Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, υπάρχουν και στης google..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το vickmall ειναι ενταξει σαν καταστημα;δεν εχω ψωνισει ποτε.επισης εχει το red mi note prime απο eu warehouse αρκετα πιο ακριβο..λεει 1-2 εργασιμες ημερες για ελλαδα.να τ αγορασω ετσι η τζαμπα θα πληρωσω παραπανω;
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall ειναι ενταξει σαν καταστημα;

Ισως και το No1 κινεζοκατάστημα αυτή την στιγμή... δεν υπάρχει θέμα. Και το τηλέφωνο το πιο VFM αυτή την στιμή...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε γενικές γραμμές η 5.10.29 είναι καλύτερη από την 5.10.22??

 

Καλο θα ηταν για οσους εχουν βαλει την 5.10.29 να δωσουν μια ιδεα απο πιθανες βελτιωσεις σε σχεση με την 5.10.22

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εβαλα χτες την 5.10.29 στα ελληνικά, άλλο κινητό από μπαταρία και γενικά μου αρέσει πολύ περισσότερο από πριν την multi που είχε από minideal.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την 5.10.2... είδα διαφορά στην μπαταρία. Σε όλα τα υπόλοιπα δεν είδα κάποια σημαντική έως καθόλου διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα και εγώ να περάσω 5.10.29 αντί για stable. Ίσως πειραματιστώ και με smiui rom kitchen.

 

Κέντρο διανομης Αττικής είναι η συσκευή μου. Ελπίζω να φτάσει αύριο στο τοπικό κατάστημα και να πάω να το παραλάβω πριν προλάβει ο ταχυδρόμος να μου αφήσει ειδοποιητήριο και χάσω άλλες δυο μέρες.... Μετά αρχίζει το παιχνίδι!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Με την stable έχουμε χειρότερη μπαταρία σε σχέση με την 5.10.29?

Η stable v6 έχει σίγουρα χειρότερη μπαταρία. Η stable v7 είναι πολύ φρέσκια και δε νομίζω να υπάρχουν συγκριτικά δεδομένα. Λογικά θα είναι στα ίδια επίπεδα με την 5.10.29 και δύσκολα οι όποιες διαφορές να εντοπιστούν

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα και εγώ να περάσω 5.10.29 αντί για stable. Ίσως πειραματιστώ και με smiui rom kitchen.

 

Κέντρο διανομης Αττικής είναι η συσκευή μου. Ελπίζω να φτάσει αύριο στο τοπικό κατάστημα και να πάω να το παραλάβω πριν προλάβει ο ταχυδρόμος να μου αφήσει ειδοποιητήριο και χάσω άλλες δυο μέρες.... Μετά αρχίζει το παιχνίδι!

 

Εμένα πάντως δεν μου άφησε ειδοποιητήριο αλλά μου το έφερε κατευθείαν. Γενικά οτι έχω ψωνίσει απ`έξω πάντα μου το φέρνουν, μόνο μια φορά μου άφησαν ειδοποιητήριο και έχω ψωνίσει πολλές φορές απ`έξω! Μια φορά μάλιστα μου είχε φέρει και 5-6 βιβλία που είχα πάρει(ενα τεράστιο package) και είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα ο καημένος...:lol::p

 

 

Γενικά απο developer σε developer πρέπει να κάνεις clean cache γιατί εγω την περνάω κατευθείαν απο τον updater.

 

Επίσης οταν πάω να πάρω back up απο TWRP δεν μου δίνει επιλογή για sd αλλά μόνο στην εσωτερική οπότε μετά το μεταφέρω χειροκίνητα με es... Συμβαίνει σε καναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και μενα δεν αναγνωρίζει το TWRP την κάρτα και μου το έκανε και σε άλλο τηλέφωνο.. Ή δε βλέπει το TWRP την 64άρα, αν και πολλοί λένε ότι τη χρησιμοποιούν κανονικά ή θέλει φορματ μέσα από κει..

Ο ταχυδρόμος απλά είναι πολύ καλός, δεν ειναι στα καθήκοντά τους να τα φέρνουν σπίτι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ είσαι τυχερός μάλλον. Εμένα πάντα μου αφήνουν χαρτάκι... και θα το παραλάβω σήμερα, ευτυχώς δηλαδή που το υποκατάστημα στον Βόλο είναι ανοιχτό το απόγευμα!!!

Θα δοκιμάσω σήμερα την multi που μου έβαλαν οι κινέζοι, έτσι και αλλιώς microsim δεν έχω οπότε θα δοκιμάσω αύριο με την ησυχία μου να κάνω καθαρή εγκατάσταση την τελευταία developer. Και ίσως κάνω ένα μικρό βιντεάκι για το πως φαίνεται σε γυναικείο (μικρό!) χέρι:lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα γιατι δε μπορω να κανω youtube upload απο το app ?

 

Force Close κατευθειαν μολις επιλεγω το βιντεακι !

Link to comment
Share on other sites

Εσυ είσαι τυχερός μάλλον. Εμένα πάντα μου αφήνουν χαρτάκι... και θα το παραλάβω σήμερα, ευτυχώς δηλαδή που το υποκατάστημα στον Βόλο είναι ανοιχτό το απόγευμα!!!

Θα δοκιμάσω σήμερα την multi που μου έβαλαν οι κινέζοι, έτσι και αλλιώς microsim δεν έχω οπότε θα δοκιμάσω αύριο με την ησυχία μου να κάνω καθαρή εγκατάσταση την τελευταία developer. Και ίσως κάνω ένα μικρό βιντεάκι για το πως φαίνεται σε γυναικείο (μικρό!) χέρι:lol:

 

Αντε με το καλο να το παρεις επιτελους στα χερια σου

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την νέα 5.11.1 Dev από το ελληνικό Miui.gr?

 

Γιατί βγήκε νέα ΡΟΜ σε 3 μέρες και όχι ανά βδομάδα, ως συνήθως;

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την νέα 5.11.1 Dev από το ελληνικό Miui.gr?

 

Γιατί βγήκε νέα ΡΟΜ σε 3 μέρες και όχι ανά βδομάδα, ως συνήθως;

 

Γιατι ειχε προβλημα η 29αρα

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα και εγώ να περάσω 5.10.29 αντί για stable. Ίσως πειραματιστώ και με smiui rom kitchen.

 

 

H ευρωπαική ρομ που στηρίζεται η smiui είναι στο ίδιο επίπεδο μετάφρασης με την ελληνική;

Ή υπάρχουν πράγματα στην ευρωπαική που δεν είναι μεταφρασμένα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και μενα δεν αναγνωρίζει το TWRP την κάρτα και μου το έκανε και σε άλλο τηλέφωνο.. Ή δε βλέπει το TWRP την 64άρα, αν και πολλοί λένε ότι τη χρησιμοποιούν κανονικά ή θέλει φορματ μέσα από κει..

Ο ταχυδρόμος απλά είναι πολύ καλός, δεν ειναι στα καθήκοντά τους να τα φέρνουν σπίτι

 

Εμένα είναι 32αρα, αλλά δεν με ψήνει να της κάνω format τώρα γιατί είδη έχω κάποια πράγματα μέσα και δεν θέλω να τα χάσω...

 

Εσυ είσαι τυχερός μάλλον. Εμένα πάντα μου αφήνουν χαρτάκι... και θα το παραλάβω σήμερα, ευτυχώς δηλαδή που το υποκατάστημα στον Βόλο είναι ανοιχτό το απόγευμα!!!

 

Ίσως επειδή είμαι και κοντά να μου τα φέρνουν...:p Ζητάω να μου τα φέρνουν στο μαγαζί(που είμαι και όλη μέρα) που είναι στο κέντρο και νομίζω είναι κοντά τα κεντρικά τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό από χθες κ ενώ συνδεθηκα κανονικά με mobile data, σήμερα δεν γίνεται τπτ. Δεν έχω πειράξειΠαρολα κάποια ρύθμιση, απλά κατέβασα την εφαρμογή switch network για να ενεργοποιω το 4g, γτ δεν μπορούσα να βρω πώς το κάνω από τις ρυθμίΠαρ'όλα αυτά,η εφαρμογή για κάποιο λόγο δεν άνοιγε κ έτσι την διέγραψα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, απλά το ανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό από χθες κ ενώ συνδεθηκα κανονικά με mobile data, σήμερα δεν γίνεται τπτ. Δεν έχω πειράξειΠαρολα κάποια ρύθμιση, απλά κατέβασα την εφαρμογή switch network για να ενεργοποιω το 4g, γτ δεν μπορούσα να βρω πώς το κάνω από τις ρυθμίΠαρ'όλα αυτά,η εφαρμογή για κάποιο λόγο δεν άνοιγε κ έτσι την διέγραψα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, απλά το ανέφερα.

 

Κάνε ενα clean απο το κέντρο ασφαλείας μήπως έχει αφήσει κάτι η εφαρμογή. Στη συνέχεια πήγαινε διαχείρηση sim κάτω-κάτω επέλεξε απο ποια sim θα μπαίνει στο internet. Μετά μπες στην sim που όρισες(πάνω-πάνω) και η προ τελευταία επιλογή λέει κάτι για επιλογή τύπου δικτύου απο εκεί επέλεξε το 4G. Εννοείται οτι πρώτα πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσεις μέσω του παρόχου.

 

Τα λέω λίγο μπερδεμένα γιατί δεν μπορώ να δω πως ακριβώς τα λέει η συσκευή κάνω το update τώρα...:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...