Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/snapshot/6575349386.html?orderId=66525937059675 τσεκαρε εδω...

 

Επισης εχει κανεις περάσει φωτο απο το κινητό στον υπολογιστη? βαζω το καλωδιο τις κανω αντιγραφη και μεταλ μου κολλάει....

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα με το speaker ......Χωρίς να φάει τουμπα ή κτύπημα γενικά σταμάτησε να λειτουργεί!

Σε επικοινωνία με το vickmall δόθηκαν δύο λύσεις, επιστροφή για επισκευή ή να στείλουν το εξάρτημα για να γίνει εδώ η αντικατάσταση, επιλεχθηκε Η δεύτερη λύση λόγω μικρότερου χρόνου αναμονής μιας και το τηλ με ακουστικά λειτουργεί κανονικά και τα χέρια του κατόχου "πιάνουν" !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμια καλη θήκη τύπου flip έχετε βρει;γιατί ψάχνω αλλά βρίσκω καποιες που κολαει με ταινία διπλής όψης η πλάτη του κινητού.εγώ θέλω μια που να κουμπωνει μέσα σε πλαστική θήκη το κινητό.βρησκω μια με ενα διάφανο καπάκι σαν παράθυρο αλλά αυτή δεν ασφαλίζει το πορτακι.και δεν το θέλω αυτό γιατί θα είναι απροστάτευτο το τηλέφωνο.

 

εγω πηρα αυτη: http://www.ebay.com/itm/Ultra-slim-Fashion-Folio-Leather-Case-Stand-Cover-Skin-For-5-Cubot-X9-Cellphone-/161631393994?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item25a1fb58ca

και αποδειχτηκε πολυ καλη σε μια τουμπα που εφαγε το κινητο.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται αλλά η θήκη αυτή δεν ασφαλίζει έτσι δεν είναι;Στο παλιό μου κινητό έχω μια που ασφαλίζει με μαγνητικό λουράκι και δεν ανοίγει ενω αυτή δεν ασφαλίζει με κάτι.Μακάρι να βρω κάποια ίδια με αυτή που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το speaker ......Χωρίς να φάει τουμπα ή κτύπημα γενικά σταμάτησε να λειτουργεί!

Σε επικοινωνία με το vickmall δόθηκαν δύο λύσεις, επιστροφή για επισκευή ή να στείλουν το εξάρτημα για να γίνει εδώ η αντικατάσταση, επιλεχθηκε Η δεύτερη λύση λόγω μικρότερου χρόνου αναμονής μιας και το τηλ με ακουστικά λειτουργεί κανονικά και τα χέρια του κατόχου "πιάνουν" !

 

Εχω κ εγω προβλημα με το κινητο δεν δουλευει το ακουστικο δηλαδη με ακουνε ενω εγω οχι αυτο το προβλημα εχεις κ εσυ?επισης μου αναγνωριζει τα ακουστικα με δυσκολια κ δεν μπορω να ακουσω ραδιο

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω προβλημα με το κινητο δεν δουλευει το ακουστικο δηλαδη με ακουνε ενω εγω οχι αυτο το προβλημα εχεις κ εσυ?επισης μου αναγνωριζει τα ακουστικα με δυσκολια κ δεν μπορω να ακουσω ραδιο

Ναι αυτό είναι το θέμα, με την διάφορα ότι τα ακουστικά τα αναγνωρίζει άμεσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το θέμα, με την διάφορα ότι τα ακουστικά τα αναγνωρίζει άμεσα

 

Κ θα ανοιξεις μονος σου το κινητο να το επισκευασεις?απο τις δυο βιδουλες στο κατω μερος απο εκει το ανοιγεις?

Link to comment
Share on other sites

Κ θα ανοιξεις μονος σου το κινητο να το επισκευασεις?απο τις δυο βιδουλες στο κατω μερος απο εκει το ανοιγεις?

Θα το ανοίξει φίλος που του ανήκει κιόλας, πάντως σε ένα βίντεο που είδα δεν μου φανηκε εύκολο.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει σχέση με το σήμα του τηλεφώνου αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς.

 

Ναι απο το σημα ειναι,λογικα θα εχεις χαλια ληψη και καταναλωνει μπαταρια στην προσπαθεια να βρει.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κανω ροοτ 2 μερες τωρα αλλα τπτ... μου βγαζει ενα μυνα για ενα αρχειο skater..... εχω ψαξει αρκετα για να το κανω ροοτ αλλα δε καταφερα... και βρηκα ενα μενου (ανοιγει οταν κλειστο το κιν και κρατωντας το volume down ) απλα το εχει στα κινεζικα.... μπορουμε να το αλλαξουμε σε αγγλικα??? Edited by angeleon98
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει τελικα η συσκευη εχω το x6 ενα χρονο τωρα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος αξιζει να παω στο x9??
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει τελικα η συσκευη εχω το x6 ενα χρονο τωρα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος αξιζει να παω στο x9??

Εγω δεν θα το αλλαζα, αν ημουν ικανοποιημενος, και μαλιστα "πολυ" , οπως λες.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Έχει και η γυναικα μου ενα χ6 απο τον Μάιο του 2014 και είναι πολύ καλό.Γιαυτό τον λογο περνώ και εγω το χ9 γιατί εμπιστευομαι την μάρκα.ελπίζω να βγει το ίδιο καλό με το χ6.όταν το παραλαβω και το στησω θα γράψω τις εντυπωσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς φώτο στον υπολογιστη με το καλώδιο τελικα.? γιατι μου κολλάει εμένα και δεν μπορώ....

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς φώτο στον υπολογιστη με το καλώδιο τελικα.? γιατι μου κολλάει εμένα και δεν μπορώ....

Δοκιμασε το Shareit βαλε και την εφαρμογη στο pc/laptop σου.

Στη μια συσκευη πατας ''αποστολη'' και στην αλλη ''ληψη''. Ειναι απιστευτα γρηγορη η μεταφορα αρχειων.

 

Edit, η εφαρμογη ειναι της lenovo

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!! θα την κατεβάσω και στο κινητό και στο λαπτοπ??

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!! θα την κατεβάσω και στο κινητό και στο λαπτοπ??

Ναι, στο προηγουμενο ποστ μου το πρωτο λινκ που εβαλα θα κατεβασεις την εφαρμογη στο τηλεφωνο και απο το δευτερο λινκ στο pc/laptop σου κατεβασε εκει που γραφει ''windows desktop version''.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 εβδομάδες περίπου. Το μοναδικό θέμα που είχα ήταν με την αφή. Άλλαξα τις ρυθμίσεις σε καθυστέρηση παρατεταμενου άγγιγματος και ταχύτητα δείκτη και τώρα είναι οκ. Δοκιμάστε το

Που βρισκω τις ρυθμίσεις σε καθυστέρηση παρατεταμενου άγγιγματος;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

DebbieG ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

aplos73 το εβαλα στην επιλογη "μεσαία". Αν και πιστευω οτι φταιει η μεμβρανη / ζελατινα (τουλαχιστον στην δικη μου συσκευη) της οθονης. Επειδη το ανοιξα χθες το βραδυ και το συνεχιζω σημερα για να το σεταρω κλπ εαν δω οτι δεν το συνηθιζω ισως την βγαλω. Ωρες ωρες νομιζω οτι δεν πιανει η αφη εκει που ακουμπω το δαχτυλο μου... αλλα οπως προειπα μαλλον φταιει η ζελατινα προστασιας.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με το κινητό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος εκτός από την αφή. Με την αλλαγή στις ρυθμίσεις βελτιωνεται αρκετά. Δοκίμασε και την ταχύτητα δεικτη. Χωρίς ζελατίνα δεν θέλω να το έχω γιατί η θήκη που χρησιμοποιώ καλύπτει μόνο την πλάτη. Με την μπαταρία είμαι ευχαριστημένος, αν και είναι μικρή. Αγόρασα ένα Power bank της xiaomi. Επίσης πήρα και το mi band και δουλεύει κανονικά. Εκεί που απογοητευτικα λίγο είναι με τα piston 3.στην μουσική δεν δουλεύουν τα κουμπιά. Αν και ο ήχος είναι πολύ καλός. Στις κλήσεις δεν τα δοκίμασα ακόμα .Άκυρο αυτό που έγραψα για τα ακουστικά. Τώρα τα δοκίμασα πάλι και με vol +-αλλάζει κομμάτι. Με το κεντρικό pause. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε την πρώτη φορά που τα δοκιμασα Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρα πολυ καλη η συσκευη, το μονο προβλημα που εχω και που δεν ειχα τις πρωτες μερες, ειναι η μπαταρια.

Εχω κατεβασει το DU Battery Saver αλλα δεν ειδα ιδιατερη διαφορα. Σιγουρα καποια εφαρμογη ρουφαει πολυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια. Ηδη εχω σβησει αρκετες υποπτες.

Επειδη δεν ειμαι root, θυμηστε μου λιγο, το greenify ειναι μονο για rout? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρα πολυ καλη η συσκευη, το μονο προβλημα που εχω και που δεν ειχα τις πρωτες μερες, ειναι η μπαταρια.

Εχω κατεβασει το DU Battery Saver αλλα δεν ειδα ιδιατερη διαφορα. Σιγουρα καποια εφαρμογη ρουφαει πολυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια. Ηδη εχω σβησει αρκετες υποπτες.

Επειδη δεν ειμαι root, θυμηστε μου λιγο, το greenify ειναι μονο για rout? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

 

Κάποια από τι εφαρμογές που έβαλες κάνει την ζημιά. Το greenify

δουλεύει χωρίς root.Επισης τσέκαρε την επιλογή εξοικονόμηση ισχύος στην μπαταρία.

Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...