :worry:

Απίστευτο :w00t: :w00t: :w00t:

 

 

Πήγα στο service της sony ericsson και ρώτησα αν υπάρχει firmware που κάνει το κινητό να παίρνει ήχους κλήσεις mp3 και μου είπαν ότι δεν γίνετε αυτό και ότι είναι παράνομο, το κάνουν άλλα μαγαζιά μου είπε που δεν είναι εξουσιοδοτημένα.

Μετά ρώτησα πιο είναι το τελευταίο firmware που έχουν αυτοί και μου είπαν το R1AF005 όπως και ο φίλος παραπάνω. Άραγε να παίζει mp3 και να μην το ξέρουν; Έχει κανένας άλλος το ίδιο firmware να επιβεβαιώσει ότι παίζει mp3 σαν ήχους κλήσεις; γιατί θέλουν 3-4 μέρες να το αφήσω για να το κάνουν αναβαθμίσει μου είπαν γιατί έχουν πολύ δουλεία και δεν λέει να περιμένω τόσες μέρες χωρίς να αξίζει.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...