Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε clear cache/art cache. Αν δεν γίνει τίποτα, πέρνα με καθαρή εγκατασταση κάποια δοκιμασμένη ρομ, την τελευταία ελληνική

 

 

με ποιο συνδιασμο πληκτρων ?

χανονται ολα οσα εχει το κινητο ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει εμφανιστεί ποτέ το φαινόμενο, ξαφνικά, να μην ανοίγει και να κολλάει η συσκευή, όταν αυτό γινεται για να λειτουργήσει το ξυπνητήρι?

Μέχρι τώρα την ανοιγε κανονικά τη συσκευή το ξυπνητηρι..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

με ποιο συνδιασμο πληκτρων ?

χανονται ολα οσα εχει το κινητο ?

 

Στην πρωτη περίπτωση δε χάνεται τίποτα, στη δεύτερη χάνονται.

Αφού έχεις 5.12.17 υποθέτω έχεις TWRP, θα πας στην "αναβαθμιση">επανεκκίνηση σε λειτουργία recovery ή απο σβηστο τηλέφωνο, volume+ και power.

Μετά πας advanced wipe, όχι το πρώτο ετοιμο swype που εχει γιατί θα κάνει factory reset, και επιλεγεις cache και art/dalvik cache

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη περίπτωση δε χάνεται τίποτα, στη δεύτερη χάνονται.

Αφού έχεις 5.12.17 υποθέτω έχεις TWRP, θα πας στην "αναβαθμιση">επανεκκίνηση σε λειτουργία recovery ή απο σβηστο τηλέφωνο, volume+ και power.

Μετά πας advanced wipe, όχι το πρώτο ετοιμο swype που εχει γιατί θα κάνει factory reset, και επιλεγεις cache και art/dalvik cache

 

 

ναι 5.12.17 βρηκα και το αναβαθμιση">επανεκκίνηση σε λειτουργία recovery .:rolleyes:

Μετα βγαζει επιλογη advanced wipe ? κ μετα cache art/dialvikcache ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι κάτοχος του Xiaomi Redmi Note 2 Prime αγορασμένο από Vickmall τον Δεκέμβριο. Έχω εγκατεστημένη από τους Κινέζους την GTV 5.12.17 Developer και δεν έχω κάνει ποτέ μόνος μου flash rom ή κάποιου άλλου είδους ρουτάρισμα..Γενικά δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας εκτός από χτες το βράδυ..Ξαφνικά χωρίς λόγο παρατήρησα μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας και αύξηση της θερμοκρασία της και έψαξα τον λόγο...Με το Gsam Battery Monitor είδα ότι το "System (*wakeclock*) " καταναλώνει πάρα πολύ μπαταρία χωρίς να το έχω ξαναδεί και είδα ότι αναφέρεται στο wakeclock "Audiomix".Έψαξα σε google και xda και δεν βρήκα κάποια συγκεκριμένη λύση..Κάπου διάβασα ότι ο chrome browser μπορεί να σχετίζεται με αυτό το bug,το απεγκατέστησα και εγκατέστησα το uc browser αλλά όπως παρατηρώ ακόμα υπάρχει το πρόβλημα και το κινητό μου είναι στους 37 βαθμούς και η μπαταρία πέφτει χωρίς wifi ή οθόνη ανοιχτή...Έκανα αρκετά restart,απενεργοποίησα ήχους με το άγγιγμα και με κλείδωμα οθόνης αλλά ακόμα τα ίδια..

Θα ήμουν ευγνώμων αν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει στο θέμα που έχω..

Σας ευχαριστώ

 

Παραθέτω κάποια screenshots..

Screenshot_2016-03-31-16-35-51_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-03-31-16-35-55_com.gsamlabs.bbm.png

Link to comment
Share on other sites

Δύο ποστ πανω απ'το δικο σου..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry άν έχει απαντηθεί ήδη αλλα έψαξα στο φορουμ και δεν βρήκα κάτι.

Πέρασα την νέα stable 7.2.1.0 πάνω από την προηγούμενη stable και φλάσαρα και το superSU.

Αντιμετωπίζω 2 θεματάκια: 1ον, παρόλο που επιλέγω το Swiftkey ως προεπιλογή απο τις ρυθμίσεις εισαγωγής, μου επαναφέρει συνέχεια το default πληκτρολόγιο της google και 2ον,

ενώ αλλάζω το wallpaper, πάλι μου επαναφέρει το defaul wallpaper της ROM.

Να σημειώσω ότι έχω κάνει wipe data/dalvik cache.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry άν έχει απαντηθεί ήδη αλλα έψαξα στο φορουμ και δεν βρήκα κάτι.

Πέρασα την νέα stable 7.2.1.0 πάνω από την προηγούμενη stable και φλάσαρα και το superSU.

Αντιμετωπίζω 2 θεματάκια: 1ον, παρόλο που επιλέγω το Swiftkey ως προεπιλογή απο τις ρυθμίσεις εισαγωγής, μου επαναφέρει συνέχεια το default πληκτρολόγιο της google και 2ον,

ενώ αλλάζω το wallpaper, πάλι μου επαναφέρει το defaul wallpaper της ROM.

Να σημειώσω ότι έχω κάνει wipe data/dalvik cache.

 

Μπες recovery, κάνε ξανά τα wipes που ανέφερες, ρίξε από επάνω ξανά την 7.2.1 και μετά (όσο είσαι ακόμη στο recovery) κάνε μια τελευταία φορά τα ίδια wipes. Κάτι δεν έκατσε σωστά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μπες recovery, κάνε ξανά τα wipes που ανέφερες, ρίξε από επάνω ξανά την 7.2.1 και μετά (όσο είσαι ακόμη στο recovery) κάνε μια τελευταία φορά τα ίδια wipes. Κάτι δεν έκατσε σωστά.

Εστρωσε, thanks mclound!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα περισσότερα προβλήματα που παρουσιάζονται μετά από αλλαγή ROM, στρώνουν με wipes και με dirt ROM install όπως έκανες εσύ. Λέγεται dirt διότι δεν είναι καθαρή (clean) η οποία σβήνει και τα data σου και πρέπει να τα περνάς πάλι. Απλώς, πέφτει η ίδια ROM επάνω από την υπάρχουσα εγκατεστημένη. Χαίρομαι που βοήθησα :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Ευτυχής κάτοχος του Redmi note 2 αγορασμενο απο την ευρωπαικη αποθηκη του vickmall πριν κανα 4ημερο.Το θεμα μου ειναι οτι ενω την 1η μερα επιανε 4g και στις 2 σιμ μετα σταματησε να πιανει στην κοσμοτε.Εκανα τραμπα τις σιμ στις θεσεις και τιποτα..μονο 3g.Να συμπληρωσω οτι η micro sim της κοσμοτε ηταν κανονικη sim και μου την εκοψαν.Της βονταφον που ειναι καινουρια πιανει κανονικα 4g.Καμια ιδεα?παω για αλλαγη της σιμ με καινουρια?

Υ.Γ Εδω και 2 μερες ςτο κινητο ειναι με stable 7.2.1 και συνεχιζει τα ιδια αρα μαλλον δεν ειναι θεμα λογισμικου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Ευτυχής κάτοχος του Redmi note 2 αγορασμενο απο την ευρωπαικη αποθηκη του vickmall πριν κανα 4ημερο.Το θεμα μου ειναι οτι ενω την 1η μερα επιανε 4g και στις 2 σιμ μετα σταματησε να πιανει στην κοσμοτε.Εκανα τραμπα τις σιμ στις θεσεις και τιποτα..μονο 3g.Να συμπληρωσω οτι η micro sim της κοσμοτε ηταν κανονικη sim και μου την εκοψαν.Της βονταφον που ειναι καινουρια πιανει κανονικα 4g.Καμια ιδεα?παω για αλλαγη της σιμ με καινουρια?

Υ.Γ Εδω και 2 μερες ςτο κινητο ειναι με stable 7.2.1 και συνεχιζει τα ιδια αρα μαλλον δεν ειναι θεμα λογισμικου..

 

πήγαινε βγάλε καινούργια κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε ευρωπαϊκή τον την 6.1.29 έχουμε η υπάρχει καμία αναβάθμιση???πολύ καιρό έχει μείνει εδώ..

 

Η πιο πρόσφατη απ'οτι βλέπω είναι η 6.3.31

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε ευρωπαϊκή τον την 6.1.29 έχουμε η υπάρχει καμία αναβάθμιση???πολύ καιρό έχει μείνει εδώ..

Σταμάτησαν οι αυτόματες αναβαθμίσεις. Καθε εβδομάδα βγάζουν απλά πρέπει να την κατεβάσεις και να την περάσεις απο την αναβάθμιση εφαρμογή

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Από την κατεβάζουμε τώρα ???

Από το miui.eu κάνεις εγγραφή βρίσκεις την σωστή την κατεβαζεις και την περνάς. Εσύ αποφασίζεις υπάρχουν και άλλοι τρόποι να περάσεις ρομ. Εγω ειχα ευρωπαϊκή μέχρι την προηγούμενη 6.3.24 τώρα πέρασα την ελληνική.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Οκ..μέχρι τώρα έκανα αναβαθμίσεις από το gr...αλλά είχα καιρό μα δω κάτι καινούργιο..καλύτερη η ελληνική?

Στη χρήση ίδιες είναι. Η ελληνική έχει και κάτι εφαρμογές, όλες διαγράφονται αν θες, εγω κράτησα 2, έχει και dolby atmos καλό.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

αντιπετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή Here maps. Εμφανίζει το αρχικό logo και μετά κλείνει,δοικιμασα διαφορα αλλα τιποτα...

εχω την ρομ 6.3.24

 

Αυτό το πρόβλημα το είχα αναφέρει καιρό τώρα αλλά κανείς κι εμένα δεν μου απάντησε, έχω δουλέψει το HERE σε ντελιβερι, όταν είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, ανοίγει κανονικά το here, όταν όμως έχεις κλειστό ίντερνετ εμφανίζει το λογότυπο και κλείνει όπως σου έκανε κι εσένα, ο μόνος τρόπος που μπορεί να ανοίξει είναι με επανεκκίνηση, δοκιμασμένο, το μόνο κουλό είναι ότι εάν ανοίξεις την εφαρμογή όντα είσαι στο ίντερνετ, βγαίνεις από την εφαρμογή, χωρίς όμως να την απενεργοποιησεις από τις τρεις παυλες, και κόψεις το ίντερνετ, τότε δουλεύει ακόμα εάν την ξαναπατησεις, δοκίμασε το και θα το δεις, έχω προσπαθήσει πάρα πολλές φορές, έχω αλλάξει πολλές ρομ, είμαι με 6.3.3 ντεβ, μου το έκανε σε όλες τις ρομ κι έχω αλλάξει πολλές, αυτά, οποια βοήθεια, πείτε και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...