Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε το CM lockscreen

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην lock screen μπορούμε να αλλάξουμε ταπετσαρία;

 

Κάνε root και με έναν root explorer κάνε rename το αρχείο

cooee_find7_lock.apk σε cooee_find7_lock.apk.bak.

Edited by Foz
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση παιδιά. Για τα χρήματα που ζητάει τώρα, αξίζει? Υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με την v11 πάει πολύ καλά

Η μπαταρία του δεν είναι το δυνατό στο σημείο αλλά άνετα βγάζει την μέρα.

Αυτή την στιγμή το έχω από χτες το πρωί είμαι στο 17% με τρεισήμισι ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το τηλέφωνο σε ενα φίλο και θελει να κανει root την v18, εχει βρει κανεις με πιο προγραμμα γίνεται;

Με το VRoot-1.8.2 γινόταν πριν την ν18 τωρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να συνδιασω το κινητο με ενα ρολοι εχετε να προτεινεται κατι ?

 

Επισης ολα τα ρολογια αν γραφουν android ειναι συμβατα με το cubot x9 ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. S.Ο.S!! μου κόλλησε η οθόνη. το "touch" δεν ανταποκρίνεται. δεν μπορώ ούτε να σύρω την οθόνη για ξεκλείδωμα, ούτε τίποτα. :( είμαι βέβαιος ο,τι κόλλησε η εφαρμογή slide lock που χρησιμοποιώ γιατί το κινητό δέχεται κανονικά κλήσεις, ειδοποιησεις, κλπ. πάτησα το πλαϊνό κουμπί για επανεκκινηση αλλα ενω μου το βγαζει μπροστα στην οθόνη δεν μ'αφηνει να το επιλεξω. τι κάνω που δεν βγαίνει η μπαταρία? μία λύση είναι να ξεφορτίσει τελείως μέχρι να κλείσει... αλλη λυση εχεις κανενας να προτείνει?
Link to comment
Share on other sites

Και βγαλτη φιλε την εφαρμογη να μην εχεις τα ιδια..Και εγω με μια αντιστοιχη τα ιδια επαθα..Εβαλα CM Locker και βρηκα την υγεια μου... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα.γράφω τις εντυπώσεις μου μετά απο σχεδόν 1 μήνα χρήσης.Το τηλέφωνο ήρθε με την ν11 έκδοση λογισμικού και την αναβάθμισα στην ν18. πρόβλημα με τρέμουλο είχα πριν την αναβάθμιση το οποίο εξαφανίστηκε μετά.Η μπαταρία με νορμάλ χρήση βγάζει άνετα την ημέρα.Η κάμερα ειναι ικανοποιητική.Γενικά τα πάντα δουλεύουν τέλεια και γρήγορα( σε σχέση με το ace 2 που είχα). Το gps δουλεύει μια χαρά και κλειδώνει δορυφόρους σε περίπου 30 ''.Το μόνο που δεν εχω καταφέρει να κάνω είναι root.Και εχω δοκιμάσει με διάφορα προγράμματα( kingo root,v root,i root).Ελπίζω στο μέλλον να τα καταφέρω.Με λίγα λόγια είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο το τηλέφωνο για τα χρήματα που έδωσα για να το αποκτήσω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έκανα root με rootgenius και μου έβαλε το Kinguser. Προσπαθώ να βάλω το SuperSU αλλά δεν μπορώ γιατί αποτυγχάνει να κάνει update τα SUBinaries. Τι πρέπει να κάνω; Δεν θέλω να πάω στα recovery, γιατι αν και εχω εμπειρία μα κάνω root και flash ROMS, το κινητό ειναι καινούργιο και το τελευταίο που χρειάζομαι είναι hard brick.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

To iRoot v1.8.5 για οποιον θέλει να κάνει δοκιμή μήπως κάνει root στην v18, εγω δεν έχω το τηλέφωνο ποια και θα το δοκιμάσω στο τηλέφωνο ενός φίλου όταν τον δω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα με το kingo root και μετα οταν πήγα να βάλω το super su αποτύγχανε να κάνει update τα binaries.θα δοκιμάσω να κάνω root με την νεα έκδοση του iroot και θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα με το kingo root και μετα οταν πήγα να βάλω το super su αποτύγχανε να κάνει update τα binaries.θα δοκιμάσω να κάνω root με την νεα έκδοση του iroot και θα δούμε.

Μάλλον δεν ειχε γίνει root σωστά γιατι με την VRoot-1.8.2 έλεγε ότι έγινε root αλλά δεν είχε γίνει και συνέβαινε και αυτό που περιγράφεις

Link to comment
Share on other sites

jefman, μην κάνεις root με iRoot, εγω δοκίμασα το vRoot (iRoot στα αγγλικα, ειναι το ιδιο) και μου εγκατέστησε ενα σωρο βλακείες ΚΑΙ ενα κρυφό app που σου παρακολουθεί την κάμερα. Για οσους εχουν κανει root με iRoot, αν πάτε στο Backup and Restore στα apps σας και πατήσετε Application θα δείτε ενα app που ονομάζεται ** Camera (** = 2 ή 3 γράμματα που δεν θυμάμαι) , θα το δείτε εκει. jefman, εγω θα πρότεινα το http://rootgenius.com/ ΑΛΛΑ μην διαγράψεις το Kinguser, το οποιο ειναι το μονο superuser app που γίνεται να χρησιμοποιήσεις, αφου το SuperSU δεν κάνει update τα SuBinaries. Ελπίζω να βοηθησα. Edited by InsanityGR
Link to comment
Share on other sites

jefman, μην κάνεις root με iRoot, εγω δοκίμασα το vRoot (iRoot στα αγγλικα, ειναι το ιδιο) και μου εγκατέστησε ενα σωρο βλακείες ΚΑΙ ενα κρυφό app που σου παρακολουθεί την κάμερα. Για οσους εχουν κανει root με iRoot, αν πάτε στο Backup and Restore στα apps σας και πατήσετε Application θα δείτε ενα app που ονομάζεται ** Camera (** = 2 ή 3 γράμματα που δεν θυμάμαι) , θα το δείτε εκει. jefman, εγω θα πρότεινα το http://rootgenius.com/ ΑΛΛΑ μην διαγράψεις το Kinguser, το οποιο ειναι το μονο superuser app που γίνεται να χρησιμοποιήσεις, αφου το δεν κάνει update τα SuBinaries. Ελπίζω να βοηθησα.

 

Νομίζω ότι είναι ανάλογα απο που θα το κατεβάσεις, οι εκδόσεις που έχω στα λινκ δεν βάζουν τίποτα στο pc και στο κινητό το μονο που βάζει είναι το Superclean ή καπως έτσι δεν θυμάμαι το οποίο το απεγκαθιστάς αν δεν το θέλεις.

Η σωστή σειρά είναι να βάλεις το SuperSU να κάνει update τα SuBinaries και μετά βγάζεις το Kinguser.

Αυτό κάνω πάντα εκτός από μία περίπτωση που ίσως κάποια έκδοση του Kinguser που δεν άφηνε το SuperSU να κάνει update τα SuBinaries, και βέβαια τις περιπτώσεις που δεν έχει γίνει σωστα το root απο το Kinguser

Το root genious το χρησιμοποιούσα παλιά θα το ξαναδοκιμάσω, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ανάλογα απο που θα το κατεβάσεις, οι εκδόσεις που έχω στα λινκ δεν βάζουν τίποτα στο pc και στο κινητό το μονο που βάζει είναι το Superclean ή καπως έτσι δεν θυμάμαι το οποίο το απεγκαθιστάς αν δεν το θέλεις.

Η σωστή σειρά είναι να βάλεις το SuperSU να κάνει update τα SuBinaries και μετά βγάζεις το Kinguser.

Αυτό κάνω πάντα εκτός από μία περίπτωση που ίσως κάποια έκδοση του Kinguser που δεν άφηνε το SuperSU να κάνει update τα SuBinaries, και βέβαια τις περιπτώσεις που δεν έχει γίνει σωστα το root απο το Kinguser

Το root genious το χρησιμοποιούσα παλιά θα το ξαναδοκιμάσω, ευχαριστώ

 

'Ισως ειναι αυτο που λες, εγω πάντος έκανα αναζήτηση για iRoot, και το πρωτο site που μου έβγαλε επέλεξα. Εγώ δυστηχως δεν μπορώ να κάνω update τα SuBinaries, μου λέει failed to update subinaries και να κάνω restart το κινητο. Προσπάθησα να βάλω recovery αλλα οταν έφτασα στο σημειο που πρέπει να συνδέσεις το κινητο με ανοιχτο το sp flashtool δεν μου εβγαζε τον πράσινο κυκλο αλλα συνεχεια ενα fail σχετικα με θύρες COM port και κατι τετοια. Αν θα μπορουσες να βοηθησεις θα το εκτιμουσα. Έκανα install τα drivers αλλα δεν ξέρω τι γινεται.

Edited by InsanityGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πια το τηλέφωνο, θα ασχοληθώ αν θελει και μου το φέρει ο φίλος μου που το έχει. Κράτα το Kinguser, και ψαξε το pc με antivirus και το τηλέφωνο σου για ύποπτα προγράμματα οπως λέει ο φίλος πιο πάνω. Επειδη δεν περνάω rom κλπ συχνά, όποτε θέλω κάτι φρεσκάρω την μνήμη μου με αναζήτηση στο google - youtube.
Link to comment
Share on other sites

ενω ειχσ βγαλει την αφη οταν πληκτρολογουσα μηνυμα, τωρα ξαναδονείται ενω δεν εχω ενεργοποιημενη την επιλογη...γιατι???

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατά την προσπάθεια μου να βάλω TWRP κόλλησε και δεν ανταποκρίνεται σε τιποτα το Χ9. Ούτε το ledακι ανάβει όταν βάζω τον φοριστή, ούτε ο υπολογιστής το βλέπει. Για bricked το κόβω, μπορώ να κάνω κάτι για επαναφορά σε stock, ή να μπω έστω στο stock recovery?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλ για την γυναίκα μου, απο geekbuying. Δεν εχω κανένα παράπονο απο θεμα ποιότητας κατασκευής σε σχέση με την τιμή του.

Μια πολυ απλή ερώτηση, μαζί με το Χ9 πήρα και την θήκη flipcover που δίνει πακέτο το geekbuying. Την εχει πάρει κάποιος άλλος αυτή τη θήκη; Γίνεται με κάποιο τρόπο να το κάνουμε ενεργό;

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κι εγώ νέος στο forum και παρακολουθώ το νήμα του X9 γιατί μου φαίνεται καλό κινητό. Λοιπόν ήρθε στα χέρια μου το X9 ενός φίλου με πρόβλημα το κινητό τρελαίνετε κάνει ότι θέλει π.χ. ανοίγει τα δεδομένα κλείνει τα δεδομένα ανοίγει το ξυπνητήρι επιλέγει ήχους για το ξυπνητήρι ανοιγοκλείνει την μπάρα τις ρυθμίσεις τον κατάλογο δλδ έχει δαιμονισθεί :p:p:p δεν παίρνει από λόγια :cry::cry::cry: (ούτε από εντολές) μου έχει σπάσει τα νεύρα :mad::mad::mad: σας έχει τύχει εσάς κάτι τέτοιο και αν έχετε καμιά ιδέα πως να το αντιμετωπίσω (εκτός από εξορκισμό) :rolleyes::rolleyes: Ευχαριστώ.

 

Λοιπόν φοράει το V16 με τα χίλια ζόρια κατάφερα και απενεργοποίησα το super gloves touch κι έβγαλα και την ζελατίνα κάτι έγινε ηρέμισε κάπως απενεργοποίησα και το skylight weather clock και το weather και σαν να μειώθηκε και η κατανάλωση τις μπαταρίας επόμενη σκέψη να του κάνω αναβάθμιση σε V18 οκ το πήρε κατευθείαν.........και ώ τι έκπληξη άρχισε πάλι να δαιμονίζετε χωρίς το super gloves touch τελικά το μόνο που μένει είναι να δοκιμάσω να υποβαθμίσω σε V11 μήπως και γλιτώσω την αποστολή σε Κίνα. Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα διαφορετική παρακαλώ ας βοηθήσει Ευχαριστώ.

 

Γεια σας και πάλι λοιπόν μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες να περάσω το TWRP (ίσως δεν συνεργάζεται με το V18 γιατί ενώ το SP Flash Tool πρασίνιζε έμπαινε πάλι στο Custom Recovery) αποφάσισα να περάσω μέσω SP Flash Tool το Official V3 ROM και μετά να περάσω TWRP και SU αν και δεν περίμενα να δουλέψει (είχα πάρει απόφαση να το στείλω Κίνα) τελικά όλα πήγαν ρολόι σταμάτησε να δαιμονίζεται και σταμάτησε να βγάζει μήνυμα υπερθέρμανσης χωρίς βέβαια να περνά ούτε τους 35 βαθμούς (το πρόβλημα τις υπερθέρμανσης ξέχασα να το αναφέρω ποιο πριν) και όλα καλά. Σκέφτομαι τώρα να το αναβαθμίζω μια μια τις Version και να δώ πως θα πάει αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας την αναφέρει παρακαλώ επίσης αν κάποιος έχει δοκιμάσει τις Custom από το Need Rom ας μου πει εντυπώσεις. Ευχαριστώ.

Edited by ade39
Εξέλιξη προβλήματος Cubot X9 δεύτερη φάση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...