Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

True story

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μια θηκη δερματινη με παραθυρο.Εχει καμια επιλογη που να δειχνει πληροφοριες πχ ρολοι ή αριθμο κλησης μεσα απο το τζαμακι οταν η θηκη ειναι κλειστη;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια θηκη δερματινη με παραθυρο.Εχει καμια επιλογη που να δειχνει πληροφοριες πχ ρολοι ή αριθμο κλησης μεσα απο το τζαμακι οταν η θηκη ειναι κλειστη;

Οχι, δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση για το κινητό μας.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια θηκη δερματινη με παραθυρο.Εχει καμια επιλογη που να δειχνει πληροφοριες πχ ρολοι ή αριθμο κλησης μεσα απο το τζαμακι οταν η θηκη ειναι κλειστη;

 

Από το site που αγόρασες την συγκεκριμένη θήκη πολύ πιθανόν στην περιγραφή της θήκης να παραθέτουν κάποιο link με εφαρμογή για να μπορείς να δουλέψεις το ρολόι και τις κλήσεις. Το έχω συναντήσει σε παρόμοιες θήκες για αλλά τηλέφωνα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτήν την έκδοσηhttp://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-2-2gb-16gb από που να την παρω; Υπάρχει σε ευρωπαϊκό στοκ κάπου;

Υπάρχει κάπου εδώ μέσα review? Eiμαι από κινητό και είναι τρομερά δύσκολο να δω 584 σελίδες.

 

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

Παρε από Vickmall σίγουρα αυτό είναι δικό μου βίντεο

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

 

Δεν είναι σωστό να κάνεις ποστ το δικό σου ποστ, για να πάρεις απάντηση. Και ιδίως όταν λες ότι είσαι από το κινητό. Φαντάζομαι όχι όλη μέρα; Έχεις την αγωνία να πάρεις το κινητό και το καταλαβαίνω. Αλλά πίστεψε με οι περισσότεροι από εδώ μέσα έχουμε διαβάσει πολλές σελίδες ίσως και ένα μήνα πριν κάνουμε την αγορά, για να ξέρουμε τι μας περιμένει κλπ. Αγόρασε το από το vickmall που θεωρείται πολύ καλό μαγαζί και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

 

Από αποθήκη στην Ελλάδα και σε 2 μέρες θα το έχεις στα χέρια σου http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp-black.html

 

---

 

Σχετικά με τη συζήτηση που γίνεται για τη μπαταρία, εγώ το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 βδομάδες και μετά από αρκετό σκάλισμα και πειραματισμό (προσθήκη cm12.1) έβαλα τελικά την 7.2.1.0 eu και το άφησα να ηρεμήσει. Εχθές έριξα μια ματιά στη χρήση της μπαταρίας και λίγο πριν αδειάσει τελείως (8%) είχα κλείσει 7 ώρες SOT με φωτεινότητα γύρω στο 25-30% και χρήση Internet, Facebook (μέσω chrome) και QuizDom.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/923/CvZ795.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/921/kWcOWx.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/924/KtEao0.png

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς όσους κουβαλάνε δεύτερη μπαταρία μαζί τους: την μπαταρία την έχετε χύμα σε κάποια τσάντα/τσέπη/τσαντάκι ή έχετε κάποια προστατευτική θήκη (π.χ. τύπου πουγγί);

 

Βρήκα original μπαταρία στο banggood αλλά τη στέλνουν μόνο με Priority Direct Mail. Διάβασα στο θέμα για αγορές από Κίνα αλλά δεν κατάλαβα και πολλά. Βασικά με ενδιαφέρει αν θα έχω θέμα με τελωνεία ή όχι (sorry για το off topic)...

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς όσους κουβαλάνε δεύτερη μπαταρία μαζί τους: την μπαταρία την έχετε χύμα σε κάποια τσάντα/τσέπη/τσαντάκι ή έχετε κάποια προστατευτική θήκη (π.χ. τύπου πουγγί);

 

Βρήκα original μπαταρία στο banggood αλλά τη στέλνουν μόνο με Priority Direct Mail. Διάβασα στο θέμα για αγορές από Κίνα αλλά δεν κατάλαβα και πολλά. Βασικά με ενδιαφέρει αν θα έχω θέμα με τελωνεία ή όχι (sorry για το off topic)...

 

Είσαι σίγουρος ότι εν λόγω μπαταρία είναι original??

Εγώ μία βδομάδα που κοιτάζω δεν έχω βρει, άσχετα το τι λένε οι πωλητές.

Καμία δεν φτάνει τα 56gr που είναι αυτή πού έχει τώρα το κινητό.;)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εν λόγω μπαταρία είναι original??

Εγώ μία βδομάδα που κοιτάζω δεν έχω βρει, άσχετα το τι λένε οι πωλητές.

Καμία δεν φτάνει τα 56gr που είναι αυτή πού έχει τώρα το κινητό.;)

 

Δεν ξέρω φίλε μου έτσι λένε... Στα σχόλια από κάτω 2 άτομα λένε ότι δεν είναι original οι υπόλοιποι 8 ότι είναι.

 

http://www.banggood.com/Original-BM45-3020mAh-Replacement-Battery-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-p-998691.html

 

Μετά από ebay βρήκα αυτήν εδώ που και πάλι ισχυρίζεται ότι είναι original αλλά βγαίνει τα διπλά λεφτά από Ισπανία:

 

http://www.ebay.com/itm/182048246016

 

Και το βάρος πως το γνωρίζεις; Τους βάζεις να τη ζυγίσουν;

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου έτσι λένε... Στα σχόλια από κάτω 2 άτομα λένε ότι δεν είναι original οι υπόλοιποι 8 ότι είναι.

 

http://www.banggood.com/Original-BM45-3020mAh-Replacement-Battery-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-p-998691.html

 

Μετά από ebay βρήκα αυτήν εδώ που και πάλι ισχυρίζεται ότι είναι original αλλά βγαίνει τα διπλά λεφτά από Ισπανία:

 

http://www.ebay.com/itm/182048246016

 

Και το βάρος πως το γνωρίζεις; Τους βάζεις να τη ζυγίσουν;

 

Μα τα αρνητικά σχόλια πρέπει να σε πονηρεψουν!

Πρίν από αγορά ρωτά να σού πουν τα gr,είναι ο απλός τρόπος να δεις αν είναι αυτό πού ισχυρίζονται.

Μέχρι τώρα σέ τρεις που ρωτησα στο Ali μόνο από έναν έλαβα απάντηση, "Δεν ξέρω":blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι μπαταρία έχω πάρει σε ολα τα κινητα, πάντα imitation βγαίνει. Μόνο ibuygou θα εμπιστευόμουν για original

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι μπαταρία έχω πάρει σε ολα τα κινητα, πάντα imitation βγαίνει. Μόνο ibuygou θα εμπιστευόμουν για original

 

Δεν έχω κοιτάξει εκεί αλλά ούτε ξέρω τιμές, αλλά όχι και αυτά που ζητάνε από Vick,είπαμε!!

Βλέπω να χτυπάω μία καί νά τούς τα περνώ ξανά πίσω, τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοιτάξει εκεί αλλά ούτε ξέρω τιμές, αλλά όχι και αυτά που ζητάνε από Vick,είπαμε!!

Βλέπω να χτυπάω μία καί νά τούς τα περνώ ξανά πίσω, τα χρήματα.

 

Τι λογική είναι αυτή ακριβώς; αν δεν σου αρέσει μην αγοράζεις. Όχι να τους κλέψεις. Κάτι τέτοια κάνετε και θα φάμε κανένα ban σαν χώρα όπως η Ιταλία με το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοιτάξει εκεί αλλά ούτε ξέρω τιμές, αλλά όχι και αυτά που ζητάνε από Vick,είπαμε!!

Βλέπω να χτυπάω μία καί νά τούς τα περνώ ξανά πίσω, τα χρήματα.

Μετά λέμε γιατί γίναμε Ελλαδιστάν.

Link to comment
Share on other sites

Τι λογική είναι αυτή ακριβώς; αν δεν σου αρέσει μην αγοράζεις. Όχι να τους κλέψεις. Κάτι τέτοια κάνετε και θα φάμε κανένα ban σαν χώρα όπως η Ιταλία με το ebay.

 

Αν το προϊόν είναι fake ζητάς επιστροφή χρημάτων Νάι ή Όχι?

Μακάρι να έχουν τό σωστό αν όχι μην λένε ότι τους έρθει!

Μην κραζετε άδικα τότε.!

 

Αν έχετε να προτεινετε σωστό που έχετε πάρει αν γίνει πρόταση. Εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα site (ή πωλητή ebay) για αγορά original ακουστικών Xiaomi Piston 3 σε καλή τιμή?

 

Έχω βρει διάφορα στο ebay αλλά δεν ξέρω αν είναι γνήσια.

Στο vickmall πάλι, που ξέρω ότι είναι γνήσια, είναι λίγο τσιμπημένα νομίζω (στα 18 Ευρώ).

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:Λοιπόν διότι είναι λάθος μου τα όπως αναφερα καί γιά νά μήν βγαίνουνε εκτός . . ζητώ Συγνώμη όσους ενόχληση.

Ελπίζω να με κατανοήσουν αλλά δυστυχώς στις αγορές συμβαίνουν ανάλογα θέματα.:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Αν το προϊόν είναι fake ζητάς επιστροφή χρημάτων Νάι ή Όχι?

Μακάρι να έχουν τό σωστό αν όχι μην λένε ότι τους έρθει!

Μην κραζετε άδικα τότε.!

 

Αν έχετε να προτεινετε σωστό που έχετε πάρει αν γίνει πρόταση. Εδώ είμαστε.

 

Αυτό που κάνω εγώ (στο ebay), είναι να τους ρωτάω αν είναι γνήσιο το προιόν που πουλάνε (με ένα ask question to seller).

Πολλές φορές (όταν η τιμή είναι too good to be true) απαντάνε: Sorry my friend it's not original, it's OEM.

Οπότε εκεί δεν παραγγέλνεις.

 

Αν σου πει ότι είναι original (αλλά η τιμή είναι ύποπτη), κοιτάς feedback και σχόλια χρηστών που έχουν αγοράσει το ίδιο προιόν.

 

Τώρα βέβαια αν σου πει ότι είναι original και αφού παραλάβεις διαπιστώσεις ότι είναι fake, ζητάς refund από ebay και είσαι καθ' όλα κύριος...

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

Μα τα αρνητικά σχόλια πρέπει να σε πονηρεψουν!

Πρίν από αγορά ρωτά να σού πουν τα gr,είναι ο απλός τρόπος να δεις αν είναι αυτό πού ισχυρίζονται.

Μέχρι τώρα σέ τρεις που ρωτησα στο Ali μόνο από έναν έλαβα απάντηση, "Δεν ξέρω":blink:

 

Άρα δεν ξέρεις όντως αν φτάνουν τα 56 γραμμάρια που ζυγίζει η αυθεντική...

 

Εγώ λέω να χτυπήσω αυτή που βρήκα στο ebay από Ισπανία. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και μου είπε ότι είναι original. Όταν με το καλό την παραλάβω θα δείξει... Είναι όπως λέει ο φίλος πιο πάνω, αν σου λέει ότι είναι original και σου στείλει fake τότε έχεις κάθε δικαίωμα να κινηθείς διαφορετικά. Γιατί και σε άλλα μαγαζιά στο ebay βρήκα μπαταρίες αλλά δε γράφουν "original" αλλά "high quality" ή κάτι τέτοιο. Και όταν ρώτησα μου είπαν ότι δεν είναι original...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχουν προβλημα να σου πουν "original" και να μην ειναι.

Αλλωστε και στον τιτλο original γραφουν. Εγω χθες παρελαβα "Nillkin" tempered glass απο ebay και μονο Nillkin δεν ειναι, παιζει να ειναι και απο αλλο κινητο, γιατι κατω εχει διαφορετικα περιθώρια. Εστειλα μηνυμα στον πωλητη πριν αφησω αρνητικη κριτικη και δεν απανταει. Τωρα θα κανω αρνητικη κριτικη και θα απαντησει αμεσως για refund με αποσυρση της κριτικης και η απάντηση θα ειναι να τσιμπήσει δυο @@, αλλα με ενα κόσμιο τροπο.

Επισης, να ξερετε το paypal εχει αλλαξει, δεν ειναι πλεον υπερ του αγοραστη, αλλα υπερ του πωλητή. Μάλλον ακριβεστερα, ειναι 50-50, κατι που δε μας συμφερει, γιατι δεν εχουμε εργαλεια στα χερια μας, αλλα εχουν οι πωλητες.

Επιμενω, για γνησια μπαταρια και αξεσουαρ (αλλα αξεσουαρ εχουν και αλλου γνησια) ibuygou, δεν ειναι τωρα για 2-3€ διαφορά να ρισκαρουμε.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχουν προβλημα να σου πουν "original" και να μην ειναι.

Αλλωστε και στον τιτλο original γραφουν. Εγω χθες παρελαβα "Nillkin" tempered glass απο ebay και μονο Nillkin δεν ειναι, παιζει να ειναι και απο αλλο κινητο, γιατι κατω εχει διαφορετικα περιθώρια. Εστειλα μηνυμα στον πωλητη πριν αφησω αρνητικη κριτικη και δεν απανταει. Τωρα θα κανω αρνητικη κριτικη και θα απαντησει αμεσως για refund με αποσυρση της κριτικης και η απάντηση θα ειναι να τσιμπήσει δυο @@, αλλα με ενα κόσμιο τροπο.

Επισης, να ξερετε το paypal εχει αλλαξει, δεν ειναι πλεον υπερ του αγοραστη, αλλα υπερ του πωλητή. Μάλλον ακριβεστερα, ειναι 50-50, κατι που δε μας συμφερει, γιατι δεν εχουμε εργαλεια στα χερια μας, αλλα εχουν οι πωλητες.

Επιμενω, για γνησια μπαταρια και αξεσουαρ (αλλα αξεσουαρ εχουν και αλλου γνησια) ibuygou, δεν ειναι τωρα για 2-3€ διαφορά να ρισκαρουμε.

 

Στο ibuygoo δεν βρήκα πάντως μπαταρία για το τηλέφωνό μας...

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, δεν κοιταξα, αλλα ξέρω οτι εχει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, δεν κοιταξα, αλλα ξέρω οτι εχει.

 

Τελικά την πήρα από το Vickmall... τσιμπημένη αλλά επειδή εμπιστεύομαι το κατάστημα ευελπιστώ ότι θα είναι αυθεντική... αλλιώς θα έχουμε άλλα :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...