Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα cubot x9 η μπαταρια βγαινει βγαζοντας τις 2 βιδες στην κατω πλευρα του πισω καλυματος κ το πισω καλυμα

κοστιζει περιπου 10 ευρω

http://www.aliexpress.com/item/Original-Cubot-3-7V-2100mAh-Li-ion-Mobile-Phone-Battery-Backup-Battery-for-Cubot-X9/32309709799.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.aliexpress.com/item/For-Cubot-X9-Film-9H-Hard-HD-0-3mm-5-inch-Tempered-Glass-Screen-Protector-from/32305353900.html

 

tempered glass creen protector . Ειναι universal , δηλαδη δεν καλυπτει τελειως την προσοψη του κινητου αλλα αφηνει ενα μικρο κομματι κενο στην θεση σου ακουστικου οπως δειχνει και η εικονα που εχουν βαλει στο τελος ,αλλα δεν ειναι προβλημα .Επισης εχει free αποστολη με singapore post

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και καλα στο εχουν ηδη με εκπτωση ( αν δεις εκει που λεει regular price... ) δεν δεχονται και επιπλεον κουπονι.

Γι'αυτο οταν βαζεις το κουπονι στο γυρναν σε μια αρχικη τιμη πιο ψηλα.

Ειναι σαν να τους ζητας εκπτωση στην εκπτωση. Θα μπορουσαν βεβαια να το πηγαινουν στο regular price κι απο εκει να στο κατεβαζουν 20$ αλλα οπως παμε εμεις να το τσιμπησουμε φτηνοτερο πανε και αυτοι να τσιμπησουν τιποτα απροσεκτους

 

Εν τελει εκανα διαγραφη τα cookies και το κινητο το παραγγειλα τελικα με $129,99 απο Gearbest - θελω να πιστευω εως τις 20 Απριλιου να το εχω (με Netherlands post).

Μια ερωτηση μονο.. εχω την εντυπωση οτι δεν εχει μεσα hands free η συσκευασια. Θελω να αγορασω ενα hands free απο καποιο Ελληνικο καταστημα για να μην περιμενω να ερθει και αυτο απο εξωτερικο. Η ερωτηση μου: Ολα τα hands free ειναι συμβατα; Τι να προσεξω κατα την αγορα; ~ Ευχαριστω προκαταβολικα ~ :)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εν τελει εκανα διαγραφη τα cookies και το κινητο το παραγγειλα τελικα με $129,99 απο Gearbest - θελω να πιστευω εως τις 20 Απριλιου να το εχω (με Netherlands post).

Μια ερωτηση μονο.. εχω την εντυπωση οτι δεν εχει μεσα hands free η συσκευασια. Θελω να αγορασω ενα hands free απο καποιο Ελληνικο καταστημα για να μην περιμενω να ερθει και αυτο απο εξωτερικο. Η ερωτηση μου: Ολα τα hands free ειναι συμβατα; Τι να προσεξω κατα την αγορα; ~ Ευχαριστω προκαταβολικα ~ :)

 

Γυρω εκει θα το εχεις ισως μια-δυο μερες πριν ισως μετα. Ακουστικα οντως δεν εχει. Εγω ειχα απο πριν αυτα τα οποια δουλευουν μια χαρα. Ισως ειναι λιγο ακριβα σχετικα με αγορα απο ιντερνετ (κινα), αλλα προσωπικα επειδη τα χρησιμοποιω σε μηχανακι ακομα και με κρανος μου κανουν μια χαρα (εχει και αλλα χρωματα). Αν τελικα τα προτιμησεις να σε πληροφορησω οτι η κληση τερματιζει απο το κουμπι συνεχως πατημενο (στο λεω επειδη μου πηρε λιγη ωρα να το βρω).

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/For-Cubot-X9-Film-9H-Hard-HD-0-3mm-5-inch-Tempered-Glass-Screen-Protector-from/32305353900.html

 

 

 

tempered glass creen protector . Ειναι universal , δηλαδη δεν καλυπτει τελειως την προσοψη του κινητου αλλα αφηνει ενα μικρο κομματι κενο στην θεση σου ακουστικου οπως δειχνει και η εικονα που εχουν βαλει στο τελος ,αλλα δεν ειναι προβλημα .Επισης εχει free αποστολη με singapore post

 

 

Εγω βρηκα κατι τετοιο http://www.aliexpress.com/item/2-pcs-Whole-Sale-New-Mobile-Phone-HD-Screen-Protector-for-Cubot-X9/32283455444.html

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ειναι απλη ζελατινα, το αλλο που λεει ο mik_tech ειναι πιο χοντρο σαν τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

Γυρω εκει θα το εχεις ισως μια-δυο μερες πριν ισως μετα. Ακουστικα οντως δεν εχει. Εγω ειχα απο πριν αυτα τα οποια δουλευουν μια χαρα. Ισως ειναι λιγο ακριβα σχετικα με αγορα απο ιντερνετ (κινα), αλλα προσωπικα επειδη τα χρησιμοποιω σε μηχανακι ακομα και με κρανος μου κανουν μια χαρα (εχει και αλλα χρωματα). Αν τελικα τα προτιμησεις να σε πληροφορησω οτι η κληση τερματιζει απο το κουμπι συνεχως πατημενο (στο λεω επειδη μου πηρε λιγη ωρα να το βρω).

 

Ευχαριστω για την απαντηση :)

 

Κατι αλλο, ισχυει οτι το SAR τις συσκευης ειναι 0,28; Ψαχνω τοση ωρα στο google να βρω κατι και απο την επισημη σελιδα της Cubot αλλα δεν εντοπισα κατι παρα μονο εδω: http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=19020 (κατω κατω το αναφερει).

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρήγγειλα το cubot x9 στις 19 Μαρτίου με sg post!πότε περίπου θα είναι στα χέρια μου?και κάτι αλλο,που μπαίνω για να δω που ακριβώς βρίσκεται αυτή τη στιγμή?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρήγγειλα το cubot x9 στις 19 Μαρτίου με sg post!πότε περίπου θα είναι στα χέρια μου?και κάτι αλλο,που μπαίνω για να δω που ακριβώς βρίσκεται αυτή τη στιγμή?ευχαριστώ

 

πηγαινε :

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

και βαλε τον αριθμο αποστολης σου να δεις που φτανει .Με sgpost μου ηρθε περιπου σε 1 μηνα ,αρα μεχρι τις 19 του απριλιου θα πρεπει φυσιολογικα να το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Στα 129$ το ειχε GearBest στις προσφορες του Μαρτιου.

Μαλιστα το προλαβα με εξτρα κουπονι που το εβγαλε στα 124$

Απλα δεν θελω με τιποτα την Singapure Post γιατι ειναι πολυ πιο αργη απο το Ολλανδικο Ταχυδρομειο.

Παραγγειλα στις 17 Μαρτιου και στις 27 εφυγε απο Ολλανδια για Ελλαδα....Λογικα μεσα στην εβδομαδα θα το εχω στα χερια μου

Και μια σημειωση... Το tracking number απο NL Post ενεργοποιειται οταν το δεμα φθασει Ολλανδια...

Συνηθως κανει λιγοτερες απο 20 μερες για Ελλαδα απο Κινα

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για καποιον που το εχει ηδη : εχει μεταλλικο πλαισιο (καλυμα ) οπως το iphone ή πλαστικο ?

Γιατι στην σελιδα του στην περιγραφη

http://www.cubot.com.gr/cubot-x9.html

λεει οτι ειναι κατασκευασμενο απο κραμα τιτανιου για λαμψη κ εξτρα αντοχη..

εννοει και το καπακι ή μονο εσωτερικα ?

Στην φωτο δειχνει και το καπακι:

[ATTACH]58913[/ATTACH]

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω το εξης, εσας σας ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια; κι αν ναι χρησιμοποιειτε καποιο προγραμμα για να βοηθαει τη συσκευη να μην ανεβαζει υψηλη θερμοκρασια;

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Πέσαμε και στην αργία του καθολικού Πάσχα...κι άλλη αναμονή.Φανταστείτε να περιμέναμε και κάνα σοβαρό εργαλείο πώς: θα καναμε:D:D

 

01-04-2015 11:28 The item is on transport to the country of destination NETHERLANDS

31-03-2015 13:19 The item is at the PostNL sorting center

30-03-2015 10:20 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

27-03-2015 10:02 The item has arrived in the transit airport

27-03-2015 06:20 The item has left the originating country

26-03-2015 20:00 The item is received by the shipper in the originating country

26-03-2015 11:18 The item is ready for shipment

25-03-2015 08:19 The item is pre-advised

A signature is required upon delivery of this item.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω το εξης, εσας σας ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια; κι αν ναι χρησιμοποιειτε καποιο προγραμμα για να βοηθαει τη συσκευη να μην ανεβαζει υψηλη θερμοκρασια;

 

ευχαριστω :)

 

Με το clean master τα ρυθμιζεις ολα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 17 Μαρτιου που εγινε η παραγγελια (για φιλο) το πακετο ηρθε σημερα το πρωι παροτι Μεγαλη Εβδομαδα για τους Καθολικους...

Δεν προλαβα και παρα πολλα μιας και ο φιλος μου ενθουσιαστηκε και αρχισε το σκαλισμα...

Μεταλλικη πλατη,δευτερη μεμβρανη προστασιας μαζι με μια ηδη εγκατεστημενη, φορτιστης ,καλωδιο συνδεσης και διαφανη πλαστικη θηκη πλατης...

Για το λιγο που το κρατησα...

Φωτεινοτατη και με αρκετα καλη αποκριση οθονη

Πολυ καλη εως αριστη ποιοτητα κατασκευης (χρυσο χρωμα μετταλικη πλατη-λευκο μπροστα)

Αψογη λειτουργια με 2 καρτες και σε 3G, Το wifi αψογο σε σχετικα απομακρυσμενο ρουτερ

Αρκετα γρηγορο κλειδωμα GPS. To Navigon μια χαρα....

Φωτογραφιες απλα τις περιμενα χειροτερες... (Προσοχη δεν τις ειδα στον υπολογιστη παρα μονο στην οθονη του κινητου)

Ηρθε με μπαταρια γυρω στο 45% και πηγε στο 9% μετα απο ενα σχεδον διωρακι σκαλισματος με ανοικτα GPS,WiFI & 3G

Εν κατακλειδι για 125$ που κοστισε απλα με εντυπωσιασε και σαν δυνατοτητες και σαν ποιοτητα κατασκευης...

Μονο μειον το οτι δεν εχει μαζι και hands free και οτι οι δικοι του ηχοι κλησης ειναι ενα κλικ πιο χαμηλοι απο οτι θα ηθελα

 

Αψογη αποστολη & πακεταρισμα απο το GearBest ενω παραλληλα πρεπει να πω οτι και το online chat ηταν αμμεσο και πολυ εξυπηρετικο στο τσεκαρισμα διαθεσιμοτητας

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρηγγειλα και εγω. Βλεποντας φωτογραφιες στο internet απο την αρχικη οθονη ειδα οτι διαφορετικα εικονιδια-συντομευσεις και γενικα διαφορετικο στυλ αρχικης οθονης απο κινητο σε κινητο. Εχει καποιο launcher το κινητο και δεχεται ρυθμισεις γιατι μου φανηκε περιεργο;
Link to comment
Share on other sites

Hey guys!Ξέρετε μήπως αν μπορούμε να κάνουμε root αφού θα του έχουμε κάνει το τελευταίο ota update,στην τελευταία έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρηγγειλα και εγω. Βλεποντας φωτογραφιες στο internet απο την αρχικη οθονη ειδα οτι διαφορετικα εικονιδια-συντομευσεις και γενικα διαφορετικο στυλ αρχικης οθονης απο κινητο σε κινητο. Εχει καποιο launcher το κινητο και δεχεται ρυθμισεις γιατι μου φανηκε περιεργο;

 

Εχει android με vanilla UI ,ειναι με τροποποιημενο λιγο σε θεμα δηλαδη , αλλα μπορεις να βαλεις καποιον launcer να αλλαξεις τα εικονιδια κτλ οπως θελεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα το κινητο πριν περιπου δυοβδομαδες και θελω να το κανω root. μηπως ξερετε καππιο σιγουρο προγραμμα που ν το κανει; η μηπως υπαρχει καποιος οδηγος; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα root και ενω ειχα το τελευταιο ota update απο την εταιρια.Το εκανα με iroot.πραγματικα παιδια ειναι πανευκολο,το προγραμμα σε καθοδηγει.Απλα googlaρετε και το βρισκετε.

Καντε μονο απενεργοποιηση το antivirus,γιατι το περνάει για ιό...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα root και ενω ειχα το τελευταιο ota update απο την εταιρια.Το εκανα με iroot.πραγματικα παιδια ειναι πανευκολο,το προγραμμα σε καθοδηγει.Απλα googlaρετε και το βρισκετε.

Καντε μονο απενεργοποιηση το antivirus,γιατι το περνάει για ιό...

 

καλησπερα απο υπολογιστη το εκανες; η απευθειας απο υο κινητο;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο υπολογιστη το εκανες; η απευθειας απο υο κινητο;;

 

Ναι ναι,απο pc.Θα ανεβαζα και το αρχειο του προγραμματος,αλλα google it! ρε παιδια,θα το βρειτε απο τα πρώτα αποτελέσματα.ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ παντως.ζητημα ενα 5λεπτο να εκανε το root το προγραμμα,απο τη στιγμη που εγκατεστησα το προγραμμα στον υπολογιστη και επειτα....

Edited by nikolaos8
συντακτικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Στοπ στις αγορες του χ9 !!! ερχεται το Χ10 !

5.5" ΚΑΙ WATERPROOF !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414038

 

Ιδια χαρακτηριστικα βλεπω απλα με μεγαλυτερη οθονη κ χωρις lollipop!

Προσωπικα εχω κανει παραγγελια το x9 αλλα κινητο με μεγαλυτερη απο 5" οθονη ειναι πλεονασμος. Καλυτερα να κανει καποιος την δουλεια του σε tablet μετα. Ασε που & με το x9 τωρα που καλοκαιριαζει ουτε στην τσεπη θα χωραει... Τον χειμωνα βολευομαστε με τα μπουφαν :)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...