Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση εχω 2 καρτες μια 4g και μια 3g την πρωτη την βλεπει 4g την δευτερη ομως την βλεπει 2g πως μπορω να εχω στην δευτερη 3g? μπαινω στο engineering mode αλλα δεν με αφηνει να αλλαξω την δευτερη sim σε 3g,μπορει καποιος να βοηθησει?εχω την εκδοση Original XIAOMI Redmi Note 2/HongMi Note 2 Smartphone 4G FDD LTE MTK Helio X10 Octa Core 2.0GHz 2GB 16GB 5.5 Inch FHD 13.0MP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα την 3.10.8 και θες το απογευμα κατα τις εξι το εκανα την πρωτη φορτιση (μεχρι 100% και δεν το αφησα παραπανω στον φορτιστη)

Απο τοτε συνεχεια νοικτο με wifi gps ανοικτα και σκαλισμα ουκ ολιγο (αλλαγη rom κατεβασμα εφαρμογων και θεματων) τωρα ειναι στο 17%

 

Εγινε και μια πρωτη επιλογη σε εικονιδια και ταπετσαρια...Προβλεπεται λιωσιμο

Δειτε φωτο

 

http://i411.photobucket.com/albums/pp197/Sam_Adisson/Screenshot_com.miui.home_2015-10-16-15-18-12_zpslbr45bkz.png

 

Τελικα η οθονη εφθασε 4H 40 min με μπαταρια στο 2%... Μια χαρα για πρωτη φορτιση πιστευω

http://i411.photobucket.com/albums/pp197/Sam_Adisson/Screenshot_com.miui.securitycenter_2015-10-16-15-18-42_zpsito1kyjh.png

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θεματάκι επ ευκαιρία. Τον καιρό και τις σημειώσεις πώς τις έβαλες επί της οθόνης; Κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 3.10.8 και θες το απογευμα κατα τις εξι το εκανα την πρωτη φορτιση (μεχρι 100% και δεν το αφησα παραπανω στον φορτιστη)

Απο τοτε συνεχεια νοικτο με wifi gps ανοικτα και σκαλισμα ουκ ολιγο (αλλαγη rom κατεβασμα εφαρμογων και θεματων) τωρα ειναι στο 17%

 

Εγινε και μια πρωτη επιλογη σε εικονιδια και ταπετσαρια...Προβλεπεται λιωσιμο

Δειτε φωτο

 

 

Ωραίο θεματάκι επ ευκαιρία. Τον καιρό και τις σημειώσεις πώς τις έβαλες επί της οθόνης; Κάποια εφαρμογή;

 

Και εμένα με ενδιαφέρει και αν είναι εύκολο πες μας και ποιο app χρησιμοποιείς και για τα γενέθλια γιατί φαίνεται πολύ ωραία! :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει και αν είναι εύκολο πες μας και ποιο app χρησιμοποιείς και για τα γενέθλια γιατί φαίνεται πολύ ωραία! :)

 

Ειναι το κλασσικο "Weather & watch" widjet.Κατεβαστε το και μετα στις ρυθμισεις του αλλαζουν τα παντα...Απο γραμματοσειρες και χρωματα μεχρι και συνδεση με το ημερολογιο... Απλα πετας αυτο που ηδη εχει και το βαζεις..

Οτι απορια εχετε για τις ρυθμισεις ρωτηστε..

 

Μιας και αναφερθηκε Ποια εφαρμογη για Battery callibration προτεινετε?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Battery calidration... No such thing.

Οι εφαρμογές που υπαρχουν στο Play δεν κανουν τπτ (και πώς θα μπορουσαν άλλωστε; ).

Tα stats της μπαταρίας θα φτιαξουν με τον καιρο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Να αναφέρω κάτι το οποίο δεν έχει γράψει κανείς (νομίζω) σχετικά με το ξυπνητήρι. Όντως χτυπάει όταν το κινητό είναι κλειστό (ανοίγει το κινητό λίγο πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι, όπως έγραψαν ορισμένοι φίλοι), αλλά αυτό δεν συμβαίνει εφόσον το έχεις κλειστό και ταυτόχρονα το φορτίζεις. Οπότε λίγο προσοχή σε όσους το αφήνουν να φορτίζει όλο το βράδυ.

ισως να εισαι η να ειμαι μεμονομενη περιπτωση

 

γιατι εγω παντα το φορτιζω νυχτα και το ξυπνητηρι χτυπαει κανονικα

 

επισης να πω οτι η φορτιση γινεται με 1Α φορτιστη που κανει 3/4 ωρες να παει 100%

 

αλλα κραταει περισσοτερο απ οτι κραταει με το μαμισιο

Link to comment
Share on other sites

ισως να εισαι η να ειμαι μεμονομενη περιπτωση

 

γιατι εγω παντα το φορτιζω νυχτα και το ξυπνητηρι χτυπαει κανονικα

 

επισης να πω οτι η φορτιση γινεται με 1Α φορτιστη που κανει 3/4 ωρες να παει 100%

 

αλλα κραταει περισσοτερο απ οτι κραταει με το μαμισιο

Η διαφορά που λες είναι κάτι που το καταλαβαίνεις αισθητά?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι και το δικό μου θέμα!

http://i.imgur.com/rmZfm05.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά που λες είναι κάτι που το καταλαβαίνεις αισθητά?
ναι εννοειται ειναι περιπου 15/20% διαφορα
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που θα βρω το twrp recovery για το κινητο μου ή μπορω να βάλω και αλλα recoverys αλλων συσκευων; Ευχαριστω

 

Δε λες τι ρομ εχεις όμως και τι έχεις κάνει... Δε μπορεις να βάλεις οτιδήποτε. Οι ελληνικές ρομ έχουν προεγκατεστημενο TWRP το οποίο όμως ήταν προβληματικο και κολλαγε, γιαυτό από τις επόμενες ρομ θα το αφαιρέσουν και θα το βγάλουν σε ξεχωριστό zip

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε λες τι ρομ εχεις όμως και τι έχεις κάνει... Δε μπορεις να βάλεις οτιδήποτε. Οι ελληνικές ρομ έχουν προεγκατεστημενο TWRP το οποίο όμως ήταν προβληματικο και κολλαγε, γιαυτό από τις επόμενες ρομ θα το αφαιρέσουν και θα το βγάλουν σε ξεχωριστό zip

 

ευχαριστω φιλε για την απαντηση το βρηκα το twrp για το redmi note 2. Ειχα 5.10.8 multilanguage και τωρα μολις εβαλα την deer rom γιατι ακουσα πολυ καλα λογια για την μπαταρια αντε να δουμε. Θα γραψω review για το πως παει. Πρεπει να ναι καλη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε για την απαντηση το βρηκα το twrp για το redmi note 2. Ειχα 5.10.8 multilanguage και τωρα μολις εβαλα την deer rom γιατι ακουσα πολυ καλα λογια για την μπαταρια αντε να δουμε. Θα γραψω review για το πως παει. Πρεπει να ναι καλη

 

περιμενουμε την γνωμη σου για την deer γιατι κ εγω την εχω στο ματι!!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να περασει custom rom για να βαλει custom recovery ας ακολουθησει τα βηματα του λινκ. αν δεν τα καταφερει και του βγαλει καποιο error οπως εμενα μπορει να παρει μεσα απο το φακελο του twrp που ειναι μεσα στο φακελο του flashtool αρχειο img να το περασει στο κινητο και να φλασαρει το recovery με το flashify και μετα να εγκαταστησει την ρομ που θελει.

το λινκ για το recovery

http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html

και το λινκ για την deer rom

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-deer-project-t3224364

Προτεινω να φλασαρετε το recovery απο το κινητο που ειναι και πιο ευκολο εξαλλου

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman25 και @adisson

Δεν μας είπατε ποια είναι τα εντυπωσιακά θέματα και από που .

 

Μεσα απο τα θεματα του MIUI επιλεγεις Μιξη και ετσι κατεβαζεις διαφορετικα εικονιδια για τα apps και σαφως οποιες ταπετσαριες εσυ θες...Σαν συγκεκριμενο θεμα το δικο μου δεν υπαρχει

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να περασει custom rom για να βαλει custom recovery ας ακολουθησει τα βηματα του λινκ. αν δεν τα καταφερει και του βγαλει καποιο error οπως εμενα μπορει να παρει μεσα απο το φακελο του twrp που ειναι μεσα στο φακελο του flashtool αρχειο img να το περασει στο κινητο και να φλασαρει το recovery με το flashify και μετα να εγκαταστησει την ρομ που θελει.

το λινκ για το recovery

http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html

και το λινκ για την deer rom

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-deer-project-t3224364

Προτεινω να φλασαρετε το recovery απο το κινητο που ειναι και πιο ευκολο εξαλλου

 

Μας έβρισες τώρα; χα χα χα

Edited by galiatsogio
Link to comment
Share on other sites

Μας έβρισες τώρα;

 

Τι; Απλά δινω εναν οδηγο για οποιον θελει να βαλει custom rom. Δεν ξερω αν εχει ανεβει κατι αναλογο στο forum. Τι εννοεις μας εβρισες. Βοηθεια προσφερω

Link to comment
Share on other sites

Τι; Απλά δινω εναν οδηγο για οποιον θελει να βαλει custom rom. Δεν ξερω αν εχει ανεβει κατι αναλογο στο forum. Τι εννοεις μας εβρισες. Βοηθεια προσφερω

 

Εννοείται φίλε μου, απλά εννοώ ότι δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που έγραψες. Δεν ήθελα να σε προσβάλλει.

... Προσβάλλω

Link to comment
Share on other sites

:

Εννοείται φίλε μου, απλά εννοώ ότι δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που έγραψες. Δεν ήθελα να σε προσβάλλει.

... Προσβάλλω

 

Σορρυ τοτε δεν καταλαβα την προθεση σου ακολουθησε τα βηματα ειναι ευκολα. Αν εχεις απορια γραψε . Γι'αυτο ειναι το φορουμ.:)

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εντυπωση καλη απο την deer. παιρνει μονο 40000 antutu αλλα ανταποκρινεται καλυτερα στο ανοιγμα εφαρμογων. Δειχνει να ζεσταινεται λιγο παραπανω ωστοσο οχι πολυ και η μπαταρια δειχνει να τα παει σαφως καλυτερα απο την 5.10.8 δεν ξερω να σας πω με ωρες οθονης και τετοια αλλα δειχνει να εχει κανει καλη δουλεια ο τυπος. Να πω πως εχω επαναφερει ολες τις εφαρμογες μου οσο αναφορα το σχολιο μου για την ταχυτητα του. Βασιζεται στο 5.10.8 και ειναι multilanguage. Μονο και μονο για την μπαταρια που ο ιδιος λεει οτι βγαζει 5 ωρες οθονης θα την κρατησω. Αψογη εμπειρια μεχρι στιγμης οπως και με την official 5.10.8. Σας την συστηνω τουλαχιστον μεχρι να στρωσει η μπαταρια στις official εκδοσεις
Link to comment
Share on other sites

Θυμήσου να κανεις ένα update σε αυτό το review σε 2-3 μέρες, γιατι ακόμα τώρα την έβαλες.. Πώς να καταλάβεις μπαταρία;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...