Jump to content

Leagoo Lead 7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσει ο φορτιστής του να ζεσταίνεται υπερβολικά;

Ολοι οι φορτιστες ζεστενονται.φυσιολογικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολοι οι φορτιστες ζεστενονται.φυσιολογικο ειναι

Το φυσιολογικό εντάξει,ρωτώ για υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σε ολους

Επειδη ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη μπαταρια για να κραταει λιγο παρασπανω λογω υποχρεωσεων θελω να μου που οι κατοχοι του αν αξιζει η αγορα.Το θελω για facebook και να μιλαω τιποτα παραπανω η να κοιταξω κατι αλλο με μεγαλη μπαταρια.Η μπαταρια ποσο κραταει ??αν εχει καποια προβληματα.

Ευχαριστω εκ το προτερων.

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Επειδη ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη μπαταρια για να κραταει λιγο παρασπανω λογω υποχρεωσεων θελω να μου που οι κατοχοι του αν αξιζει η αγορα.Το θελω για facebook και να μιλαω τιποτα παραπανω η να κοιταξω κατι αλλο με μεγαλη μπαταρια.Η μπαταρια ποσο κραταει ??αν εχει καποια προβληματα.

Ευχαριστω εκ το προτερων.

 

Mε αυτα που θες βγαζεις ανετα ενα 24 ωρο.περιπου με 4,5 ωρες ανοιχτη οθονη

Βεβαια παιζει ρολο η τιμη που θα το παρεις

Υπαρχουν και επωνυμα που κυκλοφορουν Ελλαδα επισημα με μεγαλη μπαταρια που θεωρω ειναι καλυτερα πχ lenovo a5000 με παταρια 4000!!!

 

Το leagoo το εiχα στα χερια μου για 4-5 μηνες σαν δευτερη συσκευη και δεν με ικανοποιησε και εβγαλε και ψιλοκολληματακια

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτα που θες βγαζεις ανετα ενα 24 ωρο.περιπου με 4,5 ωρες ανοιχτη οθονη

Βεβαια παιζει ρολο η τιμη που θα το παρεις

Υπαρχουν και επωνυμα που κυκλοφορουν Ελλαδα επισημα με μεγαλη μπαταρια που θεωρω ειναι καλυτερα πχ lenovo a5000 με παταρια 4000!!!

 

Το leagoo το εiχα στα χερια μου για 4-5 μηνες σαν δευτερη συσκευη και δεν με ικανοποιησε και εβγαλε και ψιλοκολληματακια

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε.Κι εγω για δευτερη το θελω αλλα αμα ειναι ετσι οπως μου τα ειπες καλυτερα να το αποφυγω.Εδω με ενα MEizu m2 mini που εχω τωρα βγαζω μια μερα μπαταρια με ολα αυτα και 4 ωρες οθονη.Θα κοιταξω αυτο που μου προυεινες αν και το ειδα ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα παιδιά.Έχω το leagoo lead 7 και εχω πρόβλημα με το ακουστικό κατά την κλήση.Ακούγεται κάπως βαθιά.Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει?? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Έχω το συγκεκριμένο κινητό και επειδή τώρα τελευταία μου παρουσιάζει προβλήματα με σφάλματα θα ήθελα να του φλασάρω από την αρχή την ρομ. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο τι βήματα πρέπει να κάνω; Στο τηλέφωνο έκανα factory reset και wipe/ data αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εύκολη είναι η διαδικασία φίλε μου....

 

1)κατέβασε το sp flash tool από εδώ http://spflashtool.com/

 

2)κατέβασε την ρομ από εδώ http://www.leagoo.com.my/support/firmware/

 

3)Αφού κατεβάσεις τα 2 αρχεία ...τα κάνεις extract

 

4)Τρέξε το sp flash tool .exe(δηλαδή την εφαρμογή) και μόλις ανοίξει επιλέγεις το download(3η καρτέλα επάνω).

 

5)Πατάς δεξιά το κίτρινο φακελάκι στη 2η σειρά που λέει Scatter-loading file και ψάχνεις στο φάκελο της ρομ που αποσυμπίεσες ΠΡΙΝ να βρεις το αρχείο MT6582_Android_scatter....Το πατάς μια φορά να γίνει μπλε και μετά πατάς " άνοιγμα ".....θα φορτώσει το αρχείο.Θα δεις από κάτω να φορτώνει διάφορα αρχεία άσπρο/πράσινο χρώμα και θα είναι τσεκαρισμένα.Εσύ μόνο βλέπεις-δεν πειράζεις τίποτα εκεί.

 

6)Αφού φορτώσει το Scatter αρχείο λοιπόν......Επιλέγεις ακριβώς από επάνω το Format all + Download

 

7)Πατάς επάνω αριστερά το πράσινο βελάκι που δείχνει προς τα κάτω και γράφει Download

 

8)Μόλις πατήσεις το Download θα γίνουν όλα γκρι/αχνά....το πρόγραμμα είναι έτοιμο σε αναμονή και περιμένει να κουμπώσεις το τηλέφωνο με το καλώδιο usb.

Το τηλέφωνο , όταν το συνδέεις θα πρέπει να είναι ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕ την μπαταρία μέσα-κανονικά.(στους οδηγούς του Sp flash λέει να βγάλουμε την μπαταρία του τηλεφώνου/να το συνδέσουμε δηλαδή χωρίς να είναι η μπαταρία στο τηλέφωνο...αλλά εμένα "χωρίς" δεν μου δούλεψε)

 

9)Μόλις συνδέσεις το καλώδιο θα αρχίσει να φορτώνει κάτω η μπάρα και μόλις φτάσει στο 100%....σου λέει σε ένα πινακάκι ότι είναι " οκ ".

Ξεκουμπώνεις το usb του τηλεφώνου από τον υπολογιστή και είσαι έτοιμος.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...