Jump to content

iNew V3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα την γνωμη κακος αφηνεις το t11

Για το inew, ειχα το t100s και ηταν κορυφη το κινητο, και το t11 το πηρα για τον φιλο μου και το εχει ευχαριστηθει.

Το τ11 το ειχα 4 μηνες μονο και ημουν ευχαριστημενος. Ετυχε και μου το ζητησε ενας φιλος και σκεφτηκα "ευκαιρια για αλλαγη τηλεφωνου". Πιστευω να μη το μετανοιωσω...

 

Ωραίο review για το τηλέφωνο

Το παρηγγηλα σε λευκο αλλα ειδα αυτο το βιντεο και δεν ξερω αν αλλαξα γνωμη:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν το είδατε παιδιά αλλά το efox-shop έβγαλε σε προσφορά -50% το inew V3 Plus μαζί με κάποια άλλα μοντέλα για την περίοδο των γιορτών. Το inew V3 plus βγαίνει στα €63 αλλά πρέπει να το παραγγείλεις στις 13:00 από ότι κατάλαβα.

Τρελή προσφορά πάντως θεωρώ

http://www.efox-shop.com/Promotions/christmas-2014/

http://www.efox-shop.com/inew-v3a-mtk6592-17ghz-octa-core-5-zoll-hd-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-296614

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδατε παιδιά αλλά το efox-shop έβγαλε σε προσφορά -50% το inew V3 Plus μαζί με κάποια άλλα μοντέλα για την περίοδο των γιορτών. Το inew V3 plus βγαίνει στα €63 αλλά πρέπει να το παραγγείλεις στις 13:00 από ότι κατάλαβα.

Τρελή προσφορά πάντως θεωρώ

http://www.efox-shop.com/Promotions/christmas-2014/

http://www.efox-shop.com/inew-v3a-mtk6592-17ghz-octa-core-5-zoll-hd-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-296614

 

Είναι αξιόπιστο αυτό το μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο αυτό το μαγαζί?

Δεν ξέρω μνα σου πω με σιγουριά, πάντως εγώ μόλις παρήγγειλα ένα Xiaomi powerbank 10400 που είναι επίσης σε προσφορά €10!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες χανεται το σημα και απο τις δυο καρτες sim μς εχει σπασει τα νευρα, κατα την αποψη μου ψαξτε το και κατι αλλο πριν καταληξετε σε αυτο.και κατι αλλο, 6.5 χιλ. Ειναι μονο στην ακρη απο το πλαι στην μεση ειναι 8.5....
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν καταλαβα, ποιο ειναι το προβλημα, δεν δουλευει το 3G σωστα στη sim 1 ή sim 2? Να τσεκαρω και το δικο μου αμα ειναι.

 

 

edit: το παρατηρησα τελικα κι εγω, αλλα δεν το κανει παντα. Οποτε υποθετω οτι ειναι θεμα software που ας ελπισουμε να λυθει συντομα.

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους!

έναν χρόνο πριν μου είχε μπει στο μάτι ο πρόγονός του,αλλά δεν είχε φτάσει η ώρα για αλλαγή κινητού.

σήμερα λοιπόν έκανα κι εγω παραγγελία το μαύρο από το TinyDeal, το κινητό μαζί με car charger και αποστολή μέσω PostNL,βγήκε στα 131.30ε.

φαντάζομαι ότι είναι μια καλή αναβάθμιση σε σχέση με το ταπεινό Κ750i που χρησιμοποιώ ακόμα! :D

(αρκεί να κρατάει μια-μιάμιση μέρα η μπαταρία...)

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι λενε τα παιδια το προβλημα το παρουσιαζει με sim cosmote.

Συνεπως αφου δεν ειναι μονιμο το θεμα με ολες τισ εταιριες και καρτες τους, τοτε η λογικη λεει οτι ειναι θεμα software κατι που πιθανοτατα θα προσπαθησουν να επιλυσουν με αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σαν κάτοχος Inew V3 επισημαίνω τα υπάρχοντα και γνωστά -πλέον- προβλήματα:

 

-διάρκεια μπαταρίας

-GPS

 

Στα παραπάνω αυτά μπορεί κάποιος να δώσει ένα review για το αν και το πώς λειτουργούν; Εμένα με μέση χρήση αλλά με δεδομένα πάντα ανοιχτά και να τρέχουν viber,whatsapp το τηλέφωνο δε βγάζει με τίποτα πάνω από 15 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε παρελαβες φιλέ; Το gps εννοεις δε παιζει καθόλου; Και τη μπαταρία δε τη περίμενα τόσο χαλιά όσο λες...

 

Το δικο μου είναι στο αεροδρόμιο και με πιανει ενα άγχος που δε διαβάζω καμια καλη κουβέντα εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σαν κάτοχος Inew V3 επισημαίνω τα υπάρχοντα και γνωστά -πλέον- προβλήματα:

 

-διάρκεια μπαταρίας

-GPS

 

Στα παραπάνω αυτά μπορεί κάποιος να δώσει ένα review για το αν και το πώς λειτουργούν; Εμένα με μέση χρήση αλλά με δεδομένα πάντα ανοιχτά και να τρέχουν viber,whatsapp το τηλέφωνο δε βγάζει με τίποτα πάνω από 15 ώρες.

 

φιλε μου το δικο μου ειχε καλυτερο gps απο το G2! Κλειδωνε σε 15-20 δευτερολεπτα με ακριβεια 5 μετρα. Το μονο προβλημα ηταν οταν γυρνουσα στο 3G τη γραμμη του cosmote δεν ακουγα σε καποιες κλησεις. Δεν ξερω αν ισχυει αυτο και για τις αλλες εταιριες.

 

Για την μπαταρια δεν εχω να πω κατι, ηταν αναμενομενο...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το δικο μου ειχε καλυτερο gps απο το G2! Κλειδωνε σε 15-20 δευτερολεπτα με ακριβεια 5 μετρα. Το μονο προβλημα ηταν οταν γυρνουσα στο 3G τη γραμμη του cosmote δεν ακουγα σε καποιες κλησεις. Δεν ξερω αν ισχυει αυτο και για τις αλλες εταιριες.

 

Για την μπαταρια δεν εχω να πω κατι, ηταν αναμενομενο...

 

Καλημέρα, επειδή και εγώ το περιμένω μέρα με την μέρα έχω ανησυχίες. Την έβαλες την sim στην άλλη θέση;;Το δοκίμασες αυτό μήπως έτσι δεν έχει πρόβλημα;; Με WIND 3G θα κάνειτο ιίδιο;;;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορουσα να το τεσταρω αυτο γιατι η μια καρτα ηταν micro (cosmote) και η αλλη κανονικη. Οσο ειχα το 3G στην αλλη παντως και μιλουσα απο cosmote με 2G δεν παρατηρησα προβλημα. Την αλλη (Q) την ειχα μονο για ιντερνετ οποτε δεν μπορω να πω αν παρουσιαζε το ιδιο συμπτωμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την συσκευή, κολλάει το σήμα. Έχει μία σιμ μόνο, την κανονικού μεγέθους, και σε αρκετά συχνά διαστήματα κολλάει το σήμα, δηλαδή ενώ μπορεί να δείχνει ότι έχει σήμα 2-3 γραμμές στην πραγματικότητα δεν έχει τίποτα (εννοείτε κάλυψη υπάρχει στην περιοχή). Για να διορθωθεί η κατάσταση απαιτεί επανεκκίνηση της συσκευής και δεν φαίνεται πότε υπάρχει πρόβλημα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δεχτώ κλήσεις (σε αυτούς που με καλούν λέει ότι έχω κλειστή την συσκευή μου) αλλά να μην μπορώ να κάνω κι όλας. Το είχα και παλιότερα αυτό το πρόβλημα με άλλη συσκευή και η λύση τότε ήταν διαχωρισμός της συσκευής σε 2 επιμέρους τμήματα εφαρμόζοντας ισχυρή δύναμη σε γωνιακή σκληρή επιφάνεια με την χρήση της δύναμης των χεριών (είναι αρκετή). Επειδή όμως δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο ξέρει κανείς καμία άλλη λύση;
Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρέλαβα και εγώ. Όσο αναφορά στο πρόβλημα με το 3G εγώ τουλάχιστον δεν το αντιμετωπίζω. Δουλεύει κανονικά στην πρώτη sim έχω μια WIND η οποία έχει και το 3G έβαλα λοιπόν φίλους και με πήραν τηλέφωνο και μάλιστα την ώρα που μιλούσαμε σέρφαρα κιόλας κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατοχος πλεον και γω εδω και 4 μερες...

Το θεμα που εχει αναφερθει με το gps εγω δεν το εχω. Μολις το ανοιγω σχεδον άμεσως κλειδωνει.

Η μπαταρια ειναι υποφερτη για μια μεση χρηση που κανω εγω με wifi ή 3g εναλαξ ανοιχτα ολη μερα.

Εχω vodafone και λειτουργει αψογα με 3g ανοιχτο. Mονο που αν χασει η συσκευη το σημα δεν το ξαναβρισκει μονο του αλλα χρειαστηκε να το βαλω airplane mode και ξανα πισω...

 

Εντοπισα τα εξης...

Ενω φαινεται και στο elixir οτι εχει γυροσκοπιο στις εφαρμογες για το goggle cardboard δεν λειτουργει.

Και με το nfc δεν εχω καταλαβει τι παιζει δεν υπαρχει καποια επιλογη στο μενου

 

Ειμαι με τη εκδοση v06. Γινεται καμια αναβαθμιση αυτοματα ή μονο με αλλαγη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την συσκευή, κολλάει το σήμα. Έχει μία σιμ μόνο, την κανονικού μεγέθους, και σε αρκετά συχνά διαστήματα κολλάει το σήμα, δηλαδή ενώ μπορεί να δείχνει ότι έχει σήμα 2-3 γραμμές στην πραγματικότητα δεν έχει τίποτα (εννοείτε κάλυψη υπάρχει στην περιοχή). Για να διορθωθεί η κατάσταση απαιτεί επανεκκίνηση της συσκευής και δεν φαίνεται πότε υπάρχει πρόβλημα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δεχτώ κλήσεις (σε αυτούς που με καλούν λέει ότι έχω κλειστή την συσκευή μου) αλλά να μην μπορώ να κάνω κι όλας. Το είχα και παλιότερα αυτό το πρόβλημα με άλλη συσκευή και η λύση τότε ήταν διαχωρισμός της συσκευής σε 2 επιμέρους τμήματα εφαρμόζοντας ισχυρή δύναμη σε γωνιακή σκληρή επιφάνεια με την χρήση της δύναμης των χεριών (είναι αρκετή). Επειδή όμως δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο ξέρει κανείς καμία άλλη λύση;

 

δηλαδή την μια δουλεύει κανονικά,και την άλλη νομίζεις ότι δουλεύει αλλα έχει κολλήσει;

στην περίπτωση που στο κάνει μόνιμα:

(δεν ξέρω αν βοηθάει,αλλά σε σταθερό τηλ που είχα,στον καλούντα έλεγε ότι ο αριθμός είναι κατειλημμένος,ενώ δεν μπορούσα να κάνω εξερχόμενη. μου είπαν από την εταιρία ότι έβλεπαν βραχυκύκλωμα στην συσκευή και ότι η γραμμή ήταν εντάξει,τελικά άλλαξα συσκευή και το πρόβλημα λύθηκε.)

αν δεν στο κανει μόνιμα, μια υπόθεση είναι:

ίσως να παίζει κατι με τις επαφές πάνω στο κινητό και κάπου να βραχυκυκλώνει πχ κάποια να μην ακουμπάει καλά και με κάποιο τράνταγμα-πίεση να χάνει στιγμιαία την επαφή και να δημιουργεί το πρόβλημα. αυτό παίζει να ισχύει και με τις επαφές της μπαταρίας.

με τα παραπάνω 'ισως να μπαίνει σε κάτι σαν λειτουργία πτήσης αλλα να σου δίνει λάθος ενδείξεις .

δοκίμασε μια άλλη κάρτα σιμ(της ίδιας εταιρίας αν γίνεται) να δεις αν στο κάνει πάλι. αν στο κάνει,βάλε πάλι την δικιά σου και πάρε τηλ την εταιρία και πες τους αν μπορούν να το ελέγξουν.

αν δεν στο κάνει, πανε απο κάποιο κατάστημα και ζήτα να σου δώσουν νέα σιμ την οποία δοκιμάζεις επιτόπου.

 

 

*αυτό με το διαχωρισμό της συσκευής, μήπως εννοείς την κάρτα σιμ; γιατί αν το έκανες στο κινητό και δούλευε μετα,θα ήθελα πολύ να ξέρω ποιο κινητό ήταν αυτό,εκτός κι αν περιγράφεις με λόγιο τρόπο πως μπορούμε να σπάσουμε μια συσκευή!!!

Link to comment
Share on other sites

*αυτό με το διαχωρισμό της συσκευής, μήπως εννοείς την κάρτα σιμ; γιατί αν το έκανες στο κινητό και δούλευε μετα,θα ήθελα πολύ να ξέρω ποιο κινητό ήταν αυτό,εκτός κι αν περιγράφεις με λόγιο τρόπο πως μπορούμε να σπάσουμε μια συσκευή!!!

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, θα δοκιμάσω και θα ποστάρω αποτελέσματα. Όσο για το παραπάνω περιέγραφα πως έσπασα την συσκευή μου :p απλά αμέλησα να βάλω φατσούλες

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου εχανε το σημα το εβρισκε....παιζαμε κρυφτουλι...το μετανιωσα που το πηρα,ξανα μπηκε πισω στο κουτι του και παει για πουλημα, σωθηκα με το thl 5000 μπαταρια απεριοριστη εως και 3 μερες και χωρις κοληματα, εμπιστευομαι την thl απο την inew
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ρε παιδια το ευχαριστιεμε το τηλεφωνακι. Το μονο που μου λειπει απο το t11 ειναι οτι κρατουσε και 2η μερα η μπαταρια. Κατα τ'αλλα δεν υστερει σε κατι στη λειτουργια του (GPS WIFI σημα κτλ) και ουτε εχω καταλαβει διαφορα ταχυτητας απο τη χαμηλοτερη συχνοτητα του επεξεργαστη. Γενικα αν λαβουμε υποψην και τα μονο 138 ευρω που εδωσα για 8πυρινο με 2 gb ram τοτε το λες πολυ vfm κινητο.

 

Τελικα γυροσκοπιο που αναρωτιομουν δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα χρόνια μου πολλά σε όλους σας

Ειμαι κατοχος ενος inew v3 με τα γνωστά σε όλους προβλήματα οπως εδω μεσα αναφερονται αλλα ας μην ξεχναμε πως το "οτι πληρωνεις παιρνεις" ισχυει πάντα οποτε ας μην παραπονιομαστε. Αυτή είναι η άποψή μου.

Ετσι λοιπον αποφασισα μαζι με αλλους 2 φιλους (και αυτοι κατοχοι του παλιου) να αγοράσουμε το plus.

ΟΜΩΣ !!!

Σημερα μου ηρθε μυνημα απο DHL για εκτελωνισμο κλπ κλπ.

Ενω τα πρωτα τα ειχαμε παραγγειλει απο minideal χωρις κανενα προβλημα τωρα την πατησαμε (τα παραγγειλαμε απο gearbest 3 τεμαχια).

Δεν ειμαστε διατεθιμενοι να πληρωσουμε παραπανω χρηματα για τα κινητα έτσι ηδη εστειλα email στην gearbest για την λαλακια που εγινε με σκοπο την επιστροφη τους και ξανα αποστολη τους με Flat Rate Shipping.

Ζητώ συγνωμη απο τους διαχειριστες αν η αναρτηση μου βρίσκεται σε λαθος σημειο (αφορα την gearbest και οχι το κινητο) αλλα η τσαντιλα μου αυτη την στιγμη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

Οποια συμβουλη δεκτή.

Και πάλι χρονια σας πολλά.:mad:

Edited by costaspap
διορθωσεις !!!
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είστε οι πρώτοι που τους έτυχε κάτι ανάλογο με το gearbest και από ότι έχω καταλάβει ούτε το συγκεκριμένο κατάστημα είχε πρόθεση για μπλεξίματα, έστειλε με dhl για καλύτερα και βρέθηκε με πολύ κόσμο να παραπονιέται και να κατηγορεί.

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα εκπροσωπείται εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387871

 

Απευθύνσου σε αυτούς για να δείτε τι θα κάνετε, κόσμια όμως και χωρίς κατηγορίες, σκοπός είναι να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Εδώ ας συνεχίσουμε με τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...