Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βρεις απάντηση και γω θα ηθελα να μαθω. Παντως απο vickmall καταφερα να αγοράσω μια θηκη με PayPal

 

Ψάχνω τώρα για την καλύτερη τιμή για να αγοράσω το Prime... Όλα τα γνωστά κινεζομάγαζα έχουν screen protectors. Ενδεικτικά gearbest, vickmall, to2c και αρκετά άλλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βρεις απάντηση και γω θα ηθελα να μαθω. Παντως απο vickmall καταφερα να αγοράσω μια θηκη με PayPal

 

Υπάρχει τρόπος και ονομαζεται revolut.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο..αξιζει ανταλλαγη το redmi note 2 με zte nubia z7 max?

 

To rn2 το ξερεις. Αν νομιζεις οτι με το zte θα κανεις καλυτερα την δουλεια σου τοτε αξιζει. Εγω θα δοκιμαζα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μόλις το Prime από Vickmall.

Μαζί με δώρο screen protector, silicon case, tempered glass και ακουστικά από την Selina συν μια PU Fabric Case (Xiaomi original) που μου άρεσε βγήκε στα 164 ευρώ.

 

Σε αναμονή λοιπόν συνεχίζω την ανάγνωση επί του θέματος και πάω να κάνω εγγραφή και στο miui.gr :)

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

http://s21.postimg.org/iucdzn3z7/Screenshot_2016_03_18_04_08_51_com_gsamlabs_bbm.jpg

 

Πάνω που έλεγα να περάσω την τελευταία Dev βλέπω αυτά...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο team παρειγγειλα το συγκεκριμένο κινητό απ vickmall με pay pal . να ρωτησω κάτι υπάρχει περίπτωση να πλήρωσε τίποτα αλλά λευτα εκτός από τιν τιμή του κινητού? Ενννοο τίποτα τελώνια και τέτοια? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο team παρειγγειλα το συγκεκριμένο κινητό απ vickmall με pay pal . να ρωτησω κάτι υπάρχει περίπτωση να πλήρωσε τίποτα αλλά λευτα εκτός από τιν τιμή του κινητού? Ενννοο τίποτα τελώνια και τέτοια? Ευχαριστω

 

Όχι φίλε μου είσαι οκ αν έχεις επιλέξει nl post ή sg post δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

http://s21.postimg.org/iucdzn3z7/Screenshot_2016_03_18_04_08_51_com_gsamlabs_bbm.jpg

 

Πάνω που έλεγα να περάσω την τελευταία Dev βλέπω αυτά...:shifty:

Τι δείχνει? Είμαι με ταπαταλκ και δε φαίνεται

Καλημέρα στο team παρειγγειλα το συγκεκριμένο κινητό απ vickmall με pay pal . να ρωτησω κάτι υπάρχει περίπτωση να πλήρωσε τίποτα αλλά λευτα εκτός από τιν τιμή του κινητού? Ενννοο τίποτα τελώνια και τέτοια? Ευχαριστω

Ποιο πηρες, από που και με τι τροπο αποστολής?

Παντα υπάρχει περίπτωση πληρωμης τελωνείου

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και εγω απο vickamall.:D

 

MIUI 7 GTV 5.12.17 , ηρθε χωρις τιποτα κινεζικο πανω , με Ελληνικα κανονικα !

 

πρωτες φορτισεις ( αποφορτισεις ) απο 10-100% ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πρώτες και δεύτερες φορτισεις, όλες το ίδιο είναι. Γενικά ναι, 10-99, αλλά στη δική μας περιπτωση θεωρησε οτι το κινητό δεν εχει μέχρι 100, αλλά μέχρι 140. Άστο δηλαδή παραπάνω στην πρίζα, σα να πρέπει να πάει στο 140%

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πρώτες και δεύτερες φορτισεις, όλες το ίδιο είναι. Γενικά ναι, 10-99, αλλά στη δική μας περιπτωση θεωρησε οτι το κινητό δεν εχει μέχρι 100, αλλά μέχρι 140. Άστο δηλαδή παραπάνω στην πρίζα, σα να πρέπει να πάει στο 140%

 

κανα 20 λεπτο ακομα μετα το 100% ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Κάνα μιάμιση ώρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι δείχνει? Είμαι με ταπαταλκ και δε φαίνεται

 

Ποιο πηρες, από που και με τι τροπο αποστολής?

Παντα υπάρχει περίπτωση πληρωμης τελωνείου

Αυτό πηρα http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Με τροπο αποστολής sg post .καλά εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος και ονομαζεται revolut.

 

Εκτός από το revolut υπάρχει και η περίπτωση paypal balance αλλά το revolut είναι άψογο για αγορά για όπου θες. Υπάρχει οδηγός στο insomia, google it παιδιά!

Αλλά εντάξει, έχει αναφερθεί και εδώ ξανά, γιατί δεν ψάχνεται στο search του θέματος; Δεν αναφέρομαι σε σένα keraunos!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημερα παρελαβα και εγω απο vickamall.:D

 

MIUI 7 GTV 5.12.17 , ηρθε χωρις τιποτα κινεζικο πανω , με Ελληνικα κανονικα !

 

πρωτες φορτισεις ( αποφορτισεις ) απο 10-100% ?

 

Εάν τυχόν έχεις bugs, γιατί δεν ξέρεις πως έκαναν την εγκατάσταση οι Κινέζοι. Καλό θα ήταν να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, οδηγίες στην 1η σελίδα. Μεγειά κιόλας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάνω που έλεγα να περάσω την τελευταία Dev βλέπω αυτά...:shifty:

 

Βλέπω σούπερ 6 ώρες, καλό θα ήταν να αναφέρεις ποια ρομ έχεις τώρα, μήπως ενδιαφέρεται κανένας από εδώ μέσα.:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το πριμε πηρες!

"Ολα οκ" με σινγκ ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα

Οταν ειδα το τηλεφωνακι ειπα οτι ηρθε ο καιρος να αποχωριστω το inew v3 plus το οποιο φοροντας συγκεκριμενη ROM με αφησε απολυτα ικανοποιημενο. Ετσι μολις εχθες παρελαβα 2 τεμαχια και μαλιστα ηρθε ετσι οπως φαινεται στις εικονες !!!

Το μονο που με ανησυχει ειναι η μπαταρια η οποια καταβροχθιζεται τρελλά μολις ανοιξεις 2-3 εφαρμογες δυνατες.

Αξιζει να σημειωθει οτι η καρτα μου με τα δεδομενα ακομα δεν εχει λειτουργησει σαν 4G γιατι θελει αντικατασταση λογω παλαιοτητας.

Ειναι το μονο που με προβληματιζει και σκεφτομαι (αφου πρωτα το δουλεψω λιγες μερες οπως ειναι) να περασω την CM 12.1 που οπως διαβαζω απο τους περισσοτερους (οχι ολους) δινει καλυτερη αυτονομια. (θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με αυτην την ROM)

Τελος παντων το κινητο ειναι παααααρα πολυ καλο σε σχεση παντα με τα χρηματα που διαθετεις για να το αποκτησεις.

Το πηρα απο vickmall και μάλιστα με πολλα δωράκια οπως:

  1. mofi tempered glass
  2. noname tempered glass
  3. noname μεμβράνη απλή
  4. noname θηκη σιλικονης διαφανη

Αρετά καλο deal για τα χρηματα παντα που δινεις.

http://s29.postimg.org/6slg3b8fn/image.jpghttp://s24.postimg.org/qubpipigh/image.jpghttp://s11.postimg.org/4toc0wlv3/image.jpg

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα

Οταν ειδα το τηλεφωνακι ειπα οτι ηρθε ο καιρος να αποχωριστω το inew v3 plus το οποιο φοροντας συγκεκριμενη ROM με αφησε απολυτα ικανοποιημενο. Ετσι μολις εχθες παρελαβα 2 τεμαχια και μαλιστα ηρθε ετσι οπως φαινεται στις εικονες !!!

Το μονο που με ανησυχει ειναι η μπαταρια η οποια καταβροχθιζεται τρελλά μολις ανοιξεις 2-3 εφαρμογες δυνατες.

Αξιζει να σημειωθει οτι η καρτα μου με τα δεδομενα ακομα δεν εχει λειτουργησει σαν 4G γιατι θελει αντικατασταση λογω παλαιοτητας.

Ειναι το μονο που με προβληματιζει και σκεφτομαι (αφου πρωτα το δουλεψω λιγες μερες οπως ειναι) να περασω την CM 12.1 που οπως διαβαζω απο τους περισσοτερους (οχι ολους) δινει καλυτερη αυτονομια. (θα ηθελα την αποψη σας σχετικα με αυτην την ROM)

Τελος παντων το κινητο ειναι παααααρα πολυ καλο σε σχεση παντα με τα χρηματα που διαθετεις για να το αποκτησεις.]

 

Εάν θες να είσαι σίγουρος ότι σου κάνει η miui, τότε κοίταξε 1η σελίδα. Κάνε καθαρή εγκατάσταση βάλε οποία ρομ θες, δούλεψε το 2,3 μέρες να δεις πως πάει η μπαταρία του.

 

* Επαναλαμβάνομαι σε αρκετά ποστ για τη miui γιατί απλά βρίσκω ότι ταιριάζει απόλυτα στο το κινητό μας.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες να είσαι σίγουρος ότι σου κάνει η miui, τότε κοίταξε 1η σελίδα. Κάνε καθαρή εγκατάσταση βάλε οποία ρομ θες, δούλεψε το 2,3 μέρες να δεις πως πάει η μπαταρία του.

 

* Επαναλαμβάνομαι σε αρκετά ποστ για τη miui γιατί απλά βρίσκω ότι ταιριάζει απόλυτα στο το κινητό μας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ ΖΑΦΕΙΡΑ.

Αυτή είναι η μία σκέψη που έκανα διαβάζοντας τις περισσοτερες αν οχι όλες τις σελίδες εδώ μέσα (τα μάτια μου !!!).

Να ακολουθήσω τον οδηγό εδώ από την αρχη ή από κάποιο σημείο και μετα αφού έχει ηδη περασμένο το TWRP recovery

ή

να κάνω wipe cache/dalvik και install την τελευταία STA ή DEV Ελληνική ROM και μετά install zip

ή

Από το ΒΗΜΑ και μετά?

Και πάλι ευχαριστώ για την γνώμη σου.

:thanks:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασχετο

Πως κανω εισαγωγή τις επαφές μου στο τηλεφωνο?

Πρέπει να αποσυνδεθω απο το γοογλε λογαριασμο μου?

Σημ: Δεν κανω ποτε συγχρονισμο με γοογλε!!!

Edited by costaspap
συμπληρωση σχολιου
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου prime απο Vickmall εδώ και 3 μήνες πάει σφαίρα

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδιά 4 μερες τωρα εχω την καινούργια Stable κ από θέμα μπαταρίας δεν μου τα λέει καλά. Με το ζορι πιανω 2 ωρες κ 45-50 λεπτά στο 3 % με δεδομενα κ wifi πάντα ανοιχτά φωτεινότητα στο 40-50% αυτοματη αντίθεση redmi tool ενω με τις 2 προηγούμενες εφτανα 3 ωρες 20 - 30 λεπτα. Εγκατασταση καθαρη με flash tool λεω να δοκιμασω την 5.12
Link to comment
Share on other sites

Μιας που το θυμήθηκα

Το σμσ που "στέλνει" το κινητο μετα απο καθε φλασαρισμα μιυι ρομ, τι ειναι, που πάει και πως το απενεργοποιουμε?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σούπερ 6 ώρες, καλό θα ήταν να αναφέρεις ποια ρομ έχεις τώρα, μήπως ενδιαφέρεται κανένας από εδώ μέσα.:)

 

7 ώρες και 32 λεπτά μέχρι το 4% αλλά δεν έβγαλα screenshot...Έχω την εντύπωση πως από το 10% και κάτω η μπαταρία πέφτει πιο αργά από ότι θα περίμενα...

Πρώτη φορά πέρασα τις 7 ώρες και συγκινήθηκα...:p

Βέβαια δεν είχα ούτε λεπτό σε κλήσεις...Παίζει ρόλο.

 

Είμαι με την 6.3.3. Χωρίς greenify,amplify, redmi note tool κτλ κτλ...

Με φωτεινότητα στο αυτόματο 40%.

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρήση φίλε μου? Μόνο browsing, Facebook, viber και τα συναφή?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...