Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,έχει δει κανείς αν υπαρχει τιμή για μπαταρία;

 

Απο οτι εχω δει την μπαταρια την εχει το Gearbest ~7,5$ και οθονη+touch ~35$

 

Έχω μπερδευτεί λίγο με τις εκδόσεις του τηλεφώνου μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι η original;;;

Αντι να ρωτας διαβασε τις τελευταιες 4-5 σελιδες του φορουμ. Μην ρωτατε τα ιδια πραγματα καθε φορα....

Για 10-15€ μην ρισκαρετε με την κινεζικη εκδοση (δεν τιθεται θεμα αυθεντικοτητας ,αυθεντικα ειναι και τα δυο απλα το ενα ειναι για 4G χρηση στην Κινα)....

Διαβαστε και εδω... Παρακαλω τους mods να το προσθεσουν στην πρωτη σελιδα για να μην το συζηταμε συνεχεια

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10009-REDMI-NOTE-2-%CE%94%CE%A5%CE%9F-%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%91/

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι εχω δει την μπαταρια την εχει το Gearbest ~7,5$ και οθονη+touch ~35$

 

 

Αντι να ρωτας διαβασε τις τελευταιες 4-5 σελιδες του φορουμ. Μην ρωτατε τα ιδια πραγματα καθε φορα....

Για 10-15€ μην ρισκαρετε με την κινεζικη εκδοση (δεν τιθεται θεμα αυθεντικοτητας ,αυθεντικα ειναι και τα δυο απλα το ενα ειναι για 4G χρηση στην Κινα)....

Διαβαστε και εδω... Παρακαλω τους mods να το προσθεσουν στην πρωτη σελιδα για να μην το συζηταμε συνεχεια

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10009-REDMI-NOTE-2-%CE%94%CE%A5%CE%9F-%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%91/

Στείλε pm σε κάποιον mod

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως αποδεικνυεται και οι δύο εκδόσεις (td η fdd) δεν έχουν καμία διαφορά και τα παιδιά που βάλανε την ελληνική developer σε td έκδοση δούλεψε κανονικά οπότε ότι και να προτιμησετε δεν υπάρχει πρόβλημα. Ορίστε και το σχετικό θέμα στο miui.gr : https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10311-Redmi-Note-2-TDD-LTE-version-κινέζικο-με-4G-στην-Ελλάδα/
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τερμα το κουπονι απο το banggood .... Οποιος προλαβε προλαβε. Καλως να ορισσι και καλοριζικο παιδια

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απ οτι εχω καταλαβει για να διαπιστωσετε ποια εκδοση εχετε θα κοιταξετε κατω απο τη μπαταρια τον αριθμο που εχει.Αν ειναι ο 2015051 ειναι η εκδοση FDD TDD LTE.Αν ο αριθμος ειναι 2015052 ειναι η εκδοση TDD LTE.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απ οτι εχω καταλαβει για να διαπιστωσετε ποια εκδοση εχετε θα κοιταξετε κατω απο τη μπαταρια τον αριθμο που εχει.Αν ειναι ο 2015051 ειναι η εκδοση FDD TDD LTE.Αν ο αριθμος ειναι 2015052 ειναι η εκδοση TDD LTE.

Βοήθεια ποιο έκδοση να παραγγειλω τελικά από Vickmall;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντως εγώ έχω πάρει το FDD γιατί κάτω απ τη μπαταρία γράφει το2015051 και πιάνω 4g και στις 2 sim ( Q,VODAFONE).Tο πήρα το Σεπτέμβρη απο vickmall
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 2 Pro: Εμφανίστηκε στο TENAA με μεταλλική κατασκευή

 

Να σας πω την αλήθεια, θα το έπαιρνα (αν κυκλοφορήσει τελικά), μόνο και μόνο για να γλίτωνα από τα ελάχιστα τριξίματα που έχει το πλαστικό σε μερικά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Θελω να εγκαταστησω την ελληνικη stable rom, αλλα πρωτα θελω να εγκαταστησω τους usb drivers.Κατεβαζω το .rar αρχειο απο το λινκ που δινεται στην πρωτη σελιδα,αλλα οταν ξεζιπαρω τα αρχεια που περιεχονται δεν βλεπω κανενα .exe για εγκατασταση. Πως ακριβως τους εγκαθιστω λοιπον??
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Θελω να εγκαταστησω την ελληνικη stable rom, αλλα πρωτα θελω να εγκαταστησω τους usb drivers.Κατεβαζω το .rar αρχειο απο το λινκ που δινεται στην πρωτη σελιδα,αλλα οταν ξεζιπαρω τα αρχεια που περιεχονται δεν βλεπω κανενα .exe για εγκατασταση. Πως ακριβως τους εγκαθιστω λοιπον??

 

Οταν παει να σου εγκαταστησει το λογισμικο του κινητου που βγαινει ο οδηγος δε θα επιλεξεις το αναζητηση στο Internet online για update

θα επιλεξεις το κατω που ειναι να τους βρεις χειροκινητα και θα βαλεις το φακελο που κατεβασες με τα usb drivers.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ξεκιναω να κανω την διαδικασια κ μολις παταω Flash στο miflash, μου βγαζει διπλα "Ακαθοριστο Σφαλμα"0xffffff01:)

 

Για κανε μια ερευνα:

https://www.google.gr/search?q=0xffffff01&oq=0xffffff01&aqs=chrome..69i57.88j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 2 Pro: Εμφανίστηκε στο TENAA με μεταλλική κατασκευή

 

Να σας πω την αλήθεια, θα το έπαιρνα (αν κυκλοφορήσει τελικά), μόνο και μόνο για να γλίτωνα από τα ελάχιστα τριξίματα που έχει το πλαστικό σε μερικά σημεία.

 

Εγώ πάντως που παρήγγειλα καπάκι από ebay, όχι γνήσιο xiaomi, δεν έχω καθόλου τριξίματα! Με το δικό του το άσπρο που είχε, έτριζε :wacko:

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απ οτι εχω καταλαβει για να διαπιστωσετε ποια εκδοση εχετε θα κοιταξετε κατω απο τη μπαταρια τον αριθμο που εχει.Αν ειναι ο 2015051 ειναι η εκδοση FDD TDD LTE.Αν ο αριθμος ειναι 2015052 ειναι η εκδοση TDD LTE.

εμενα παντως στο prime λεει TD-LTE 2015712 ...

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που παρήγγειλα καπάκι από ebay, όχι γνήσιο xiaomi, δεν έχω καθόλου τριξίματα! Με το δικό του το άσπρο που είχε, έτριζε :wacko:

 

Προσωπικά έχω flip θήκη, αλλά ακόμα και ελάχιστα που το ακούω, καμιά φορά ψιλοξενερώνω και το πιέζω για να σταματήσει. :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω το redmi note 2 και θελω να αλλαξω δυο πραγματα τα οποια δεν τα βρισκω.

1ον οταν με καλουν αναβοσβηνει το φλας και θελω να το απενεργοποιησω αυτο.

2ον υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ταχειες κλησεις??

 

Ο μόνος τρόπος για ταχείες κλήσεις απο όσο ξέρω είναι με mikey

 

Ενημερωτικά για το mikey

 

Με την τελευταία Ελληνική μου δουλεύει άψογα, διότι είχα γράψει κάποια στιγμή οτι είχε κάποια θέματα. Το μόνο αρνητικό τρώει αρκετή μπαταρία

 

Καλημερα.Απ οτι εχω καταλαβει για να διαπιστωσετε ποια εκδοση εχετε θα κοιταξετε κατω απο τη μπαταρια τον αριθμο που εχει.Αν ειναι ο 2015051 ειναι η εκδοση FDD TDD LTE.Αν ο αριθμος ειναι 2015052 ειναι η εκδοση TDD LTE.

 

Δεν ισχύει... Εγω που έχω το fdd μου γράφει εναν αριθμό οτι να ναι... Ο καλύτερος τρόπος για να το καταλάβεις είναι απο την πίσω πλευρά του κουτιού. Για περισσότερα δες εδώ στις ερωτήσεις απαντήσεις.

 

Xiaomi Redmi Note 2 Pro: Εμφανίστηκε στο TENAA με μεταλλική κατασκευή

 

Να σας πω την αλήθεια, θα το έπαιρνα (αν κυκλοφορήσει τελικά), μόνο και μόνο για να γλίτωνα από τα ελάχιστα τριξίματα που έχει το πλαστικό σε μερικά σημεία.

 

Εγω απο την άλλη το ψήνω πάάάρα πολύ να το πάρω για το finger id:D

Διαβάζω βέβαια τώρα αυτο που ανέβασες. Εχώ είχα διαβάσει οτι θα είναι σαν το prime και θα έχει λίγο πάνω απο 200$...

Edited by Graydath
Link to comment
Share on other sites

πολυ κριμα να μη προλαβουμε την προσφορα.εξαιρετικο τηλεφωνο στα 125..

Περα από την τιμή, δεν ήταν απαραίτητα κακό αυτό.. Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει πολυ κακη φημη γενικως. 1ον στο τσατ που μιλησα μαζι τους, ΛΕΝΕ θα το ειχαν in stock πάλι, 22 του μηνός. πράγμα που ειδικά με κινέζους και ακομα πιο ειδικά με το banggood, δεν μπορεις να είσαι σίγουρος. 2ον το συγκεκριμένο κατάστημα στέλνει με china post.. η οποια είναι μακραν η χειρότερη και πιο αργή ταχυδρομική που μπορουμε να επιλέξουμε. περσι σεπτεμβριο που ειχα παραγγειλει ένα ταμπλετ απο αυτους, εκανε 2+ μηνες μέχρι να μου έρθει.. και το ειχαν στειλει και σχεδόν αμέσως φαντάσου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την άλλη το ψήνω πάάάρα πολύ να το πάρω για το finger id:D

Διαβάζω βέβαια τώρα αυτο που ανέβασες. Εχώ είχα διαβάσει οτι θα είναι σαν το prime και θα έχει λίγο πάνω απο 200$...

 

Μπορεί να βγει και αυτό σε δύο εκδόσεις. Ίσως απ το TENAA πέρασε μόνο η απλη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Σας παρακαλώ επειδή διάβασα αρκετές σελιδες στο forum αλλά δεν το βρήκα ακόμα,μπορείτε να μου πειτε εάν γίνετε τελικά βιντεοκλήση απο το δίκτυο και όχι απο skype στο κινητό μας?

Εάν ναι σας παρακαλώ μας λέτε τον τρόπο?

Εχει παρει καποιος κάποιος φορτιστή μπαταρίας σε Charger Dock απο κάπου και να είναι o.k ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος για ταχείες κλήσεις απο όσο ξέρω είναι με mikey

 

Ενημερωτικά για το mikey

 

Με την τελευταία Ελληνική μου δουλεύει άψογα, διότι είχα γράψει κάποια στιγμή οτι είχε κάποια θέματα. Το μόνο αρνητικό τρώει αρκετή μπαταρία

 

 

 

Δεν ισχύει... Εγω που έχω το fdd μου γράφει εναν αριθμό οτι να ναι... Ο καλύτερος τρόπος για να το καταλάβεις είναι απο την πίσω πλευρά του κουτιού. Για περισσότερα δες εδώ στις ερωτήσεις απαντήσεις.

 

 

 

Εγω απο την άλλη το ψήνω πάάάρα πολύ να το πάρω για το finger id:D

Διαβάζω βέβαια τώρα αυτο που ανέβασες. Εχώ είχα διαβάσει οτι θα είναι σαν το prime και θα έχει λίγο πάνω απο 200$...

 

Κουτί φιλέ μου μπορεί να σου έχουνε βάλει από οποιοδήποτε κινητό. Το θέμα είναι τι γράφει ή συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Σας παρακαλώ επειδή διάβασα αρκετές σελιδες στο forum αλλά δεν το βρήκα ακόμα,μπορείτε να μου πειτε εάν γίνετε τελικά βιντεοκλήση απο το δίκτυο και όχι απο skype στο κινητό μας?

Εάν ναι σας παρακαλώ μας λέτε τον τρόπο?

Εχει παρει καποιος κάποιος φορτιστή μπαταρίας σε Charger Dock απο κάπου και να είναι o.k ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

http://s8.postimg.org/hq5ra8u39/Obi_Wan.jpg

Φορτιστη εχω παρει απο ebay, αλλα και απο aliexpress να παρεις ολοι ιδιοι ειναι, φορτιζουν οκ, αλλα παρα πολυ αργα, μπορει να θελει και 20 ωρες για τη μπαταρια μας.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια, εγώ το παρήγγειλα σήμερα απο Minideal την έκδοση prime, stock in greece στα 181 ευρώ. Ξέρουμε πόσο κάνει να έρθει βόλο? Πόσες μέρες δλδ. Είναι όντος στην Ελλάδα το κινητό?

 

Έχω κι άλλη απορία. Εγώ ζήτησα να το ρουτάρουν και να βάλουν miui7 και lollipop 5.1. Όντος το κάνουν αυτό ή πρέπει να το κάνω μόνος μου? Παίζει να χαλάσω την εγγύηση αν το ρουτάρω εγώ? Γιατί αν είναι έτσι δεν το πειράζω καθόλου.

ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 5.11.12. Δοκίμασε κανείς;

Βασικά είμαι ο πρώτος που κατεβάζω, οπότε μάλλον δεν δοκίμασε κανείς ακόμη. :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να κατεβασω μια εφαρμογή από το google play το κάνει μόνο με wifi ,ενώ όταν είμαι με δεδομένα γράφει αναμονή για wifi τι μπορεί να φτάνει;;

 

Και κάτι ακόμα ενώ μπαίνει στο cosmote 4G όταν ανοίγω τα δεδομένα μου φτάνει μόνο μέχρι H+ σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό;;;

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...