Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως δε με ανοιγει το λινκ.

Τι λενε? Προχωραει το θεμα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Είναι invite για το group στο telegram. Προσωπικά είμαι εδώ και 2 μέρες με Lineage OS και έναν custom kernel και πηγαίνει μια χαρά εκτός από το fast charging και τα youtube video σε ανάληση HD 60fps.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο αυτα τα 2 είναι τα θεματα που έχει?

Μπαταρία?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

~5 ώρες SOT με 3 messening apps (fb messenger, whatsapp, viber), μέτριο browsing και άλλες όχι βαριές εφαρμογές. Πολύ καλύτερα απ'ότι πήγαινε με την MIUI global stable που είχα πριν. Μερικοί έχουν αναφέρει και οτι η κάμερα μερικές φορές δε βγάζει βίντεο, αλλά εγώ δεν το έχω αντιμετωπίση με το συνδιασμό που χρησιμοποιώ (LOS 13 + kernel).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και 3 μέρες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, οπότε, ναι, το προτείνω. Επίσης διάβασα πως δε λειτουργεί ο ήχος από bluetooth (μόνο ο ήχος, η μεταφορά δεδομένος και η σύνδεση με συσκευές λειτουργεί κανονικά) αλλά δεν έχω καποια συσκευή να το τσεκάρω. Το Mi Band μου παντως συνδέεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ή αλλαγή έγινε.αυριο παραλαμβανω το redmi pro.πραγματικά το σκέφτηκα πολύ πριν το επιχειρησω διότι το κινητό φυσάει ακόμα.κατι που αποδείχτηκε έμπρακτα καθώς πολλοί φίλοι μου το διεκδικησαν:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αύριο με το καλό το δίνω.ειπα να το κρατήσω για δεύτερη συσκευή αλλά κρίμα να το χαντακωσω.ασε που εβγαλα και το μισό μπάτζετ πουλώντας το:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε με καιει το προ

Ίσως κινηθω στο 4 με sd

Ή σε αλλη μάρκα

Αναλόγως τι θα εχω σε ευρώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή αλήθεια είναι ότι το πήρα για την διπλη κάμερα και για την οθόνη του που έχω διαβάσει πολύ καλες κριτικές.το μονο πάντως που θέλω είναι να είμαι τόσο ενθουσιασμένος όσο όταν πρωτοπηρα το redmi note2
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι εντυπωσιακά καλό θα σε ψησω mol και εσένα για αγορα

Επειδή και εγώ σκέφτομαι να κάνω την ίδια κίνηση, πες μας εντυπώσεις από το νέο σου κινητό σε καμία βδομάδα..... Και από που το πήρες και πόσο;

 

From my Redmi Note 2 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκομεταχειρισμενο από διπλανό sait αλλά σε πολύ καλή τιμή και με αρκετή προικα.φυσικα και θα αναφέρω τις εντυπώσεις μου.εξαλλου θα μπαίνω να διαβάζω τα νέα του κινητού εδώ μιας και το αγάπησα όσο λίγα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mol το κινητό το εχω από το πρωί.Αλλά φτάνει για να διαπιστωσω πως πλεον με ταβάνι τα 200€ βρίσκεις αξιοπρεπεστατο κινητό.Σε θέμα ταχύτητας δεν μπορώ να καταλάβω διαφορα.αλλα από θέμα ποιότητας και αισθητικής είναι κλάσεις ανώτερο.Οθόνη φυσικά καλυτερη.Άξιζε η μετάβαση σε τελική ανάλυση.Απλά απαραίτητα θήκη αλλιώς κλαφτο.
Link to comment
Share on other sites

Α βλέπω αλλαξες και αβαταρ!

Καλοριζικο!

Καλοβλεπω τα letv πάντως :)

 

Στο θεμα τωρα...

Ειτε 2g ειτε 3g είτε 4g η καταναλωση στη μπαταρια ειναι παρομοια.

Επιτηδες το εχω εδω και ωρα σε 2g, ιδιο drain βλεπω.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.επιμενω πάντως να πάρεις την nohon.ενα 4ωρο οθόνης θα σου βγάζει πάντα.Και με καλή χρήση δεδομένων αν χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Α βλέπω αλλαξες και αβαταρ!

Καλοριζικο!

Καλοβλεπω τα letv πάντως :)

 

Στο θεμα τωρα...

Ειτε 2g ειτε 3g είτε 4g η καταναλωση στη μπαταρια ειναι παρομοια.

Επιτηδες το εχω εδω και ωρα σε 2g, ιδιο drain βλεπω.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ποια εκδοση μοντεμ εχεις?Εγω περασα την 37 και ειδα διαφορα και στο σημα και στην καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Με το 37 ειμαι.

Θελω να δοκιμασω το 58

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Χθες είχα 4.30 ώρες και ακόμη 30%.Με διάβασμα στο ιντερνέτ και λίγο fb.Πολυ σταθερό σήμα σε σημεία που με την 51 δεν έπιανε.Δε νομίζω η 58 να είναι καλύτερη.Βεβαια μετά από δοκιμή βγαίνει το συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζετε το μόντεμ;

 

Εγκατάσταση οδηγών μόντεμ. https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/baseband-modem-files-v24p51-t3295946

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...