Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστηχως,πολύ πολύ δυστηχως,εχω να δηλωσω πως το πρόβλημα με το WiFi και το κλείσιμο του όταν μπαίνει το κινητο σε sleep mode εξακολουθεί να υπάρχει και με την τελευταία dev rom 26 που μόλις εβαλα..... Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστηχως,πολύ πολύ δυστηχως,εχω να δηλωσω πως το πρόβλημα με το WiFi και το κλείσιμο του όταν μπαίνει το κινητο σε sleep mode εξακολουθεί να υπάρχει και με την τελευταία dev rom 26 που μόλις εβαλα.....

 

Είσαι σίγουρος;

 

Εδώ 2 χρήστες αναφέρουν ότι λύθηκε...

 

Τέσπα, περνάω rom και αναφέρω...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ εδώ: https://www.apkmirror.com/apk/antutu/antutu-benchmark/antutu-benchmark-6-0-beta1-android-apk-download/

Πατά download , Τρέξτο και πες μας αποτέλεσμα.

νασαι καλα σ ευχαριστω

παρακατω ειναι και τ αποτελεσματα με το 5.7 και το 6

http://imagizer.imageshack.us/a/img903/36/WM1lqQ.png

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img907/9250/UQ7DoF.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν άντεξα και γω στον πειρασμό και ξαναγύρισα στο Xiaomi. Παρηγγειλα από banggood, μέσω της online εφαρμογής τους (σου δίνει έκπτωση 10%) το Ρrime σε μαυρο, μια θήκη και ένα tempered glass, στα 155$. Οποτε το Doogee X5 Pro παίρνει την άγουσα από βδομάδα. Πιστευω ότι μαζι με το 6S Plus μου, θα έχω καλύψει με 2 κινηταρες τις απαιτήσεις μου :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας να βρω μήπως έχει αναφερθεί για το tempered glass της Nillkin δεν βρήκα κάτι που θέλω να μάθω εγώ συγκεκριμένα. Έχω πάνω ένα OEM tempered glass από vickmall. Αλλά μου κάνει πολλές δαχτυλιές, πράγμα που με ενοχλεί. Θέλω επιβεβαίωση εάν της Nillkin έχει καλύτερα αποτελέσματα τουλάχιστον στις δαχτυλιές αλλιώς εάν είναι το ίδιο δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή.

τελικά για nillkin tempered glass όποιος έχει, τι λέει με δαχτυλιές;

 

Εγω είμαι πολύ ικανοποιημένος! Ειδικά στο συγκεκριμένο κομμάτι(δαχτυλιές και σκόνη) σε σχέση με άλλα τζάμια. Τα άλλα τζάμια χρειάζεται να τα καθαρίζω αρκετές φορές, ενω το συγκεκριμένο πολύ σπάνια!

 

Καλησπερα και παλι.

Δοκιμασα και με επανεκκινηση, ξετσεκαρα και ξανατσεκαρα το αναδυομενο παραθυρο στα δικαιωματα, αλλα τιποτα. Το στρογγυλο εικονιδιο συνομιλιας στον messenger, αρνειται πεισματικα να εμφανιστει!!! Τι να φταιει αραγε???

 

Δυστυχώς δεν ξέρω τι να σου πω... Σαν τελευταία λύση κάνε απεγκατάσταση. Τρέξε το clean να καθαρίσει αν τυχόν έχουν μείνει τίποτα σκουπίδια και στη συνέχεια πάλι εγκατάσταση να δούμε...

 

Και κάτι ακόμα, κάθε φορά που θέλω να κάνω κλήση σε μια επαφή μου, πρέπει να πηγαίνω επαφές, να βρίσκω την επαφή, να πατάω, τα πατάω μετά μέσα το νούμερο που είναι αποθηκευμένο και μετά να επιλέγω με ποιά σιμ.

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος;...πρέπει κάθε φορά που θέλω να παρω ένα τηλ να κάνω 6 βήματα

 

Κάτι κάνεις λάθος... Μπορείς να έχεις προεπιλεγμένη sim που θα κάνει κλήσεις απο τη διαχείρηση sim. Επίσης πας τηλέφωνο-->γράφεις τα πρώτα ψηφία του τηλ που θες να πάρεις ή το όνομα αυτου που θες να πάρεις(τα νούμερα εκτος απο αγγλικά έχουν και ελληνικά απλα δεν φαίνονται)--> μόλις εμφανιστεί η επαφή που θες να πάρεις πατάς πάνω της και παίρνει τηλ απο την προεπιλεγμένη sim

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν άντεξα και γω στον πειρασμό και ξαναγύρισα στο Xiaomi. Παρηγγειλα από banggood, μέσω της online εφαρμογής τους (σου δίνει έκπτωση 10%) το Ρrime σε μαυρο, μια θήκη και ένα tempered glass, στα 155$. Οποτε το Doogee X5 Pro παίρνει την άγουσα από βδομάδα. Πιστευω ότι μαζι με το 6S Plus μου, θα έχω καλύψει με 2 κινηταρες τις απαιτήσεις μου :D

 

Επειδή ενδιαφέρει και μένα το παραγγειλες απο Κίνα ή απο ευρωπαϊκή αποθήκη; Η τιμή μου φαίνεται σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρει και μένα το παραγγειλες απο Κίνα ή απο ευρωπαϊκή αποθήκη; Η τιμή μου φαίνεται σούπερ.
Κινα δεν είχε από Ευρωπαικη αποθήκη, τουλάχιστον εγώ δεν είδα :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν άντεξα και γω στον πειρασμό και ξαναγύρισα στο Xiaomi. Παρηγγειλα από banggood, μέσω της online εφαρμογής τους (σου δίνει έκπτωση 10%) το Ρrime σε μαυρο, μια θήκη και ένα tempered glass, στα 155$. Οποτε το Doogee X5 Pro παίρνει την άγουσα από βδομάδα. Πιστευω ότι μαζι με το 6S Plus μου, θα έχω καλύψει με 2 κινηταρες τις απαιτήσεις μου :D[/QUO

 

Το μόνο κακό είναι οτι δεν το έχει σε stock. Θα το έχει στις 4 Δεκ. (έτσι λέει τουλάχιστον). Αλλα αν δεν βιάζεσαι είναι καλή αγορά

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα σ ευχαριστω

παρακατω ειναι και τ αποτελεσματα με το 5.7 και το 6

http://imagizer.imageshack.us/a/img903/36/WM1lqQ.png

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img907/9250/UQ7DoF.png

Όπως παρατηρησες και εσύ, στο antutu 6 έχει πιο μεγάλη βαθμολογία από το 5.7. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει ο τρόπος βαθμολόγησης αλλά κοιτα εδώ δύο τρεις περιπτώσεις: 1) το galaxy note 5 έχει στο 5.7 69k και στο 6 84k 2). Το δικό μου prime έχει 47k και 53k και 3). ένα ταμπλετ που εχω με τον z3735f (quad core, 64 bit) έχει 32k και 47k αντίστοιχα. Επειδή τρέχει android 4.4 στα 32 bit, και πιάνει τέτοιο υψηλό νούμερο στο antutu 6, φαντάζομαι οτι αν έτρεχε android 5, θα έπιανε ή θα ξεπερνούσε τα δικά μας τηλέφωνα. Άρα ή δεν είναι τόσο δυνατοί οι επεξεργαστές των RN2 ή κάτι τρέχει με το antutu.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κ σε εμενα το WiFi οταν ειναι κλειστη η οθονη εφτιαξε.Και ερχονται κ οι ειδοποιησεις κανονικα με την τελευταια dev

 

Και σε εμένα δουλεύει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο φλασαρισμα μου εβγαζε μηνυμα στο TWRP οτι E:unable to mount storage. Εβαλα ενα USB otg φλασακι τωρα τελευταια, λετε αυτο να μη βρισκει και να πεταει μηνυμα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

 

Εδώ 2 χρήστες αναφέρουν ότι λύθηκε...

 

Τέσπα, περνάω rom και αναφέρω...

 

Τα πραγματα έχουν ως εξής αδερφε,περασα τη ρομ αργά τη νύχτα χτες,εκανα ένα τεστ και το WiFi έσβησε....αφησα το κινητο να φορτίζει έπεσα για ύπνο και κατά τη διάρκεια της νύχτας και μέχρι τώρα δουλεύει σωστά,ειδοποιήσεις Κ όλα....τώρα τι να σ πω.....

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα έχουν ως εξής αδερφε,περασα τη ρομ αργά τη νύχτα χτες,εκανα ένα τεστ και το WiFi έσβησε....αφησα το κινητο να φορτίζει έπεσα για ύπνο και κατά τη διάρκεια της νύχτας και μέχρι τώρα δουλεύει σωστά,ειδοποιήσεις Κ όλα....τώρα τι να σ πω.....

 

ΚΑΙ ΝΑΙ!!!??μόλις μου το ξανά έκανε....το πρόβλημα τουλάχιστον σε εμενα ΔΕΝ λύθηκε....

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια παρατηρηση. Εχοντας φλαρασει εκατονταδες φορες, θελω να επιστησω την προσοχη στα wipes. Πολλοι developers προτεινουν και επιμενουν στα πολλαπλα wipes. Συγκεκριμενα στο Oneplus ελεγαν μεχρι και 5 φορες συνεχομενα την ιδια διαδικασια. Απο συνηθεια και μονο το κανω σε ολα μου τα κινητα πριν φλασαρω νεα rom και μονο καλο μου κανει πιστευω. Ειτε system, ειτε data, ειτε dalvik, ειτε cache, το κανω τουλαχιστον τρεις φορες στο καθε ενα. Αλλωστε δεν ειναι cwm για να ειναι και ενοχλητικο. Με TWRP ειναι πανευκολο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.θέλω να πάρω το 32gb premium αλλά δεν θέλω να μπλέξω με root flasing και τέτοια.αν το πάρω και το δουλέψω κατευθείαν ( out of the box) θα εχω πρόβλημα;δεν θέλω τίποτα φοβερό.τηλέφωνα καμιά φωτογραφία και καμιά φορά να ανοίγω και κάποιες σελίδες στο internet.και κάτι ακόμα.το gps δουλεύει καλά;αυτά και ελπίζω να μην σας κούρασα.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα στη δεύτερη υποδοχή μόνη της.. Δούλεψε την εφαρμογή του what's up και μόλις δουλέψει βάλε και την άλλη κάρτα που έχεις στην θέση ένα. Μέχρι να βρω ότι δουλεύει στη θέση δύο και όχι στη θέση ένα είχα δοκιμάσει τα πάντα

Ελπίζω να σου δουλεψει

 

να σαι καλα φιλε μου δουλεψε..αν και την εβαλα στην πρωτη υποδοχη χωρις αλλη καρτα μεσα και δουλεψε..ευχαριστω..

 

μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος..αλλαζω το ονομα των καρτων αλλα μετα απο επανεκκινηση δεν μενουν οι ρυθμισεις..στον dialer η στα μυνηματα ενω εχω ονομασει την πρωτη σιμ cosmote την δευτερη wind,οταν κανω επανεκκινηση και μπω η να παρω τηλεφωνο η να στειλω μηνυμα την πρωτη σιμ μου την ονομαζει sim 1 και την δευτερη wind gr..φτιαχνει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

περι θηκης ο λογος...

 

εν αναμονη του τηλεφωνου, λεω να παραγγειλω κανα 2 θηκες να εχω.

κοιταξα ebay και βρηκα τις παρακατω:

1. Slim Clear/Matte Hard Plastic Cover Case Skin For Xiaomi Redmi Note 2 Prime 5.5" σε μπλε. ειχα/εχω ιδια στο zte και με βολεψε αρκετα. 99% θα παρω μια

2. Luxury Magnetic PU Leather Wallet Flip Stand Card Cover Case For Xiaomi Phones σε μαυρο. με αρεσει γιατι κλεινει με μαγνητακι

3. Original Nillkin Sparkle PU Leather Flip Case Cover For XiaoMi RedMi Note 2 σε μαυρο και αυτη. νιλκιν εγγυηση! ΑΛΛΑ δεν εχει μαγνητακι

4. Mohoo Luxury Slim Leather Wallet Card Case Cover Stand For Xiaomi Redmi Note 2 σε μαυρο ή μπλε. πιο πολυ με αρεσε το μπλε!!!! (ιιισως παρω και τα 2 χρωματα) ΔΕΝ εχει ουτε αυτη μανγητακι

 

ποια η γνωμη σας; λεω να παρω την 1 και 4 ή 1 και 2

Link to comment
Share on other sites

είμαι και εγω πλεον κάτοχος του κινητού 3 μέρες τώρα apo vickamall. Όλα τέλεια,δουλευουν αψογα τα παντα.Έχει την 5,10,8 developer αλλά δεν έιναι root.Μου βγάζει αναβάθμηση να βάλω την 5,11,26 , αν τη βαλω θα πρέπει μετά να ξαναεκγκαταστήσω τα προγραμματα που έχω και τις ρύθμήσεις??? Δε καίγομαι να τη βάλω αφου όλα δουλεύουν σωστά ,μπορω όμως να κάνω ροοτ τη ρομ που έχω τώρα χωρις να τα σβήσω ολα?
Link to comment
Share on other sites

είμαι και εγω πλεον κάτοχος του κινητού 3 μέρες τώρα apo vickamall. Όλα τέλεια,δουλευουν αψογα τα παντα.Έχει την 5,10,8 developer αλλά δεν έιναι root.Μου βγάζει αναβάθμηση να βάλω την 5,11,26 , αν τη βαλω θα πρέπει μετά να ξαναεκγκαταστήσω τα προγραμματα που έχω και τις ρύθμήσεις??? Δε καίγομαι να τη βάλω αφου όλα δουλεύουν σωστά ,μπορω όμως να κάνω ροοτ τη ρομ που έχω τώρα χωρις να τα σβήσω ολα?
Εγώ έχω μείνει στη 5.10.8 και. είμαι πολύ ευχαριστημένος κανένα πρόβλημα και από ταχύτητα σφαίρα πιο πάνω έχω ανεβάσει screen shot από το antutu
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει στη 5.10.8 και. είμαι πολύ ευχαριστημένος κανένα πρόβλημα και από ταχύτητα σφαίρα πιο πάνω έχω ανεβάσει screen shot από το antutu

 

έχουμε ακριβως την ίδια ρομ ,εχουμε την ίδια έκδοση antutu ,πατησα και εγω βελτιστη αποδοση ,παρολα αυτά μου έβγαλε 46214, γιατι όμως ,μηπως έχεις το prime?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν το κανεις με φουλ μπαταρια;

Οπως και να'χει ειναι δευτερεύον ζητημα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους & τις φίλες, ως νέο μέλος της παρέας!

Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις για το Redmi Note 2 & μάλλον με πείσατε ότι αξίζει ως ένα από τα καλύτερα VFM κινητά. Το έχω παραγγείλει λοιπόν, οπότε Gearbest θέλοντος & HuPost επιτρέποντος, σύντομα θα σας "ζαλίζω" κι εγώ με τις απορίες μου:D

Link to comment
Share on other sites

έχουμε ακριβως την ίδια ρομ ,εχουμε την ίδια έκδοση antutu ,πατησα και εγω βελτιστη αποδοση ,παρολα αυτά μου έβγαλε 46214, γιατι όμως ,μηπως έχεις το prime?
ναι το prime εχω και οταν το τρεχω η μπαταρια ειναι πανω απο 80% σε λειτουργια πτησης και η αποδοση ισοροπημενη στο antutu6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...