Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάντο και μια επανεκκίνηση. Είμαι σίγουρη ότι θα σαι μια χαρά. Η βοήθεια στο miui.gr είναι εξαιρετική και μετά βοηθάμε και εμείς από εδώ!

 

Το δοκιμασα σημερα, με ειδοποιει κανονικα, κτλ. Αλλα μου εχασε ολες τις επαφες, ζητουσε αδεια για μικροφωνο, καμερα... Γενικά εγινε ενας χαμος... Μετα που καταφερα να πειραξω τα permissions κτλ και να μου επαναφερει τις επαφες, τις εκανε μανταρα, ηταν διπλες τριπλες...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκιμασα σημερα, με ειδοποιει κανονικα, κτλ. Αλλα μου εχασε ολες τις επαφες, ζητουσε αδεια για μικροφωνο, καμερα... Γενικά εγινε ενας χαμος... Μετα που καταφερα να πειραξω τα permissions κτλ και να μου επαναφερει τις επαφες, τις εκανε μανταρα, ηταν διπλες τριπλες...

Το οτι εκανες αυτο με το viber οπως σου ειπα, πιθανολογω οτι δεν νομιζω να φταιει αυτο για τις επαφες. Οταν πας στις επαφες (στις ρυθμισεις επιλεγεις ποιες θα φαινονται,οπως και εχει επιλογη να διαγραφει τις διλποτυπες κλπ). Σε ποια ρομ εισαι; εκανες προσφατα update;

Αν ναι εκανες wipe cache, wipe dalvik;

Εγω ειμαι με την 5.11.5 και ολα ειναι σουπερ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι κατοχος και εγω αυτου του πολυζυζητημενου κινητου και όπως είναι λογικο και επομενο μετα από 4 χρονια σε ios να εχω καποιες απορίες ... Στις πληροφοριες για το τηλ μου λεει ότι τρεχει MIUI 7 by xiaomi.eu η οποια λογικα είναι η επίσημη ευρωπαικη ΡΟΜ... Σωστα; ποια είναι ρε παιδια η τελευταια επίσιμη ελληνικη? Η V7.0.6.0 ή 5.11.12 που βρηκα στο xiaomi-miui.gr, τα χω λιγο μπερδεμένα και που να δειτε παρακατω τι εχω να ρωτησω... συνεχιζω... με ρωτάει το τηλ συνεχεια να ανεβει στη 5.11.1 ,αυτή παλι ποια είναι?? ευρωπαϊκή κινεζικη ελληνικη πακιστανικη ρωσικη σαλατα??? πειτε μου σας παρακαλω γιατι κοντευω να το καψω... θέλω έναν επίσημο οδηγο και να περιγραφει το πως περναμε μια ρομ και ας μου εξηγησει καποιος τι είναι το TWRP και το wipe. Ακομα μου βγαζει 60 διαθεσιμους χαρακτήρες στα sms , αυτό διορθώνεται με καποια ρομ η πρεπει να περασω αλλο software για sms....Επίσης πριν μερες ειχα διαβασει καπου εδώ μεσα για μια εφαρμογή που ολοι την έσβηναν από την συσκευη μολις το αποκτουσαν, θεωρώντας την αχρηστη και ότι ετρωγε πολύ μπαταρια(μήπως είναι το google services και το goole play??). Ζηταω ταπεινά συγνώμη αν καποιο από τα ερωτήματα μου εχουν απαντηθεί ήδη αλλα ψάχνω πολύ ωρα μεσα σε αυτό το threat χωρις να βρω κατι :confused: Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Vickmall telos

Απλά είθελα να πώ αγοράζεις από vickmall άν δεν υπάρχει διαφορά τιμής πάνω από 20€. Και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Εγώ πρώτη φορά τους πρόδωσα τώτα αλλά η διαφορά ήταν 41€. Κουπονάκι banggood

Link to comment
Share on other sites

Απλά είθελα να πώ αγοράζεις από vickmall άν δεν υπάρχει διαφορά τιμής πάνω από 20€. Και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Εγώ πρώτη φορά τους πρόδωσα τώτα αλλά η διαφορά ήταν 41€. Κουπονάκι banggood

 

Εγω τα 2 πρωτα τηλ τα πηρα απο minideal , τα οποια μου ηρθανε σε 9 και 11 μερες , αλλα στο 3 μου εκανε την κασκαριτσα και αντι να το στειλη Ελλαδα το εστειλε Καναδα και επρεπε να γινει μια διαδικασια κοντα στισ 35-40 μερες .

Αλλα τελικα το πειρα .

Για το xiaomi redmi note 2 ελέγα να το παρω απο gearbest αλλα μαλλον για καποιο λογο πολλοι δεν , οποτε και εγω λεω απο vickmall .

Link to comment
Share on other sites

το vickmall είναι αξιόπιστο μαγαζί και δίνει και κάποια δωράκια

καλό λένε στο xiaomi.gr είναι και ο "γλυκούλης" (παρατσούκλι που του έβγαλαν) http://www.yeso521.com/ και θα το δοκιμάσω σε κάτι αξεσουάρ που θέλω

minideal επίσης γνωστό

gearbest από όσο θυμάμαι θέλουν επιβεβαίωση στοιχείων πληρωμής...πχ ταυτότητα εάν έκανες χρήση πιστωτικής...επιβεβαίωση πληρωμής paypal...αλλά ακύρωσαν μία παραγγελία και επέστρεψαν τα χρήματα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Xiaomi Redmi Note 2 ή Red Rice Redmi Note 2 ή HongMi Redmi Note 2 είναι το ίδιο τηλέφωνο

 

Όποιος θέλει να παραγγείλει να κοιτάει πάντα τη περιέχει το Package Included και εάν υπάρχουν free gift...

Αν έχει 140 αλλά κανένα δώρο και το άλλο 145 με δώρα το 145 στην ουσία είναι ποιο φτηνό...ψάξτε το

για αυτά έχω άποψη

Edited by NasDriver
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι κατοχος και εγω αυτου του πολυζυζητημενου κινητου και όπως είναι λογικο και επομενο μετα από 4 χρονια σε ios να εχω καποιες απορίες ... Στις πληροφοριες για το τηλ μου λεει ότι τρεχει MIUI 7 by xiaomi.eu η οποια λογικα είναι η επίσημη ευρωπαικη ΡΟΜ... Σωστα; ποια είναι ρε παιδια η τελευταια επίσιμη ελληνικη? Η V7.0.6.0 ή 5.11.12 που βρηκα στο xiaomi-miui.gr, τα χω λιγο μπερδεμένα και που να δειτε παρακατω τι εχω να ρωτησω... συνεχιζω... με ρωτάει το τηλ συνεχεια να ανεβει στη 5.11.1 ,αυτή παλι ποια είναι?? ευρωπαϊκή κινεζικη ελληνικη πακιστανικη ρωσικη σαλατα??? πειτε μου σας παρακαλω γιατι κοντευω να το καψω... θέλω έναν επίσημο οδηγο και να περιγραφει το πως περναμε μια ρομ και ας μου εξηγησει καποιος τι είναι το TWRP και το wipe. Ακομα μου βγαζει 60 διαθεσιμους χαρακτήρες στα sms , αυτό διορθώνεται με καποια ρομ η πρεπει να περασω αλλο software για sms....Επίσης πριν μερες ειχα διαβασει καπου εδώ μεσα για μια εφαρμογή που ολοι την έσβηναν από την συσκευη μολις το αποκτουσαν, θεωρώντας την αχρηστη και ότι ετρωγε πολύ μπαταρια(μήπως είναι το google services και το goole play??). Ζηταω ταπεινά συγνώμη αν καποιο από τα ερωτήματα μου εχουν απαντηθεί ήδη αλλα ψάχνω πολύ ωρα μεσα σε αυτό το threat χωρις να βρω κατι :confused:

Συγνώμη τώρα αλλά με αφορμή το μνμ σου φιλέ μου από απορία να ρωτησω και γω κάτι! Υποθέτω ότι για να βρήκες κινεζική μάρκα κινητού για να παραγγειλεις, λογικά το εψαξες; Σωστά; Από το ψάξιμο δηλαδή που έκανες και το διάβασμα που έκανες εδώ, δεν έχεις βρεί απαντήσεις σε ότι ρωτάς; Ρωταω γιατί προσωπικά όταν είχε φτάσει ή ώρα και πήρα το πρώτο κινητό, είχα ξεστραβωθει να διαβάζω επί μέρες. Και γω εννοείται είχα απορίες αλλά αυτά που ρωτάς είναι τα τελείως βασικά. Διάβασε πάντως και τη πρώτη σελίδα του ποστ.

Και κάτι τελευταίο, δούλεψε το κινητό όπως θα το πάρεις και ανά έχεις προβλήματα ψάξε και άλλαξε rom, αν δεν έχεις όμως καποιο προβλημα, ασε rom και τα flashαρισματα, χαλάρωσε και απολαυσετο όπως είναι

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς καμία πληροφορία για το αν τελικά η xiaomi αποφασισε την έκδοση επίσημης παγκόσμιας ROM miui 7 για το κινητό μας? και πότε περίπου να την περιμένουμε?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Παιδια είμαι κατοχος και εγω αυτου του πολυζυζητημενου κινητου και όπως είναι λογικο και επομενο μετα από 4 χρονια σε ios να εχω καποιες απορίες ... Στις πληροφοριες για το τηλ μου λεει ότι τρεχει MIUI 7 by xiaomi.eu η οποια λογικα είναι η επίσημη ευρωπαικη ΡΟΜ... Σωστα; ποια είναι ρε παιδια η τελευταια επίσιμη ελληνικη? Η V7.0.6.0 ή 5.11.12 που βρηκα στο xiaomi-miui.gr, τα χω λιγο μπερδεμένα και που να δειτε παρακατω τι εχω να ρωτησω... συνεχιζω... με ρωτάει το τηλ συνεχεια να ανεβει στη 5.11.1 ,αυτή παλι ποια είναι?? ευρωπαϊκή κινεζικη ελληνικη πακιστανικη ρωσικη σαλατα??? πειτε μου σας παρακαλω γιατι κοντευω να το καψω... θέλω έναν επίσημο οδηγο και να περιγραφει το πως περναμε μια ρομ και ας μου εξηγησει καποιος τι είναι το TWRP και το wipe. Ακομα μου βγαζει 60 διαθεσιμους χαρακτήρες στα sms , αυτό διορθώνεται με καποια ρομ η πρεπει να περασω αλλο software για sms....Επίσης πριν μερες ειχα διαβασει καπου εδώ μεσα για μια εφαρμογή που ολοι την έσβηναν από την συσκευη μολις το αποκτουσαν, θεωρώντας την αχρηστη και ότι ετρωγε πολύ μπαταρια(μήπως είναι το google services και το goole play??). Ζηταω ταπεινά συγνώμη αν καποιο από τα ερωτήματα μου εχουν απαντηθεί ήδη αλλα ψάχνω πολύ ωρα μεσα σε αυτό το threat χωρις να βρω κατι :confused:

Απαντήσεις σε όλα μα όλα σου τα ερωτήματα θα βρεις ΕΔΩ

. Ένα Site , φτιαγμένο ειδικά για το κινητό σου

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα αλλά με αφορμή το μνμ σου φιλέ μου από απορία να ρωτησω και γω κάτι! Υποθέτω ότι για να βρήκες κινεζική μάρκα κινητού για να παραγγειλεις, λογικά το εψαξες; Σωστά; Από το ψάξιμο δηλαδή που έκανες και το διάβασμα που έκανες εδώ, δεν έχεις βρεί απαντήσεις σε ότι ρωτάς; Ρωταω γιατί προσωπικά όταν είχε φτάσει ή ώρα και πήρα το πρώτο κινητό, είχα ξεστραβωθει να διαβάζω επί μέρες. Και γω εννοείται είχα απορίες αλλά αυτά που ρωτάς είναι τα τελείως βασικά. Διάβασε πάντως και τη πρώτη σελίδα του ποστ.

Και κάτι τελευταίο, δούλεψε το κινητό όπως θα το πάρεις και ανά έχεις προβλήματα ψάξε και άλλαξε rom, αν δεν έχεις όμως καποιο προβλημα, ασε rom και τα flashαρισματα, χαλάρωσε και απολαυσετο όπως είναι

Nai καταλαβαινω τι λες και γω ειχα ξεστραβωθεί για μια βδομαδα.. αλλα όταν εψαχνα για κινητο και διαβαζα κριτικες για τα φυσικα ''προσοντα'' του, δεν ελεγε πουθενα τι είναι το wipe ή το TWRP ...

Link to comment
Share on other sites

Nai καταλαβαινω τι λες και γω ειχα ξεστραβωθεί για μια βδομαδα.. αλλα όταν εψαχνα για κινητο και διαβαζα κριτικες για τα φυσικα ''προσοντα'' του, δεν ελεγε πουθενα τι είναι το wipe ή το TWRP ...

Αν είσαι απλός χρήστης δεν χρειάζονται αυτά. Και το λςω γενικά όχι μόνο για σένα αλλά για όλα τα παιδιά εδω. Η συσκευή στο 95% των περιπτώσεων έρχεται με την ευρωπαϊκή miui rom έχει ελληνικά, δεν έχει κινεζιές, έχει play store και είναι μια χαρά. Δούλεψετε τη συσκευή όπως την παίρνεται και μην τη σκαλιζετε αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα. Στις περισσότερες των περιπτώσεων δουλεύει μια χαρά. Αν υπάρχει πρόβλημα το αναφέρετε και εδώ είμαστε όλοι...

Επίσης υπάρχει ένας πολύ καλός οδηγός στη πρώτη σελίδα τον ακολουθείς, βάζεις την stable rom (τυφλοσουρτης είναι) και τέλος

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι κατοχος και εγω αυτου του πολυζυζητημενου κινητου και όπως είναι λογικο και επομενο μετα από 4 χρονια σε ios να εχω καποιες απορίες ... Στις πληροφοριες για το τηλ μου λεει ότι τρεχει MIUI 7 by xiaomi.eu η οποια λογικα είναι η επίσημη ευρωπαικη ΡΟΜ... Σωστα; ποια είναι ρε παιδια η τελευταια επίσιμη ελληνικη? Η V7.0.6.0 ή 5.11.12 που βρηκα στο xiaomi-miui.gr, τα χω λιγο μπερδεμένα και που να δειτε παρακατω τι εχω να ρωτησω... συνεχιζω... με ρωτάει το τηλ συνεχεια να ανεβει στη 5.11.1 ,αυτή παλι ποια είναι?? ευρωπαϊκή κινεζικη ελληνικη πακιστανικη ρωσικη σαλατα??? πειτε μου σας παρακαλω γιατι κοντευω να το καψω... θέλω έναν επίσημο οδηγο και να περιγραφει το πως περναμε μια ρομ και ας μου εξηγησει καποιος τι είναι το TWRP και το wipe. Ακομα μου βγαζει 60 διαθεσιμους χαρακτήρες στα sms , αυτό διορθώνεται με καποια ρομ η πρεπει να περασω αλλο software για sms....Επίσης πριν μερες ειχα διαβασει καπου εδώ μεσα για μια εφαρμογή που ολοι την έσβηναν από την συσκευη μολις το αποκτουσαν, θεωρώντας την αχρηστη και ότι ετρωγε πολύ μπαταρια(μήπως είναι το google services και το goole play??). Ζηταω ταπεινά συγνώμη αν καποιο από τα ερωτήματα μου εχουν απαντηθεί ήδη αλλα ψάχνω πολύ ωρα μεσα σε αυτό το threat χωρις να βρω κατι :confused:

 

Φιλε συγνωμη κιολας αλλα γιατι δεν εμεινες στο ios....ή καλυτερα γιατι δεν πηρες κανενα samsung,sony,lg για να μην χρειαστει να ψαξεις τιποτα; Το συγκεκριμενο τηλεφωνο καθως και ολα τα κινεζικα θελουν το ψαξιμο τους και για το πως ρομ και για πως κανεις wipe και αλλα πολυ βασικα πραγματα που πρεπει να ξερεις πριν κανεις τη συγκεκριμενη αγορα ή τουλαχιστον να ψαξεις να τα βρεις...και εμεις κατσαμε και τα μαθαμε....επισης σαφως θα υπαρχουν καποια προβληματακια οπως αυτο με τα sms ωστοσο εχει απαντηθει σε αρκετα ποστ...ψαξου λιγο δεν ειναι αναγκη να ρωτας κατευθειαν...ειπαμε φορουμ αλλα μην το παρακανουμε :):) .Φιλικα παντα....το κινητο ειναι οτι καλυτερο στην αγορα αν ασχοληθεις αν το παρατησεις με την ρομ που ηρθε(συνηθως με 5.9.2) ή με stable(χανεις ρουτ) ειναι για τα σκουπιδια(προσωπικη αποψη).Βεβαια για εναν απλο χρηστη πιστευω οτι και με την ρομ που ερθει να κατσει δεν θα εχει προβληματα

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια μυνηματα διαβαζουν και τρελαίνονται οι περισσότεροι. Από που και έως που οι stable είναι για τα σκουπίδια; Επίσης γιατί αν δεν είσαι root το κινητό είναι χάλια; Παιδιά μη τρελαινομαστε και μη τρελαινουμε και τους υπόλοιπους. Για άλλη μια φορά θα το πω, το κινητό πλην λίγων περιπτώσεων είναι μια χαρά έτσι όπως έρχεται για ένα μέσω χρήστη. Αν μπορέσει να βάλει μια stable ελληνική είναι άρχοντας!

Επίσης στις μέρες μας είναι λίγοι αυτοί που μπορούν να σκάνε 400αρια για να αγοράσουν μια συσκευή, οπότε καλά κάνουν και κοιτάνε κινέζικα. Μάλιστα η αγορά μιας xiaomi συσκευής είναι μια άριστη επιλογή για οποίων επιλέγει να αγοράσει συσκευή από Κίνα.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδες το επιασα ,δεν μπορει να γινει καποιa ερωτηση 2η φορα και η προκαβολικη συγνωμη φεν ηταν αρκετη ,εξαλλου δεν ειπα οτι δεν εψαξα στο τρεχων θεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενοχλει καποιον αλλον οταν ξεκλειδωνει το γεγονος οτι εμφανιζονται παντα οι κλησεις?

Και πως γινεται να αποθηκευσουμε μια ιστοσελιδα σαν συντομευση στην επιφανεια εργασιας?? Δηλαδη να μην χρειαζεται καθε φορα να ανοιγω τον πλοηγο.

Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδες το επιασα ,δεν μπορει να γινει καποιa ερωτηση 2η φορα και η προκαβολικη συγνωμη φεν ηταν αρκετη ,εξαλλου δεν ειπα οτι δεν εψαξα στο τρεχων θεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενοχλει καποιον αλλον οταν ξεκλειδωνει το γεγονος οτι εμφανιζονται παντα οι κλησεις?

Και πως γινεται να αποθηκευσουμε μια ιστοσελιδα σαν συντομευση στην επιφανεια εργασιας?? Δηλαδη να μην χρειαζεται καθε φορα να ανοιγω τον πλοηγο.

 

Αντί να έρχεσαι σε αντιπαράθεση , και αφού σε κάθε σου ποστάρισμα βγάζεις και ένα θέμα , γιατί δεν έκανες τον κόπο να πάς

εκεί που σου συνέστησα , να συγκεντρώσεις όλα σου τα προβλήματα , 1.2.3.... και να τα ρωτήσεις .:X

Κάποιος θα σε πάρει από το χέρι , πιθανόν και με φώτος , και θα σε βοηθήσει μέχρι το κινητό σου να είναι άψογο .

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια μυνηματα διαβαζουν και τρελαίνονται οι περισσότεροι. Από που και έως που οι stable είναι για τα σκουπίδια; Επίσης γιατί αν δεν είσαι root το κινητό είναι χάλια; Παιδιά μη τρελαινομαστε και μη τρελαινουμε και τους υπόλοιπους. Για άλλη μια φορά θα το πω, το κινητό πλην λίγων περιπτώσεων είναι μια χαρά έτσι όπως έρχεται για ένα μέσω χρήστη. Αν μπορέσει να βάλει μια stable ελληνική είναι άρχοντας!

Επίσης στις μέρες μας είναι λίγοι αυτοί που μπορούν να σκάνε 400αρια για να αγοράσουν μια συσκευή, οπότε καλά κάνουν και κοιτάνε κινέζικα. Μάλιστα η αγορά μιας xiaomi συσκευής είναι μια άριστη επιλογή για οποίων επιλέγει να αγοράσει συσκευή από Κίνα.

 

βαζω σε παρενθεση προσωπικη αποψη που σημαινει οτι λεω την αποψη μου και οποιοw θελει την ακολουθει οποιος θελει οχι...μην τρελαθουμε τελειως...για εμενα το ρουτ ειναι απαραιτητο λογω χρησης καποιων εφαρμογων που θελουν ρουτ...οσο αναφορα την 5.9.2 που βαζουν εχει θεματα με την μπαταρια καθως και πολλα bug σε εφαρμογες....επισης αναφερω φιλικα παντα(αν και ο τονος μου το ομολογω ηταν λιγο αυξημενος,αλλα πιστευω δεν εχω αδικο)...τελος αναφερω οτι και με αυτην την ρομ να του ερθει δεν θα εχει προβλημα ενας απλος χρηστης(θεωρω οτι ημουν ξεκαθαρος σε καθε σειρα), αν και δεν καταλαβαινω γιατι οι απλοι χρηστες δεν παιρνουν κινητα απο Ελλαδα γιατι υπαρχουν πολυ καλες ευκαιριες π.χ samsung galaxy s3 neo,motorola moto g τα οποια πανε σφαιρα επισης(για τον απλο χρηστη) και δεν θα χρειαστουν να τα πειραξουν ποτε...εκτος αν θελουν μεγαλο κινητο(5.5 ιντσες plus) σονυ και καλα οποτε η κινα ειναι μονοδρομος.... και εγω ειχα αποριες οταν πρωτοπηρα απο Κινα και εκατσα και εψαξα...γιαυτο υπαρχει αυτη η τεραστια μηχανη αναζητησης(google)....οταν δεν βρισκεις κατι στο ιντερνετ τοτε ερχεσαι και ρωτας και μεταχαρας να απαντησω στις ερωτησεις εφοσον γνωριζω

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα 170 ευρώ δεν υπάρχει τέτοιο κινητό στην Ελλάδα με ΟΛΑ αυτά τα χαρακτηριστικά που έχει το Redmi Note 2.

Γιατί είναι ένα κινητό Best Money for Valey (για εμάς τους απλούς χρήστες).

Γιατί δεν μπορείς να μείνεις μια ROM που έχει bugs επειδή έτσι στο στέλνουν...απλά εμείς που δεν ξέρουμε θα βγάλουμε κακό όνομα σε ένα καλό κινητό στην πορεία (ρίξε-ρίξε λάσπη στο τέλος κάτι θα μείνει).

Γιατί όταν μάθουμε και εμείς όπως μάθατε και εσείς θα έρθει η σειρά μας να απαντάμε όπως μας απαντήσατε και εσείς (λογικό δεν είναι ? )

Γιατί....γιατί...γιατί...έχει πολλά ακόμα γιατί.

 

Και σαν τέλος...για να είναι κάποιος expert (εκτός από το εγώ του)...θα πρέπει να υπάρχουν και οι noob για να φαίνεται expert...

 

Πάντα φυλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα 170 ευρώ δεν υπάρχει τέτοιο κινητό στην Ελλάδα με ΟΛΑ αυτά τα χαρακτηριστικά που έχει το Redmi Note 2.

Γιατί είναι ένα κινητό Best Money for Valey (για εμάς τους απλούς χρήστες).

Γιατί δεν μπορείς να μείνεις μια ROM που έχει bugs επειδή έτσι στο στέλνουν...απλά εμείς που δεν ξέρουμε θα βγάλουμε κακό όνομα σε ένα καλό κινητό στην πορεία (ρίξε-ρίξε λάσπη στο τέλος κάτι θα μείνει).

Γιατί όταν μάθουμε και εμείς όπως μάθατε και εσείς θα έρθει η σειρά μας να απαντάμε όπως μας απαντήσατε και εσείς (λογικό δεν είναι ? )

Γιατί....γιατί...γιατί...έχει πολλά ακόμα γιατί.

 

Και σαν τέλος...για να είναι κάποιος expert (εκτός από το εγώ του)...θα πρέπει να υπάρχουν και οι noob για να φαίνεται expert...

 

Πάντα φυλικά :)

 

Δεν αντιλεγω φιλε στο να παρει καποιος μια συσκευη απο Κινα και οχι απο Ελλαδα.Δικαιωμα του ειναι και πολυ καλα κανει γιατι εδω σε πιανουν κοτσο.....αλλα να γνωριζει τις επιπτωσεις που μπορει να εχει περνοντας αυτη τη συσκευη και προπαντων να κατσει να ψαχτει μονος....ευτυχως μπορεις να βρεις απειρα πραγματα ψαχνοντας και ειδικα αυτο που ρωταει ο φιλος απο παραπανω για το πως θα περασει την stable(το οποιο εκτος του οτι εχει απαντηθει 50 φορες και απλα δεν εκανε τον κοπο να ψαξει μπορει να το βρει κανοντας μια αναζητηση στην πρωτη σελιδα του google μεσα σε ενα λεπτο). Όταν καποιος αρνειται να ψαξει...φυσικα και η καλυτερη επιλογη ειναι απο Ελλάδα(οσο φθηνα και να ειναι τα κινεζικα) που ακομα και προβλημα να εχει με την συσκευη έχει την εγγυηση που τον καλυπτει....δεν μπορουμε να ασχολουμαστε με καθε ποστ και οχι μονο αυτο να επαναλαμβανουμε στον καθε ενα τα ιδια πραγματα....καποια πραγματα πρεπει να γινονται κατανοητα....Τέλος πιστευω πως δεν ειναι best value for money για τους απλους χρηστες...Τι να τον κανει ο απλος χρηστης τον 8 πυρηνο επεξεργαστη...τι να τα κανει τα 2gb ραμ, τι να την κανει την full hd οθονη...εγω σαν απλο χρηστη καταλαβαινω το ατομο που θελει λιγο broswing,fb,skype,Κλησεις,sms λιγο game(που μπορει να παιξει και με αλλα κινητα αρκετα κατωτερα) και που δεν θελει να ψαχτει με root και γενικοτερα πειραγματα στο κινητο και κυριως η εγγυηση απαιτειται για αυτον τον χρηστη(κατι που δεν σου προσφερει η Κινα(τουλαχιστον τοσο ευκολα οσο ο Κωτσοβολος)) γιατι αν παθει κατι το software δεν θα γνωριζει πως θα το φτιαξει...Εκτος ειπαμε αν σονυ και καλα θελει να παρει 5.5 ιντσες και πανω οποτε παει αναγκαστικα σε Κινα γιατι στην Ελλαδα δινεις ενα νεφρο..... Φιλικα :):)

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ROM μόνος μου δεν έχω περάσει...τουλάχιστον επειδή είχα πάρει την TDD version, βάλαμε σε στυλ δοκιμής την ελληνική GTV 5.11.5 και όλα πήγαν μια χαρά...αλλά δεν τα έκανα εγώ...άλλος τα έκανε...μόνος ακόμα τίποτα :(

 

Δεν είναι εύκολο ψυχολογικά να πειράξεις ένα κινητό που δεν μπορείς να αντικαταστήσεις εύκολα από οικονομικής απόψεως...θέλεις...δεν θα το έλεγα βοήθεια, τη σιγουριά του "παλιού" που το έχει κάνει είδη "δίπλα σου" (αύριο λέω να κάνω το ΜΕΓΑΛΟΟΟ βήμα lol )

 

Οι οδηγοί που υπάρχουν τα λένε όλα βήμα-βήμα αλλά και πάλι φοβάσαι.

Με την αλλαγή της ελληνικής έφυγαν ουκ ολίγα bugs...διπλασιάστηκε σχεδόν και η ζωή της μπαταρίας...και έχω σταθερά 1GB μνήμης ελεύθερο...

Αυτά δεν μπορείς να τα βρεις στις rom που στέλνουν τα online shops...

Μακάρι να εφάρμοζαν μία λογική του στυλ: "πες μας ποια ROM θέλεις να στην βάλουμε από την αρχή εμείς..." εκεί θα υπήρχε μεγάλη διαφορά, πάρτε το link από το xiaomi.gr με την τελευταία GTV ή Stable και τέλος...σε 20-30 μέρες κουτί ακόμα και για τον αρχάριο

 

Αλήθεια έχει δοκιμάσει ποτέ κάποιος κάτι τέτοιο ? Να ζητήσει εγκατάσταση συγκεκριμένης rom και να το κάνουν ?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ROM μόνος μου δεν έχω περάσει...τουλάχιστον επειδή είχα πάρει την TDD version, βάλαμε σε στυλ δοκιμής την ελληνική GTV 5.11.5 και όλα πήγαν μια χαρά...αλλά δεν τα έκανα εγώ...άλλος τα έκανε...μόνος ακόμα τίποτα :(

 

Δεν είναι εύκολο ψυχολογικά να πειράξεις ένα κινητό που δεν μπορείς να αντικαταστήσεις εύκολα από οικονομικής απόψεως...θέλεις...δεν θα το έλεγα βοήθεια, τη σιγουριά του "παλιού" που το έχει κάνει είδη "δίπλα σου" (αύριο λέω να κάνω το ΜΕΓΑΛΟΟΟ βήμα lol )

 

Οι οδηγοί που υπάρχουν τα λένε όλα βήμα-βήμα αλλά και πάλι φοβάσαι.

Με την αλλαγή της ελληνικής έφυγαν ουκ ολίγα bugs...διπλασιάστηκε σχεδόν και η ζωή της μπαταρίας...και έχω σταθερά 1GB μνήμης ελεύθερο...

Αυτά δεν μπορείς να τα βρεις στις rom που στέλνουν τα online shops...

Μακάρι να εφάρμοζαν μία λογική του στυλ: "πες μας ποια ROM θέλεις να στην βάλουμε από την αρχή εμείς..." εκεί θα υπήρχε μεγάλη διαφορά, πάρτε το link από το xiaomi.gr με την τελευταία GTV ή Stable και τέλος...σε 20-30 μέρες κουτί ακόμα και για τον αρχάριο

 

Αλήθεια έχει δοκιμάσει ποτέ κάποιος κάτι τέτοιο ? Να ζητήσει εγκατάσταση συγκεκριμένης rom και να το κάνουν ?

 

Ωραιος φιλε....μην φοβασαι να πειραζεις το κινητο και να περνας συνεχεια ρομ...απλα να ακολουθεις τα βηματα που αναφερουν στο site και να εχεις μπαταρια στο κινητο και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε....μην φοβασαι να πειραζεις το κινητο και να περνας συνεχεια ρομ...απλα να ακολουθεις τα βηματα που αναφερουν στο site και να εχεις μπαταρια στο κινητο και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα

 

Αυτό το έμαθα στην πράξη...:D

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να ζητήσει από όλα αυτά τα olnine shops εγκατάσταση συγκεκριμένης ROM και να το έκαναν ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...