Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πειτε ρε παιδια! Εχετε ολοι προβλημα με την μπαταρια ή το τρεμουλο μετα το update;; :confused:

Βελτιωνει καποια αλλη λειτουργια του κινητου γιατι το ηχειο και το ακουστικο μου φαινεται οτι ξεκινανε να δουλευουν απο πολυ ψηλα, δηλαδη ακομα και στην πρωτη "σκαλα" παιζουν δυνατα(νομιζω).

 

Τελικα αντικατασταθηκε η μπαταρια (παρ ολο που το ειχα 2 μερες) και πλεον κραταει 1,5 μερα χρησης που θεωρω οτι ειναι καλα! Τρεμουλο οθόνης ευτυχως δεν εχω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οντως φιλε το τρεμουλο δεν παλευεται!απο τοτε που περασα την v16 μου το κανει!αν μαθεις τπτ πως να το φτιαξουμε ενημερωσε και μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μου εχει σβησει μονο του,με πεταει εξω απο εφαρμογες πολυ συχνα και γενικα κατι ψηλοκολληματακια.το εχω 1,5 μηνα περιπου.την τελευταια εβδομαδα τα εκοψε ολα τα κολληματα και δουλευει κανονικοτατα δεν ξερω γιατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες μηπως ξερει κανεις τι γινεται με τη χρηση δεδομενων?με ανοιχτο 3G και ενεργοποιηση δεδομενων δεν μπαινει στο ιντερνετ!μηπως πρεπει να κανω και τπτ αλλο?συγνωμη αν ειναι χαζη η ερωτηση αλλα ειμαι λιγο ασχετος.ευχαριστω

 

κ εγω εχω θεμα με το 3G..ενεργοποιω τα data αλλα δεν συνδεεται ιντερνετ...

εχω βαλει microSim παιζει ρολο?

επισης η ενδειξη 3G ειναι παντα ενεργοποιημενη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

V18 έτοιμο για update.

1) Optimizes some functions of system

2) Fix some bugs

α να δούμε

 

να τολμήσω αναβαθμιση μεσω wifi? ή χρειαζεται καποιο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Την περασα την εκδοση 18, δεν καταλαβα καποια αισθητη διαφορα. Δεν ειχα κ το τρεμουλιασμα οθονης που ειχαν ορισμενοι με την εκδοση 16.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ. Είχα το τρεμουλιασμα οθόνης και χάθηκε. Στις ρυθμίσεις, περισσότερα, προστέθηκε το κοινή χρήση ίντερνετ μέσω usb. Αυτά παρατήρησα ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Την περασα και γω (κατευθειαν απο v11). Τρεμουλιασμα δεν εχω... ουτε ειχα. Σαν να εφτιαξε λιγο το touch. Με ενα πολυ συντομο σκαλισμα δεν βρηκα κατι αλλο διαφορετικο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρει κάποιος. Έχω το κινητό εδώ και δυο εβμομάδες. Ολα καλά μέχρι σήμερα που ήρθε μια αναβάθμιση. Την έκανα και απο τότε το κινητό μπαίνει μόνο σε Recovery. Κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα, ξεκινάει μόνο σε Recovery. Ξέρει κάποιος πως ξαναβάζουμε την εργοστασιακή Rom ??? Edited by makhs8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγω εχω ενα προβλημα με τα δεδομενα μου. Δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω μηπως γνωριζετε αν πρεπει να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ηταν ολα καλα..κανενα θεμα ουτε μ αναβαθμισεις ουτε με τιποτα...ξαφνικα επεσε σιωπη...κανενας ηχος...ουτε σε κληση..ουτε σε βιντεο ουτε πουθενα.....

το εκανα 2 3 φορες επανεκκινηση..αλλα δεν εγινε τιποτα...εχει καποιος να προτινει κατι?και αν δεν ειναι κατι στο συστημα κ ειναι βλαβη στο ηχειο..θα μπορει καποιος να το διορθωσει???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγω εχω ενα προβλημα με τα δεδομενα μου. Δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω μηπως γνωριζετε αν πρεπει να κανω κατι?

 

και γω το ιδιο!το μονο που εχω σκεφτει ειναι μήπως πρεπει να βαλω nanoSim αντι για microSim.

Τι Sim εχεισ βάλει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την περασα την εκδοση 18, δεν καταλαβα καποια αισθητη διαφορα. Δεν ειχα κ το τρεμουλιασμα οθονης που ειχαν ορισμενοι με την εκδοση 16.

 

και γω το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Ήταν rooted, πέρασα την 18 και το ξαναέκανα root με το kingroot v. 4.1.0.249. Δεν ξέρω τι άλλαξε αλλά με μια ματιά όλα φαίνονται όπως ήταν.

Τα widget και οι ρυθμίσεις που είχα κάνει επανήλθαν μετά το reboot και το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.

Αριθμός έκδοσης... Cubot_4271C_z61w5_v18.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα καλυτερη αναμονη στην μπαταρια με χρηση 3G, ισως το βελτιωσαν λιγο με την v18.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε αν έχει βγει πιο καινούργιο μοντέλο απο το x9? θέλει ο ξάδερφος μου να του παραγγείλω σαν το δικό μου αλλά δεν ξέρω αμα έχει βγει κάποιο καινούργιο μοντέλο

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο!το μονο που εχω σκεφτει ειναι μήπως πρεπει να βαλω nanoSim αντι για microSim.

Τι Sim εχεισ βάλει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και γω το ιδιο

 

σημερα εβαλα και την nanosim και εκανα κι ενα format αλλα παλι τα ιδια.... guys plz λιγο βοηθεια το τηλ το πηρα διοτι χρειαζομαι ιντερνετ στην δουλεια μου π ειναι εκτος και δεν δουλευει.... λιγο help plz

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε αν έχει βγει πιο καινούργιο μοντέλο απο το x9? θέλει ο ξάδερφος μου να του παραγγείλω σαν το δικό μου αλλά δεν ξέρω αμα έχει βγει κάποιο καινούργιο μοντέλο

 

Έχει κυκλοφορήσει το Χ10 , ίδια χαρακτηριστικά αλλά με 5,5 ιντσες οθόνη και προστασία από νερά.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα και την καινούρια αναβάθμιση, το τρεμουλιασμα συνεχίζεται. Αυτό όμως που γίνεται είναι αξεπέραστο, την τελευταία βδομαδα περίπου δεν μπαίνει στην εφαρμογή του Facebook, κ τώρα μετά την αναβάθμιση με πετάει και από το messenger.. Χαλια μαυρα...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω καλά έχω κανει και έχω μείνει στηνV11 που δεν έχει κανένα πρόβλημα και χαίρομαι το κινητό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι μου δουλεύει μια χαρά τωρα.έκανα προσπάθεια να το κάνω root κια δεν γήνεται με τίποτα.δοκίμασα με iroot.kingo root.king root αλλά τίποτα.ξέρει κάποιος γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά δεν κάνει root.Με την ν16 δεν είχα δικιμάσει να κάνω root γιατί έλειπα και δεν είχα το τηλέφωνο μαζί μου.οταν γύρησα και το άνοιξα μου έβγαλε την ενημέρωση ν18 την έκανα και μετα δοκίμασα να κάνω root αλλά δεν κάνει με τίποτα.Μάλον θα φταίει η νεα έκδοση.θα το ψάξω και θα δούμε.Κατά τα άλλα το τηλεφωνάκι δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι εχω κάνει στην φωτεινότητα και συνέχεια μου μειώνετε....πως πρέπει να είναι?? στο Α ή στο κυκλάκι που έχει οταν το ρυθμίζεις??

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...