Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σας ευχαριστω κ τους δυο ναστε καλα :)

 

αντε να βρουμε και για τις ψειρες καμια λυση

 

εχω την εντυπωση οτι στη μαμισια ρομ μεγαλωνανε αλλα τωρα δε βρισκω κατι

 

ρυθμίσεις-επιλέξτε μέγεθος γραμματοσειράς

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-επιλέξτε μέγεθος γραμματοσειράς
τη γραμματοσειρα την εχω μεγαλωσει αλλα δεν επηρεαζει τη μπαρα
Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα,

Ξέρει κανεις εαν υποστηριζει OTG ? Με ενδιαφέρει να διαβάζω usb disks

Υποστηρίζει κανονικά

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

απο το λιγο που την εχω την 5.9.27 εχω την εντυπωση οτι ειναι περισσοτερο ενεργοβορα απο την 5.9.18
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Links για λήψη rom (καθώς όλο και περισσότεροι ρωτούν):

http://en.miui.com/download.html

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/366-XIAOMI-Συσκευές/

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

απο το λιγο που την εχω την 5.9.27 εχω την εντυπωση οτι ειναι περισσοτερο ενεργοβορα απο την 5.9.18

 

Ναι; Εμένα με Multi δεν έχει έρθει ακόμη καν ειδοποίηση για αναβάθμιση. Σκέφτηκα να την περάσω χειροκίνητα αλλά λέω να το αφήσω καλύτερα. Καλή είναι η 5.9.18.

Link to comment
Share on other sites

2 νυχτερινές λήψεις με φλας από εμένα από μακρυνή απόσταση με φλας..όχι άσχημα αλλά όχι και lg g4..

 

http://s24.postimg.org/gr73txsir/IMG_20150928_001113.jpg

 

http://s9.postimg.org/r9o65wt3z/IMG_20150928_001128.jpg

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια στην multi stable αλλά ρε παιδιά.. Γιατί κλείνει ή εφαρμογή μετά από μερικά δευτερόλεπτα; Πχ chrome και messenger..χανω μηνύματα και είναι σπαστικο πολύ.. Έχω βάλει permisions και ,autostart και τικαρισμα σε όλα τα notification..καμία λύση;διορθώνεται στην 7?
Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια στην multi stable αλλά ρε παιδιά.. Γιατί κλείνει ή εφαρμογή μετά από μερικά δευτερόλεπτα; Πχ chrome και messenger..χανω μηνύματα και είναι σπαστικο πολύ.. Έχω βάλει permisions και ,autostart και τικαρισμα σε όλα τα notification..καμία λύση;διορθώνεται στην 7?

 

Καλημέρα,

Πήγαινε στο μενού πρόσθετες ρυθμίσεις - μπαταρία - διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών και κλείστα όλα. Αν είναι ενεργοποιημένα κλείνει της εφαρμογές όταν κλειδώσει το τηλέφωνο για να μην κάνουν συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

2 νυχτερινές λήψεις με φλας από εμένα από μακρυνή απόσταση με φλας..όχι άσχημα αλλά όχι και lg g4..

 

http://s24.postimg.org/gr73txsir/IMG_20150928_001113.jpg

 

http://s9.postimg.org/r9o65wt3z/IMG_20150928_001128.jpg

 

Η πρώτη είναι καλή. Η δεύτρη είναι γεμάτη θόρυβο... Πώς γίνεται αυτό? Μήπως στη δεύτερη είσαι πολύ μακρυά και ζουμάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι διαφορά έχει η AOSP από την ελληνική που βγαίνει update κάθε βδομάδα;

 

AOSP = Android Open Source Project.

Δηλαδή λογισμικό Nexus. Pure Android.

Link to comment
Share on other sites

AOSP = Android Open Source Project.

Δηλαδή λογισμικό Nexus. Pure Android.

 

Και που αν παει καλα θα δουμε αλλη μπαταρια, και καλυτερη διαχειριση μνημης.....

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σήμερα κάποια ρύθμιση ίσως έκανα και κάθε που ξεκλειδωνω το κινητό με βγάζει στην κάμερα.

Δεν βρίσκω πως αλλάζει

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσει απλά σέρνεις από το κέντρο κάτω προς τα επάνω.

Από το κέντρο κάτω προς τα δεξιά είναι η κάμερα και προς τα αριστερά είναι το τηλέφωνο (κλήση)

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήγαινε στο μενού πρόσθετες ρυθμίσεις - μπαταρία - διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών και κλείστα όλα. Αν είναι ενεργοποιημένα κλείνει της εφαρμογές όταν κλειδώσει το τηλέφωνο για να μην κάνουν συγχρονισμό.

Το δοκίμασα φίλε πάλι τα ίδια,και λοκ στο task Manager τίποτα.. Άλλες ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσει απλά σέρνεις από το κέντρο κάτω προς τα επάνω.

Από το κέντρο κάτω προς τα δεξιά είναι η κάμερα και προς τα αριστερά είναι το τηλέφωνο (κλήση)

 

Όχι με τον ίδιο τρόπο το έκανα (κάθετα)

Άλλαξα ένα θέμα και μια επανεκκίνηση και μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω οποιος μπορει. Πως εισαγω τις επαφες μου απο την sim; Το ψαχνω εδω και μιση ωρα. Ειναι ευκολο καποιος να μου πει;
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω οποιος μπορει. Πως εισαγω τις επαφες μου απο την sim; Το ψαχνω εδω και μιση ωρα. Ειναι ευκολο καποιος να μου πει;

 

Επαφές -> Παρατεταμένο πάτημα του αριστερού capacitive -> Εισαγωγή/Εξαγωγή επαφών

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα παιδιά, αλλά έχω θέμα.. Η MIUI που έχει πάνω είναι η 6.7.2.0 (λογικα η multilang) είναι full στα bug, δεν ανοίγει μηνύματα, δεν κάνει κλήσεις απο τις επαφές κτλ και θέλω να φλασάρω την ελληνική αλλά δεν μπορώ να περάσω τα drivers για να "δει" το κινητό μεσω USB. Μου λέει "device software was not successfully installed και δείχνει απο κάτω 2 "No driver Found":

MTP και Redmi

 

Για να προλάβω αυτούς που λένε ότι ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια, πήγα στο link που υπάρχει στο πρώτο post αλλά το rar που κατέβασα δεν έχει κανένα εκτελέσιμο αρχείο. Δεν ξέρω τι να κάνω για να περάσω τη ΡΟΜ στο κινητό, εκτός του να την ξανακατεβάσω από το κινητό αλλά αυτό δεν λύνει τίποτα γιατί μετά θα θέλω να περάσω μουσική κτλ απο το pc οπότε η σύνδεση με USB είναι αναγκαία. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα παιδιά, αλλά έχω θέμα.. Η MIUI που έχει πάνω είναι η 6.7.2.0 (λογικα η multilang) είναι full στα bug, δεν ανοίγει μηνύματα, δεν κάνει κλήσεις απο τις επαφές κτλ και θέλω να φλασάρω την ελληνική αλλά δεν μπορώ να περάσω τα drivers για να "δει" το κινητό μεσω USB. Μου λέει "device software was not successfully installed και δείχνει απο κάτω 2 "No driver Found":

MTP και Redmi

 

Για να προλάβω αυτούς που λένε ότι ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια, πήγα στο link που υπάρχει στο πρώτο post αλλά το rar που κατέβασα δεν έχει κανένα εκτελέσιμο αρχείο. Δεν ξέρω τι να κάνω για να περάσω τη ΡΟΜ στο κινητό, εκτός του να την ξανακατεβάσω από το κινητό αλλά αυτό δεν λύνει τίποτα γιατί μετά θα θέλω να περάσω μουσική κτλ απο το pc οπότε η σύνδεση με USB είναι αναγκαία. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Εγώ θα έλεγα να κατεβάσεις την τελευταία ελληνική από το κινητό σου και να την περάσεις. Αφού γίνει αυτό, τότε δοκίμασε πάλι να το συνδέσεις με το πισι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, το κάνω ήδη, αλλά αν δεν λυθεί αυτό το θέμα με την ελληνική ΡΟΜ έχεις υπόψιν τίποτα drivers?

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, το κάνω ήδη, αλλά αν δεν λυθεί αυτό το θέμα με την ελληνική ΡΟΜ έχεις υπόψιν τίποτα drivers?

 

αν εχεις τα windows 10 πιθανον να θελει ενημερωσεις να κατεβασεις ,πηγαινε στις ρυθμισεις,αν εχεις πιο παλια ,κανε επανεκινηση στον υπολογιστη η πηγαινε στο συστημα διαχειριση συσκευων να βρεις το κινητο με ? κανε ενημερωση και δες......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...