Jump to content

iNew V7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη ποσο κακο σημα κινητης εχει? αρχιζεις να φοβαμαι....

 

Με τα προηγούμενα κινητά μέσα στο σπίτι είχα wind 2 γραμμές και τώρα έχω 1 και πολλές φορές χάνεται το σήμα και με Vodafone είχα 2 3 γραμμές και τώρα έχω 1 και μερικές φορές χάνεται το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα προηγούμενα κινητά μέσα στο σπίτι είχα wind 2 γραμμές και τώρα έχω 1 και πολλές φορές χάνεται το σήμα και με Vodafone είχα 2 3 γραμμές και τώρα έχω 1 και μερικές φορές χάνεται το σήμα.

 

ευχαριστω για της πληροφοριες, αυτο το τελευταιο ειναι το σημαντικο πιστευω.. οπου θα περιμενω και αλλους χρηστες που το παρελαβαν να μας πουν αποψη

Edited by dimitris_chr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω βαλει στο ματι το επομενο μοντελο iNew V8 Plus

http://www.inewmobile.com/inew-v8-plus-octa-core-white.html αλλα τα οσα διαβαζω για τα inew με αποθαρυνουν...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα . είμαι ανάμεσα σε δυο κινητά.αρχικά ήθελα να αγοράσω το cubot s208 και τώρα ειδα το inew v7 αλλα με προβληματίζει λίγο για την πιοτιτατου. έχω διάβαση για το cubot πολύ καλές κριτικές αλλα για τo inew όχι τόσο.βεβαια έχουν μεγάλη διαφορα στα χαρακτηριστικά . Εσείς πιο θα μου προτείνατε και γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω βαλει στο ματι το επομενο μοντελο iNew V8 Plus

http://www.inewmobile.com/inew-v8-plus-octa-core-white.html αλλα τα οσα διαβαζω για τα inew με αποθαρυνουν...

 

Καλως σε αποθαρυνουν.Προσπερασε τα...

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Απο προσωπική εμπειρία είχα το inew v3 αρκετό καιρό. Το μόνο που έκανα στο κινητό ηταν root και cwm.Δε έβγαλε ποτέ κανένα πρόβλημα. Άψογη κάμερα, πλούσια χρωματα στην οθόνη και πεντακαθαρη ευκρίνεια. Έτρεχε ομαλά και δε κολλούσε πουθενά. Τα inew τα προτείνω ανεπιφύλακτα. Είναι ενα σκαλί πιο πάνω μαζί με τα thl.Μην κολλατε σε λεπτομέρειες του στυλ αν έχει notification led....είναι καθαρά θέμα επεξεργαστή το τι ηλεκτρονικη συσκευή θα αγοράσεις πρωτα απ'ολα και μετά όλα τα άλλα. Πάντως το συγκεκριμένο κινητό δίνει παρα πολύ καλά στοιχεία για την τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

καποιος αλλος που να εχει στα χερια του την συσκευη για να μας πει για την ποιοτητα του σηματος κινητης τηλεφωνιας και για την φωτογραφικη μηχανη του. Edited by dimitris_chr
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει το κινητό απο τα χριστούγεννα και μέχρι τώρα δουλεύει άψογα. Όσο για το σημα κινητής έχω δυο σιμ cosmote-vodafone και μέχρι τώρα δεν αντιμετωπησα κάποιο πρόβλημα μέσα στο σπιτι φουλ σημα και οι δυο σιμ.
Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον θα αγορασω καινουρια συσκευη και ειμαι μεταξυ του v7 (16MP camera) και του zte v5 (13mp )

μπορει καποιος να ποσταρει φωτογραφιες που εχει τραβηξει με το κινητο σε φουλ ποιοτητα;

γενικα ειναι καλη η φωτογραγικη του; μπρος πισω;

Link to comment
Share on other sites

Θα διαλέξεις μόνο singapore post που είναι δωρεάν, αλλά κανει γύρω στον μισο μήνα να σου έρθει. Οτιδήποτε άλλο διαλέξεις θα έχεις τον φόβο του τελωνείου...
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο το συνολικο ποσο βγενει 231 αλλα οταν μπενω στην paypal ειναι 241 ειναι η μετατροπη νομισματος;

 

ΏΠΑ!!! Κάτι κάνεις λάθος... η τιμή πρέπει να είναι σε ευρώ 112 και σε dollars 131.99

Εσύ που τα βρήκες τα 231? Πρόσθεσες μήπως και κανένα άλλο κινητό?

Επίσης τα +10 που λες στην paypal είναι η προμήθεια της paypal για την ασφάλεια συναλλαγής που σου προσφέρει σε περιπτωση που κάτι πάει στραβά.

Πες μας τι ακριβώς παρήγγειλες. Ή καλύτερα στείλε μου pm για να μη σπαμάρουμε το thread.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παρήγγειλα με Μέθοδος Αποστολής - EMS - Express (6-12days) και πλήρωσα την διάφορα δεν είναι καλά ???? και το περιμένω ..:O λέτε να έχω πρόβλημα από εδώ το παρήγγειλα .to2c .. Edited by kurzhaar
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να στο σταματήσουν στο τελωνείο και να πληρώσεις φόρο.Όλοι φωναζουμε να παραγγειλετε μέσω singapore post.Γιατί δε ρωτάτε πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να στο σταματήσουν στο τελωνείο και να πληρώσεις φόρο.Όλοι φωναζουμε να παραγγειλετε μέσω singapore post.Γιατί δε ρωτάτε πρώτα;

 

με ems οχι οσο με dhl μην τρελαινεστε εξαλλου εχει συμβει να σταματησουν και απλα συστημενα δεματα.

Link to comment
Share on other sites

απο προσωπικη πειρα με ems δεν μου εχει τυχει

3€ θα του ζητησουν τα τοπικα ελτα οταν παει να παραλαβει το δεμα

για εξοδα εκτελωνισμου.

 

αλλωστε τα ems συνεργαζονται με τα ελτα

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους αξιζει για δωρο το συγκεκριμενο το σκεφτομαι απο εδω

 

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-inew-v7-mtk6582m-13ghz-quad-core-5-zoll-hd-bildschirm-android-44-3g-smart-g-297704

 

λογικα ουτε τελωνεια ουτε φασαριες με 20 παραπανω και θα προλαβω μεχρι τις 11/2 που το θελω(...?)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους αξιζει για δωρο το συγκεκριμενο το σκεφτομαι απο εδω

 

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-inew-v7-mtk6582m-13ghz-quad-core-5-zoll-hd-bildschirm-android-44-3g-smart-g-297704

 

λογικα ουτε τελωνεια ουτε φασαριες με 20 παραπανω και θα προλαβω μεχρι τις 11/2 που το θελω(...?)

 

Αφού είναι από ευρωπαική αποθήκη λογικά θα έρθει σε πολύ λιγότερο χωρίς πρόβλημα στο τελωνείο. Υπάρχει και επίσημη εκπροσώπηση στο myphone http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402381 .

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους στα χέρια μου μετά απο 30 ακριβώς μέρες (άτιμα Χριστούγεννα :lol: )

http://prntscr.com/5uajc0

 

Η συσκευασία απο το to2c ήταν απίθανη, και το τηλεφωνάκι δουλεύει μια χαρά.

Σοκαρίστηκα οταν προσπαθώ να το ανοίξω και δεν ανταποκρίνεται, το βάζω στο φορτιστή και δε κουνιέται φύλλο, και μου ερχεται μια αναλαμπή και κοιτάω τη μπαταρία και βλέπω ότι έχει αυτοκόλλητο πάνω στου ακροδέκτες :lol:

 

Η μπαταρία του (χωρίς sim ομως) έβγαλε 1.5 μέρα με πείραγμα με ανοικτό το wifi συνέχεια, σερφάρισματα, σεταρίσματα κτλ.

Η συμπεριφορά της λιγάκι περιέργη όμως, και εξηγώ.

Το άνοιξα ήταν στο 66%, επαιξα κανα 3ωρο συνέχεια και πήγε στο 34% και αρχισα να σκέφτομαι οτι δε παίζει και με sim να μου βγάζει μια μέρα, και πήγε και κολλησε στο 34% για μισή μέρα ακόμα!!.

Οταν με το καλό ξεκόλλησε από το 34%, τότε πηγε και ξανακόλλησε για λίγες ώρες ακομα στο 29%, και μετά άρχισε η πτώση της μπαταρίας σχετικά γρήγορα, με αποκορύφωμα όταν πήγε στο 15%, και απο το 15% έπεσε στο 2% μέσα σε 5 λεπτά μαξιμουμ.

 

Ξέχασα να γράψω για τη φωτογραφική

Και έμενα μου εβγαζε λιγάκι κίτρινες αρχικά, αρχιζα να πειράζω μετά τις ρυθμίσεις αλλα δεν ήξερα και τι ακριβώς να πειράξω και δε κατάφερα να τη φτιάξω.:lol:

Έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων στη φωτογραφική και έφυγε η κιτρινίλα.

Αναφορικά με τη ποιότητα, κατέβασα την ανάλυση των καμερών στα 8Μ και 2Μ αντίστοιχα και κατα τη γνώμη μου έφυγε ο ψηφιακός θόρυβος που είχε οταν ήταν ρυθμισμένες στα 16Μ και 5Μ αντίστοιχα.

 

Θα βάλω επίσης σιμ κάρτα σήμερα και να επανέλθω με εντυπώσεις για το σήμα που αναφέρθηκε κάποιος φίλος παραπάνω.

Μια πρώτη επίσης γεύση αναφορικά με τη λήψη του wifi έχω την εντύπωση οτι δείχνει χαμηλότερη στάθμη σε σχέση με ενα LG 70 που έιχα μέχρι τώρα, και μου φαίνεται οτι καθυστερούσε λιγάκι παραπάνω.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε , βρέθηκε τίποτα για root

 

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση του vroot.Δε το δοκίμασα ακόμα.το περιμένω πως και πως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

Σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνό μου μετά από ένα μήνα.Το iNew V.7 κερδίζει τις εντυπώσεις από την αρχή.Λεπτό με καλό φινίρισμα ,γρήγορο χωρίς "κινεζιές" καλά κα ζωντανά χρώματα.Για λεπτομέρειες σε λίγο.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω σε φίλο που το έχει παραλάβει είναι να μου πει ,αν θυμάται, αν στη λίστα με τα ασύρματα δίκτυα του εμφανίζει ένα TP-LINK AD1D22 (εκτός εμβέλειας) . Δε νομίζω να το έχω εδώ γύρω αυτό το δίκτυο γιατί μου δείχνει ότι ειναι εκτος εμβέλειας. Δεν ξέρω αν είναι από τους κινέζους σε δοκιμή που κάνουν πριν το στείλουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...